آشنایی با اکستنشن لیزری مو و تفاوت آن با سایر روش‌ها

اکستنشن مو یکی از روش‌های زیبایی است که برخی از بانوان برای پرپشت شدن و یا بلندتر شدن موهای خود از آن استفاده می‌نمایند. اکستنشن مو به طور کلی شامل اکستنشن سرد و اکستنشن گرم بوده که هر کدام از آنها شامل چند روش نصب متفاوت می‎‌باشند. برای مثال اکستنشن لیزری یکی از روش‌های اکستنشن گرم است که امروزه بیشتر افراد از آن استفاده می‌نمایند. از آنجایی که این اکستنشن یکی از روش‌های نصب پرطرفدار اکستنشن است، در این مطلب قرار است به آن بپردازیم و با مزایا و تفاوت آن با سایر روش‌های نصب آشنا شویم.

اکستنشن سرد یا اکستنشن گرم؟

 

اکستنشن سرد یا اکستنشن گرم؟

همانطور که گفته شد اکستنشن به دو روش کلی اکستنشن سرد و اکستنشن گرم قابل انجام است. دلیل نامگذاری گرم و سرد، به خاطر درجه حرارتی است که در اکستنشن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر کدام از این موارد شامل چندین روش نصب هستند که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم.

اکستنشن سرد: همانطور که میتوان حدس زد در این روش از دستگاه‌های حرارتی خبری نبوده و هیچ حرارتی جهت نصب اکستنشن اعمال نمی‌شود. برای نصب شاخه‌های مو در اکستنشن سرد، بیشتر از رینگ و حلقه‌های فلزی و یا چسب گیاهی کراتین استفاده می‌شود. از مهمترین روش‌های نصب اکستنشن در روش سرد، میتوان به اکستنشن کلیپسی، اکستنشن بافت، اکستنشن با رینگ، اکستنشن دوخت مو و اکستنشن ریشه‌ای و لمه اشاره کرد.

اکستنشن گرم: در اکستنشن گرم برای متصل کردن شاخه‌های مویی، از دستگاه‌های حرارتی استفاده می‌شود. بیشترین ماده‌ای که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد، چسب کراتین و لیزر است که از طریق اعمال حرارت باعث چسبندگی شاخه‌های مو به موهای اصلی می‌شوند. چسب‌های دورو و رولی از جدیدترین مواد اکستنشن گرم هستند که با استفاده از آنها موها به صورت ردیف به ردیف و با اعمال حرارت ملایم روی سر متصل می‌شوند. اکستنشن لیزری یکی از روش‌های اکستنشن گرم است که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

اکستنشن لیزری مو چیست و چرا به این نام معروف است؟

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، اکستنشن لیزری یکی از روش‌های اکستنشن گرم است و نیاز به اعمال حرارت دارد. این روش جزو روش‌های جدید و پیشرفته بوده که نسبت به سایر روش‌های نصب اکستنشن، نیاز به صرف زمان کمتری دارد. برای همین است که بسیاری از بانوان ترجیح‌ می‌دهند برای صرفه‌جویی در زمان خود، از این روش نصب استفاده نمایند. اکستنشن لیزری مو، توسط دستگاه لیزر و با استفاده از چسب‌های کراتین مخصوص انجام می‌شود. این چسب‌ها از نوع گیاهی هستند و مشکلی برای مو ایجاد نمی‌کنند. اکستنشن لیزری از اتصال نایلون پلیمری برخوردار است و همین سبب ایمن‌ بودن آن نسبت به سایر اکستنشن‌های موجود در بازار شده است. این مواد به موهای بیشتری وصل می‌شوند و سبب شکستگی کمتر آنها می‌شوند. لازم به ذکر است به دلیل اینکه اتصالات مویی در این روش با رنگ موهای فرد مطابقت دارد، از دید سایرین پنهان مانده و کاملا طبیعی جلوه می‌کند. پس اگر به دنبال یک روش اکستنشن جدید، زیبا و طبیعی هستید، اکستنشن لیزری مو گزینه خوبی برایتان خواهد بود. اکستنشن لیزری جلوی سر روشی است که برخی بانوان برای پرپشت شدن موهای جلوی سر خود از آن استفاده می‌نمایند.

روش نصب شاخه‌های مو در اکستنشن لیزری

 

روش نصب شاخه‌های مو در اکستنشن لیزری

در هر یک از روش‌های اکستنشن مو، شاخه‌‌های مویی به اشکال مختلفی روی موی سر نصب می‌گردند. در روش اکستنشن لیزری نیز باید با استفاده از دستگاه مخصوص و چسب کراتین، شاخه‌های مو را در لابه‌لای موهای طبیعی سر وصل کرد. در این روش در ابتدا موها به بخش‌های کم حجم و نازکی تقسیم می‌شوند. پس از آن از دستگاه لیزر حاوی چسب کراتین استفاده شده و کار نصب موها از طریق این دستگاه انجام می‌شود. شاخه‌های مویی در فاصله نیم سانتی از هم قرار داده می‌شوند و از طریق اعمال حرارت و آب شدن چسب، به موها می‌چسبند. پس از آن که لایه اول موها تمام شد، اتصال موهای اضافی به لایه بعدی شروع می‌شود. این کار تا جایی ادامه پیدا می‌کند که شاخه‌های مو در زیر موهای طبیعی سر پنهان باقی بمانند. لازم است بدانید در روش اکستنشن لیزری مو، معمولا از جدیدترین دستگاه‌ها استفاده می‌شود تا به موها کمترین فشار و آسیبی وارد شود. دستگاه‌های استفاده شده در این روش قابلیت تنظیم درجه حرارت دارند و میتوان آنها را بر اساس جنس مو و مقاومت موی سر در درجه مناسبی تنظیم کرد. پس توجه داشته باشید که افراد متخصص در این حوزه، از بهترین دستگاه اکستنشن مو لیزری برای این کار استفاده نمایند.

روش جدا کردن یا ریموو موهای اکستنشن شده

در صورتی که به هر دلیلی قصد ریموو اکستنشن داشته باشید، باید حتما به شخصی که این کار را برایتان انجام داده است مراجعه کنید. آرایشگران معمولا برای این کار از طلق و ماده ریموور استفاده می‌کنند. به این صورت که طلق را دور موها می‌پیچند و با استفاده از ریموور حلال کراتین، باعث جدا شدن چسب کراتین از روی موها می‌شوند. زمانی که چسب از روی موها برداشته شود، میتوان شاخه‌های مویی را با انبر مخصوص مو و شانه از روی موها جدا کرد.

ویژگی‌ها و مزایای اکستنشن لیزری مو چیست؟

ویژگی‌ها و مزایای اکستنشن لیزری مو چیست؟

 

اکستنشن لیزری مو نسبت به سایر روش‌های نصب اکستنشن، از مزایای زیادی برخوردار است. در اینجا به این موارد اشاره می‌نماییم.

  • سرعت انجام بالا و صرفه‌جویی در زمان

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، اکستنشن لیزری مو از سرعت انجام زیادی برخوردار است. این روش نسخه بروزرسانی شده روش قبلی، یعنی Hairdreams است و سرعت در آن حرف اول را می‌زند. در اکستنشن لیزری از تفنگ‌های جدید نانو استفاده می‌شود که قادرند به طور همزمان 5 پیوند را برقرار کنند. پس از آن تکنولوژی خنک‌کننده تفنگ، سبب خنک شدن سریع و تثبیت پیوندهای موجود در مو می‌شود. برای همین است که اکستنشن لیزری مو سرعت زیادی دارد و عمل اتصال و تثبیت شاخه‌های مویی در آن به سرعت انجام می‌شود. تقریبا اتصال شاخه‌های مو کم حجم در این روش در حدود 30 دقیقه و اتصال شاخه‌های پرحجم در آن حدود 2 ساعت به طول می‌انجامد.

  • ایمنی و حفاظت از موها

از آنجایی که در روش اکستنشن لیزری از چسب‌ گیاهی کراتین استفاده می‌شود، این روش ایمنی بالایی دارد و باعث آسیب‌دیدگی موها نمی‌شود. چسب‌های گیاهی کراتین هیچگونه عارضه‌ای ندارند و تهدیدی برای موها حساب نمی‌شوند. همچنین هنگام ریموو اکستنشن لیزری، از حلال و ریموور چسب کراتین استفاده می‌شود که آن هم کاملا بی‌خطر است. بنابراین میتوان گفت اکستنشن لیزری مو، یکی از روش‌های ایمن و کم خطر به حساب می‌آید.

  • ماندگاری بالای موهای نصب شده

یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزایای اکستنشن لیزری مو، ماندگاری بالای آن است. با این حال سرعت رشد موهای طبیعی، مدل مو و ساختار آن در ماندگاری اکستنشن‌ها نقش دارند. زمانی که موهای سر شروع به رشد می‌کنند، فاصله پیوندها نیز به تدریج از کف سر شروع به دور شدن می‌کنند. برای همین است که معمولا پس از حدود 4 ماه این پیوندها قابل مشاهده می‌شوند و فرد ملزم به ترمیم اکستنشن مو می‌شود. اگر به مراقبت‌های بعد از اکستنشن مو توجه داشته باشید و به آنها کاملا عمل کنید، زمان ماندگاری اکستنشن موها در حدود 4 الی 6 ماه خواهد بود.

عوارض اکستنشن مو لیزری چیست؟

 

عوارض اکستنشن مو لیزری چیست؟

شاید برایتان سوال باشد که آیا اکستنشن لیزری عوارضی دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که این روش نیز همانند بسیاری از امور زیبایی دیگر، با عوارض جزئی همراه است. البته از آنجایی که مزایای اکستنشن لیزری مو بسیار زیاد است، میتوان از این عوارض چشم‌پوشی کرد. با این حال مواردی چون حساسیت پوستی و یا خارش کف سر، می‌تواند از عوارض اکستنشن لیزری مو باشد. افرادی که دچار حساسیت‌های پوستی زیادی هستند، ممکن است در اثر حرارت دستگاه لیزری دچار التهاب و قرمزی پوست سر شوند. برای همین اگر جزو این دسته از افراد هستید، بهتر است از روش‌های اکستنشن سرد برای افزایش قد یا حجم موهای خود استفاده نمایید.

هزینه انجام اکستنشن لیزری مو

به طور کلی قیمت اکستنشن مو بر اساس موارد مختلفی محاسبه می‌گردد. تعداد شاخه‌های مویی استفاده شده و همچنین ارتفاع آنها، از مهمترین موارد تاثیرگذار در هزینه اکستنشن مو هستند. همچنین روش نصب و مواد استفاده شده برای نصب شاخه‌های مو در قیمت کار تاثیر دارد. بنابراین هزینه اکستنشن لیزری مو با سایر روش‌های نصب متفاوت است و بر اساس نوع دستگاه، مقدار چسب به کار رفته، تعداد شاخه‌های مو و همچنین طبیعی یا مصنوعی بودن موها محاسبه می‌گردد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی یکی از ایمن‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اکستنشن مو، یعنی اکستنشن لیزری مو پرداختیم. همانطور که اشاره شد این روش با استفاده از دستگاه‌های مخصوص و چسب‌های گیاهی کراتین انجام می‌شود و سرعت بالایی دارد. دلیل سرعت بالا در روش اکستنشن لیزری، این است که دستگاه‌های جدید قادرند به طور همزمان 5 پیوند را برقرار کنند. علاوه بر سرعت بالا، این روش از مزایای دیگری نیز برخوردار است. ظرافت و طبیعی بودن، ماندگاری بالا و ایمنی موها از جمله مزایای اکستنشن لیزری مو هستند. شما می‌توانید با خیال آسوده برای انجام اکستنشن مو لیزری در سالن یاسمن بیوتی اقدام کرده و موهای خود را به طور طبیعی بلندتر و یا پرحجم‌تر نمایید.

نظر بگذارید