ماسک صورت

تهیه ماسک صورت خانگی برای پوست های چرب:
پوست چرب:

قبل از اینکه به بررسی ماسک صورت بپردازیم،در ابتدای باید تعریف صحیحی از پوست چرب داشته باشیم،پوست چرب به نوعی از پوست گفته می شود که به خودی خود چربی زیادی از خود ترشح می کند و از جمله عوارض آن می توان به قارچ های پوستی اشاره نمود؛عموما برای رهایی از این مشکلات ناچار به مراجعه به پزشک هستید،ولی در این میان ماسک هایی هستند که به تعادل چربی پوست کمک می کنند و اگر از مواد طبیعی (مواد ارگانیک)تهیه شوند،به مراتب اثر بخشی بیشتری خواهند داشت.حتی با استفاده از یک ماسک مناسب در بسیاری از مواقع می توان مشکلاتی که در پوست بدن به وجود می آیند را مرتفع ساخت.

حتما افراد زیادی را می شناسید که داشتن پوست چرب را نوعی بد شانسی قلمداد می کنند و از این موضوع ناراحتند.اما هر مشکلی راه حل مخصوص به خود را دارد.

در اینجا سعی داریم تا با استفاده از مواد اولیه موجود در آشپزخانه منزل،ماسکی کارآمد و ساده را برای مقابله با چربی پوست تهیه کنیم.

ماسک صورت

ماسک صورت:

ماسک تخم مرغ،جو و عسل:

در ابتداء مزایای هر یک از عناصر موجود در این ماسک را بررسی خواهیم نمود؛

  -تخم مرغ:

استفاده از تخم مرغ در این ماسک کمک می کند تا منافذ پوستی شما بسته شوند و پوست شما از درخشش و سفتی بالایی برخوردار گردد.

  -جو:

جو همانند یک اسفنج عمل کرده و چربی و روغن مازاد پوست شما را به خود جذب می کند.از دیگر مزایای این ماده ارزشمند در این ماسک،خاصیت ضد تورم و التهاب آن است که به کمک این امر می تواند مقدار پروتئین مورد نیاز پوست شما را تامین نماید.

  -عسل:

یکی از معجزات قابل خوراک است که تا به حال توسط بشر شناخته و مصرف شده است.هر چه از مزایای عسل بگوییم باز در بیان تمام خواص آن به طور کامل ناتوانیم.

در این ماسک نیز عسل با استفاده از خاصیت آنتی باکتریال خود به شما کمک خواهد نمود تا پوست شما عاری از هر گونه باکتری شود و همچنین جلای خاصی به پوست شما می بخشد.

مواد لازم جهت تهیه ماسک ضد چربی:

1 عدد سفیده تخم مرغ

1 قاشق چای خوری عسل

1 قاشق غذا خوری جوی پودر شده

طرز تهیه ماسک ضد چربی:

در ابتداء سفیده تخم مرغ را با عسل و به صورت کامل مخلوط می کنیم و آنها را آنقدر به هم میزنیم تا نتیجه این ترکیب ماده ای یکدست و خمیر مانند شود.سپس جوی پودر شده را به این مخلوط اضافه می کنیم.

طرز استفاده از ماسک ضد چربی:

خمیر حاصل از ترکیب فوق را به صورت خود بمالید.

نکته بسیار مهم:

باید توجه داشته باشید که از مالیدن خمیر فوق به اطراف ناحیه چشم جدا خودداری نمایید.

بعد از مالیدن ماسک بر روی تمام سطح پوست،به مدت 15 دقیقه (1 ربع) صبر می کنیم تا بر روی صورت بماند؛در پایان بعد از سپری شدن زمان مشخص،ماسک روی سطح پوست را با آب گرم شستشو دهید.حالا از پوست براق و تمیز خود لذت ببرید. 

منبع:وب سایت داروخانه آنلاین


مطالب مرتبط:

فیشیال پوست چیست؟