خدمات رنگ مو یاسمن بیوتی

رنگ مو یکی از محصولات آرایشی مختص به موی سر است. افرادی که به دنبال تغییرات ظاهری هستند، اغلب از رنگ مو برای این کار استفاده می‌کنند. با رنگ شدن موها علاوه بر تغییرات ظاهری، موهای سفید و خاکستری با رنگ پوشیده شده و ظاهر فرد بسیار مرتب‌تر و زیباتر خواهد شد. به طور کلی رنگ مو دو کاربرد عمده دارد که عبارتند از مخفی کردن سفیدی موها و تغییر ظاهری موی فرد.

رنگ مو حاوی مواد شیمیایی است که بر روی رنگدانه‌های مو اثر می‌گذارد. رنگدانه‌های طبیعی مو که ملانین نام دارند، در بخش خارجی تارهای مو قرار دارند. با افزایش سن و بر اثر عوامل دیگر، مقدار ملانین موها کم شده و تارهای مو رنگ طبیعی خود را از دست می‌دهند. در این زمان با رنگ کردن موها، رنگ مو روی رنگدانه‌ها اثر گذاشته و باعث تغییر رنگ آنها می‌شود. در واقع رنگ شدن موها حاصل یک فرایند شیمیایی است که بین پراکسید و آمونیاک و مولکول‌های تارهای مو و ملانین صورت می‌گیرد.

انتخاب بهترین رنگ مو

رنگ مو

در صورتی که نمی‌دانید رنگ پوستتان سرد است یا گرم، بهتر است به رگ‌های داخل بازو توجه کنید. اگر رگ‌ها به رنگ سبز باشند، یعنی پوستتان گرم است و اگر رنگ رگ‌ها آبی باشد، یعنی پوستتان سرد است. همچنین افرادی که دارای پوست گرم هستند، رنگ‌ چشم‌هایشان اغلب قهوه‌ای و سیاه است. اما افرادی که رنگ پوستشان سرد است، چشم‌هایی به رنگ روشن آبی یا سبز دارند. علاوه بر این برخی افراد هستند که رنگ پوستشان در دسته سرد یا گرم قرار نمی‌گیرد. افرادی که در این دسته هستند، می‌توانند از هر رنگ مویی برای خود استفاده نمایند.

رنگ مو مناسب برای پوست گرم

از رنگ‌های مناسب پوست گرم میتوان به مواردی چون قهوه‌ای تیره و گرم، طلایی، قهوه‌ای طلایی، رنگ‌هایی با پایه قرمز و نارنجی، بلوندهای سرد، یخی و… اشاره کرد. این افراد بهتر است از رنگ‌هایی با تناژ بنفش و خاکستری برای موهای خود استفاده نکنند.

پوست‌های گرم غالبا از رنگ زمینه زرد، طلایی و هلویی برخوردارند. در صورتی که تشخیص دادید از پوست گرمی برخوردار هستید، باید به سراغ رنگ موهایی با رنگ گرم بروید. انتخاب رنگ‌هایی چون بلوند طلایی برای پوست‌های گرم گزینه مناسبی خواهد بود.

رنگ مو مناسب برای پوست سرد

رنگ مو

افرادی که از پوست سرد برخوردار هستند، می‌توانند از رنگ موهایی با رنگ شرابی، قهوه‌ای شکلاتی، مسی، گیلاسی، بژ و … استفاده نمایند. به طور کلی بهتر است برای پوست سرد، از رنگ موی متضاد با آن استفاده شود. این رنگ باید به گونه‌ای باشد که باعث ظاهر سرد و رنگ پریده فرد نشود.

افرادی که از پوست سرد برخوردارند، تنالیته رنگ پوستشان بین صورتی، قرمز و آبی می‌باشد. این دسته از افراد با استفاده از رنگ موی گرم، به چهره خود حالت شادابی بیشتری می‌بخشند. در صورتی که قصد دارید از رنگ‌های بلوند برای تن پوست سرد استفاده کنید، به هیچ وجه به سراغ رنگ‌هایی چون پلاتینیوم و نقره‌ای نروید. رنگ‌های بلوند طلایی گزینه بهتری برای این کار می‌باشند.

رنگ کردن موهای سفید

معمولا موهای سمت شقیقه نسبت به سایر موها از سفیدی بیشتری برخوردار هستند. همچنین موهای این ناحیه در معرض دید بیشتری قرار دارند و سفیدیشان بیشتر مشخص می‌شود. برای همین بهتر است جهت رنگ کردن موهای سفید به چند نکته توجه داشته باشید. برای موهایی که از سفیدی زیادی برخوردارند، اول اکسیدان 30 را روی موهای سفید قرار دهید و بگذارید حدود 5 دقیقه بماند. سپس موها را آبکشی کنید و از یک رنگ مو با رنگی تیره‌تر از موی خودتان، موهای سفید را رنگ کنید. رنگ مو باید در حدود 45 دقیقه روی سر بماند و سپس آبکشی شود.

رنگ موی اکسترا چیست

رنگ موی اکسترا (Natural Extra) به رنگی گفته می‌شود که از پوشش بسیار قوی برخوردار است. این رنگ مو قادر است تمام سفیدی موها را پوشش داده و اثر و دوام بیشتری بر روی سر داشته باشد. افرادی که از موهای سفید زیادی برخوردار هستند یا موهایشان دیرتر رنگ می‌گیرد، بهتر است از رنگ موی اکسترا استفاده نمایند. رنگ مو اکسترا در برندهای مختلفی در بازار موجود است و در دو نوع خارجی و ایرانی موجود می‌باشد.

آیا رنگ مو باعث سفیدی مو میشود

سفید شدن موها امری طبیعی است و با افزایش سن، تمام افراد آن را تجربه خواهند کرد. افرادی که از رنگ موی سفید خود ناراضی هستند، می‌توانند با استفاده از یک رنگ موی مناسب آنها را پوشش دهند. رنگ مو هیچ آسیبی به موی فرد نزده و تاثیری در سفیدی زودرس آن ندارد. برای همین این باور که رنگ مو باعث سفیدی مو می‌شود، کاملا اشتباه است.

لازم است اشاره شود که رنگ کردن مکرر موها، در تخریب و تغییر رنگدانه‌های مو یا همان ملانین تاثیر دارد. اما این که رنگ مو کاملا باعث از بین رفتن رنگدانه‌ها و سفیدی موها می‌شود، باوری غلط است. در واقع نه تنها رنگ مو، بلکه هیچ ماده شیمیایی دیگری قدرت از بین بردن ملانین و رنگدانه‌ها را ندارد. تنها بر اثر عوامل ژنتیکی، افزایش سن، بیماری‌های خاص و … ملانین موها کاهش پیدا کرده و منجر به سفیدی موها می‌شود.

آیا رنگ مو باعث ریزش مو میشود

از آنجایی که رنگ مواد حاوی مواد شیمیایی است، استفاده بیش از حد از آن ممکن است سبب نازک شدن مو، خشکی و یا آسیب‌های دیگر شود. هر چقدر رنگ مو روشن‌تر باشد و از دکلره برای این کار استفاده شود، آسیب به مو بیشتر خواهد شد. برای همین است که به افرادی که موهای آسیب‌دیده دارند، توصیه می‌شود تا بازگشت سلامتی موهایشان اقدام به رنگ کردن مو نکنند.

جهت جلوگیری از آسیب مو، بهتر است بین هر بار رنگ کردن مو چند ماه وقفه ایجاد کنید. از آنجایی که رنگ کردن بیش از حد موها سبب خرابی جنس مو و از دست رفتن طراوت و شادابی آن می‌شود، این کار باعث سلامتی بیشتر موها خواهد شد. همچنین رنگ کردن مداوم مو، باعث ایجاد موخوره و زبری بیش از حد مو می‌شود.

برای تثبیت رنگ مو چه کنیم

برای تثبیت رنگ مو و ماندگاری بیشتر آن، راهکارهای زیادی وجود دارد. یکی از این راهکارها این است که از شامپوهای تثبیت رنگ مو برای ماندگاری بیشتر رنگ مو استفاده نمایید. همچنین سعی کنید روزانه از شامپو استفاده نکنید و موها را به دفعات زیاد نشویید. پس از استحمام نیز بهتر است از ماسک‌های مراقبتی مو که حاوی روغن آرگان یا عصاره چای سبز هستند استفاده نمایید.

از دیگر راه‌های تثبیت بیشتر رنگ مو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حتی الامکان از قرار گرفتن در زیر نور خورشید خودداری کنید و در صورت نیاز، از کلاه استفاده نمایید.
  • پس از رنگ کردن موها، از شستن آنها به مدت 2 الی 3 روز خودداری کنید. این مدت زمان برای این است که رنگدانه‌های رنگی به داخل ساختار مو نفوذ کنند و سریعا پاک یا کمرنگ نشوند.
  • استفاده از دستگاه‌های حرارتی چون اتو و برس مو نیز باعث محو شدن سریع رنگ موها می‌شود. پس سعی کنید استفاده از این دستگاه‌ها را به حداقل برسانید.
  • برای تثبیت رنگ مو، از آب سرد برای شستشو استفاده کنید و این کار را با آب گرم انجام ندهید.
  • پس از شستشو از رطوبت‌رسان و مواد نرم کننده استفاده کنید تا به تثبیت رنگ موهایتان کمک شود.

چند رنگ مو بدون دکلره

بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند از دکلره برای رنگ کردن مو استفاده نکنند. دکلره حاوی مواد شیمیایی زیادی بوده که استفاده بیش از حد آن، سبب آسیب به مو می‌شود. برای همین بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از رنگ مو بدون دکلره برای رنگ کردن موهای خود استفاده نمایند. برای این کار میتوان از رنگ مو سه صفر (000) جهت روشن شدن پایه مو استفاده کرد. این رنگ مو سبب شکستن پیگمنت‌های مو شده و رنگ طبیعی مو را چند درجه روشن می‌نماید. علاوه بر این میتوان از ترکیب چند رنگ برای روشن کردن مو بدون دکلره استفاده کرد. برای مثال ترکیب رنگ مو شکلاتی و دودی یکی از ترکیباتی است که سبب روشن شدن موی طبیعی می‌شود.

انتخاب بهترین رنگ مو

برای انتخاب بهترین رنگ مو بهتر است در کنار توجه به برند، به رنگ پوست و رنگ چشم‌های خود توجه داشته باشید. شما می‌توانید بر اساس اینکه پوستتان گرم است یا سرد، رنگ موی مناسبی را برای خود انتخاب نمایید. همچنین توجه به رنگ چشم، چاق یا لاغر بودن صورت و میزان سن در انتخاب رنگ مو تاثیرگذار هستند.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب بهترین رنگ مو باید به آن توجه داشته باشید، شخصیت خودتان است. بهتر است رنگ مویی را انتخاب کنید که با دنیا و سبک زندگیتان هماهنگی داشته باشد. همچنین می‌توانید بر اساس قد موهایتان از رنگ موی مناسبی استفاده کنید. برای مثال اگر موهای کوتاهی دارید، می‌توانید با چند تار مش، زیبایی بیشتری به موهای خود ببخشید.

رنگ مو موقت

رنگ موی موقت نوعی رنگ مو است که در صنعت مد و زیبایی مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. این رنگ‌ها قابل شستشو هستند و تنها لایه بیرونی ساقه مو را در برمی‌گیرند. برای همین اثر موقتی دارند و پس از چند بار شستشو از روی موها پاک می‌شوند.

از آنجایی که رنگ موهای موقت تنها سطح بیرونی مو را می‌پوشانند، واکنش و ترکیب شیمیایی با موها ایجاد نمی‌کنند. اما اگر مو آسیب دیده باشد و راه نفوذ رنگ در آن باز باشد، این مواد می‌توانند وارد ساختار مو شده و با آن ترکیب شیمیایی ایجاد کنند. رنگ موهای موقت گزینه مناسبی برای افرادی هستند که دوست دارند تنها در برخی مواقع، یک تغییر ظاهری موقت در خود ایجاد نمایند. برای مثال اگر قصد دارید برای شرکت در یک مهمانی موهای خود را تغییر جزئی دهید، این دسته از رنگ‌ها گزینه مناسبی برایتان می‌باشند.

رنگ مو دائمی

رنگ موهای دائمی نسبت به رنگ‌های موقت و نیمه موقت، از ماندگاری بیشتری برخوردارند. این رنگ‌ها از ترکیبات شیمیایی پیچیده‌ای برخوردارند و استفاده از آنها نیازمند طی کردن مراحل بیشتری می‌باشد. رنگ موهای دائمی در عمق ساقه مو نفوذ می‌کنند و سبب ماندگاری بیشتر آن می‌شوند.

در واقع رنگ موهای دائمی، نقطه مقابل رنگ موهای موقت هستند. برای همین افرادی که قصد دارند برای مدت طولانی از شر رنگ‌ کردن‌ مکرر مو خلاص شوند، بهتر است به سراغ رنگ موهای دائمی بروند. این رنگ‌ها به دلیل برخورداری از ماده آمونیاک، باعث تغییر رنگدانه‌های مو یا همان ملانین می‌شوند. ترکیب رنگ مو دائمی با اکسیدان، باعث باز شدن کوتیکول‌های سطح مو و نفوذ و باقی ماندن رنگ مو در آنها می‌شود.

پرطرفدارترین رنگ مو

رنگ مو

رنگ مو کاملا سلیقه‌ای بوده و ممکن است از نظر هر فردی یک رنگ مو زیباتر از سایر بقیه رنگ‌ها باشد. با این حال رنگ‌های نسکافه‌ای، زیتونی، کاراملی، دودی، شامپاینی، بلوند بژ و شرابی جزو رنگ موهای بسیار پرطرفدار محسوب می‌شوند.

توجه داشته باشید از آنجایی که صنعت مد و زیبایی همواره در حال تغییر است، نمیتوان به پرطرفدارترین رنگ مو اشاره کرد. چرا که همواره معیارهای زیبایی تغییر کرده و هر ساله رنگ‌های جدیدی به بازار عرضه می‌شود که می‌توانند جزو پرطرفدارترین رنگ موها قرار بگیرند.

رنگ مو مناسب پوست گندمی با چشم قهوه ای

رنگ پوست گندمی جزو رنگ‌هایی است که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن است. از آنجایی که این رنگ به رنگ گیاه گندم نزدیک است، پوست گندمی نام گرفته است. برای افرادی که از پوست گندمی برخوردار هستند، رنگ‌های تم قهوه‌ای مانند شکلاتی سرد، دارچینی، کاراملی، قهوه‌ای تافی یا قهوه‌ای روشن پیشنهاد می‌شود. همچنین این افراد میتوانند با استفاده از تکنیک‌های هایلایت و آمبره، موهای خود را روشن‌تر کرده و ظاهر جذابی در خود ایجاد کنند.

رنگ مو چقدر باید روی سر بماند

مدت زمانی که نیاز است رنگ مو روی سر بماند، بر اساس نوع و جنس موی هر فرد متفاوت است. برخی از افراد موهایشان به اصطلاح زودتر رنگ باز کرده و نیاز به زمان کمتری دارند. با این حال گفته می‌شود بین 20 الی 30 دقیقه، زمان خوبی برای ماندن رنگ مو بر روی سر می‌باشد. علاوه بر این رنگ‌های روشن و رنگ‌هایی که نیاز به دکلره دارند، به مدت زمان بیشتری برای این کار نیاز خواهند داشت.

رنگ مو روشن برای پوست سبزه

از آنجایی که رنگ پوست سبزه میزان روشنایی کمی دارد، رنگ‌های تیره به هیچ وجه برای آن مناسب نیستند. چرا که این رنگ‌ها باعث می‌شوند پوست صورت تیره‌تر به نظر برسد. برای همین رنگ‌های روشنی چون کاکائویی، بژ، نسکافه‌ای و طلایی گزینه خوبی برای پوست‌های سبزه هستند. همچنین رنگ‌های بلوند مانند عسلی برای پوست سبزه مناسب می‌باشند.

پایه رنگ مو چیست

رنگ مو

منظور از پایه رنگ مو این است که موها چقدر روشن یا تیره هستند. پایه رنگ مو یک سیستم درجه‌بندی است که متخصصان رنگ مو با توجه به آن اقدام به تولید و استفاده از رنگ‌ها می‌کنند. در این سیستم درجه‌بندی، اعداد بین 1 تا 12 قرار دارند که عدد 1 تیره‌ترین رنگ پایه و عدد 12 روشن‌ترین رنگ می‌باشد.

به طور کلی پایه رنگ مو به میزان درجه روشنی مو اشاره دارد. برای مثال افراد اروپایی که از موهای روشنی برخوردار هستند، درجه روشنی موهایشان می‌تواند پایه 7 تا 9 را پوشش دهد. افراد ایرانی نیز معمولا از موهایی با پایه 1 تا 5 برخوردار هستند. با استفاده از پایه رنگ مو و دکلره، میتوان به رنگ مناسب برای موها پی برد.

رنگ موی نچرال چیست

رنگ موی نچرال نوعی رنگ مو بوده که نسبت به رنگ‌های طبیعی از مزایایی برخوردار می‌باشد. از مزیت‌های این رنگ میتوان به حذف قرمزی مو از رنگ‌های طبیعی و ایجاد پوشش ترمیمی حین رنگ کردن مو اشاره کرد.

کدام رنگ مو قرمزی ندارد

ترکیب رنگ مو بدون قرمزی، نیاز به تجربه و تخصص دارد. برای همین هر فردی نمی‌تواند از پس آن برآید. اگر شما هم دوست دارید از یک رنگ مو بدون قرمزی برای موهای خود استفاده کنید، بهتر است به سراغ یک آرایشگر ماهر بروید.

آرایشگرهای ماهر از ترکیب رنگ موهایی استفاده می‌کنند که تناژ قرمزی و زردی در آنها به حداقل می‌رسد. البته در برخی از موها چند بار پس از شستشو، زردی و قرمزی در تار موها نمایان می‌شود که باعث می‌شود درخشش موهای قبلی از بین برود. بنابراین باید علاوه بر ترکیب رنگ درست، به موارد دیگری چون رنگ موی پایه، رنگ مورد استفاده و نوع موی سر توجه داشته تا میزان قرمزی و زردی رنگ موها به صفر برسد.

رنگ موی کراتینه چیست

رنگ موی کراتینه نسل جدیدی از رنگ مو بوده که حاوی ماده کراتینه می‌باشد. برای همین می‌تواند لایه‌های بیرونی مو را بازسازی کرده و پوشش دهد. رنگ موی کراتینه از شکنندگی موها جلوگیری کرده و حتی میتواند آنها را ترمیم نماید. برای همین استفاده از این رنگ مو برای افرادی که موهای آسیب‌پذیر دارند، توصیه می‌شود.

برای استفاده از رنگ موی کراتینه باید از اکسیدان مخصوص استفاده کرد. زمانی که این رنگ‌ها بر روی سر قرار می‌گیرند، ماده کراتینه موجود در آنها آزاد شده و سبب ترمیم موها در حین رنگ شدن می‌شود. برای همین افراد می‌توانند با یک تیر دو نشان بزنند و علاوه بر رنگ کردن موهایشان، آنها را ترمیم و احیا نمایند.

آیا رنگ مو در بارداری ضرر دارد

رنگ مو

با توجه به تحقیقات علمی موجود، رنگ کردن مو در سه ماهه اول بارداری ممنوع است. چرا که جنین در سه ماهه اول بسیار حساس بوده و بیشترین میزان آسیب‌پذیری را دارد. برای همین بهتر است خانم‌های باردار از رنگ کردن مو در 3 ماه اول بارداری خودداری کرده و آن را به ماه‌های بعد موکول نمایند.

توجه داشته باشید رنگ شدن مکرر موها در دوران بارداری می‌تواند منجر به عوارض جدی شود. زمانی که از رنگ مو در دوران تقسیمات اصلی سلولی و شبکه‌های عصبی جنین استفاده شود، منجر به نقش جنین خواهد شد. همچنین می‌تواند باعث ایجاد مشکلات پوستی یا آلرژی در خود فرد یا جنین شود.

چرا رنگ مو قرمز میشود

قرمز شدن رنگ مو دلایل زیادی دارد که از میان آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرار گرفتن رنگ مو بیش از حد مجاز بر روی سر
  • استفاده از اکسیدان نامناسب
  • رنگ کردن مو با رنگ‌های دارای تناژ زردی و قرمز
  • حرارت دادن موها در هنگام رنگ کردن

سوالات متداول

  1. رنگ مو مناسب هر فصل کدام است؟

برای انتخاب رنگ مو، بهتر است به فصل نیز توجه داشته باشید. برای فصل‌های گرم از رنگ‌های روشنی چون بلوند و برای فصل‌های سرد، از رنگ‌های تیره و دارای قرمزی استفاده کنید.

2. آیا رنگ مو منجر به سفیدی موها می‌شود؟

عامل طبیعی رنگ در موها، رنگدانه‌ها یا ملانین هستند. زمانی که تولید رنگدانه‌های مو متوقف شود، موها رنگ طبیعی خود را از دست داده و سفید می‌شوند. برای همین رنگ مو نقشی در سفیدی موها ندارد و این عامل تنها به ژنتیک، مشکلات جسمی و روانی، اضطراب، بیماری خاص و غیره بستگی دارد.

3. رنگ مو چه مدتی باید روی سر بماند؟

بسته به نوع رنگ و نوع مو، مدت زمان رنگ‌گیری در هر فردی متفاوت است. اما به طور کلی بازه رنگ گرفتن مو بین 40 دقیقه الی 1 ساعت است. بهتر است در این مدت زمان، موها مکررا چک شوند تا در زمان مناسب مورد شستشو قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *