• خانه
 • مو
 • چند نکته مهم در رابطه با اکستنشن مو
چند نکته مهم در رابطه با اکستنشن مو

چند نکته مهم در رابطه با اکستنشن مو


همانطور که می‌دانید اکستنشن مو یکی از روش‌های بسیار پرطرفدار است که امروزه افراد برای بلندتر کردن و پرحجم‌تر نشان دادن موهای خود از آن استفاده می‌کنند. برای این که بتوانید بهترین اکستنشن را برای موهای خود داشته باشید، بهتر است با نکات اکستنشن مو به خوبی آشنایی داشته باشید. این نکات مربوط به قبل از انجام اکستنشن و بعد از آن می‌باشند. بر این اساس قرار است در این مطلب به مهمترین نکات در رابطه با اکستنشن مو اشاره کنیم و راه‌های مراقبت از اکستنشن مو را بیان کنیم.

با اکستنشن مو بیشتر آشنا شوید

اگر از بلندی و حجم موهای خود احساس رضایت ندارید، می‌توانید به سراغ اکستنشن مو بروید. اکستنشن مو، روشی است که در آن چند شاخه مو به موهای اصلی و طبیعی سر وصل می‌شوند. با اتصال این شاخه‌های مویی، قد مو افزایش پیدا کرده و حجم موهای طبیعی بیشتر می‌شود. هر چقدر تعداد شاخه‌های مو بیشتر باشد، قیمت اکستنشن مو نیز بالاتر خواهد بود. علاوه بر این، طبیعی یا مصنوعی بودن موهای به کار رفته در اکستنشن، در هزینه اکستنشن مو تاثیر دارد. شما می‌توانید بسته به سلیقه و بودجه خود از شاخه‌های موی طبیعی و یا موی مصنوعی برای اکستنشن استفاده نمایید. اکستنشن مو طبیعی از ظاهر طبیعی و زیبایی برخوردار است و تشخیص آن از موی اصلی فرد خیلی سخت است.

اکستنشن مو مناسب چه افرادی است؟

اکستنشن مو مناسب چه افرادی است؟

اکستنشن مو جزو روش‌هایی است که هر فردی می‌تواند آن را انجام دهد. اما این روش زیبایی، بیشتر برای بانوانی مناسب است که موهای کوتاه یا کم پشتی دارند. با استفاده از اکستنشن، موی طبیعی سر بلندتر از حد معمول شده و زیبایی زیادی پیدا می‌کند. همچنین با نصب شاخه‌های مو در لابه‌لای موی اصلی، حجم موها بیشتر شده که این مورد نیز در زیبایی موها تاثیر زیادی دارد. پس اگر از موهای نازک و کم پشتی برخوردار هستید، می‌توانید با اکستنشن آنها را پشت‌تر از حالت طبیعی خود نشان دهید.

به چه نکاتی قبل از اکستنشن مو باید توجه داشت؟

 • توجه به طبیعی یا مصنوعی بودن اکستنشن مو

 

توجه به طبیعی یا مصنوعی بودن اکستنشن مو

 

مهمترین نکته قبل از اکستنشن مو انتخاب از بین طبیعی یا مصنوعی بودن آن است. همانطور که گفته شد اکستنشن مو با استفاده از موهای طبیعی و مصنوعی قابل انجام است. افراد باید پیش از انجام اکستنشن، از خصوصیات هر کدام از آنها اطلاع داشته باشند تا بتوانند بهترین اکستنشن مو را برای خود انتخاب نمایند. در صورتی که از نظر بودجه محدودیتی ندارید، بهتر است به سراغ انجام اکستنشن مو طبیعی بروید. اکستنشن مو طبیعی به موها حالت بهتری می‌دهد و ظاهر کاملا طبیعی دارد. همچنین این موها همچون موی اصلی، قابلیت براشینگ و رنگ کردن دارند و میتوان با آنها هر تغییری را تجربه کرد. اما اگر از نظر بودجه محدودیت دارید و نمی‌خواهید هزینه زیادی را برای اکستنشن بپردازید، می‌توانید به سراغ نوع مصنوعی بروید. خصوصیتی که این موها دارند این است که خیلی راحت فر می‌شوند و نسبت به موی اکستنشن طبیعی تنوع بیشتری دارند. با این حال موهای اکستنشن مصنوعی، آسیب‌پذیرتر هستند و در برابر حرارت و گرما خیلی مقاومت ندارند. برای همین است که گفته می‌شود اکستنشن موی مصنوعی باید هر 3 ماه مورد ترمیم قرار بگیرد.

 • توجه به روش نصب اکستنشن مو

برای اینکه موهای طبیعی سر مورد آسیب قرار نگیرند، باید به روش نصب اکستنشن و مواد مورد استفاده در آن توجه داشت. اکستنشن مو به روش‌های مختلفی نصب می‌شود که مهمترینشان عبارتند از استفاده از چسب کراتین، رینگ، دوخت مو و لاینی. به طور کلی اتصال اکستنشن مو به روش سرد، گرم و کلیپس قابل انجام است. شما می‌توانید با کمک آرایشگر از بهترین روش نصب اکستنشن برای موهای خود آگاه شوید.

مراقبت و نکات مهم بعد از اکستنشن مو

مراقبت و نکات مهم بعد از اکستنشن مو

زمانی که کار اکستنشن مو به اتمام برسد، نیاز است تا به یک سری نکات و مراقبت‌های لازم بعد از اکستنشن مو توجه شود. با توجه به نکات اکستنشن مو، ماندگاری آن بیشتر شده و شاخه‌هایی مو مدت زمان بیشتری روی موی سر باقی خواهند ماند. در زیر به مهمترین این نکات اشاره می‌کنیم.

 • نحوه شستشوی موی اکستنشن شده

اولین نکته در این مورد این است که پس از انجام اکستنشن مو، از شستن موها به مدت 2 الی 3 روز پرهیز شود. پس از آن باید مدت زمان شستشوی موها را کاهش داده و این کار را تنها هفته‌ای 3 الی 4 بار انجام داد. برای شستن موی اکستنشن شده، باید در ابتدا با یک شانه دانه درشت یا برس نرم موها را شانه زده تا گره‌ها از هم باز شوند. پس از آن باید با یک شامپوی مناسب موی اکستنشن شده، موها را مورد شستشو قرار داد. موها را باید به گونه‌ای بشویید که موجب گره خوردن موها نشود. برای این کار با نوک انگشت پوست سر خود را ماساژ دهید و آن را بشویید. از حرکات دورانی بر روی موها خودداری کنید تا از گره خوردن آنها جلوگیری شود. علاوه بر این توجه داشته باشید از محصولات الکلی یا محصولات چرب نظیر کاندیشنر در جایی که اکستنشن به موها وصل شده است، استفاده ننمایید.

 • نکات اکستنشن مو قبل از خوابیدن

برای مراقبت از موی اکستنشن شده و افزایش طول عمر آن، باید به نکات مهم قبل از خوابیدن توجه داشته باشید. اولین نکته در این مورد این است که از خوابیدن با موی خیس خودداری کنید و حتما قبل از خواب موها را کاملا خشک نمایید. چرا که خوابیدن با موی خیس، باعث گره خوردن موها به هم می‌شود. می‌توانید برای جلوگیری از گره خوردن موها، آنها را قبل از خواب ببافید.

 • نحوه خشک کردن موی اکستنشن شده

 

نحوه خشک کردن موی اکستنشن شده

 

از دیگر نکات مراقبتی اکستنشن مو، توجه به نحوه خشک کردن آن است. اولین مورد این است که از شانه کردن موی خیس خودداری کنید و صبر کنید تا موها کاملا خشک شوند. بهتر است قبل از شانه زدن و باز کردن گره‌های مو، از کاندیشنرهای بدون نیاز به شستشو استفاده نمایید. پس از آن با شانه مناسب، گره‌ها را باز کنید و از برخورد شانه با قسمت اکستنشن شده خودداری کنید. کمی صبر کنید تا محل اتصال اکستنشن‌ها خشک شود. بعد از آن برای سشوار کشیدن مابقی موها، آنها را دسته‌بندی کنید و از برس مناسب این کار استفاده کنید. در حین خشک کردن موها، مطمئن شوید که محل اتصال با برس و سشوار برخوردی نداشته باشید.

 • نکات مربوط به حالت دادن موی اکستنشن شده

برای حالت دادن موی اکستنشن شده، می‌توانید از همان وسایل حرارتی که برای موهای طبیعی خود استفاده می‌کردید، استفاده نمایید. فقط پیش از استفاده از این لوازم، از اسپری‌های محافظ در برابر حرارت برای موهای خود استفاده کنید تا از آسیب‌دیدگی به آنها جلوگیری شود. از به کار بردن لوازم حرارتی برای موهای اکستنشن شده به مدت زیاد خودداری کنید و این کار را تنها در مواقع مورد نیاز انجام دهید. حرارت زیاد باعث خشک شدن موها و آسیب به محل اتصال اکستنشن خواهد شد. همچنین پس از حالت‌دهی به موی اکستنشن شده، از تافت و مواد حاوی سیلیکون استفاده ننمایید.

 • نکات مربوط به رنگ کردن موی اکستنشن شده

زمانی که قصد نصب اکستنشن مو داشته باشید، آرایشگر آنها را به رنگ موی مورد نظر شما درمی‌آورد. البته میتوان پس از نصب اکستنشن نیز آنها را رنگ کرد؛ اما برای این کار باید به چند نکته توجه داشت. اولین نکته این است که از رنگ کردن موی اکستنشن شده در منزل خودداری کنید و آن را به یک رنگ‌کار ماهر در آرایشگاه بسپارید. نکته دیگر این است که از رنگ کردن محل اتصال اکستنشن‌ها باید خودداری کنید. همچنین بهتر است از رنگ‌های تیره جهت این کار استفاده نمایید. رنگ کردن محل اتصال اکستنشن مو، باعث آسیب به آنها شده و اتصال را شل می‌کند. برای همین است که گفته می‌شود رنگ کردن موی اکستنشن شده باید توسط یک شخص حرفه‌ای صورت گیرد.

 • شنا کردن با موی اکستنشن شده

 

شنا کردن با موی اکستنشن شده

 

در صورتی که از موهای اکستنشن شده برخوردار هستید، باید تا حد امکان از رفتن به استخر و قرارگیری در آب خودداری کنید.  اما اگر مجبور به این کار شدید، از یک کاور مناسب برای این کار استفاده نمایید. موهای خود را به خوبی ببافید و آنها را کاملا درون کاور قرار دهید. همچنین در حین شنا کردن، سر خود را بالا نگه دارید و از شیرجه زدن و رفتن به زیر آب خودداری نمایید. دلیل آن هم این است که کلر موجود در استخر و املاح و نمک‌های موجود در آب دریا، باعث تغییر رنگ مو می‌شوند و به اتصالات کراتینی اکستنشن آسیب وارد می‌کنند.

چند نکته جهت افزایش دوام بیشتر اکستنشن مو

 

چند نکته جهت افزایش دوام بیشتر اکستنشن مو

 

 • برای شانه زدن موهای اکستنشن شده خود، از یک برس بسیار نرم و مخصوص استفاده کنید. هر برسی برای این کار مناسب نبوده و میتواند سبب آسیب به شاخه‌های اکستنشن شود. برای شانه زدن موها باید در ابتدا از پایین موها شروع کرده و به تدریج به سمت بالا و ریشه مو بروید. این کار باعث می‌شود تا گره‌های مو باز شود و هنگام شانه زدن از بالا، به اکستنشن‌ها آسیبی وارد نگردد. در صورتی که موهای اکستنشن و طبیعی دچار گره خوردگی شده بودند، آنها را به آرامی و بدون هیچ فشاری باز کنید. چرا که با کشیدن موها، امکان شل شدن اکستنشن و خرابی آن بالا می‌رود. شانه با دندانه بزرگ برای موهای اکستنشن شده مناسب می‌باشد.
 • یکی دیگر از راه‌های حفظ و افزایش دوام اکستنشن مو این است که هنگام خواب موهای خود را ببافید. بافت موهای اکستنشن شده باعث می‌شود تا از کشیدگی آنها در زیر بالش جلوگیری شود و موها دچار گره خوردگی نشوند.
 • بهتر است برای رنگ کردن موهای خود، این کار را در آرایشگاه انجام دهید و خودتان در منزل به انجام آن نپردازید. این کار هم میتواند بر روی افزایش دوام و ماندگاری اکستنشن مو تاثیر داشته باشد.
 • در صورتی که قصد حالت دهی به موهای خود را داشتید، از تافت و حالت دهنده‌هایی که حاوی سیلیکون هستند استفاده نکنید. این مواد برای موهای اکستنشن شده مناسب نیستند و میتوانند باعث جدا شدن شاخه‌های اکستنشن از محل خود شوند.
 • پس از انجام اکستنشن مو، از شستشوی موها به مدت 3 الی 5 روز خودداری کنید. دلیل آن هم این است که در اکستنشن مو با چسب، نیاز به مدت زمانی جهت افزایش استحکام و ثابت شدن چسب در جای خود می‌باشد. حال اگر در این شرایط دچار خارش پوست سر شدید، می‌توانید تنها کمی از اسپری آب استفاده کنید و آن را بر روی پوست سر اسپری نمایید.
 • برای جلوگیری از وز شدن موهای خود پس از استحمام، می‌توانید از اسپری مخصوص استفاده کنید.
 • سعی کنید پس از اکستنشن کردن موهای خود، از قرارگیری بیش از حد در برابر نور خورشید خودداری کنید. چرا که گرمای زیاد و مداوم هم می‌تواند روی محل اتصال اکستنشن تاثیر بگذارد و آن را دچار مشکل کند. بنابراین بهتر است برای مدتی فکر آفتاب گرفتن را از خود دور کنید تا از این طریق بتوانید به دوام و حفظ اکستنشن‌های خود کمک نمایید.
 • در استفاده از وسایلی چون کلیپس مو، هد بند، روبان و لوازم این چنینی زیاده روی نکنید. این لوازم روی شل شدن شاخه‌های اکستنشن مو تاثیر می‌گذارد.
 • در صورتی که قصد داشتید درخشندگی موهای خود را افزایش دهید، تنها یک بار در هفته به آنها روغن بزنید. همچنین بهتر است محل اتصال را به روغن آغشته نکنید. چرا که ممکن است مواد موجود در روغن به آن آسیب وارد کند.
 • در صورتی که قصد استفاده از ماسک یا کاندیشنر مو داشتید، حتما به مواد موجود در آن دقت کنید. در این رابطه هم می‌توانید از آرایشگر خود سوال بپرسید و از بهترین ماسک برای موهای اکستنشن خود استفاده نمایید.

 

جمع بندی

در این مطلب به بررسی مهمترین نکات اکستنشن مو پرداختیم. کلیه مراقبت‌ها و نکات اشاره شده، باعث افزایش ماندگاری اکستنشن مو می‌شوند و مدت زمان بیشتری روی سر باقی می‌مانند. بیشترین نکاتی که باید به آنها توجه شود، مربوط به پس از نصب اکستنشن مو می‌باشند. این نکات شامل مواردی چون شستشوی موی اکستنشن، خوابیدن با موی اکستنشن، خشک کردن موی اکستنشن شده، حالت‌دهی موی اکستنشن شده، رنگ کردن موی اکستنشن و شنا کردن با موی اکستنشن می‌باشند. با توجه به این نکات می‌توانید همواره موهای زیبا و سالمی داشته باشید و از موی اکستنشن شده خود نهایت لذت را ببرید.

سوالات متداول

 

1- بهترین روش اکستنشن مو را چطوری انتخاب کنیم؟

بهتر است به شرایط نگهداری از اکستنشن‌ها توجه داشته باشید و بر اساس آن روش مناسب را برای خود در نظر بگیرید.

 

2- آیا میشه بعد از حالت دهی به موهای اکستنشن شده، از تافت مو استفاده کرد؟

خیر برای موهای اکستنشن شده نباید از موادی چون تافت و سایر حالت دهنده های حاوی سیلیکون استفاده کنید.

 

3- آیا امکان رنگ کردن موهای اکستنشن شده در منزل وجود دارد؟

بهتر است برای رنگ کردن موهای اکستنشن، به سالن آرایشی مراجعه کنید.

6 Comments

 1. fatemeh گفت:

  اگر قراره استخر برید، قبلش موهاتون رو ببافید و یک کلاه خیلی خوب استفاده کنید تا موها کمتر درگیر آب و کلر استخر بشن.

 2. sara گفت:

  اکستنشن رو حتما پیش افراد متخصص انجام بدین تا دچار مشکلاتی مثل ریزش مو نشین

 3. yasaman گفت:

  اکستنشن مو نیاز به مراقبت داره . به خصوص اگر از نوع دائمی باشه. در غیر این صورت زود آسیب میبینه

 4. فریده گفت:

  لاین اکستنشن مو یاسمن خیلی حرفه ایه و مشاوره های خوبی میدن

 5. مینا فخر گفت:

  اکستنشن مو طبیعی قابلیت رنگ و حالت دهی داره و از این نظر نسبت به اکستنشن مصنوعی خیلی بهتره

 6. فرشته گفت:

  اکستنشن مو رو حتما تو سالن‌های معتبر انجام بدید تا مشکلی از بابت ریزش مو پیدا نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *