ترفندهای از بین بردن تناژ زرد و نارنجی رنگ مو

ترفندهای از بین بردن تناژ زرد و نارنجی رنگ مو

رنگ موی بلوند، قهوه‌ای روشن و هایلایت، رنگ‌های پرطرف‌داری هستند که زیبایی و درخشش خاصی به موها می‌بخشند. اما گاهی اوقات، این رنگ‌ها به دلیل عوامل مختلفی مانند دکلره نامناسب، استفاده از رنگ موی نامرغوب یا شستشوی زیاد موها، به‌جای رنگ دلخواه، تناژ زرد یا نارنجی ناخوشایندی به خود می‌گیرند. این تناژ رنگی می‌تواند ظاهر موها را غیرطبیعی و خشن نشان دهد.
در این مقاله، به بررسی ترفندهای مختلفی برای ازبین‌بردن تناژ زرد و نارنجی رنگ مو می‌پردازیم. این ترفندها شامل روش‌های خانگی، استفاده از رنگساژ و رنگ موی مناسب و همچنین راهکارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز این مشکل است.
با مطالعه این مقاله، می‌توانید با روش‌های مؤثر برای خنثی‌کردن تناژ زرد و نارنجی موها آشنا شده و به موهای خود رنگ دلخواه و زیبایی را هدیه دهید.

علت زرد و نارنجی شدن مو بعد از دکلره کردن چیست؟

تجربه ته‌رنگ زرد ناخواسته روی مو بعد از دکلره، مشکلی رایج است که بسیاری از افراد با آن مواجه می‌شوند. بجای رسیدن به تناژ سردتر موردنظر، شما خصوصاً بعد از دکلره با نتیجه گرم‌تر و ناخوشایندی مواجه می‌شوید. این امر کاملاً طبیعی است؛ زیرا موی ما به طور ذاتی دارای تناژهای گرم می‌باشد.
هنگام دکلره کردن، رنگ طبیعی مو از بین می‌رود و این تناژهای گرم زیرین بیشتر نمایان می‌شوند. اما حتی موهایی که در ابتدا با دکلره به تناژ سردتری رسیده باشند، به‌تدریج به سمت تناژ گرم‌تر و زردتر تمایل پیدا می‌کنند. این تغییر رنگ می‌تواند ناشی از دو عامل باشد: اول اینکه هیچ رنگ مویی برای همیشه ماندگار نیست و دومین دلیل، اکسیداسیونی است که در اثر ترکیب نور خورشید و اکسیژن با مو رخ می‌دهد.

چرا موهای بلوند به نارنجی متمایل می‌شوند؟

دیدن نتیجه نارنجی یا تناژهای نارنجی در مو بعد از دکلره کردن نیز رایج است. این امر اغلب به دلیل تیره بودن رنگ مو قبل از دکلره شدن است که باعث می‌شود رنگ‌دانه‌های زیرین مو نیز رنگ عمیق‌تری داشته باشند. برای اینکه موهای تیره به رنگ روشن‌تری درآیند، دکلره باید رنگ‌دانه بیشتری نسبت به موهای روشن‌تر را از بین ببرد. این فرایند همچنین به این معنی است که هنگام دکلره کردن موهای تیره، مشاهده می‌کنید که مو مراحل نارنجی بیشتری را طی می‌کند. همچنین درصورتی‌که در آب‌شور یا استخرهای کلردار شنا کرده باشید، ممکن است در موهای روشن‌تر نیز تناژهای نارنجی ایجاد شود.

چرا موهای بلوند به نارنجی متمایل می‌شوند؟

4 روش موثر حذف تناژهای ناخوشایند زرد و نارنجی در مو

ازبین‌بردن سایه‌های زرد و نارنجی ناخواسته در مو به چند روش امکان‌پذیر است که هم در خانه و هم با کمک آرایشگر قابل‌انجام است. مهم است به‌خاطر داشته باشید که دکلره کردن مو را حساس‌تر می‌کند و باید در اصلاح رنگ آن احتیاط کنید. برای کمک به شما، ما لیستی از نکات و ترفندهای مختلف برای به‌دست‌آوردن تناژهای خنک و جدید در موهایتان را تهیه کرده‌ایم.

1. دکلره کردن مو

برای رسیدن به تناژ بلوند سردتر، یکی از راه‌ها استفاده از دکلره است. دکلره می‌تواند رنگ‌دانه‌های بیشتری را از مو خارج کند و به روشن‌تر شدن آن کمک کند، اما درعین‌حال تأثیر زیادی بر کیفیت مو دارد. دکلره بیش از حد باعث شکننده شدن و حتی احتمالاً موخوره می‌شود. اگر تصمیم به دکلره مجدد موهایتان دارید، بهتر است از یک آرایشگر حرفه‌ای کمک بگیرید که دانش انجام این کار به ملایم‌ترین شکل ممکن را داشته باشد.

2. خنثی‌کردن تناژهای گرم با تونر

برای اصلاح رنگ و خنثی‌کردن تناژهای گرم مو، می‌توانید از تونرها استفاده کنید. با نگاهی به تئوری رنگ و انتخاب رنگ مخالف موی خود در چرخه رنگ، مانند سایه‌های بنفش یا آبی، می‌توانید زردی و نارنجی را خنثی کنید. این روش ظاهری با تناژهای سردتر ایجاد می‌کند بدون اینکه به طور دائمی روی پیگمنت‌های مو تأثیر بگذارد. ازآنجایی‌که پیداکردن رنگ دقیقی که تناژهای ناخوشایند زردی و نارنجی مو را به طور کامل خنثی کند، می‌تواند کار پیچیده‌ای باشد، بهتر است برای مشاوره حرفه‌ای به آرایشگر مراجعه کنید.

3. استفاده از محصولات خانگی

برای رفع تناژ زرد و نارنجی در موهای رنگ‌شده، روش آسان‌تری نسبت به آرایشگاه رفتن وجود دارد. محصولاتی که برای استفاده خانگی ساخته شده‌اند، می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. این نوع محصولات اغلب حاوی رنگ‌دانه‌های بنفش یا آبی هستند که تناژهای ناخواسته مسی را خنثی می‌کنند.
با استفاده از شامپو، نرم‌کننده و ماسک‌های نقره‌ای که برای ایجاد تناژهای سردتر ساخته شده‌اند، می‌توانید به‌سرعت شاهد نتایج باشید و همچنین این اثر را به‌مرورزمان تقویت کنید. این محصولات برای نگه‌داری از موهای دکلره شده نیز ایده‌آل هستند.

4. محافظت از مو در برابر اشعه ماورای‌بنفش

تن‌های ناخوشایند نارنجی و زرد می‌توانند نتیجه اکسیداسیون باشند، یعنی زمانی که مو در معرض ترکیبی از اکسیژن و نور خورشید قرار می‌گیرد. درست مانند پوست ما، نور خورشید بر موهای ما تأثیر می‌گذارد و می‌تواند آن‌ها را خشک کند و باعث شود رنگ مو کدرتر به نظر برسد. یکی از راه‌های جلوگیری از ایجاد این تناژهای زرد و نارنجی، استفاده از کلاه برای محافظت از مو یا استفاده از محصولاتی با فیلتر محافظ UV است.

محافظت از مو در برابر اشعه ماورای‌بنفش

نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

5. از شامپو و ماسک موی مناسب استفاده کنید: از شامپو و ماسک موی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. این محصولات، به حفظ رنگ مو و رطوبت موهایتان کمک می‌کنند.
6. از شستشوی زیاد موها خودداری کنید: موهای رنگ شده را بیش از حد شستشو ندهید، زیرا این کار باعث می‌شود رنگ مو زودتر از بین برود.
7. از حرارت زیاد دوری کنید: تاحدامکان از سشوار، اتو مو و سایر ابزارهای حالت‌دهنده مو که با حرارت بالا کار می‌کنند، استفاده نکنید.
8. از محصولات محافظ مو استفاده کنید: قبل از استفاده از سشوار یا اتو مو، از اسپری یا سرم‌های محافظ مو استفاده کنید.
9. موهایتان را به طور منظم کوتاه کنید: موهایتان را به طور منظم کوتاه کنید تا موهای آسیب‌دیده و دوشاخه شده، جدا شوند.
با رعایت این نکات ساده، می‌توانید رنگ موهایتان را برای مدت طولانی‌تر حفظ کنید و موهایتان را سالم و درخشان نگه دارید.

نکاتی برای مراقبت از موهای رنگ شده

سخن پایانی

همان‌طور که در این مقاله گفتیم، تناژهای زرد و نارنجی ناخوشایند می‌توانند بعد از رنگ‌کردن مو ایجاد شوند. اما نگران نباشید! با استفاده از ترفندهای ذکر شده در این مقاله، می‌توانید به‌راحتی این تناژها را از بین ببرید و به رنگ دلخواهتان برسید.
به یاد داشته باشید که برای حفظ سلامت موهایتان، بعد از رنگساژ یا دکلره، به مراقبت‌های خاصی نیاز دارید. از شامپو و ماسک موی مناسب استفاده کنید، از شستشوی زیاد موها خودداری کنید، از حرارت زیاد دوری کنید، از محصولات محافظ مو استفاده کنید و موهایتان را به طور منظم کوتاه کنید.
با رعایت این نکات ساده، می‌توانید رنگ موهایتان را برای مدت طولانی‌تر حفظ کنید و موهایتان را سالم و درخشان نگه دارید.
اگر سؤالی در مورد رنگ مو یا مراقبت از موهای رنگ شده دارید، می‌توانید از متخصصان رنگ و آرایش مو یاسمن بیوتی کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *