چرا باید از بوتاکس مو برای تقویت و درمان مو استفاده کنیم؟

تقویت و درمان مو با بوتاکس

امروزه روش‌های درمانی و زیبایی زیادی برای موها وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها در شرایط خاصی به کار برده می‌شوند تا عیوب و مشکلات موها برطرف شود. بوتاکس مو یکی از روش‌هایی است که امروزه از آن جهت برطرف کردن مشکلات مو نظیر وز شدگی و کم پشتی موها استفاده می‌شود. این روش نیز دارای مزایا و معایبی بوده که بهتر است پیش از انجام آن با آنها آشنایی داشته باشید. در این مطلب به بررسی کامل بوتاکس مو و معایب و فواید آن خواهیم پرداخت.

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو چیست؟

پیش از هر چیز بهتر است با بوتاکس مو آشنا شویم. زمانی که صحبت از بوتاکس می‌شود، ذهن بیشتر افراد ناخودآگاه به سمت بوتاکس صورت جهت حذف چین و چروک‌های پوست می‌رود. در صورتی که بوتاکس تنها مختص به صورت نبوده و از آن برای مو نیز استفاده می‌شود. با افزایش سن، موهای سر نیز همچون پوست صورت الاستیته خود را از دست می‌دهند و از میزان حجمشان کاسته می‌شود. در این شرایط میتوان از بوتاکس مو استفاده کرد تا موها از حجم بیشتر و سلامت بهتری برخوردار شوند. علاوه بر این بوتاکس مو روی وزی و بد حالتی موها نیز تاثیر مثبتی دارد و میتواند باعث کاهش آنها شود. بنابراین میتوان گفت افرادی که بر اثر افزایش سن یا ژنتیک دچار کم پشتی مو و همچنین وزشدگی بیش از حد هستند، می‌توانند از روش درمانی بوتاکس مو برای رفع این مشکلات استفاده نمایند.

تاثیر و میزان ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

 

تاثیر و میزان ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

به طور کلی ماندگاری تمام روش‌های درمانی و زیبایی که بر روی موها انجام می‌شود، بستگی به موارد مراقبتی و نکات نگهداری از آن دارد. در رابطه با ماندگاری بوتاکس مو نیز به همین صورت است. در وهله اول برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید و بتوانید مدت بیشتری از تاثیر بوتاکس روی موهای خود لذت ببرید، بهتر است به سالن آرایشی معتبر مراجعه کنید و زیر نظر متخصص و با بهترین مواد، بوتاکس مو را انجام دهید. پس از انجام بوتاکس مو، به نکات مراقبتی توجه داشته باشید و حتما از شامپوهای فری سولفات (فاقد سولفات) برای شستن موهای خود استفاده نمایید. اگر به تمام موارد و نکات مراقبتی پس از بوتاکس مو توجه داشته باشید، حداکثر ماندگاری آن 4 ماه خواهد بود. با این حال گفته می‌شود دوام بوتاکس مو از 2 الی 4 ماه است. نکته دیگر در رابطه با این روش درمانی این است که از آن بیشتر از سه یا چهار بار در سال استفاده نکنید. چرا که انجام بیش از حد بوتاکس مو، سبب شکنند‌گی، نازکی و کدر شدگی موها می‌شود.

تفاوت بوتاکس مو و بوتاکس صورت

در صورتی که تصور دارید مواد بوتاکس مو با مواد بوتاکس صورت یکسان هستند، سخت در اشتباه هستید! بوتاکسی که برای پوست صورت استفاده می‌شود، حاوی سم بوتولینوم است. باکتری clostridium botulinum با تزریق در پوست صورت، به صورت موقت باعث فلج شدن عضله‌های دور چشم، خط اخم و  پیشانی می‌شود. این ماده سبب می‌شود تا از روند پیری پوست جلوگیری شده و میزان چین و چروک پوست کاهش پیدا کند. اما بوتاکس مو حاوی این ماده نبوده و خبری از فلج کردن عضله‌ها نیست. دلیل اینکه نام این روش را نیز بوتاکس گذاشته‌اند، به خاطر این است که بوتاکس مو نیز باعث پر شدن و صافی تارهای مو می‌شود. در بوتاکس مو فیبرهای مو با موادی چون فیلر کراتین‌دار پوشیده می‌شوند تا تارهای مو ترمیم و تقویت شوند. در حقیقت در روش بوتاکس درمانی مو، تارهای مو که دچار شکستگی یا نازکی بیشتر حد شده‌اند، با موادی چون کراتین پر می‌شوند. این امر سبب پر حجم شدن تارهای موی سر و درخشان شدن آنها خواهد شد.

آشنایی با روش انجام بوتاکس مو

آشنایی با روش انجام بوتاکس مو

پیش از هر چیز باید بگوییم در بوتاکس مو خبری از تزریق در کار نیست. در این روش یک ماده به خصوص که عامل نرم‌کنندگی موها است، به تارهای موی سر اعمال می‌شود. مراحل انجام بوتاکس مو به صورت زیر است:

 • در ابتدا باید موهای سر را با استفاده از یک شامپوی مناسب شستشو داده تا به خوبی تمیز شوند. شامپو باعث باز شدن کوتیکول‌های مو شده و تمام آلودگی‌ها و چربی‌های موی سر را برطرف می‌کند. توجه داشته باشید در این زمان نباید از نرم کننده مو و یا ماسک مو استفاده کرد.
 • آب اضافی موها را با حوله گرفته و سپس موها شانه می‌شوند. بعد از آن موها را دسته‌بندی می‌کنند تا عمل موادگذاری به خوبی انجام شود.
 • برای شروع یک دسته از موها را جدا کنید و مواد بوتاکس مو را از ریشه تا نوک موها قرار دهید. این کار را باید با حوصله انجام دهید و تمام دسته‌های مو را بوتاکس‌گذاری نمایید.
 • مواد بوتاکس مو باید در حدود 20 الی 45 دقیقه (بسته به جنس و نوع موهای فرد) روی سر باقی بمانند.
 • پس از گذشت زمان مورد نظر، موها یا شسته می‌شوند و یا وارد مرحله اتوکشی می‌شوند. این گزینه بستگی به روشی که آرایشگر مدنظر دارد، انجام می‌شود.
 • جهت تاثیر بیشتر بهتر است از اتوهای سرامیکی برای این کار استفاده شود. در صورتی هم که از سشوار استفاده شود، باید آن را در جهت عمودی بالا سر گرفت تا موها بدون بهم ریختگی، صاف شوند.
 • زمانی که کار بوتاکس مو به اتمام برسد، می‌توانید اثر آن را به خوبی بر روی موهای خود مشاهده نمایید.
 • ماندگاری بوتاکس مو حدودا بین 2 الی 4 ماه است و جهت ماندگاری بیشتر آن میتوان از شامپوهای بدون سولفات و ملایم استفاده کرد. همچنین بهتر است از نرم کننده و ماسک‌های مو بدون سولفات جهت ماندگاری بیشتر بوتاکس مو استفاده نمایید.

مراقبت‌های لازم بعد از بوتاکس مو

برای اینکه بوتاکس مو زمان بیشتری بر روی موها باقی بماند، بهتر است به مراقبت‌های بعد از بوتاکس مو توجه شود. این مراقبت‌ها شامل شستشوی موها با مواد مناسب می‌باشد. در وهله اول یادتان باشد که پس از بوتاکس مو نباید موها را تا 48 الی 72 ساعت شستشو دهید. بعد از گذشت این زمان می‌توانید به حمام بروید و با یک شامپوی مناسب موها را بشویید. توجه کنید بار اول موها را زیاد شستشو ندهید و تقریبا هر 3 روز یک بار برای شستن آنها اقدام نمایید. برای موهای بوتاکس شده از شامپوهای قبلی خود استفاده نکنید؛ زیرا این شامپوها ممکن است برای بوتاکس مناسب نباشند و اثرشان را خیلی زود از بین ببرند. جهت تشخیص شامپوی مناسب موی بوتاکس شده، به محتویات و مشخصات شامپو توجه کنید و ببینید آیا شما بدون سولفات و مواد شیمیایی است یا خیر. در صورتی که شامپو بدون سولفات و حداقل مواد شیمیایی باشد، برای موهای بوتاکس شده مناسب خواهد بود. پس از خشک کردن موها نیز می‌توانید از محصولاتی چون روغن آرگان و نارگیل استفاده کنید تا موها به طور بهتری محافظت شوند.

 

تفاوت بوتاکس و کراتینه مو در چیست؟

 

برای بسیاری از افراد سوال است که بوتاکس مو چه تفاوتی با کراتینه مو دارد؟ همانطور که قطعا می‌دانید، کراتینه مو به دو روش احیا و صافی وجود دارد که برای صاف شدن یا ترمیم موهای آسیب دیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکس مو نیز روشی درمانی است که سبب ترمیم موها و رفع موخوره و شکنندگی آن می‌شود. با این حال این دو روش با هم تفاوت‌هایی دارند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

 • مواد کراتینه بسته به برند و کیفیتشان، از مقداری فرمالدهید برخوردار هستند. این ماده شیمیایی روی صافی مو تاثیر دارد. با این حال گفته شده اگر میزان آن بیش از حد باشد، موجب مشکلاتی از جمله ایجاد حساسیت بر روی پوست سر افراد می‌شود. بنابراین بهتر است به میزان فرمالدهید در کراتینه توجه داشته باشید.
 • دومین تفاوت میان بوتاکس و کراتینه مو، در میزان صافی مو است. بوتاکس مو تاثیر آنچنانی بر روی صافی مو ندارد. در صورتی که کار کراتینه صافی و درخشندگی موها است.
 • تفاوت دیگر این روش‌ها در مراقبت‌های پس از انجام آنها است. گفته می‌شود بوتاکس مو از مراقبت‌های راحت‌تری نسبت به کراتینه برخوردار است.
 • با این که هر دوی این روش‌ها نیاز به متخصص دارند، اما بوتاکس کردن مو نیاز به مهارت کمتری دارد.

 

چه افرادی می‌توانند از بوتاکس مو استفاده کنند؟

چه افرادی می‌توانند از بوتاکس مو استفاده کنند؟

بوتاکس مو از نظر سن، هیچ محدودیتی ندارد و افرادی که موهایشان مشکلات زیادی دارد می‌توانند از این روش استفاده نمایند. بوتاکس مو برای افرادی که دچار موخوره مو، موهای کم پشت و کدر، موهای آسیب‌دیده و موهای وز هستند، مناسب می‌باشد. این روش درمانی که به جوان کننده مو معروف است، نسبت به کراتینه مو معایب کمتری دارد و هر فردی می‌تواند آن را انجام دهد. در بوتاکس مو کلیه مواد حاوی ویتامین، پروتئین، لیپید و سایر موادی که برای مو ضروری هستند، به مو اعمال می‌شود. در پی این عمل تارهای مود چار صاف شدگی و همچنین پرپشتی بیشتری می‌شوند.

فواید و مزایای بوتاکس مو

بوتاکس مو مزایا و فواید زیادی در پی دارد که مهمترینشان عبارت است از:

 • مهمترین مزیت بوتاکس درمانی مو این است که این روش کاملا ارگانیک است و آسیبی به موها وارد نمی‌کند. با این روش میتوان موهای آسیب‌دیده را ترمیم کرده و حتی از ریزش آنها جلوگیری کرد.
 • در بوتاکس مو بر خلاف کراتینه مو، از فرمالدهید استفاده نمی‌شود. در این روش درمانی مواد شیمیایی مضری وجود ندارد و به بافت مو آسیبی وارد نمی‌شود.
 • بوتاکس مو روشی ایمن جهت درمان موهای موخوره‌دار و شکننده است. افرادی که به طور مداوم از سشوار و رنگ مو استفاده می‌کنند، می‌توانند با بوتاکس مو موهایشان را ترمیم نمایند.
 • بوتاکس مو قادر است بدون شکستن پیوندهای مو، آنها را صاف و ابریشمی نماید. با این روش تارهای مو از مواد پروتئین و ویتامین‌دار تغذیه می‌شوند و کاملا احیا می‌گردند.

آیا بوتاکس مو مضرات و معایبی دارد؟

آیا بوتاکس مو مضرات و معایبی دارد؟

 

همانطور که گفته شد بوتاکس مو عاری از مواد شیمیایی مضر است. این ماده یک درمان‌کننده عمیق مو است که تنها سبب ترمیم موهای آسیب‌دیده می‌شود. برای همین مضرات و عوارض خاصی برای بوتاکس مو نمیتوان در نظر گرفت. با این حال اگر در انجام بوتاکس برای موهایتان شک دارید، بهتر است به یک سالن آرایشی معتبر مراجعه کنید و جهت انجام آن مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید. همچنین می‌توانید پس از بررسی موهایتان، از هزینه بوتاکس مو مطلع شوید و در صورت تمایل آن را انجام دهید.

رنگ کردن موها پس از بوتاکس مو

در صورتی که موهایتان را بوتاکس کرده‌اید، باید به نکات مراقبتی پس از انجام آن توجه داشته باشید. یکی از این نکات راجع به رنگ کردن موهای بوتاکس شده است. زمانی که موها را بوتاکس می‌کنید، بهتر است تا دو هفته از رنگ کردن آن پرهیز کنید. دلیل آن هم این است که در این مدت زمان مواد پروتئینی کاملا جذب موها می‌شوند و با رنگ کردن اثرشان از بین نمی‌رود. برای همین در رنگ کردن موها پس از بوتاکس عجله نکنید و برای انجام آن حداقل دو هفته صبر کنید.

هزینه بوتاکس مو چقدر است؟

 

هزینه بوتاکس مو چقدر است؟

قیمت بوتاکس مو بستگی به عوامل مختلفی دارد. میزان بلندی و قد موها، کم پشتی یا پر پشت بودن موها  و میزان آسیب دیدگی بر روی هزینه بوتاکس مو تاثیر دارد. در واقع هر چقدر به مواد بیشتری برای این کار نیاز باشد، بر روی هزینه انجام آن تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این موارد، شهرت سالن آرایشی و تخصص آرایشگر نیز بر روی هزینه بوتاکس مو تاثیر دارد. با این حال از آنجایی که این روش‌های درمانی و زیبایی باید زیر نظر متخصص انجام شوند، بهتر است از انجام خودسرانه آن خودداری کرده و حتما به یک سالن زیبایی معتبر مراجعه نمایید.

جمع بندی

بوتاکس مو یکی از شیوه‌های جدید و بی‌ضرر برای درمان موهای آسیب‌دیده است. افرادی که از موهای کم پشت و شکننده برخوردارند، می‌توانند از این روش درمانی جهت احیا و ترمیم موهای خود استفاده نمایند. بوتاکس مو حاوی موادی از پروتئین و ویتامین بوده و تارهای مو را کاملا تغذیه می‌نماید. از آنجایی که در این روش مواد شیمیایی چون فرمالدهید وجود ندارد، بسیاری از افراد آن را به کراتینه مو ترجیح می‌دهند. شما می‌توانید برای انجام بوتاکس مو در آرایشگاه یا خانه اقدام کنید و از فواید بوتاکس مو بهره‌مند شوید.

 

3 Comments

 1. اکرم گفت:

  برای افزایش حجم مو موثره و میتونه کمی از حالت وز شدگی موها کم کنه

 2. mina گفت:

  من بوتاکس مو قبلا انجام دادم و کاملا راضی بودم

 3. سعیده نوری گفت:

  کار سالن یاسمن بیوتی تو لاین کراتینه و بوتاکس مو خیلی خوبه و مواد خوبی استفاده میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *