اکستنشن مو چیست و بهترین نوع آن کدام است؟

اکستنشن مو و انواع آن

یکی از روش‌های زیبایی مو که امروزه در میان بسیاری از بانوان محبوب شده است، اکستنشن مو می‌باشد. اکستنشن مو روشی است که در آن از موهای طبیعی یا مصنوعی جهت بلندتر کردن و پرپشت کردن موهای طبیعی و اصلی استفاده می‌شود. با این کار میتوان موها را به قد و حجم دلخواه رسانده و زیبایی آنها را دو چندان کرد. اگر با اکستنشن مو آشنایی زیادی ندارید و از بهترین روش‌های انجام آن مطلع نیستید، بهتر است در این مطلب همراه ما شوید تا با این متد زیبایی بیشتر آشنا شوید.

اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو چیست؟

 

اکستنشن مو و انواع آن

اکستنشن مو که در زبان انگلیسی به Hair Extensions معروف است، به معنای اضافه کردن مو به موهای طبیعی و اصلی است. برخی افراد تصور دارند این روش زیبایی تنها برای بلند کردن قد موها استفاده می‌شود؛ در صورتی که اینگونه نبوده و با استفاده از اکستنشن میتوان به آسانی موها را حجم داده و آنها را به رنگ دلخواه درآورد. اکستنشن‌های مویی، رنگ‌های مختلفی دارند و در هر رنگی قابل استفاده هستند. برای همین افراد می‌توانند با استفاده از آنها تغییرات زیادی در ظاهر خود ایجاد کنند و آن را متناسب با رنگ لباس‌ها و ظاهر خود تغییر دهند. این امر موجب شده تا افراد از مضرات مواد شیمیایی مانند دکلره و رنگ مو در امان بمانند و موهای همواره شاداب و سالمی داشته باشند.

چرا اکستنشن مو در میان بانوان بسیار مطرح و محبوب شده است؟

 

اکستنشن مو و انواع آن

 

برخی بانوان به موهای بلند و پرپشت علاقه دارند و دوست دارند خیلی سریع در ظاهر خود تنوع ایجاد کنند. اما پروسه رشد موها امری زمان‌بر بوده و برای بلند شدن موها باید زمان زیادی را صبر کرد. از طرفی هم اگر افراد از موهای کم پشتی برخوردار باشند، باید از داروها و مواد مختلفی برای حجم‌دهی موها استفاده کنند که این امر نیز در بسیاری از مواقع جوابگو نمی‌باشد. برای همین است که افراد به دنبال راه‌های سریع‌تر و جایگزین می‌روند. اکستنشن مو یکی از شیوه‌های نسبتا جدیدی است که برخی بانوان به انجام آن تمایل زیادی دارند. این دسته از افراد با استفاده از اکستنشن مو قادرند موهای خود را در ظرف مدت کوتاهی حجم داده و به قد دلخواه برسند. زمانی که موها اکستنشن می‌شوند، بسیاری از عیوب و مشکلات مو برطرف می‌شود. مشکلاتی چون نازکی تار موها، ریزش مو، طاسی و سکه‌ای ریختن موها از جمله مشکلاتی هستند که با استفاده از اکستنشن قابل پوشش می‌باشند. علاوه بر این، اکستنشن مو هیچ محدودیت سنی ندارد و افراد می‌توانند در هر سنی به سراغ انجام آن بروند. تمام این عوامل سبب شده تا اکستنشن مو به یک روش بسیار محبوب و معروف در میان بانوان تبدیل شود.

با انواع اکستنشن مو آشنا شوید

 

با انواع اکستنشن مو آشنا شوید

 

اگر با اکستنشن مو آشنایی ندارید، باید بگوییم که اکستنشن از نظر جنس مو به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شود. در اینجا به هر یک از این موارد و خصوصیات آنها اشاره می‌کنیم.

 • اکستنشن مو طبیعی:

اکستنشن موی طبیعی، محبوب‌ترین نوع اکستنشن است. چرا که از موهای طبیعی ساخته شده و ظاهر بسیار طبیعی دارد. از آنجایی که این اکستنشن‌ها طبیعی هستند، قیمت بالاتری نسبت به نوع مصنوعی دارند. خصوصیت اکستنشن موی طبیعی این است که کاملا مانند موی طبیعی انسان هستند و به راحتی قابل رنگ کردن و حالت دادن می‌باشند. برای همین اگر از اکستنشن موی طبیعی استفاده نمایید، می‌توانید آنها را به راحتی به رنگ دلخواه تغییر داده و فر یا صاف نمایید. خصوصیت دیگر اکستنشن مو طبیعی این است که از دوام خوبی برخوردار می‌باشد. اگر از این موها به خوبی مراقبت شود، بسته به رشد موهای طبیعی فرد بین 3 الی 6 ماه دوام پیدا خواهند کرد. اما بهتر است در هر 45 روز یک بار مورد ترمیم قرار بگیرند.

 • اکستنشن مو مصنوعی:

نوع دیگر اکستنشن مو از نظر جنس، اکستنشن موی مصنوعی است. این دسته از تارهای مویی از جنس الیافی چون پلاستیک هستند و با نوع طبیعی کاملا تفاوت دارند. برای همین ظاهرشان با نوع طبیعی فرق دارد و به راحتی قابل تشخیص می‌باشند. خصوصیتی که اکستنشن مو مصنوعی دارد این است که طول موها در آن با محدودیت روبرو بوده و نمیتوان از قد بیشتر از 30 سانتی‌متر برای آن استفاده کرد. دلیل آن هم این است که تارهای مویی در این اکستنشن، وزن بیشتری دارند و در صورت بلندتر شدن باعث فشار و آسیب به موها و پوست سر می‌شوند. برای همین در صورت عدم توجه به این موضوع، ممکن است فرد دچار ریزش موی طبیعی و کم پشت شدن آنها شود. بهترین طول متوسط برای اکستنشن مو مصنوعی، 22 سانتی‌متر است.

اکستنشن موی طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟

 

برای انتخاب از میان اکستنشن طبیعی یا مصنوعی باید به چند نکته توجه داشته باشید. اولین مورد هزینه اکستنشن مو است. همانطور که اشاره کردیم، اکستنشن موی طبیعی نسبت به نوع مصنوعی از هزینه بالاتری برخوردار است. از این رو اگر از نظر هزینه با محدودیت روبرو هستید، بهتر است به سراغ اکستنشن موی مصنوعی بروید. مورد دیگر توجه به طبیعی بودن موها است. بدون شک ظاهر طبیعی و زیبای اکستنشن‌های طبیعی را نوع مصنوعی ندارد. اکستنشن‌های مصنوعی به راحتی قابل تشخیص هستند و به شکل غیر طبیعی براق می‌باشند. از طرفی برخی از این اکستنشن‌ها قابل حالت‌دهی نیستند و نمیتوان از سشوار، اتو و بابلیس برای حالت‌دهی به آنها استفاده کرد. بنابراین اگر بین اکستنشن موی طبیعی و مصنوعی شک دارید، بهتر است به این موارد توجه داشته باشید و بهترین اکستنشن مو را برای خود انتخاب نمایید.

انواع اکستنشن مو بر اساس میزان ماندگاری و طول عمر

 

انواع اکستنشن مو بر اساس میزان ماندگاری و طول عمر

 

 • اکستنشن مو گرم

اکستنشن مو گرم نوعی اکستنشن است که در آن از وسایل و پنسی‌های گرم برای اتصال موها استفاده می‌شود. این مواد و لوازم باعث شده تا عمل اکستنشن سریع‌تر‌ انجام شود و سرعت نصب اکستنشن بیشتر شود.

 • اکستنشن مو موقت

همانطور که از نام این اکستنشن مشخص است، اکستنشن‌های موقت به راحتی قابل جدا شدن هستند و اثر موقتی دارند. برای همین هر زمانی که نیاز باشد میتوان آنها را جدا کرده و مجددا متصل کرد. اکستنشن مو موقت، با استفاده از کلیپس و گیره‌های مخصوص به موها وصل می‌شوند. همچنین انواعی از آنها وجود دارد که به صورت بافت به موهای طبیعی سر وصل می‌شوند.

 • اکستنشن مو نیمه موقت

اکستنشن مو نیمه دائمی یا نیمه موقت، نسبت به نوع موقت از ماندگاری بیشتری برخوردار است. طول عمر این نوع اکستنشن مو، در حدود 2 ماه است و در آن تارهای مو به وسیله چسب به موهای طبیعی سر متصل می‌گردند.

 • اکستنشن مو دائمی

نوع آخر اکستنشن مو بر اساس ماندگاری، نوع دائمی آن است. این روش اکستنشن مو نسبت به سایر روش‌های اشاره شده از ماندگاری و طول عمر بیشتری برخوردار است. به طوری که در صورت مراقبت صحیح از موها، اکستنشن مو دائمی در حدود 6 ماه دوام خواهد آورد.

انواع روش‌های نصب اکستنشن مو

 

اکستنشن مو و انواع آن

 

برای نصب اکستنشن مو، از روش‌ها و مواد مختلفی استفاده می‌شود که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم.

 • چسب کراتین: مهمترین و پرمصرفترین ماده برای نصب اکستنشن مو، چسب کراتین است. این چسب‌ها گیاهی هستند و کاملا بی‌ضرر می‌باشند. برای همین استفاده از آنها مشکلی برای موهای طبیعی ایجاد نمی‌کند. چسب کراتین در بالاتر از ریشه مو چسبیده شده و سپس شاخه‌های اکستنشن بر روی آن قرار می‌گیرند و چسبانده می‌شوند.
 • رینگ: رینگ یکی از دیگر از روش‌های نصب اکستنشن مو است. رینگ‌ها به شکل واشری هستند که از درون آن شاخه‌های مو عبور می‌کند. پس از عبور مو، توسط یک انبر مخصوص رینگ‌ها محکم می‌شوند تا مو ثابت شود. خوب است بدانید روش نصب اکستنشن از طریق رینگ، برای افرادی که از موهای نازک و کم پشت برخوردار هستند مناسب نمی‌باشد. چرا که موقع جمع شدن موها به سمت بالا، رینگ‌ها مشخص می‌شوند.
 • دوخت مو: دوخت مو هم جزو روش‌هایی است که آسیبی به مو وارد نمی‌کند و هر زمانی که شخص بخواهد می‌تواند آن را از موهای خود جدا نماید.
 • روش لیزری: اکستنشن لیزری جزو روش‌های جدید و بروز است. این روش نسبت به روش‌های دیگر، ضرر کمتری دارد و آسیب کمی به موها وارد می‌کند. در اکستنشن لیزری، اتصال شاخه‌های مو توسط دستگاه بدون حرارت لیزری صورت می‌گیرد. برای این کار در ابتدا مقداری چسب مخصوص به موها زده شده و سپس شاخه‌های مو به آن چسبانده می‌شوند. سپس با استفاده از دستگاه لیزر، اتصال موها به خوبی انجام می‌شود.

اکستنشن مو برای چه کسانی مناسب نیست؟

 

اکستنشن مو برای چه کسانی مناسب نیست؟

 

افرادی که به طور طبیعی دچار ریزش مو هستند، بهتر است از اکستنشن استفاده نکنند؛ چرا که ممکن است اکستنشن باعث شدت پیدا کردن ریزش موهایشان شود. این افراد به دلیل اینکه موهای ناسالمی دارند، دچار ریزش می‌شوند و اکستنشن نمی‌تواند راه‌حل خوبی برای فرار از ریزش مو و جبران کم پشتی موهایشان باشد.  همچنین افرادی که موهای بسیار نازک و کم پشتی دارند، به طوریکه برخی از قسمت‌های پوست سرشان مشخص است، بهتر است به سراغ اکستنشن نروند.

مزایای اکستنشن مو چیست؟

 

مزایای اکستنشن مو چیست؟

 

اکستنشن مو مزایای زیادی دارد. در زیر به چند مورد از مهمترین مزایای اکستنشن اشاره می‌کنیم:

 • افزایش قد و حجم موها

مهمترین مزیت اکستنشن مو که بیشتر بانوان به این خاطر به سراغ آن می‌روند، افزایش حجم، قد و ضخامت موها است. در صورتی که موهای کوتاهی دارید و دوست دارید خیلی سریع به قد ایده‌آلتان برسند، می‌توانید از روش اکستنشن استفاده کنید. با این روش نیازی به صرف چندین ماه انتظار جهت بلند شدن موهای طبیعی خود نداشته و خیلی سریع به موهای بلند دست پیدا می‌کنید. علاوه بر این اگر حجم موهای سرتان کم است و دوست دارید پرپشت‌تر جلوه کنند، می‌توانید از اکستنشن برای این کار استفاده نمایید. در واقع اکستنشن یک راه بسیار سریع برای رسیدن به موهای بلند و پرحجم است.

 • تغییرات ظاهری سریع

در صورتی که از شاخه‌های اکستنشن برای موهای خود استفاده کنید، می‌توانید خیلی سریع در ظاهر خود تغییر و تنوع ایجاد نمایید. اکستنشن‌ها برای آن دسته از افرادی که از تنوع بخشیدن به موهای خود لذت می‌برند، بسیار ایده‌آل است. علاوه بر این استفاده از اکستنشن مو باعث می‌شود تا از آسیب‌دیدگی به موها به خاطر رنگ و دکلره جلوگیری شود.

 • پوشش موهای بد فرم

اگر موهای خود را به دست یک آرایشگر نابلد سپرده‌اید و از مدل آن ناراضی هستید، می‌توانید با استفاده از اکستنشن آنها را پوشش دهید. گاهی اوقات کوتاهی یا رنگ موها مورد پسند افراد نیست و همین باعث می‌شود تا افراد از شرکت در جمع‌های خانوادگی و دوستانه خود خودداری کنند. این افراد در این شرایط می‌توانند از انواع اکستنشن مو استفاده کنند و با استفاده از آنها ایرادات مویشان را پوشش دهند.

 • رنگ و هایلایت بدون دکلره

 

رنگ و هایلایت بدون دکلره

 

یکی از مزایای اکستنشن مو این است که میتوان توسط آنها به رنگ و هایلایت مورد علاقه خود دست پیدا کرد. با این کار دیگر نیازی به استفاده از مواد شیمیایی و مضری چون دکلره نبوده و موها از این نظر حفظ می‌شوند. بنابراین اگر از این نظر نگران موهای خود هستید و به دنبال راهی برای تغییر آنها می‌باشید، می‌توانید از انواع اکستنشن مو استفاده نمایید.

 • داشتن ظاهری متفاوت

بدون شک ایجاد تغییرات ظاهری زیاد در موها، به تدریج باعث آسیب به آنها می‌شود. برای همین است که برخی افراد مشهور به جای استفاده از رنگ و دکلره، به سراغ روش‌هایی چون اکستنشن می‌روند. با این کار افراد می‌توانند به ظاهر جدید و متفاوتی دست پیدا کنند و در مراسمات مورد نظر خود به خوبی بدرخشند. بنابراین اگر شما هم قصد شرکت در یک مهمانی و مراسم خاص دارید و دوست دارید در ظاهر خود تنوع ایجاد کنید، می‌توانید از تارهای رنگی اکستنشن در لابه‌لای موهای خود بهره ببرید.

 • رسیدن به رنگ‌های فانتزی دلخواه

افرادی که دوست دارند رنگ موهای خود را با لباس خود هماهنگ کنند، می‌توانند از اکستنشن‌های رنگی استفاده کنند. این اکستنشن‌ها به سادگی در بین موهای طبیعی نصب شده و باعث زیباتر و جذاب‌تر شدن آن می‌شود. بر این اساس شما می‌توانید با اکستنشن‌های رنگی نظیر قرمز، صورتی، آبی و … تغییرات اساسی در ظاهر خود ایجاد کنید و از این نظر از سایر افراد متمایز شوید.

جمع بندی

اکستنشن مو یکی از روش‌های زیبایی است که برای بلند شدن قد و پرپشت شدن حجم موها از آن استفاده می‌شود. این روش توسط شاخه‌های مو طبیعی یا مصنوعی انجام می‌شود و سبب زیبایی بیشتر موهای فرد می‌شود. اکستنشن از نظر ماندگاری و نحوه نصب انواع مختلفی دارند که بسته به نوع موها و سلیقه مشتری میتوان از یکی از آنها استفاده کرد.

سوالات متداول

 

1- چگونه بهترین رنگ را برای اکستنشن مو در نظر بگیریم؟

با توجه به رنگ موی طبیعی و پایه خود بهتر است رنگ اکستنشن مو را انتخاب کنید.

 

2- من کمی دچار ریزش مو هستم و موهای جلوی سرم کم شده‌اند. امکان اکستنشن برای من وجود دارد؟

در صورتی که به طور طبیعی ریزش مو دارید، بهتر است اکستنشن نکنید.

 

3- آیا امکان اکستنشن موی مصنوعی با قد 40 سانت وجود دارد؟

بهترین طول متوسط برای اکستنشن مو مصنوعی، 22 سانتی متر است و بیش از 30 سانتی متر برای این دسته اکستنشن‌ها مناسب نمی‌باشد.

7 Comments

 1. سهیلا گفت:

  اکستنشن فقط طبیعی. عین موهای واقعی میشه

 2. هانیه گفت:

  منم اکستنشن موی طبیعی رو بیشتر می‌پسندم. ظاهرش مثل موهای واقعی میشه و راحتم حالت میگیره و رنگ میشه

 3. مرجان گفت:

  اکستنشن طبیعی خیلی بهتره و زیبایی بیشتری به موها میده

 4. ساناز گفت:

  اکستنشن مو طبیعی رو میشه رنگ کرد و با ابزارهای حرارتی حالت داد. برای همین انتخاب من همیشه اکستنشن طبیعیه

 5. رویا تیموری گفت:

  اکستنشن مو مصنوعی برای تایم موقت مناسبتره. چون قیمت پایینتری داره

 6. elahe گفت:

  متاسفانه رو موهای خیلی کم پشت این روش جواب نمیده

 7. نسرین گفت:

  واقعا اکستنشن مو تغییر زیادی تو استایل ایجاد میکنه و حس خوبی به آدم میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *