خدمات کراتین مو یاسمن بیوتی

کراتین مو یکی از روش‌های جدید و پرطرفدار برای صاف کردن مو است. با استفاده از کراتین، موها کاملا صاف شده و حالت براق و لخت پیدا می‌کنند. افرادی که از موهای وز و یا ناصاف خود ناراضی هستند، می‌توانند به کراتین مو پرداخته و آنها را کاملا صاف نمایند.

صافی و درخشندگی موها، باعث زیبایی بیش از حد موی سر می‌شود. افرادی که از موهای وز یا فری برخوردار هستند، معمولا علاقه زیادی به صاف شدن موهایشان دارند. این افراد می‌توانند از روش کراتینه کردن مو برای صاف و درخشان شدن موهای خود استفاده نمایند. کراتینه مو یکی از روش‌های زیبایی است که در سال‌های اخیر به طرز چشمگیری مورد استقبال قرار گرفته است.

کراتین مو چیست؟

کراتینه مو روشی است که برای بازیابی کراتین از دست رفته مو انجام می‌شود. کراتین یک پروتئین بوده که در مو و ناخن وجود دارد. زمانی که موها در معرض خشکی زیاد و رنگ کردن مداوم قرار می‌گیرند، این پروتئین از بین می‌رود. در نتیجه مو حالت درخشندگی و شادابی خود را از دست داده و حالت وز پیدا می‌کند. در این زمان میتوان با استفاده از کراتین مو، موها را شاداب کرده و به آنها حالت صاف و براقی داد.

کراتین در حقیقت پروتئینی است که در مو، ناخن و پوست بدن انسان وجود دارد. زمانی که موی سر درصد از زیادی از کراتین خود را از دست بدهد، دچار حالاتی چون وز شدگی می‌شود. در این زمان افراد می‌توانند با روش کراتینه، پروتئین از دست رفته موهای خود را بازگردانند. با استفاده از کراتینه کردن، موها از حالتی نرم و درخشان برخوردار خواهند شد.

کراتین مو

روش‌های کراتین مو

در صورتی که بخواهیم کراتینه مو را دسته‌بندی کنیم، به دو دسته کلی تقسیم می‌شود. کراتینه احیاکننده مو و کراتینه برزیلی یا کراتینه صافی، از انواع کراتینه مو به حساب می‌آیند. هر کدام از انواع کراتین مو برای کاربردهای متفاوتی چون صافی مو، درما مو و رفع وزی مو استفاده می‌شوند. شما می‌توانید یکی از این روش‌های کراتینه مو را متناسب با موی خود انجام دهید.

کراتینه کردن مو به دو صورت کراتین احیا و کراتین صافی انجام می‌شود. بسته به نوع و حالت موها، یکی از این روش‌های کراتین مو به فرد پیشنهاد می‌شود. با کراتین احیا، موها کاملا ترمیم و بازسازی شده و مشکلاتی که ناشی از مواد شیمیایی رنگ و دکلره ایجاد شده بود، برطرف می‌گردد. اما در کراتین صافی، هدف صاف کردن مو و برطرف کردن وز مو می‌باشد. برای همین افرادی که در کراتینه کردن مو تخصص دارند، با بررسی موها بهترین روش را به فرد پیشنهاد خواهند داد.

قیمت کراتین مو

قیمت کراتین مو در مراکز و آرایشگاه‌های مختلف، متفاوت است. با این حال مهمترین مواردی که در قیمت کراتین مو تاثیرگذار هستند، عبارت است از: کوتاهی و بلندی مو، نوع مواد مصرفی، نوع و حالت مو، محله و شهرت آرایشگاه. هر چقدر اندازه موهایتان بلندتر باشد، قیمت کراتین بیشتر خواهد بود. همچنین اگر موهایتان پر پشت باشد، باید هزینه بیشتری برای کراتین بپردازید.

قیمت کراتینه مو بر اساس فاکتورهای مختلفی محاسبه می‌شود. مهمترین مورد در تعیین قیمت، اندازه و حجم موها است. هر چقدر موی سر بلندتر و حجیم‌تر باشد، نیاز به صرف مواد بیشتری خواهد بود که همین امر سبب افزایش هزینه کراتینه خواهد شد. علاوه بر این کیفیت و نوع مواد، مهارت آرایشگر و شهرت سالن آرایشگاه در قیمت کراتینه مو تاثیر دارند.

کراتین کردن موی اکستنشن

استعلام قیمت کراتین مو 

مزایای کراتینه مو

کراتین کردن مو، فواید و مزایای زیادی دارد. از مهمترین مزایای کراتینه مو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کراتین مو یکی از روش‌های سالم برای صاف کردن انواع موهای ناصاف و وز است.
 • با کراتینه کردن موها کاملا ابریشمی، براق و درخشان خواهند شد.
 • با کراتین کردن موها، دیگر نیازی به صرف ساعتها وقت جهت صاف کردن مو نخواهید داشت.
 • کراتین موها را تقویت کرده و از آنها در برابر شکنندگی و آسیب‌های محیطی جلوگیری می‌کند.
 • با روش کراتین مو، هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند از بهترین حالت مو برخوردار شوند.
 • با کراتینه شدن موها، یک لایه محافظ روی ساقه مو ایجاد می‌شود که از آن در برابر آسیب‌های خارجی مانند وسایل حرارتی محافظت می‌نماید.
 • مواد کراتینه مو با پر کردن ناهمواری‌های ساختار ساقه و کوتیکول‌ها، سبب یکدست شدن مو و افزایش ضخامت موهای نازک خواهند شد.
 • بعد از کراتین مو، دیگر نیازی به صرف ساعت‌ها وقت جهت صاف کردن مو نخواهد بود.
 • پس از کراتینه موها از حالت درخشان و براقی برخوردار می‌شوند.
 • موهای وز و بد حالت با استفاده از کراتینه به شکل صاف و زیبایی تغییر پیدا خواهند کرد.
hair keratine (yasamanbeauty.com)

معایب کراتینه مو

معمولا در کنار هر مزایایی، معایبی نیز وجود دارد. برای همین با انتخاب درست یک مرکز کراتینه مو، می‌توانید این معایب را به حداقل رسانده و از موهای سالم و شفافی برخوردار شوید. از معایب کراتینه مو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کراتینه مو روش ماندگاری برای صافی مو نبوده و اثر موقت و کوتاه مدتی دارد. برای همین پس از حدود چند ماه، به شکل اولیه بازگشته و نیاز به ترمیم مجدد پیدا خواهد کرد.
 • در صورتی که این کار را پیش یک فرد غیر متخصص و یا با محصولات نامعتبر انجام دهید، موهایتان آسیب جدی خواهد دید.
 • کراتین مو هزینه بالایی دارد و نسبت به حجم و اندازه موها از قیمت متفاوتی برخوردار است. برای همین افرادی که قصد دارند موهای خود را کراتینه کنند، باید در هر بار هزینه این کار را بپردازند.
 • کراتین شامل گازی به نام فرمالدئید بوده که ممکن است در برخی افراد ایجاد حساسیت و آلرژی نماید. برای همین این کار برای خانم‌های باردار یا افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند، ممنوع می‌باشد.
 • مواد کراتینه مو دارای فرمالدئیدهایی هستند که ممکن است سلول‌های پوستی را تحریک کنند. برای همین هنگام کراتینه کردن باید موارد ایمنی تا حد زیادی مورد توجه قرار بگیرد.
 • کراتینه مو دائمی نبوده و اثر موقتی دارد. برای همین پس از گذشت چند ماه نیاز به ترمیم پیدا می‌کند.
 • برخی از افراد ممکن است به مواد کراتین حساسیت نشان دهند و دچار آلرژی یا مشکلات پوستی شوند.
hair keratin (yasamanbeauty.com)

مدت زمان ماندگاری کراتینه مو

ماندگاری کراتینه مو معمولا چیزی در حدود 4 الی 6 ماه بیان می‌شود. البته بعد از گذشت این زمان، موها نرم‌تر و صاف‌تر از حالت قبل کراتین خواهد بود. خوب است بدانید مدت زمان ماندگاری کراتینه مو به مراقبت و نگهداری فرد پس از کراتینه کردن بستگی دارد. در صورتی که به نکات مراقبتی پس از کراتینه توجهی نداشته باشید، ماندگاری کراتین بسیار کمتر خواهد شد.

بعد از کراتینه چه مراقبت‌هایی لازم است؟

برای آنکه ماندگاری کراتینه مو به حداکثر برسد، باید از مراقبت‌های بعد از کراتینه مو اطلاع داشته و به آنها توجه نمایید. نکات مراقبتی بعد از کراتینه کردن مو عبارتند از:

 • بعد از کراتینه کردن، باید از شامپوهای بدون سولفات و حاوی پروتئینه برای شستشوی موها استفاده کنید.
 • در کنار شامپوی مناسب، از یک ماسک مو کراتین‌دار برای موها استفاده کرده و زمانی که موها نم‌دار است، آن را بر روی موها بزنید.
 • رفتن به استخر و دریا به دلیل کلردار بودن آب، برای موی کراتین شده مناسب نبوده و اثر آن را از بین می‌برد.
 • جهت جلوگیری از شکنندگی موها بهتر است از بالش‌های ساتن و ابریشمی هنگام خواب استفاده نمایید.

آیا کراتینه مو باعث ریزش مو می‌شود؟

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که آیا با کراتین کردن موها دچار ریزش می‌شوند یا خیر. در پاسخ باید بگوییم که اگر از مواد و روش‌های نامطلوب جهت کراتینه کردن مو استفاده شود، موها دچار ریزش خواهند شد. هنگام انجام کار مواد کراتین نباید با پوست سر تماس داشته باشند؛ چرا که در آینده ممکن است باعث حساسیت پوست سر شده و منجر به ریزش مو شوند. برای همین است که تاکید می‌شود کراتین موها را نزد یک فرد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه انجام دهید.

کراتین درمانی مو در کرج

سالن یاسمن بیوتی یکی از مراکز معتبری است که برای کراتین درمانی مو در کرج می‌توانید اقدام نمایید. در این سالن، نیروهای حرفه‌ای و متخصص به کراتینه مو می‌پردازند. مواد مصرفی جهت کراتین مو در سالن یاسمن بیوتی، از برندهای بسیار معتبر و سازگار با انواع مو می‌باشند.

آموزش کراتینه مو

آموزش کراتینه مو برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند در این زمینه به فعالیت بپردازند. این افراد می‌توانند با مراجعه به یک سالن حرفه‌ای و معتبر، زیر نظر یک فرد متخصص آموزش ببینند. در دوره‌های آموزشی کراتینه کردن مو، با مباحثی چون شناخت نوع مو، روش‌های صافی و احیا، مراقبت‌های قبل و بعد از کار، ویتامینه کردن مو و … آشنا خواهید شد.

شامپو کراتینه مو

افرادی که موهای خود را کراتینه می‌کنند، باید پس از انجام این کار از شامپوهای مخصوص استفاده نمایند. منظور از شامپو کراتینه مو، شامپویی است که فاقد سولفات باشد. شامپوهایی که دارای سولفات هستند، بر روی کراتینه اثر منفی گذاشته و به تدریج اثر آن را از بین می‌برند.

400168200719_131779

ماندگاری کراتینه مو چقدر است؟

ماندگاری کراتینه مو معمولا بین 4 الی 6 ماه است. پس از گذشت این مدت و رشد موها، نیاز است تا برای ترمیم ریشه موها اقدام شود. در صورتی که در این مدت به مراقبت‌های پس از کراتینه مو توجه نداشته باشید، موها به حالت اولیه خود بازخواهند گشت. برای همین پس از کراتین حتما از شامپوهای مناسب استفاده کرده و به نکات مراقبتی بعد از کراتینه توجه داشته باشید.

مراقبت‌های بعد کراتینه مو

پس از کراتینه کردن مو لازم است تا کارهایی در جهت مراقبت بیشتر از موها انجام شود. این موارد عبارتند از: استفاده از شامپوی کراتینه، استفاده از ماسک موی مناسب، عدم استحمام بعد از کراتینه به مدت 72 ساعت، استفاده از روبالشی مناسب.

کراتینه مو در خانه

برخی افراد به دنبال این هستند که امور زیبایی همچون کراتینه کردن مو را در منزل خود انجام دهند. کراتینه کردن مو در منزل نیز امری قابل انجام است؛ اما نباید انتظار داشته باشید نتیجه نهایی با نتیجه سالن آرایشگاه یکی باشد. با این حال اگر قصد انجام کراتینه مو در خانه را دارید، حتما محصولات معتبر و با کیفیتی تهیه کنید و به تمام نکات پیرامون کراتینه کردن مو در منزل توجه داشته باشید.

 

کراتینه مو در کرج

امروزه سالن‌های زیبایی زیادی از لاین کراتینه مو برخوردار هستند. افرادی که در شهر کرج ساکن هستند و به دنبال یک سالن معتبر با نیروی متخصص کراتینه‌کار می‌باشند، می‌توانند به سالن یاسمن بیوتی مراجعه نمایند. در این سالن کلیه امور زیبایی نظیر کراتینه کردن موها، توسط اشخاص حرفه‌ای و متخصص انجام می‌شود.

کراتینه موهای رنگ شده

در صورتی که موهایتان را قبلا رنگ کرده باشید، می‌توانید برای کراتینه کردن آن اقدام کنید. اما اگر موهای خود را به تازگی کراتین کردید، بهتر است تا یک مدت از رنگ و دکلره کردن آن پرهیز کنید. بهترین زمان برای رنگ کردن مو پس از کراتینه، حدود 2 ماه بعد می‌باشد. پس از این زمان می‌توانید موهای خود را با یک رنگ بدون آمونیاک و بدون نیاز به دکلره رنگ نمایید.

مراحل کراتینه مو

 • در ابتدا باید موها را دو مرتبه به خوبی شستشو دهید. در مرحله دوم شستشو، شامپو باید حدود 5 دقیقه روی سر بماند و سپس آبکشی شود.
 • برخی افراد بعد از شستن موها، اقدام به هیدروژن‌رسانی مو می‌کنند. برای هیدروژن‌رسانی میتوان از دستگاه ماکرومیست و یا تفنگ‌های نانو استیم استفاده کرد.
 • سپس باید آب موها را با حوله گرفته و آنها را با باد سشوار خشک کرد. توجه کنید موها نباید به طور کامل خشک شوند و باید حدود 5 تا 10 درصد رطوبت مو باقی بماند.
 • در گام بعدی باید موها را به کمک سنجاق و گیره، تقسیم‌بندی کرد. موها را باید جوری تقسیم کرد که هنگام کار از جای خود جدا نشده و ایجاد مزاحمت ننمایند.
 • پس از تقسیم‌بندی موها، باید با توجه به مواد و محصول کراتینه اقدام به استفاده از آنها کرد. هر محصول کراتینه، از یک دستورالعمل خاصی برخوردار است. برای مثال مواد کراتینه برزیلی نیاز به قرنطینه دارند. یا مواد آمریکایی نیاز به اتوکشی بیشتری دارند. برای همین باید به نوع مواد مصرفی کراتینه توجه زیادی داشت. با این حال باید به نوبت موها را با این مواد آغشته کرده تا کل موها از مواد کراتین برخوردار شود. مواد کراتین باید از فاصله یک سانتی‌متری ریشه، روی موها قرار بگیرند و با کف سر برخورد نکنند.
 • بعد از آنکه تمام موها با مواد کراتین آغشته شدند، باید با یک کلاه موها را پوشاند.
 • بعد از گذشت زمان مقرر، باید موها را به درستی براشینگ کرد. این مرحله بسیار مهم بوده و باید با مهارت زیادی انجام شود.
 • در این مرحله باید با یک اتوی مو مناسب، اقدام به اتوکشی موها در دسته‌های کوچک کرد. سرعت اتوکشی بسیار مهم بوده و نباید خیلی سریع یا خیلی کند صورت گیرد.
 • کار کراتینه مو با اتوکشی به پایان خواهد رسید. بهتر است تا 3 روز از شستن موها خودداری کنید تا اثر کراتین به خوبی بر روی موها باقی بماند.

 

رزرو وقت برای انجام کراتین مو

انجام کراتینه چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان انجام کراتینه مو، بستگی به اندازه و حجم مو دارد. اما به طور معمول میتوان گفت کراتینه کردن مو در حدود 4 الی 5 ساعت به طول خواهد انجامید. اگر قصد دارید به طور دقیق از مدت زمان انجام کراتینه موهایتان مطلع شوید، می‌توانید از متخصصان سالن یاسمن بیوتی درخواست مشاوره نمایید.

20 Comments

 1. مینا گفت:

  سلام وقت بخیر
  موهای من کم پشته. اگر کراتین کنم حجمش کمتر نمیشه؟

 2. مرجان گفت:

  آیا کراتینه واقعا روی موخوره تاثیر داره؟

 3. شقایق گفت:

  کراتینه برزیلی چه فرقی با کراتینه آمریکایی داره؟

 4. مهناب گفت:

  سلام کراتینه برزیلی بهتره یا آمریکایی

 5. شقایق دارابی گفت:

  من موهای خیلی وز و پرپشتی داشتم بعد از کراتینه از اون حالت ناخوشایند دراومد و واقعا بهتر شد.

 6. سارا گفت:

  به نظرم کراتینه برای موهای نازک و حجم کم خیلی مناسب نیست و کم حجم تر نشونش میده

 7. رخساره مرادی گفت:

  بعد از رنگ و دکلره با کراتینه احیا و یا پروتئین تراپی موها خیلی جون میگیرن

 8. عرفانه گفت:

  برای موهای حالت دار و فر بهتره از کراتینه استفاده کنید.

 9. گلرخ ملکی گفت:

  اگر موهای خیلی کم حجم و نازکی ندارید بهتره کراتینه نکنید. چون با این کار موها کم حجمتر نشان داده میشن.

 10. سمانه عرشی گفت:

  من از کراتینه این سالن واقعا رضایت دارم و با مشکلی هم مواجه نشدم.

 11. maasoomeh گفت:

  کراتینه احیا خیلی خوبه و بعد از رنگ کردن موها میشه ازش برای تقویت مو استفاده کرد.

 12. پرستو گفت:

  اگر کراتینه برزیلی رو با مواد خوبی انجام بدید، موها دچار ریزش نمیشن. البته تخصص آرایشگر هم مهمه.

 13. mobina گفت:

  توصیه م اینه اصلا تو خونه موهاتون رو کراتینه نکنید. چون ممکنه بدتر موها دچار آسیب بشن. حتما یک سالن معتبر پیدا کنید و کراتینه رو اونجا انجام بدین.

 14. نگین گفت:

  من موهام رو تازه اکستنشن کردم. نمیدونم میشه کراتین کرد یا نه.

 15. کتایون گفت:

  واقعا کراتینه برای خانمهایی که عادت به سشوار یا اتوکشی دارند، خیلی خوبه. بعدش دیگه نیازی به این کارها نیست و با باد سشوار موها کاملا صاف میشن.

 16. soheilaa گفت:

  اگر موهاتون رو کراتینه کردید، حتما به مراقبت‌های بعدش توجه کنید و از شامپوی مخصوص کراتینه استفاده کنید.

 17. najmeh گفت:

  حیف یکم هزینش بالاست. برای موهای بلند هزینه ش خیلی زیاد میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *