هایلایت کردن مو یعنی چه؟

هایلایت مو-اکستنشن مو-یاسمن بیوتی-سالن زیبایی-اکستنشن مو کرج

هایلایت مو

هایلایت مو-اکستنشن مو-یاسمن بیوتی-سالن زیبایی

ایجاد رگه های روشن تر از رنگ زمینه مو را اصطلاحا هایلایت مو می نامند.این تضاد رنگ در لابه لای موهای تیره تر زیبایی و جذابیت خاصی را برای شما به ارمغان می آورد.

در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکات کلیدی هایلایت مو آشنا سازیم.

اصلی ترین روش ها برای انجام این کار عبارتند از:

1.روش اول:

هایلایت با کلاه:

در این روش کلاه هایلایت که سطح روی آن از منافذ بسیاری تشکیل شده است،بر روی سر قرار می گیرد و سپس موهای بیرون زده از هر منفذ با رنگ مورد علاقه و منتخب مشتری رنگ می گردد.

نکته مهم:

بهترین حالت برای جلوه دادن به هایلایت مو این است در هنگام انجام این عمل رنگ زمینه موها تیره بوده  رنگ انتخاب شده برای هایلایت چند درجه روشن تر از رنگ زمینه باشد.

روش دوم:

هایلایت با فویل:

برای انجام این روش ابتداء صفحات فویل را به شکل مستطیل هایی بلندتر از اندازه اصلی مو برش داده و موها را داخل آن فویل ها می پیچیم؛پس از گذشت زمان مشخص،و با باز کردن فویل ها،شاهد رنگ گرفتن موها و زیباتر شدن آنها خواهیم بود.

نکاتی مهم که قبل از انجام هایلایت مو باید به آنها توجه کنیم:

1.قبل از انجام هایلایت مو به هیچ عنوان از مواد افزودنی  اعم از مواد گیاهی یا مواد شیمیایی شامل تقویت کننده ها،حالت دهنده ها و … استفاده نکنید.البته معمولا در سالن های زیبایی،قبل از انجام این عمل،موها را شستشو می هند و در صورت پاکی موها از اینگونه مواد،تنها به استفاده از نرم کننده های مو بسنده می کنند.

2.تجربه ثابت نموده برای سهولت انتخاب،بهتر است که قبل از ورود به سالن،رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید چرا که تنوع بیش از اندازه رنگ ها در کاتالوگ،موجبات سر در گمی شما و در نتیجه سخت تر شدن عمل انتخاب را در پی دارند.

نکته مهم:

در صورتی که قصد کوتاه نمودن موهای خود را دارید،این موضوع را از قبل به آرایشگر خود اطلاع دهید.

تناسب هایلایت و فصل:

در فصول گرم سال رنگ های روشن تر و در فصول سرد سال رنگ های تیره تر برای استفاده در این کار مناسب ترند.رعایت این نکته به دوام موهای رنگ شده نیز کمک خواهد نمود.

 


مطالب مرتبط:

اکستنشن مو چیست؟

 

دیدگاه ها (2)

دیدگاه ها بسته شده است