اکستنشن مژه چیست؟

یاسمن بیوتی-اکستنشن مژه-کلینیک زیبایی-

آیا اکستنشن مژه،به مژه آسیب می رساند؟

امروز می خواهیم مطالبی در مورد اکستنشن مژه را برایتان بازگو کنیم.شاید این مطلب را به دفعات شنیده باشید که مژه مصنوعی،به مژه های طبیعی آسیب می رساند؛ولی باید در نظر بگیریم که این شعار در صورتی صحت دارد که نکات ضروری در هنگام چسبانیدن مژه های مصنوعی رعایت نگردند.بهتر است بگوییم اگر این کار به درستی صورت پذیرد،هیچ آسیبی برای مژه هایتان نخواهد داشت.

نکته بسیار مهم:

آلرژی به چسب مژه:

تنها نکته ای که شما باید به عنوان کاربر نهایی به آن توجه داشته باشید این است که به چسب مورد استفاده برای مژه،آلرژی یا حساسیت نداشته باشید.

 

نحوه مراقبت از اکستنشن مژه:

عمر مفید هر اکستنشن  در حدود یک ماه است و با ریزش هر مژه طبیعی،معمولا اکستنشن آن هم دچار ریزش می گردد و می افتد.اما شما می توانید برای افزایش عمر مژه های مصنوعی،روغن های مخصوص آرایش مژه را روی آنها بمالید.(اما نیازی به استفاده از ریمل نیست.)اگر تمایل به استفاده از ریمل دارید،حتما باید ریملی را استفاده کنید که با آب پاک می شوند و اصطلاحا ضد آب نیستند و در ضمن فقط نوک مژه ها را به ریمل آغشته نمایید.

 

پاک کردن آرایش مژه های مصنوعی:

برای پاک کردن آرایش چشم ها لازم است از ژل های شستشوی صورت کمک بگیریدو به کمک دستمالی نرم به آرامی اطراف مژه ها را تمییز نمایید.

 

نکاتی که قبل از انجام اکستنشن مژه باید مورد توجه قرار گیرند:

قبل از انجام این کار، صورتتان را چند ساعت نشویید تا مژه هایتان کاملا خشک شوند.از 24 ساعت قبل از این کار از انجام فعالیت های ورزشی و هر گونه فعالیت دشوار که باعث تعرق می شود و استحمام یا سونا را به دنبال دارند،جدا خودداری نمایید.

 

مزایای اکستنشن مژه:

اکستنشن، جایگزینی بادوام تر و طبیعی تر نسبت به مژه های مصنوعی هستند.به علاوه اینکه به برنامه روزانه نیاز ندارد و نتیجتا نیازی به ریمل هم ندارد.

 

عوارض اکستنشن مژه:

گر چه این کار زیبا و بی خطر به نظر می رسد اما عوارضی هم برای چشم ها به دنبال دارد،مثلا اگر شخصی که این کار را انجام می دهد مهارت لازم را نداشته باشد ممکن است مژه های پلک بالا و پایین را به هم بچسباندو در نتیجه مژه های طبیعی هم کنده شوند.ورود چسب به چشم نیز می تواند باعث عفونت و آلرژی چشم شود.

 

مراقبت های مژه بعد از اکستنشن:

1.پاک کننده ارایشی چرب و روغنی به چشم هایتان نمایید.

2.اجتناب از استفاده از ریمل ترنو چون هم مژه های اکستنشن را خراب می کند و هم اینکه مژه های طبیعی خودتان را سنگین می نماید و باعث ریزش آنها می گردد.

3.آرایش اطراف چشم را با گوش پاک کن آغشته به حلال،به آرامیو با احتیاط پاک کنید.

4.ترجیحا از برخورد صورت خود با باش،پرهز نمایید چون موجب نامنظمی و کجی مژه هایتان می گردد.

دیدگاه ها (1)

دیدگاه ها بسته شده است