بهترین هایلایت ها و لولایت ها برای هر رنگ مو

بهترین هایلایت ها و لولایت ها برای هر رنگ مو

در دنیای رنگ مو، هایلایت و لولایت مانند نغمه‌های ظریف موسیقی هستند که به موها جان می‌بخشند و آنها را از یکنواختی خارج می‌کنند. این دو تکنیک رنگ‌آمیزی، با ایجاد بازی سایه‌روشن در تاروپود مو، به موها عمق، بعد و درخشش می‌بخشند و به شما کمک می‌کنند تا به ظاهری ایده‌آل و متناسب با سلیقه‌تان برسید.
اما هایلایت و لولایت چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ در هایلایت، بخش‌هایی از مو به‌صورت رگه‌های روشن‌تر از رنگ پایه رنگ می‌شوند، درحالی‌که در لولایت، از رنگ‌های تیره‌تر برای ایجاد سایه و کنتراست استفاده می‌شود. انتخاب بین هایلایت و لولایت به رنگ موی پایه، رنگ پوست و تناژ آرایشی شما بستگی دارد.
در این مقاله، به بررسی بهترین هایلایت‌ها و لولایت‌ها برای هر رنگ مو می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا راهنمای کاملی برای انتخاب رنگ و تکنیک مناسب موهایتان به دست آورید و با ظاهری درخشان و خیره‌کننده، توجه‌ها را به خود جلب کنید.

بهترین هایلایت برای موهای قهوه‌ای

قانون کلی برای داشتن های‌لایت‌های زیبا، ماندن در محدوده چهار درجه تیره‌تر از رنگ پایه موی شماست. جورج پاپانیکولاس، رنگ‌شناس مشهور و سفیر برند ماتریکس، معتقد است که «بروند» (ترکیبی از قهوه‌ای و بلوند) برای موهای قهوه‌ای بسیار مناسب است، زیرا ترکیبی از قهوه‌ای و بلوند است. پاپانیکولاس می‌گوید: “موهای قهوه‌ای به این دلیل که در وسط طیف رنگ مو قرار دارند، از طیف وسیع و تطبیق‌پذیرتری برخوردار هستند؛ بنابراین می‌توانند با های‌لایت‌های کاراملی، طلایی یا بلوند و روشن به نظر برسند.” “هر چه رنگ روشن‌تر شود، به‌طورکلی ته‌رنگ آن سردتر می‌شود و کاراملی تمایل بیشتری به گرم‌شدن دارد.”
قانون کلی هنگام انتخاب رنگ مو، انتخاب رنگ‌های مخالف رنگ پوست است. به‌عنوان‌مثال، اگر پوست شما گرم است، ممکن است هایلایت‌هایی با تن سردتر و خاکستری را انتخاب کنید، و بالعکس. پل کوکینلو، آرایشگر مشهور مو و یکی از بنیان‌گذاران Cucinello Beauty توضیح می‌دهد: “هایلایت‌های نرم کاراملی یا عسلی در سراسر موهای قهوه‌ای متوسط بسیار زیبا به نظر می‌رسند.” “اگر نگران ایجاد هرگونه ته‌رنگ مس/قرمز در موهای خود هستید، رنگ‌کار شما باید هایلایت‌ها را روشن‌تر از نتیجه نهایی موردنظر بلند کند و سپس آن‌ها را تا سایه موردنظر براق یا تیره کند، این به جلوگیری از زردی بعد از اکسیداسیون رنگ کمک می‌کند. تنها رنگ‌هایی که قطعاً باید از آنها اجتناب کرد، رنگ‌های بسیار تیره (مشکی، قرمز، قهوه‌ای تیره و غیره) یا بسیار روشن (پلاتینیوم، نقره‌ای و غیره) هستند، زیرا می‌توانند زننده به نظر برسند.”
اگر موهایی با رنگ قهوه‌ای روشن یا بلوند تیره دارید، خوش‌شانس هستید؛ زیرا این سایه‌ها رنگ‌های عالی برای ایجاد هایلایت هستند. اول، باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید موهایتان تیره‌تر یا روشن‌تر شود. کوکینلو توضیح می‌دهد: “هنگام تیره‌شدن، اضافه‌کردن برش‌هایی از قهوه‌ای شکلاتی غنی، بدون اینکه موها خیلی تیره به نظر برسند، عمق ایجاد می‌کند.” “برای روشن‌تر شدن، برخی از هایلایت‌ها، بالیاژ رنگ شده را با بلوند طلایی نرم برای گرما اضافه کنید. اگر می‌خواهید در یک طیف رنگی سرد بمانید، هایلایت‌های قارچی را امتحان کنید.”

بهترین لولایت برای موی قهوه‌ای

برای داشتن موهای قهوه‌ای درخشان، یکی از کارشناسان باتجربه رنگ مو استفاده از سایه‌های موکا، قهوه‌ای خاکستری، کاراملی یا شکلات تلخ را توصیه می‌کند که روی موهای قهوه‌ای بسیار زیبا به نظر می‌رسند. او می‌گوید: “اضافه‌کردن تناژ روی تناژ، لولایت‌های قهوه‌ای غنی به زیبایی با رنگ پوست‌های گرم ترکیب می‌شوند تا درخشندگی و روشنی به چهره ببخشند بدون اینکه گرما را بیش از حد افزایش دهند.” ” به‌طورکلی پیشنهاد نمی‌شود که لولایت‌هایی تیره‌تر از رنگ پایه موهایتان اضافه کنید، زیرا این کار می‌تواند ظاهری خشن و غیرطبیعی ایجاد کند.”

 

بهترین لولایت برای موی قهوه‌ای

بهترین هایلایت‌ها برای موهای قهوه‌ای تیره یا مشکی

برای کسانی که موهای بسیار تیره دارند، مهم است که هایلایت‌ها را بیش از یک یا دو درجه از رنگ پایه فاصله ندهید تا ظاهری منسجم داشته باشد. به گفته کوکینلو، هایلایت‌های قهوه‌ای مایل به قرمز یا قهوه‌ای شکلاتی غنی، گرما و بعد را به رنگ یکدست اضافه می‌کنند. او می‌گوید: “روی موهای بسیار تیره، حتی هایلایت‌های قهوه‌ای اسپرسوی غنی نیز می‌توانند لمس ایده‌آل را برای زنده کردن آن و کمی کمتر اشباع به‌نظررسیدن ایجاد کنند.”

بهترین سایه‌های لولایت برای موهای قهوه‌ای تیره یا مشکی

برای ایجاد سایه‌های لولایت روی موهای تیره‌تر، کوکینلو دوست دارد با طیف‌های مختلف مشکی روی موهای قهوه‌ای تیره بازی کند. لولایت‌های قهوه‌ای موکا تیره نیز می‌توانند به زیبایی به رنگ موهای تیره عمق و بعد ببخشند.

 

بهترین سایه‌های لولایت برای موهای قهوه‌ای تیره یا مشکی

بهترین هایلایت برای موهای بلوند

اگر موهای بلوند روشن طبیعی دارید، کوکینلو پیشنهاد می‌کند ابتدا تصمیم بگیرید که آیا حاضرید سلامت موهای بلوند طبیعی خود را به خطر بیندازید یا خیر. او می‌گوید: “این رنگی است که بسیاری از افراد برای به‌دست‌آوردن و حفظ آن هزینه زیادی می‌پردازند. اگر می‌خواهید از نگهداری زیاد اجتناب کنید، من چندلایه با تناژ غنی‌تر و نیمه‌دائمی را انتخاب می‌کنم، این کار تعهد بلندمدت به رنگ را از بین برده و بازدهی زیادی به شما می‌دهد.”
بهترین گزینه‌ها در اینجا بر اساس رنگ پوست و رنگ چشم شما تعیین می‌شوند، بنابراین اگر پوست گرم‌تری دارید و رنگ غنی‌تری می‌خواهید، کوکینلو پیشنهاد می‌کند که طلایی یا بلوند عسلی را انتخاب کنید. او پیشنهاد می‌کند: “اگر پوست شما سرد به نظر می‌رسد، سعی کنید برخی از رنگ‌های آرایشی سرگرم‌کننده مانند صورتی یا نقره‌ای اضافه کنید. اگر برای نگهداری بیشتر آماده هستید و می‌خواهید حتی روشن‌تر شوید، هایلایت‌های طلای سفید، مرواریدی یا پلاتینی بهترین عملکرد را خواهند داشت.”
اگر موهای بلوند روشن تا متوسط دارید، کوکینلو می‌گوید که در مقایسه با سایر سایه‌های بلوند، می‌توانید کمی بیشتر بازی کنید. او می‌گوید: “برای اینکه رنگ شما جسورتر شود، فقط کافی است چند هایلایت بلوند وانیلی روشن را با غلظت بیشتری در اطراف خط مو اضافه کنید.”
برای موهای بلوند مسی، رنگ‌آرز شما می‌تواند برخی از هایلایت‌های نرم، طلایی یا بلوند را برای روشن‌تر کردن آن رنگ کند. کوکینلو پیشنهاد می‌کند: “وقتی به دنبال نتیجه‌ای غنی‌تر هستید، سعی کنید چندتکه قهوه‌ای مایل به قرمز عمیق‌تر اضافه کنید.”

بهترین لولایت برای موهای بلوند

بهترین تناژهای لولایت برای بلوندها، عسلی، کاراملی یا کهربایی هستند، زیرا استفاده از تناژ خاکستری بیش از حد می‌تواند باعث شود رنگ مو یکدست و کدر به نظر برسد، اضافه‌کردن لولایت به موهای بلوند به آن‌ها بعد و حرکت می‌بخشد، اما این سایه‌ها تنها باید از ریشه تا وسط ساقه مو قرار داده شوند و انتهای مو باید همچنان روشن‌ترین و بلوندترین قسمت باقی بماند.

 

بهترین لولایت برای موهای بلوند

بهترین هایلایت برای موهای قرمز

موهای قرمز با هایلایت‌های طلایی/ مسی روشن در سایه‌های بلوند، کهربایی، مسی یا زنگاری بسیار زیبا به نظر می‌رسند. پاپانیکولاس می‌گوید: «تونالیته‌های قرمز موجود در هایلایت به‌خوبی عمل می‌کنند تا به موهای قرمز حرکت و بعد دهند و درعین‌حال رنگ کلی مو را قرمز نگه دارند.» او ادامه می‌دهد: “کاملاً مشابه با موهای قهوه‌ای، هایلایت‌ها باید به‌عنوان یک تأکید عمل کنند تا رنگ کلی قرمز باقی بماند و باید به‌صورت استراتژیک برای قاب‌بندی صورت، فرق سر و انتهای مو قرار داده شوند. ”
اگر می‌خواهید موهای قهوه‌ای مایل به قرمز طبیعی را درخشان‌تر کنید، کوچینلو پیشنهاد می‌کند چند هایلایت بسیار نازک که فقط یک سایه‌روشن‌تر یا تیره‌تر هستند، اما در همان طیف رنگی اضافه کنید. او می‌گوید: “هیچ‌چیز بدتر از هایلایت‌های زرد برنجی یا خطوط مشکی در موهای قهوه‌ای مایل به قرمز به نظر نمی‌رسد. در عوض، روی رنگ مسی روشن‌تر یا قرمز گرم تیره تمرکز کنید.”

بهترین سایه‌های لولایت برای موهای قرمز

طیف رنگ‌های مسی، مسی – قهوه‌ای و قرمز تیره گزینه‌های عالی برای لولایت هستند، اما نباید از رنگ پایه مو تیره‌تر باشند. پاپانیکولاس توضیح می‌دهد: “استفاده از لولایت‌های تیره‌تر می‌تواند ظاهری خشن و غیرطبیعی ایجاد کند. ترکیب این سایه‌های قرمز با رنگ پایه می‌تواند به مو درخشش و عمق بیشتری ببخشد.”

 

بهترین سایه‌های لولایت برای موهای قرمز

سخن پایانی

هایلایت و لولایت، دو تکنیک محبوب رنگ مو هستند که با ایجاد بازی سایه‌روشن در موها، به آنها طراوت، عمق و بعد می‌بخشند. در این مقاله، انواع مختلف هایلایت و لولایت، مناسب‌ترین رنگ‌ها برای هر رنگ مو و نکاتی برای انتخاب و مراقبت از آنها را بررسی کردیم.
انتخاب هایلایت و لولایت مناسب، به سلیقه شخصی، رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ پایه موها بستگی دارد. با کمی خلاقیت و جسارت، می‌توانید با استفاده از این تکنیک‌ها، به موهایتان جلوه‌ای بی‌نظیر و منحصربه‌فرد ببخشید.
به یاد داشته باشید که هایلایت و لولایت، موها را به طور شیمیایی پردازش می‌کنند و می‌توانند به آنها آسیب برسانند؛ بنابراین، برای حفظ سلامت موهایتان، از شامپو و نرم‌کننده‌های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید و به طور مرتب از ماسک‌های مو استفاده کنید.
در نهایت، مشورت با یک آرایشگر مجرب، می‌تواند به شما در انتخاب بهترین هایلایت و لولایت برای موهایتان و همچنین انجام صحیح این تکنیک‌ها کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *