اکستنشن موی طبیعی چیست و چه تفاوتی با اکستنشن مصنوعی دارد؟

اکستنشن موی طبیعی چیست و چه تفاوتی با اکستنشن مصنوعی دارد؟

پخش ویدیو


برای اینکه موهای بلند و پرپشت طبیعی داشته باشید، می‌توانید از روش اکستنشن موی طبیعی استفاده کنید. extension یکی از روش‌های افزایش قد و حجم مو در بانوان است و امروزه توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش زیبایی مو، توسط متریال مختلفی انجام می‌شود که نوع متریال و نحوه نصب آن در قیمت اکستنشن تاثیرگذار هستند. در ادامه قرار است با اکستنشن موی طبیعی و شرایط نصب آن آشنا شویم و به تفاوت‌های آن با اکستنشن موی مصنوعی بپردازیم.

چرا اکستنشن موی طبیعی بهتر است؟

اکستنشن در دو نوع طبیعی و مصنوعی قابل انجام است و هر فردی می‌تواند با مراجعه به یک سالن معتبر، یکی از این موارد را برای افزایش قد و حجم موی خود به کار ببرد. اکستنشن موی طبیعی نسبت به نوع مصنوعی طرفداران بیشتری دارد؛ چرا که همانطور که از نام آن پیداست، این نوع اکستنشن توسط موهای کاملا طبیعی انجام می‌شود. بسیاری از افراد موهای طبیعی بلند و سالم خود را به سالن‌های خریدار می‌فروشند و آنها از این موها برای اکستنشن موی سایر افراد استفاده می‌نمایند. امروزه خرید موی طبیعی برای اکستنشن، در بسیاری از سالن‌های آرایشی انجام می‌شود و آنها را بر اساس حجم و اندازه مو در قیمت‌های مختلفی خریداری می‌نمایند. بنابراین اگر شما هم دوست دارید موهای بلند و پرحجم کاملا طبیعی داشته باشید، بهتر است به سراغ نصب اکستنشن مو طبیعی بروید.

اکستنشن مو مصنوعی از چه موادی ساخته می‌شود؟

اکستنشن مو مصنوعی از چه موادی ساخته می‌شود؟

اکستنشن‌های مصنوعی بر خلاف اکستنشن طبیعی، موی طبیعی نیستند و توسط کارخانه‌ها تولید می‌شوند. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل محبوبیت و گسترش اکستنشن مو در جهان، اقدام به تولید رشته‌ موهای مصنوعی می‌کنند. این رشته‌های مویی از مواد خاصی ساخته می‌شوند و به راحتی از موی طبیعی قابل تشخیص می‌باشند. مواد موجود در اکستنشن مو مصنوعی، باعث سفت و ضخیم شدن تارهای مویی می‌شوند و نازکی و لطافت موهای طبیعی را ندارند. برای همین است که به راحتی قابل تشخیص هستند. همچنین رنگ موی اکستنشن مصنوعی با رنگ موهای طبیعی متفاوت است و بیشتر به شکل لکه‌لکه دیده می‌شوند. تمام این عوامل باعث شده تا بیشتر افراد ترجیح دهند به جای استفاده از اکستنشن مو مصنوعی، از اکستنشن مو طبیعی استفاده نمایند.

تفاوت اکستنشن مو طبیعی با اکستنشن مو مصنوعی

 

تفاوت اکستنشن مو طبیعی با اکستنشن مو مصنوعی

 

اکستنشن مو طبیعی با مصنوعی تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. به دلیل همین تفاوت‌ها، بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند از اکستنشن طبیعی برای موهای خود استفاده نمایند. البته برخی نیز به دلیل قیمت پایین اکستنشن مصنوعی، از این نوع اکستنشن برای بلند شدن موهای خود استفاده می‌نمایند. در اینجا به بررسی تفاوت‌های اکستنشن طبیعی و اکستنشن مصنوعی می‌پرازیم.

 • اکستنشن مو طبیعی، با موهای کاملا طبیعی انجام می‌شود. بنابراین میتوان با آن همچون موی واقعی رفتار کرد.
 • به دلیل واقعی بودن موها در اکستنشن طبیعی، این موها قابلیت رنگ کردن دارند و میتوان آنها را همچون سایر موهای خود به راحتی رنگ کرد. در صورتی که اکستنشن مصنوعی قابلیت رنگ کردن ندارد و نمیتوان پس از نصب، رنگ آن را تغییر داد. دلیل آن هم این است که اغلب رنگ‌ موها حاوی ماده آمونیاک یا سفید کننده هستند و سبب تغییر رنگ موی مصنوعی می‌شوند.
 • اکستنشن طبیعی بسیار حالت‌پذیرتر از موی مصنوعی است و به راحتی به هر شکلی تغییر پیدا می‌کند. برای همین پس از نصب اکستنشن مو طبیعی، می‌توانید بدون مشکلی آن را سشوار کشیده و آنها را صاف یا فر نمایید. اما موهای مصنوعی اکستنشن شده به دلیل اینکه از پلاستیک نیز برخوردار هستند، خیلی قابلیت سشوار کشیدن و تحمل گرما را ندارند. گرمای سشوار یا اتوی مو، به شاخه‌های موی مصنوعی آسیب وارد کرده و سبب تغییر شکل آنها می‌شود. بنابراین اگر به نصب اکستنشن موی مصنوعی پرداختید، به این مورد توجه داشته باشید و از اعمال حرارت زیاد به موهایتان خودداری کنید.
 • علاوه بر سشوار و اتوی مو، نور خورشید، اصطکاک زیاد و استفاده مکرر از محصولات مراقبت موی قوی نیز باعث آسیب به اکستنشن موی مصنوعی می‌شوند.
 • اکستنشن موی طبیعی نسبت به مصنوعی، در برابر بسیاری از عوامل مقاوم‌تر است و همین امر سبب دوام بیشتر آنها می‌شود. معمولا دوام اکستنشن موی طبیعی، دو برابر دوام اکستنشن موی مصنوعی است.
 • اکستنشن موی طبیعی در حد اندازه‌ای قابل اجرا است و حتی میتوان اکستنشن موی 1 متری نیز انجام داد. اما در اکستنشن موی مصنوعی طول مو نباید بیشتر از 30 سانتی‌متر انتخاب شود؛ چرا که افزایش طول موهای مصنوعی باعث سنگین‌تر شدن آن شده و همین امر به پوست سر فشار زیادی وارد می‌کند. وارد شدن فشار زیاد به پوست سر، سبب ریزش موهای طبیعی می‌شود. گفته می‌شود بهترین اندازه طول مو در اکستنشن مصنوعی بین 22 الی 30 سانتی‌متر است.
 • به عنوان آخرین تفاوت باید به زیباتر بودن موهای اکستنشن طبیعی اشاره کرد. از آنجایی که این شاخه‌هایی مویی کاملا طبیعی هستند، خیلی زیبا روی سر قرار گرفته و با موهای واقعی ادغام می‌شوند. برای همین زیبایی و جذابیت بسیار بالایی دارند.

ماندگاری اکستنشن موی طبیعی نسبت به اکستنشن موی مصنوعی

ماندگاری اکستنشن موی طبیعی نسبت به اکستنشن موی مصنوعی

دوام اکستنشن بیشتر به شرایط رشد موها بستگی دارد. هر چقدر موهای فرد رشد بیشتری داشته باشد، فاصله‌ی شاخه اکستنشن از کف سر بیشتر می‌شود. همین امر موجب می‌شود تا اکستنشن به ترمیم زودتری نیاز داشته باشد. البته نحوه نگهداری و مراقبت‌های بعد از اکستنشن نیز در دوام و ماندگاری آن تاثیر زیادی دارد. با این حال گفته می‌شود اکستنشن موی مصنوعی بهتر است هر 3 الی 4 ماه یک بار مورد ترمیم قرار بگیرد. علاوه بر این نحوه نصب اکستنشن بر روی دوام آن نیز تاثیرگذار است. ماندگارترین روش نصب اکستنشن، مربوط به اکستنشن دوختی و یا اکستنشن گرم فیوژن است. البته از آنجایی که همواره روش‌های جدیدی در این زمینه ارائه می‌شود، ماندگاری اکستنشن بسته به روش انتخابی هر فرد متفاوت خواهد بود.

نکات انتخاب اکستنشن موی مناسب

 • در انتخاب اکستنشن مو، در درجه اول به مصنوعی یا طبیعی بودن موها توجه داشته باشید. همانطور که اشاره کردیم اکستنشن موهای طبیعی، مزایای بیشتری نسبت به نوع مصنوعی دارد. تنها مزیت اکستنشن مصنوعی نسبت به طبیعی، پایین‌تر بودن قیمت آن است.
 • نکته بعدی توجه به ماندگاری و دوام اکستنشن مو است. بهتر است اکستنشن‌هایی را انتخاب کنید که از دوام بیشتری برخوردار باشند. چرا که اکستنشن‌های کم دوام، نیاز به ترمیم‌ در فواصل زمانی کوتاه مدت دارند و همین امر سبب افزایش هزینه‌ برایتان می‌شود.
 • نکته دیگر توجه به رنگ موی اکستنشن است. بهتر است اکستنشنی را انتخاب کنید که هم رنگ موهای خودتان باشد و تفاوت زیادی با آن نداشته باشد. اختلاف رنگ بسیار زیاد بین موهای اکستنشن با موهای واقعی، سبب کاهش زیبایی مو می‌شود.
 • در مورد نحوه نصب اکستنشن اطلاعات کسب کنید تا بتوانید بهترین روش نصب اکستنشن را انتخاب نمایید. اکستنشن به اشکال مختلفی قابل نصب است که هر کدام از آنها شرایط نگهداری و طول عمر خاصی دارند. بنابراین با اطلاع از آنها می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

قیمت اکستنشن موی طبیعی چقدر است؟

قیمت اکستنشن موی طبیعی چقدر است؟

همانطور که گفته شد اکستنشن طبیعی از مزایای بیشتری نسبت به نوع مصنوعی برخوردار است. همین مزایا سبب قیمت بیشتر اکستنشن طبیعی نسبت به مصنوعی شده است. قیمت اکستنشن موی طبیعی بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد و نرخ آن معمولا به طور سالانه محاسبه می‌شود. دو فاکتور مهمی که در قیمت اکستنشن مو طبیعی نقش دارند، تعداد شاخه‌های نصبی و اندازه موها است. هر چقدر شما شاخه‌های مویی بیشتری را با قد بلندتر انتخاب نمایید، باید هزینه بیشتری برای اکستنشن موهایتان بپردازید. نوع مواد اولیه نصب، شهرت سالن زیبایی و تخصص فرد اکستنشن‌کار نیز در هزینه اکستنشن موی طبیعی تاثیر دارد.

نکات مراقبتی از اکستنشن موی طبیعی

 

نکات مراقبتی از اکستنشن موی طبیعی

 

به طور کلی مراقبت‌های بعد از اکستنشن طبیعی نسبت به اکستنشن مصنوعی کمتر است. با این حال مهمترین مواردی که باید به آنها توجه کنید، عبارتند از:

 • بعد از استحمام از ویتامینه و ماسک‌های مو مناسب استفاده کنید تا از خشک شدن موهایتان جلوگیری شود.
 • برای شانه زدن موهای اکستنشن شده، از شانه مناسب استفاده کنید و این کار را به صورت مرحله‌ای انجام دهید.
 • بهتر است تا جای ممکن از بستن موها به صورت دم اسبی خودداری کنید و استفاده از کلیپس و گیره را به حداقل برسانید.
 • بافتن موها در زمان خواب باعث می‌شود تا از گره خوردن و نامرتبی موها جلوگیری شود.
 • از حالت‌دهنده‌های مو همچون تافت یا ژل به دفعات زیاد استفاده نکنید؛ چرا که این مواد سبب جدا شدن مو از محل اتصال خود می‌شوند.

دلایل استفاده بانوان از اکستنشن طبیعی مو

 

دلایل استفاده بانوان از اکستنشن طبیعی مو

 

 • افزایش طول مو: یکی از دلایل اصلی استفاده از اکستنشن مو، افزایش طول و قد موها است. برخی از بانوان از رشد موی کمی برخوردار هستند و یا به دلایلی نمی‌توانند موهای خود را به خوبی بلند کنند. این دسته از افراد می‌توانند به سراغ اکستنشن طبیعی مو بروند و با کمک آن موهای خود را به قد دلخواهشان برسانند. بنابراین اگر از نتیجه کوتاهی موهای خود راضی نیستید و یا قصد دارید برای شرکت در یک مراسم موهای خود را بلندتر نمایید، می‌توانید به سراغ نصب اکستنشن طبیعی مو بروید.
 • افزایش حجم مو: از دیگر دلایلی که به استفاده از اکستنشن مو ارتباط دارد، باید به حجم دهی به موها اشاره کرد. برخی افراد به دلیل مشکلاتی چون ریزش مو و یا مشکلات ژنتیکی، با کم بودن حجم مو مواجه هستند. این دسته از افراد می‌توانند با نصب اکستنشن مو، این مشکل را تا حدود زیادی برطرف کنند و به موهای پرپشت‌تر و زیباتری برسند.
 • تغییر رنگ مو: بانوانی که دوست دارند موهای خود را بدون رنگ کردن به حالت لایت یا مش برسانند، می‌توانند از اکستنشن مو استفاده کنند. در واقع از آنجایی که شاخه‌های اکستنشن مو در رنگ‌های مختلفی موجود هستند، میتوان با استفاده از آنها هایلایت، لولایت و یا آمبره را بر روی موها تجربه کرد. بنابراین بدون اینکه موهای خود را رنگ کنید، می‌توانید با استفاده از اکستنشن آنها را به شکل و رنگ جدیدی تغییر دهید.

نحوه حالت دهی به اکستنشن موی طبیعی

 

نحوه حالت دهی به اکستنشن موی طبیعی

 

همانطور که اشاره شد یکی از مزایایی که اکستنشن موی طبیعی دارد این است که امکان حالت دهی به آن فراهم است. در واقع زمانی که موهای خود را با تارهای موی طبیعی اکستنشن می‌کنید، میتوانید همچون موهای اصلی خود به آنها حالت دهید. البته میزان حالت پذیری و دوام آنها بستگی به جنس و کیفیت اکستنشن دارد. با این حال شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای حرارتی نظیر بابیلیس، موهای خود را فر کنید و زیبایی آنها را دو چندان نمایید. توجه داشته باشید که برای حالت دهی به موهای اکستنشن، باید حتما جنس آنها از نوع طبیعی و غیر مصنوعی باشد. از این رو حتما از این موضوع اطمینان صد در صدی حاصل کنید. موهای اکستنشن مصنوعی، از مواد پلاستیکی ساخته می‌شوند که امکان آسیب به آنها هنگام استفاده از ابزارهای حرارتی زیاد است. بهتر است پیش از استفاده از لوازم حرارتی مانند اتو یا برس حرارتی مو، از اسپری محافظتی بر روی موها استفاده کنید تا حرارت زیاد به آنها آسیبی نرساند.

مراقبت از اکستنشن موی طبیعی

 

مراقبت از اکستنشن موی طبیعی

 

برای اینکه دوام و زیبایی اکستنشن موی خود را افزایش دهید، بهتر است از محصولات مناسب و سازگار برای آن استفاده کنید. درخشان و زیبا ماندن موهای اکستنشن، نیاز به استفاده از مواد طبیعی مانند روغن‌ها و شامپوهای ملایم دارد. محصولات طبیعی و ارگانیک که حاوی کمترین مواد شیمیایی هستند، برای این کار بسیار مناسب می‌باشند. با این حال نباید در استفاده از آنها افراط کرده و آن را بر روی محل نصب اکستنشن به کار برد. برای شستشوی موهای اکستنشن شده هم ترجیحا از شامپوها و نرم کننده‌های بدون سولفات استفاده کنید تا مانع از آسیب دیدگی بیشتر آنها شوید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی اکستنشن موی طبیعی، نکات مراقبتی و تفاوت آن با اکستنشن موی مصنوعی پرداختیم. اکستنشن مو طبیعی با موهای واقعی انجام می‌شود و کاملا شبیه به موهای طبیعی روی سر می‌باشد. برای همین تشخیص آن از بقیه موها دشوار است و به سختی میتوان آن را تشخیص داد. این موها از حالت‌پذیری زیادی برخوردارند و قابلیت صاف و فر شدن دارند. همچنین میتوان آنها را رنگ و دکلره کرده و به رنگ دلخواه خود درآورد. تمام این عوامل سبب شده تا اکستنشن موی طبیعی نسبت به مصنوعی از محبوبیت زیادی برخوردار باشد و افراد بیشتر تمایل به استفاده از شاخه‌های مویی طبیعی داشته باشند. شما می‌توانید جهت انجام اکستنشن موی طبیعی در سالن یاسمن بیوتی اقدام کرده و موهای خود را به حجم و قد ایده‌آل برسانید.

سوالات متداول

1- آیا اکستنشن موی مصنوعی به خاطر الیافش حساسیت ایجاد نمیکند؟

در حالت عادی خیر. اما اگر پوست بسیار حساسی دارید، بهتر است از اکستنشن‌های طبیعی استفاده کنید.

 

2-من بین انتخاب اکستنشن موی طبیعی و مصنوعی مردد هستم. کدوم مورد را شما پیشنهاد میدین؟

با توجه به مزایای اکستنشن مو طبیعی، این نوع اکستنشن‌ها بهترین نتیجه را برایتان خواهند داشت.

 

3- اگر بخواهم اکستنشن را برای مدت بیشتری داشته باشم، کدام روش اکستنشن بهتر است؟

دوام و ماندگاری اکستنشن مو، به شرایط رشد مو و نحوه مراقبت از آن بستگی دارد.

8 Comments

 1. الهه گفت:

  با اینکه قیمت اکستنشن مو طبیعی بیشتر از نوع مصنوعی هست، اما واقعا به خاطر مزایا و قشنگی که داره بهتر هست

 2. nasrin گفت:

  من اکستنشن مو طبیعی چند بار تو سالن انجام دادم و واقعا راضیم

 3. مژده گفت:

  اکستنشن طبیعی حالت دهی بهتری داره و با موهای اصلی خیلی خوب ترکیب میشه

 4. سارینا گفت:

  اکثرا از اکستنشن موهای طبیعی استفاده میکنن. چون واقعا زیبایی موهای طبیعی رو داره

 5. زینب گفت:

  اکستنشن مو مصنوعی هم انواع مختلفی داره. بعضیاش خیلی حالت پلاستیکی و مصنوعی دارن و خیلی راحت از بین موها تشخیص داده میشن

 6. فاطمه نوروزی گفت:

  اکستنشن مو طبیعی دوامش بیشتره و معمولا دو برابر بیشتر از اکستنشن مو مصنوعی ماندگاری داره

 7. صدف گفت:

  خوبیه اکستنشن مو طبیعی اینه که محدودیت قد نداره. ولی اکستنشن مصنوعی به خاطر وزن زیادش محدودیت داره

 8. زهرا گفت:

  یکی از دوستان من تو این سالن موها و مژه هاشو اکستنشن کرد و خیلی راضی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *