اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو عملی است که در آن از موهای مصنوعی یا طبیعی، جهت بلندتر کردن موی افراد استفاده می‌شود. با اکستنشن مو، موهای فرد بلندتر و پرپشت‌تر شده و خیلی طبیعی به نظر می‌رسد. در اکستنشن مو، موهای مصنوعی یا طبیعی با روش‌های مختلفی به موهای طبیعی می‌چسبد و سبب حجیم‌تر و بلندتر شدن مو می‌شوند.

از این روش زیبایی هر فردی قادر به استفاده بوده و می‌تواند به کمک آن موهای خود را بلندتر و حجیم‌تر نشان دهد. فرقی نمی‌کند که شما موهای کاملا کوتاه داشته باشید و یا از موهایی تا شانه یا وسط کمر برخوردار باشید. شما می‌توانید از طریق اکستنشن مو، موهای خود را بلندتر کنید و آن را به اندازه دلخواه برسانید. حتی اگر موهای کم پشتی دارید و از این بابت احساس نارضایتی دارید، با اکستنشن مو قادر به پر حجم کردن آن خواهید بود.

پخش ویدیو

هزینه انواع اکستنشن مو

هزینه اکستنشن مو بستگی به تعداد شاخه‌های مویی دارد که مورد استفاده قرار می‌گیرد. سالن‌های زیبایی هزینه اکستنشن مو را بر اساس هر شاخه محاسبه می‌کنند. برای همین قیمت نهایی اکستنشن مو، بر اساس تعداد شاخه‌های مورد استفاده محاسبه می‌شود. علاوه بر این، موارد دیگری در هزینه انواع اکستنشن مو تاثیر دارد که عبارتند از: طبیعی یا مصنوعی بودن مو، رنگ مو، مهارت متخصص و مواد اولیه نصب.

نوع مو

 نوع مویی که برای اکستنشن انتخاب می‌کنید، در هزینه کار تاثیر زیادی دارد. موهای طبیعی و ابریشمی نسبت به مصنوعی گران‌تر هستند. برای همین اکستنشن موی طبیعی نسبت به موی مصنوعی بیشتر خواهد بود. موهای طبیعی کاملا شبیه موی واقعی هستند و تشخیص آنها از هم کار سختی خواهد بود. در صورتی که موهای مصنوعی به دلیل بافت پلاستیکی، کاملا قابل تشخیص می‌باشند.

رنگ مو

اگر از موهای روشنی برخوردار باشید، باید از اکستنشن با همان رنگ مو استفاده نمایید. در این شرایط آرایشگرها اقدام به رنگ موی اکستنشن می‌کنند و آن را به رنگ موی فرد در می‌آورند. بدیهی است هزینه اکستنشن موی روشن، نسبت به موهای تیره و طبیعی بیشتر است؛ چرا که به رنگ‌های خاصی نیاز بوده و پروسه و سختی رنگ کردن آن بیشتر است.

مهارت متخصص

هر چقدر فرد اکستنشن‌کار از مهارت و تخصص بیشتری در این زمینه برخوردار باشد، هزینه بالاتری برای انجام اکستنشن مو در نظر می‌گیرد. بسیاری از افراد به دلیل تخصص زیاد به شهرت بالایی در این زمینه می‌رسند و خیلی زود شناخته می‌شوند. برای همین میزان مهارت متخصص و شهرت او در هزینه اکستنشن مو تاثیر زیادی دارد.

مواد اولیه

برای نصب اکستنشن مو، نیاز به یک سری مواد اولیه است. ابزار و موادی که برای نصب اکستنشن استفاده می‌شوند، در کیفیت‌ها و برندهای مختلفی موجود هستند. هر چقدر این مواد اولیه کیفیت بالاتری داشته باشند، هزینه اجرای کار اکستنشن نیز بیشتر خواهد بود.

شهرت سالن زیبایی

اگر قصد انجام اکستنشن مو در یک سالن زیبایی معروف داشته باشید، باید هزینه بیشتری برای انجام آن پرداخت نمایید. شهرت سالن زیبایی همچون شهرت و تخصص فرد اکستنشن‌کار، در هزینه نهایی کار تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

قیمت اکستنشن مو

عوامل زیادی در قیمت اکستنشن مو تاثیر دارند که بهتر است به طور مجزا مورد بررسی قرار بگیرند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

 • میزان و حجم اکستنشن به کار برده شده
 • متد اکستنشن مورد استفاده برای هر فرد (ممکن است برای هر فردی از متد خاصی استفاده شود که نوع متد در قیمت اکستنشن مو تاثیر دارد.)
 • نوع موی اکستنشن (طبیعی یا مصنوعی بودن آن)
 • چسب‌ها و ابزارهایی که برای نصب شاخه‌های مو مورد استفاده قرار می‌گیرد

انواع اکستنشن مو

اکستنشن مو

اکستنشن مو فانتزی

اکستنشن مو فانتزی به همان موهای رنگی مصنوعی گفته می‌شود که بین موهای طبیعی فرد قرار می‌گیرد. معمولا اکستنشن موی فانتزی از رنگ‌های بسیار روشن و شادی نظیر صورتی، قرمز، بنفش، سبز، آبی و … برخوردار می‌باشد. افرادی که به این رنگ‌ها علاقه دارند، میتوانند از اکستنشن مو فانتزی استفاده کنند و آن را با لباس‌های خود ست نمایند.

اکستنشن مو رنگی

بسیاری از خانم‌ها خصوصا نوجوان‌ها، به موی رنگی علاقه دارند. این دسته از افراد می‌توانند به جای استفاده از روش‌هایی چون دکلره کردن و آسیب به موهای خود، از اکستنشن مو رنگی استفاده کنند. با اکستنشن مو رنگی می‌توانید موهای خود را به هر رنگی که دوست دارید درآورید و یک تغییر بزرگ در ظاهر خود ایجاد کنید.

بسیاری از اکستنشن موهای رنگی به صورت آماده هستند و افراد می‌توانند از میان آنها رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایند. اما برخی اوقات افراد به دنبال رنگ‌های خاص‌تری هستند که در این شرایط باید اکستنشن موی فانتزی در رنگ مورد نظر مشتری آماده شود. اکستنشن مو رنگی در انواع مختلف وجود دارد که در زیر به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم.

 • اکستنشن رنگی کلیپسی: این نوع از اکستنشن‌ها نصب بسیار راحتی دارند و هر فردی می‌تواند خیلی سریع آن را روی موهای خود نصب نماید. اکستنشن کلیپسی یک کلیپس کوچک در بالای خود دارد که با اتصال آن به لای موها، نصب اکستنشن رنگی انجام می‌شود.
 • اکستنشن رنگی نواری: این دسته از اکستنشن‌های رنگی، به روش‌های مختلفی چون حرارت، چسبی یا گره‌ای روی موی سر وصل می‌شوند. برای همین ماندگاری آنها بالا بوده و 3 الی 4 ماه روی سر به خوبی باقی می‌مانند.
 • اکستنشن بافت مو رنگی: این دسته از اکستنشن‌ها به شکل موی بافت شده هستند و به موی سر اضافه می‌شوند.
 

اکستنشن موی فر

اگر دارای موهای فر هستید، می‌توانید از اکستنشن موی فر برای بلندتر شدن موهایتان استفاده نمایید. همچنین اگر جزو افرادی هستید که به موهای فر علاقه دارید، می‌توانید از این نوع اکستنشن برای خود استفاده کنید. موهای فر جزو موهای بسیار پرطرفداری هستند که زیبایی و جذابیت خاصی دارند. برای همین امکان انتخاب اکستنشن فر یا صاف، برای تمام مراجعین سالن یاسمن بیوتی فراهم شده است. شما می‌توانید اکستنشن موی فر را نیز در تعداد شاخه‌های مورد نظر خود انجام دهید.

 

اکستنشن مو شامل دو دسته طبیعی و مصنوعی می‌شود. اکستنشن مو طبیعی به دلیل حالت طبیعی که دارد، مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. این نوع اکستنشن از هزینه بیشتری برخوردار است و مانند موهای طبیعی، قابلیت رنگ کردن دارد. مدت زمان دوام اکستنشن با موی طبیعی 3 الی 6 ماه و با موی مصنوعی 3 الی 4 ماه خواهد بود.

اکستنشن مو طبیعی

از آنجایی که اکستشن مو طبیعی حالت واقعی و طبیعی دارد، قیمت بالاتری نسبت به اکستنشن موی مصنوعی دارد. دوام این اکستنشن بالا بوده اما بهتر است هر 45 روز یک بار، برای ترمیم به آرایشگاه مراجعه شود. در صورتی که در طبیعی بودن موی اکستنشن شک داشتید، می‌توانید چند تار موی آن را آتش بزنید. اگر از سوختن مو بوی نامطبوع و پلاستیکی احساس شود، یعنی مو طبیعی نیست. علاوه بر این تارهای مویی که ضخامت زیادی دارند، نشانگر غیر طبیعی و مصنوعی بودن مو هستند.

اکستنشن مو مصنوعی

در این روش اکستنشن مو، از موهای مصنوعی برای افزایش طول و حجم موی سر استفاده می‌شود. بهترین طول متوسط مو در این نوع اکستنشن، حدود 22 سانتی‌متر است.

اکستنشن رایگان مو

همانطور که می‌دانید هزینه اکستنشن مو بر اساس شاخه‌های مو و ابزارهای نصب محاسبه می‌شود. همچنین بسیاری از افراد هزینه نصب آن را از مشتری نیز دریافت می‌نمایند. اکستنشن رایگان مو، به انجام اکستنشن بدون پرداخت هزینه نصب اشاره دارد. در واقع نصب شاخه‌های اکستنشن مو، رایگان انجام شده و فرد هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌نماید. بنابراین اگر با عبارت اکستنشن رایگان مو مواجه شدید، بدانید که منظور نصب رایگان آن است.

تعداد شاخه های اکستنشن مو

تعداد شاخه‌های مویی اکستنشن، بستگی به سلیقه و نظر افراد دارد. در صورتی که موهای کم پشتی دارید و قصد دارید آن را بسیار پرپشت و پرحجم جلوه دهید، بهتر است شاخه‌های مویی بیشتری را برای اکستنشن در نظر بگیرید. اگر هم تنها قصد بلند کردن موهایتان را دارید، می‌توانید این کار را با چند شاخه محدود انجام دهید. بنابراین تعداد شاخه‌های اکستنشن مو بستگی به سلیقه و بودجه شما دارد.

اکستنشن موقت

اکستنشن موقت مو به گونه‌ای است که میتوان هر زمانی آنها را جدا کرده و مجددا وصل کرد. در این روش معمولا از کلیپس یا بافت برای اتصال مو استفاده می‌شود.

اکستنشن نیمه موقت

اکستنشن نیمه دائمی حدود 6 الی 8 هفته ماندگاری دارد. این نوع از اکستنشن‌ها با استفاده از چسب‌های نامرئی به موی سر وصل می‌شوند.

اکستنشن دائمی

دوام این اکستنشن‌ها بیش از چند ماه بوده و در آن از دسته‌های باریک مو به تعداد دلخواه استفاده می‌شود.

بهترین روش اکستنشن مو

اکستنشن مو با روش‌های متفاوتی قابل انجام است. روش‌هایی چون اکستنشن طبیعی، حرارتی یا لیزری، اکستنشن‌های کراتین، اکستنشن دوخت یا روش لاینی، اکستنشن مو با چسب و اکستنشن‌های کلیپسی از روش‌های متداول اکستنشن مو به حساب می‌آیند. از میان این روش‌ها اکستنشن موی طبیعی و روش کراتین جزو بهترین روش اکستنشن مو محسوب می‌شوند.

اکستنشن حرارتی

در روش اکستنشن حرارتی معمولا از یک دستگاه حرارتی مانند چسب حرارتی تفنگی، برای وصل کردن تارهای مو استفاده می‌شود.

اکستنشن لیزری

در روش اکستنشن لیزری مو، از لیزر و کراتین‌های گیاهی برای وصل کردن موها استفاده می‌شود. از آنجایی که در این روش درصد کمی از موهای طبیعی فرد درگیر می‌شود، آسیبی کمی به موها وارد خواهد شد.

اکستنشن‌های کراتین

در روش اکستنشن مو کراتین، از چسب گیاهی و بی‌رنگی به نام کراتین استفاده می‌شود. از آنجایی که این چسب گیاهی است، مشکلی را برای افراد ایجاد نخواهد کرد.

اکستنشن دوخت یا روش لاینی

در اکستنشن لاینی، از چسب یا رینگ برای اتصال موها استفاده نمی‌شود؛ بلکه موهای اکستنشن توسط یک نخ مخصوص به موی طبیعی وصل می‌شوند. این روش به زمان زیادی احتیاج دارد و باید در آن صبر و حوصله زیادی به خرج داد.

اکستنشن مو با چسب

در این روش شاخه‌های مو به وسیله چسب به مو متصل می‌شوند. مزیت این روش این است که زمان زیادی نمی‌برد و در حدود یک ساعت قابل انجام است.اما ممکن است برخی افراد به چسب‌ها حساسیت داشته باشند یا موقع ریموو کردن اکستنشن مو،دچار اذیت شوند.

اکستنشن‌های کلیپسی

در این روش از گیره و کلیپس‌های کوچک برای اتصال موهای اکستنشن استفاده می‌شود. به طوری که شاخه‌های مو اکستنشن، به وسیله گیره لابه‌لای موی سر نصب می‌شوند. این روش ماندگاری زیادی ندارد و جزو اکستنشن‌های موقت به حساب می‌آید.

اکستنشن مو در تهران

امروزه سالن‌های زیبایی زیادی در سطح شهر تهران مشغول به فعالیت هستند. از آنجایی که اکستنشن مو مورد توجه بسیاری از بانوان قرار دارد، بیشتر این سالن‌ها دارای لاین اختصاصی اکستنشن مو هستند. برای همین بانوان می‌توانند با کمی تحقیق و پرس‌وجو، بهترین سالن اکستنشن مو در تهران را پیدا نمایند.

اکستنشن مو در کرج قیمت

برای اکستنشن مو در کرج می‌توانید به سالن یاسمن بیوتی واقع در گوهردشت کرج بروید. در این سالن  زیبایی، کلیه خدمات آرایشی توسط کادری مجرب و با استفاده از روش‌های به روز انجام می‌گردد. سالن زیبایی یاسمن بیوتی، در لاین اکستنشن مو از متخصصان بسیار حرفه‌ای استفاده می‌نمایند.

اکستنشن موی طبیعی

اکستنشن موی طبیعی مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد؛ چرا که هم طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و هم قابلیت رنگ و دکلره کردن دارد. در واقع اکستنشن موی طبیعی مانند موی خود فرد بوده و به راحتی به هر شکل و فرمی در می‌آید. این نوع از اکستنشن مو، هزینه بالاتری نسبت به اکستنشن موی مصنوعی دارد.

جدیدترین روش اکستنشن مو!

اکستنشن مو با لیزر یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های اکستنشن به حساب می‌آید. این روش از مزایای زیادی نسبت به سایر روش‌ها برخوردار است. برای مثال در جدیدترین روش اکستنشن مو، یعنی اکستنشن با لیزر، تنها 10 الی 15 درصد از موی فرد درگیر می‌شود. همچنین نصب در این روش به صورت ظریفی انجام می‌شود و نزدیک به ریشه مو صورت می‌گیرد.

اکستنشن مو چقدر دوام دارد؟

ماندگاری اکستنشن مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی چون نوع اکستنشن مو، ارتفاع اکستنشن، روش اکستنشن مو، نحوه نصب، جنس مواد مورد استفاده، سرعت رشد موی فرد، تخصص اکستنشن کار و نحوه مراقبت از موی اکستنشن شده از جمله فاکتورهای مهم در ماندگاری اکستنشن مو هستند.

روش های اکستنشن مو

اکستنشن مو را می‌توانید به صورت موقت، نیمه دائمی و دائم انجام دهید. روش انجام اکستنشن مو متفاوت بوده و بستگی به هزینه‌ای دارد که فرد می‌خواهد پرداخت نماید. در هر کدام از روش‌های اکستنشن مو، ماندگاری اکستنشن متفاوت خواهد بود.

اکستنشن مو کم حجم

اکستنشن مو برای موهای کم حجم بسیار مناسب است؛ چرا که با این کار موها از نظر حجمی، پرپشت‌تر نشان داده می‌شوند. برای اکستنشن مو کم حجم میتوان از روش‌هایی چون اکستنشن حرارتی و اکستنشن با چسب استفاده کرد.

اکستنشن مو لمه

لمه مو به تارهای ظریف مویی شکلی گفته می‌شود که از رنگ‌های براقی چون نقره‌ای و طلایی برخوردار است. این تارهای براق، بین موهای فرد قرار گرفته و باعث زیبایی بیشتر موها می‌شود. برای اکستنشن مو لمه، بیشتر از روش‌هایی چون بافت بین موها و یا گره زدن استفاده می‌شود.

 • چند تار از موی طبیعی را بگیرید و به آنها ژل مو یا کراتین بزنید.
 • به اندازه قد موها، لمه را ببرید و از وسط تا کنید. سپس آن را به دور انگشت شست و اشاره گذاشته و یک حلقه ایجاد کنید.
 • موی ژل زده را از درون حلقه رد کرده و در ریشه نگه دارید.
 • سپس یک تار لمه را به دور مو حلقه زده و گره می‌زنید.
 • این کار را مجددا با 2 تار لمه انجام دهید و در نهایت موی لمه شده را اتو بکشید.

اکستنشن مو چتری برای آن دسته از افرادی مناسب است که دوست دارند چتری‌هایشان زودتر بلند شده و مانند قبل شود. برای همین اگر موهایتان را چتری زده‌اید و از این کار پشیمان هستید، می‌توانید از اکستنشن مو برای چتری استفاده کنید.

اگر دوست دارید موهای بسیار بلندی داشته باشید، می‌توانید از اکستنشن موی یک متری استفاده کنید. با اینکه اکستنشن موی یک متری طبیعی خیلی کمیاب است، اما در سالن یاسمن بیوتی موجود بوده و می‌توانید آن را با قیمت مناسب بر روی موهای خود نصب نمایید. علاوه بر این اکستنشن موی یک متری مصنوعی نیز برای مراجعین موجود بوده و افراد می‌توانند بسته به بودجه مورد نظر خود یکی از این موارد را انتخاب نمایند.

معایب اکستنشن مو

اکستنشن مو همچون رنگ و دکلره، دارای معایبی است. از مهمترین معایب اکستنشن مو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ریزش مو: ریزش مو ممکن است تنها در برخی افراد مشاهده شود. دلیل ریزش مو این است که از مواد نامرغوبی جهت اکستنشن مو استفاده شده و یا فرد اکستنشن‌کار از تخصص کافی برخوردار نبوده است.
 • ایجاد مشکلات و حساسیت پوستی: این مشکل نیز در صورتی به وجود می‌آید که از چسب‌ و مواد نامرغوبی برای اکستنشن مو استفاده شود.

فواید اکستنشن مو

اکستنشن مو مزایا و فواید زیادی دارد که مهمترینشان عبارت است از:

 • سریعترین روش برای بلندتر شدن موها.
 • پرپشت‌تر نشان داده شدن موها.
 • عدم استفاده از رنگ و دکلره با اکستنشن موی رنگی.

اکستنشن مو دائمی

اکستنشن مو دائمی از ماندگاری بیشتری نسبت به اکستنشن نیمه موقت و موقت برخوردار است. دلیل آن هم این است که در این روش، مو به تعداد بیشتر و در دسته‌های باریک‌تر و سبک‌تری اضافه می‌شود. برای همین افرادی که دوست دارند مدت زمان بیشتری از اکستنشن مو برخوردار باشند، بهتر است از اکستنشن موی دائمی استفاده نمایند.

اکستنشن مو با لیزر

اکستنشن مو با لیزر یا اکستنشن لیزری، یکی از روش‌های جدید اکستنشن مو است. در این روش از لیزر جهت اکستنشن کردن استفاده می‌شود که همین امر موجب دوام و کیفیت بیشتر اکستنشن خواهد شد. در اکستنشن مو با لیزر هیچگونه آسیبی به پیاز موی افراد وارد نمی‌شود.

سوالات متداول

تمامی موهای مورد استفاده در سالن یاسمن بیوتی موی دستچین شده، کاملا طبیعی و یکدست می باشد

بستگی به نوع اکستنشن مو دارد اما اکستنشن کراتینه حدودا 6 ماه دوام دارد

قیمت اکستنشن مو بستگی به ارتفاع و تعداد شاخه ها دارد و از 25 هزار تومان تا 65 هزار تومان متفاوت است

31 Comments

 1. حنانه گفت:

  ایا بعد از اکستنشن مو مو ریزش پیدا میکنه یا نه؟

 2. مریم گفت:

  من موهای کوتاهی دارم. امکان اکستنشن تا کمر برام وجود داره؟

 3. سحر گفت:

  برای موهای مشکی بهترین رنگ اکستنشن چه رنگیه؟

 4. کیمیا گفت:

  اگر به نکات مراقبتی اکستنشن توجه کنیم، ماندگاری اکستنشن نهایت به چند ماه میرسد؟

 5. یلدا گفت:

  سلام. برای ریموو اکستنشن از چه موادی استفاده می کنید؟

 6. شبنم گفت:

  سلام آیا بعد از کراتینه هم میشه اکستنشن انجام داد؟

 7. مبینا گفت:

  تنوع رنگ اکستنشن هاتون عالیه. جای دیگه ندیدم واقعا

 8. کرلی گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید اکستنشن موی فر هم داریم؟

 9. مهسا گفت:

  سلام. ببخشید من روی موهام اکستنشن دارم خواستم بپرسم میتونم رنگشون کنم خودم؟

 10. حمیرا گفت:

  اکستنشن هایی که کار میکنید طبیعی هستن؟

 11. هلن گفت:

  سلام. یه سوال. میشه از داروهای موضعی ریزش مو استفاده کرد وقتی اکستنشن داریم؟

 12. الناز گفت:

  ببخشید چطور میتونم برای عید وقت بگیرم ازتون؟

 13. اکرم گفت:

  اکستنشن طبیعی خیلی بهتره. البته مدل های مصنوعی هم از نظر درخشندگی و قیمت خوبن

 14. رقیه گفت:

  قیمت اکستنشن تو مجموعه‌تون واقعا مناسب هست

 15. sahar گفت:

  من بافت آفرو زدم خیلی تو استایلم تغییر ایجاد کرد

 16. لیلی گفت:

  اکستنشن طبیعی خیلی بهتر و ماندگارتره و آسیبش کمتر از نوع مصنوعی هست.

 17. ماریا گفت:

  اگر مو یا پوست سر حساسی دارید اکستنشن طبیعی رو انتخاب کنید. چون وزنی نداره و موجب کشیدگی مو یا ریزش نمیشه.

 18. shahla گفت:

  اکستنشن مو رنگی خیلی برای سن پایین جذابه و برای استایلای مختلف میشه ازش استفاده کرد.

 19. فرزانه گفت:

  اکستنشن فر یا همون آفرو واقعا خیلی جذاب هست و جدیدا خیلی ترند شده. من حتما این کارو تو سالنتون انجام میدم.

 20. ahmadi گفت:

  اکستنشن مو لمه هم شیک و قشنگه. البته سلیقه ایه ولی میشه تغییر جزئی و خوبی تو موها باهاش ایجاد کرد.

 21. خاتون گفت:

  خانمایی که موهاشون رو تا حالا رنگ نکردن و تمایلی هم به رنگ و دکلره ندارن، از این روش استفاده کنند. حتی میشه با اکستنشن حالت لایت زیبایی به موهاتون بدین و کلی تغییر کنید

 22. محدثه گفت:

  اگر دوست دارید موهاتون رو اکستنشن کنید، حتما قبلش کلی تحقیق کنید و یه جای معتبر برید. خیلی خانمها بعد از اکستنشن دچار ریزش یا کشیدگی مو شدند.

 23. شادی گفت:

  اکستنشن رنگی کلیپسی نصبش خیلی راحته و هر کس میتونه ازش استفاده کنه.

 24. الناز گفت:

  برای مراسماتون اکستنشن بافت مو رنگی رو امتحان کنید خیلی تغییر جذابی میکنید!

 25. مارال گفت:

  من موهام کم پشت بود. از وقتی اکستنشن کردم پر پشت‌تر و خوش حالت‌تر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *