فیشیال پوست چیست و چه عوارض و مزایایی دارد؟

فیشیال پوست چیست و چه عوارض و مزایایی دارد؟

اگر به دنبال پوستی شفاف و درخشان هستید، بهتر است فیشیال پوست را حتما امتحان کنید. فیشیال پوست یکی از راه‌های درمانی و زیبایی است که امروزه مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است. در این روش، پوست صورت به طور عمیق پاکسازی شده و پوست حالت درخشان و شادابی پیدا می‌نماید. فیشیال پوست صورت مزایای بی‌شماری دارد و به بهتر شدن اوضاع پوست کمک زیادی می‌نماید. اگر شما هم علاقمند به اطلاعات بیشتری راجع به فیشیال پوست و عوارض و مزایای آن هستید، این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

فیشیال پوست چیست؟فیشیال پوست چیست؟

همانطور که اشاره داشتیم، فیشیال پوست شامل مجموعه‌ای از شیوه‌های مراقبتی است که بر روی پوست صورت انجام می‌شود. این روش‌ها، شامل روش‌های درمانی و زیبایی هستند و باعث بهبود ظاهر پوست صورت می‌شوند. به طوری که پس از انجام فیشیال، پوست ظاهر نرم و لطیفی پیدا کرده و از حالت تیرگی و کدر بودن خارج می‌شود. نکته‌ای که در رابطه با فیشیال باید بدانید این است که فرایندهای انجام شده در آن بستگی به نوع پوست دارند و برای همه یکسان نمی‌باشد. به طوری که برای هر یک از پوست‌های چرب، نرمال، خشک و مختلط از فرایندهای متفاوتی استفاده می‌شود. با این حال در تمامی افراد، فیشیال سبب پاکسازی عمیق پوست شده و پوست صورت به طور عمقی از تمام آلودگی‌ها پاک می‌شود.

دلیل تیرگی پوست صورت و اثر فیشیال بر روی آن چیست؟

سطح پوست انسان از سلول‌های مرده یا لایه‌های شاخی تشکیل شده است. این سلول‌ها در بیرونی‌ترین سطح پوست قرار دارند و وظیفه‌شان محافظت از پوست است. در واقع این سلول‌ها از پوست انسان و بدن در برابر عوامل خطرزای بیرونی محافظت می‌نمایند. حال نکته‌ای که مطرح است این است که بدن انسان به طور ماهانه لایه‌های شاخی را به طور کامل حذف کرده و سلول‌های جدیدی را جایگزین آن می‌کند. برای همین است که وجود سلول‌های مرده و شاخی بر روی پوست، باعث کاهش درخشندگی پوست می‌شود. از این رو زمانی که افراد برای فیشیال پوست اقدام می‌کنند، پوستشان از حالت کدر و تیرگی خارج شده و شفاف و زیباتر می‌شود. مدت زمان فیشیال پوست تقریبا یک ساعت بوده که در طی این مدت زمان، فرایندهای مختلفی بر روی پوست صورت انجام می‌شود. خوب است بدانید در همین یک ساعت، بسیاری از مشکلات پوست مانند جوش‌های سر سیاه از روی پوست برطرف می‌شود. برای همین است که در انتهای کار فیشیال، پوست ظاهر شفاف‌تر و روشن‌تری از قبل پیدا می‌کند.

آیا پیش از فیشیال، نیاز به مراقبت پوستی خاصی است؟

برخی بانوان سوال دارند که آیا باید پیش از انجام فیشیال پوست، عمل و مراقبت خاصی را انجام دهند یا خیر. در پاسخ باید بگوییم که بهتر است پیش از انجام این کار، به موارد زیر توجه کنید.

 • در صورتی که از مشکل پوستی خاصی برخوردار هستید و از محصول پوستی به خصوصی استفاده می‌کنید، حتما در این مورد به پزشک و متخصص فیشیال توضیح دهید. با دادن اطلاعات کافی، پزشک بهترین روش درمانی را برای پوست شما در نظر می‌گیرد و از ایجاد تحرکات پوستی و آسیب به آن جلوگیری می‌نماید.
 • زمانی که قصد انجام فیشیال دارید، سعی کنید تا چند روز قبل از انجام آن از محصولات لایه بردار استفاده نکنید.
 • در صورتی که بخشی از پوست صورتتان دچار آفتاب سوختگی شده است، بهتر است فعلا از انجام فیشیال خودداری کنید. چرا که ممکن است در حین انجام پاکسازی برای پوستتان مشکلی ایجاد شود.
 • اگر قصد شرکت در یک مراسم مهم دارید، فیشیال را چند روز قبل‌تر انجام دهید تا پوستتان تا روز مراسم به ظاهر طبیعی برسد و التهابات آن به طور کامل برطرف شود.
 • در صورتی که در ناحیه سر و گردن زیورآلات خاصی دارید، آنها را پیش از فیشیال باز کنید.

 

مراحل فیشیال صورت

مراحل فیشیال صورت

مراحل فیشیال پوست صورت، شامل چندین فرایند هستند که به ترتیب مورد انجام قرار می‌گیرند. این مراحل عبارتند از:

 • در اولین قدم باید پوست را با استفاده از تمیزکننده‌های مناسب تمیز کرد. با این کار تمام آلودگی‌ها، عرق‌ها و چربی‌های پوست صورت پاک می‌شوند. این مواد باعث بسته شدن منافذ پوستی می‌شوند و تنفس پوست را با مشکل مواجه می‌کنند.
 • در مرحله بعدی، بخاردهی به پوست صورت انجام می‌شود. هدف از بخاردهی لایه‌برداری سطحی پوست و پاکسازی عمقی آن است. با این کار پوست مرطوب شده و حالت شل‌تری پیدا می‌کند. در نتیجه میتوان منافذ پوست را بازتر کرده و عمل فیشیال را بهتر انجام داد.
 • پس از مرحله بخاردهی، نوبت لایه‌برداری پوست می‌رسد. این کار به وسیله لایه‌بردار یا اسکراب مناسب انجام شده تا چربی‌ها، جوش‌های سرسیاه و سفید از بین بروند. برخی افراد برای این مرحله از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌کنند. در مرحله لایه‌برداری، سلول‌های شاخی و مرده روی سطح پوست برطرف شده و پوست حالت شفاف و درخشانی پیدا می‌نماید.
 • مرحله چهارم فیشیال، به ماساژ صورت مربوط است. برای ماساژ صورت از یک کرم مخصوص یا روغن استفاده شده و کل صورت با آن پوشش داده می‌شود. زمانی که پوست صورت ماساژ داده می‌شود، حس ریلکسی و آرام شدن به افراد دست می‌دهد. ماساژ باید به شیوه صحیحی انجام شود تا باعث خونرسانی بهتر در صورت شود.
 • بعد از ماساژ صورت، از یک ماسک مخصوص استفاده شده و به مدت 15 الی 20 دقیقه روی پوست قرار داده می‌شود. انتخاب ماسک بستگی به نوع پوست هر فرد و مشکلات احتمالی آن دارد. ماسکی که برای صورت استفاده می‌شود، جهت هیدراته کردن پوست و آبرسانی آن است.
 • در مرحله بعدی فیشیال صورت، از یک تونر استفاده می‌شود. تونر سبب تمیز شدن عمیق پوست و تنظیم شدن PH آن می‌شود.
 • در آخرین مرحله از فیشیال پوست، از یک مرطوب کننده متناسب با پوست استفاده شده و کل پوست با آن پوشش داده می‌شود.

توصیه‌های پس از انجام فیشیال پوستتوصیه‌های پس از انجام فیشیال پوست

 • پس از انجام فیشیال پوست، نباید پوست خود را دست‌کاری کنید و به التهابات و یا جوش‌ها دست بزنید. دلیل آن هم این است که پوست صورت پس از فیشیال حساس است و موجب است با دستکاری دچار زخم شود.
 • تا چند روز پس از فیشیال، در زیر نور آفتاب قرار نگیرید و حتما از کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست استفاده کنید.
 • پس از فیشیال پوست، نباید از محصولات آرایشی و محصولات مراقبتی از پوست استفاده کنید. در این زمان نیاز است تا کمی به پوست خود استراحت دهید تا از التهاب آن کاسته شود.
 • تا سه روز پس از فیشیال، نباید از هیچ لایه برداری استفاده کنید. لایه برداری بیش از حد پوست، سبب آسیب به آن می‌شود.
 • یک الی دو روز پس از فیشیال، از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید. چرا که هنگام ورزش، پوست عرق کرده و می‌تواند برای پوست ضررهایی به همراه داشته باشد.
 • از انجام وکس و بند انداختن صورت پس از فیشیال، به مدت یک هفته خودداری کنید. همچنین اگر از لیزر برای رفع موهای زاید صورت استفاده می‌کنید، باید تا حداقل یک هفته آن را به تعویق بیاندازید.
 • پس از فیشیال، به شستشوی صورت دقت کرده و این کار را با ملایمت انجام دهید.
 • از انجام ماساژ صورت پس از فیشیال خودداری کنید و این کار را تا چند روز عقب بیاندازید.

تفاوت فیشیال با پاکسازی چیست؟

فیشیال و پاکسازی پوست هر دو از روش‌هایی هستند که برای افزایش شادابی و درخشان کردن پوست استفاده می‌شوند. اما این دو با هم تفاوت‌هایی دارند و مهمترین تفاوتشان در زمان انجام و مراحل آن است. پاکسازی پوست بهتر است هر 2 الی 3 هفته یک بار انجام شود تا آلودگی‌های پوست برطرف شوند. اما فیشیال پوست بهتر است هر 1 یا 2 ماه مورد انجام قرار گیرد. فیشیال پوست نسبت به پاکسازی اثر عمیق‌تری دارد و باعث پاک شدن پوست به طور عمقی می‌شود. برای همین است که باید فاصله زمانی بین آن بیشتر از پاکسازی باشد.

آیا فیشیال پوست عوارض و خطراتی دارد؟

آیا فیشیال پوست عوارض و خطراتی دارد؟

فیشیال پوست مزایای زیادی دارد که تقریبا در متن به آن اشاره شد. اما برای برخی افراد سوال است که آیا فیشیال عوارضی هم دارد و تمام افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند یا خیر. در اینجا در ابتدا به مزایای فیشیال پوست پرداخته و سپس به بررسی عوارض آن می‌پردازیم.

مزایای فیشیال پوست

 • فیشیال اثرگذاری سریع دارد و پس از یک بار انجام آن، میتوان به پوست شفاف‌تر و درخشان‌تری از قبل رسید.
 • تمام آلودگی‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد توسط فیشیال برطرف می‌شود.
 • هنگام ماساژ پوست در فیشیال، حس آرامشی به افراد دست داده و از استرس دور می‌شوند.
 • با فیشیال مداوم پوست، میتوان پوست را جوان‌تر کرده و چین و چروک‌های آن را کاهش داد.
 • آسیب‌های پوستی با استفاده از فیشیال برطرف شده و گردش خون در آن بهبود پیدا می‌کند.
 • جوش‌های سرسیاه، سر سفید، منافذ باز و جوش‌های ریز بینی با استفاده از فیشیال برطرف می‌شوند.
 • رنگ پوست به حالت اولیه برگشته و از تیرگی دور می‌شود.
 • توسط فیشیال میتوان پوست را لیفت و سفت کرده و از پیری زودرس آن جلوگیری کرد.
 • فیشیال در رفع تیرگی، گوی و پف زیر چشم موثر بوده و باعث بهبود ظاهری افراد می‌شود.

عوارض فیشیال صورت

 • یکی از شایع‌ترین عوارض فیشیال پوست، قرمزی و لکه‌دار شدن پوست صورت است. این مشکلات موقتی هستند و پس از 1 الی 2 روز به تدریج از بین می‌روند.
 • برخی افراد ممکن است پس از فیشیال، جوش‌هایی را بر روی صورت خود مشاهده کنند. دلیل بیرون زدن جوش‌های صورت بعد از فیشیال این است که باکتری‌هایی در طول پاکسازی راهی به پوست پیدا کرده‌اند. معمولا در صورتی این عارضه مشاهده می‌شود که از دستگاه یا ابزارهای غیر استریل شده برای فیشیال استفاده شود.
 • در صورتی که تکنسین فیشیال این کار را به صورت غیر اصولی انجام دهد، ممکن است به پوست آسیب وارد کرده و دچار خشکی و خارش آن شود. با این حال میتوان پس از جلسه فیشیال، از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کرده تا از خشکی پوست جلوگیری شود.

هزینه فیشیال پوست چقدر است؟

هزینه فیشیال پوست چقدر است؟

هزینه فیشیال صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد و تقریبا هر سال با افزایش قیمت آن روبرو هستیم. مهمترین موارد موثر در قیمت فیشیال پوست عبارتند از:

 • نوع مرکزی که برای فیشیال پوست به آن مراجعه می‌کنید، یکی از عوامل موثر در هزینه فیشیال است. هر چقدر مرکز و کلینیک مربوطه از شهرت و اعتبار بیشتری برخوردار باشد، معمولا فیشیال در آن با هزینه بالاتری انجام می‌شود.
 • نوع فیشیالی که تکنسین برای شما در نظر می‌گیرد، بسته به پوستتان متفاوت خواهد بود. بنابراین این مورد نیز یکی از موارد تاثیرگذار در قیمت فیشیال است.
 • کیفیت مواد و ابزارهای مورد استفاده در فیشیال، در قیمت آن تاثیرگذار است. هر چقدر از دستگاه‌های بروزتر و مواد با کیفیت‌تری برای این کار استفاده شود، هزینه فیشیال معمولا بیشتر در نظر گرفته می‌شود.

تعداد جلسات فیشیال پوست

تعداد جلسات فیشیال پوست

فیشیال پوست عملی است که باید هر چند وقت یک بار انجام شود. در رابطه با تعداد جلسات فیشیال و فاصله زمانی بین آنها، باید به نوع پوست و نوع فیشیال توجه کرد. در واقع متخصص فیشیال با توجه به این موارد به فرد توصیه می‌کند که چه تعداد جلسه برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز دارد. در این بین افرادی که از جوش‌های سرسیاه بیشتری برخوردار هستند، باید تعداد جلسات بیشتری را برای فیشیال اختصاص دهند.

فیشیال پوست صورت برای چه دسته افرادی مناسب است؟

بیشتر مشکلات پوستی مانند بروز جوش و آکنه، پس از دوران نوجوانی شروع می‌شوند. با این حال بهتر است فیشیال را به زمان پس از 20 سالگی موکول کنید و در سنین نوجوانی به انجام آن نپردازید. به جای آن می‌توانید از انواع ماسک‌های خانگی و یا پاکسازی‌های غیر تهاجمی برای شفافیت پوست خود استفاده نمایید. تمامی افراد قادرند پس از 20 سالگی برای انجام فیشیال پوست اقدام کرده و پوست خود را از انواع لکه‌های پوستی و جوش‌های سرسیاه پاک نمایند.

جمع بندی

فیشیال پوست یکی از روش‌های درمانی و زیبایی است که در جهت شفافیت و درخشان کردن پوست انجام می‌شود. این روش باعث حذف سلول‌های مرده و شاخی بر روی پوست شده و تمام آلودگی‌ها و چربی‌های پوست را برطرف می‌نماید. برای همین است که پس از یک بار فیشیال نیز میتوان اثرات آن را بر روی پوست مشاهده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شد. فیشیال پوست صورت مزایای زیادی دارد و تنها در برخی افراد ایجاد حساسیت پوستی و قرمزی می‌نماید. بنابراین عوارض فیشیال پوست موقت هستند و خیلی زود رفع می‌شوند.

3 Comments

 1. ساجده گفت:

  انجام هرماه فیشیال پوست ضرر داره؟

 2. fateme گفت:

  این درسته که بعد از فیشیال پوست، صورت شروع به جوش زدن های زیاد میکنه؟

 3. شادی گفت:

  فیشیال پوست همون پاکسازی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *