۹ رنگ موی محبوب بدون دکلره برای حفظ سلامت مو

۹ رنگ موی محبوب بدون دکلره برای حفظ سلامت مو

اجتناب از آسیب رساندن به مو هنگام رنگ‌کردن، یک واقعیت انکارناپذیر است و دکلره به طور مشهوری برای تارهای مو مضر می‌باشد. مراجعه به یک رنگ‌شناس حرفه‌ای و فاصله انداختن بین جلسات رنگ، می‌تواند به‌حداقل‌رساندن این آسیب کمک کند، اما اگر موهای شما در حال حاضر ضعیف و آسیب‌دیده هستند، بهتر است به‌طورکلی از دکلره اجتناب کنید.
گای تانگ، استایلیست مشهور و متخصص رنگ مو می‌گوید: «موهایی که بسیار خشک به نظر می‌رسند و احساس خشکی می‌کنند» به‌احتمال زیاد آسیب‌دیده‌اند. علائم دیگر شامل کدری، موخوره، نازک شدن انتهای مو، و احساس لاستیکی یا کشسانی مو هنگام خیس بودن است.
اگر هر یک از موارد بالا برای شما آشنا به نظر می‌رسد، پس بهتر است در نوبت بعدی رنگ مو، دکلره را کنار بگذارید و به‌جای آن یکی از این رنگ موهای بدون دکلره را انتخاب کنید. حتی اگر موهای شما در حال حاضر سالم هستند، ممکن است بخواهید با یکی از این گزینه‌های جایگزین، سلامت فوق‌العاده آن‌ها را حفظ کنید.

۹ رنگ موی محبوب بدون دکلره برای حفظ سلامت مو

1. رنگ موی قهوه‌ای شکلاتی

«جوزف مایکل»، هنرمند مشهور رنگ مو می‌گوید: «اگر مشتری با موهای طبیعی و رنگ نشده به سالن بیاید، می‌تواند بدون استفاده از دکلره، رنگ طبیعی موهای خود را تا سه درجه روشن‌تر کند». بااین‌حال، اگر موهای شما قهوه‌ای خیلی تیره یا مشکی است، پس بهتر است آن را کمی روشن کرده و با رنگ قهوه‌ای شکلاتی به آن گرما ببخشید.

 

رنگ موی قهوه‌ای شکلاتی

2. رنگ موی طلایی بژ

افرادی که موهای قهوه‌ای متوسط تا روشن دارند، می‌توانند بدون نیاز به دکلره به رنگ بروند برسند. برای به‌دست‌آوردن این سایه، رنگ‌کار شما تارهای موی شما را چند درجه روشن‌تر خواهد کرد. یکی از مزایای این رنگ مو بدون دکلره این است که به دلیل ترکیب تناژهای سردوگرم، روی تمام‌رنگ پوست‌ها بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

 

رنگ موی طلایی بژ

3. رنگ موی تافی

تافی، تنها یک یا دو درجه تیره‌تر از بروند، یک ‌رنگ موی زیبا است که گرما و عمق را به موها می‌بخشد. اگر موهای شما قهوه‌ای متوسط تا تیره هستند، آرایشگر شما می‌تواند بدون استفاده از دکلره به این رنگ دست پیدا کند. برای داشتن ریشه‌ای با ظاهری طبیعی و نگهداری کم، از آرایشگر خود بخواهید با تکنیک سایه ریشه، قسمت ریشه مو را تیره‌تر نگه دارد.

رنگ موی تافی

4. رنگ موی مسی

تونالیته‌های قرمز، مانند مسی، گزینه‌ای عالی برای رنگ مو بدون دکلره هستند، فرقی نمی‌کند موهای شما به طور طبیعی تیره یا روشن باشند. این رنگ به طور لحظه‌ای درخشندگی و تلألؤ آتشینی ایجاد می‌کند و می‌توان آن را با رنگ مو یا نرم‌کننده‌ای که رنگ را تثبیت می‌کند، به دست آورد.

رنگ موی مسی

5. رنگ موی قهوه‌ای مایل به قرمز

اگر به تناژ سرد رنگ قرمز علاقه دارید، به‌جای آن، موهای قهوه‌ای مایل به قرمز را در نظر بگیرید. این سایه، درخشندگی غنی و شرابی رنگ را ارائه می‌دهد که مطمئناً جلب‌توجه می‌کند. هنگام استفاده از رنگ‌های قرمز، فقط مطمئن شوید که از یک شامپو و نرم‌کننده با کیفیت بالا و مقاوم به محوشدن استفاده می‌کنید، زیرا این تناژها به دلیل محوشدن شناخته شده‌اند.

رنگ موی قهوه‌ای مایل به قرمز

6. رنگ موی قهوه‌ای روشن طلایی

حسرت موهای طلایی و آفتاب‌خورده را دارید؟ کاتانا جیمز، متخصص رنگ و مو، برای رسیدن به این حس، ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای طلایی و بلوند را پیشنهاد می‌کند. او می‌گوید: «برای افرادی که موهای تیره‌تری دارند، رسیدن به سایه‌های زیبای کاراملی و قهوه‌ای روشن طلایی گرم – بدون آسیب رساندن به مو – امکان‌پذیر است.»

رنگ موی قهوه‌ای روشن طلایی

7. رنگ موی هایلایت عسلی

برای داشتن کمی درخشندگی، بعد و گرما به موهایتان، از رنگ‌آرز آرایشگر خود بخواهید از هایلایت قهوه‌ای (عسلی) استفاده کند. آن‌ها قادر خواهند بود بدون نیاز به دکلره، رنگ مو را روشن کنند که به محافظت از مو و در نتیجه، داشتن موهایی سالم و درخشنده کمک می‌کند.

 

رنگ موی هایلایت عسلی

8. رنگ موی بلوند کاراملی

با اشاره به قانون “سه درجه روشن‌تر کردن” خانم‌هایی که دارای موهای طبیعی هستند، به‌راحتی می‌توانند موهای خود را به بلوند کاراملی خوش‌رنگ و نباتی تبدیل کنند. یکی از متخصصان رنگ مو می‌گوید، همراه با رنگ‌آمیزی کامل، می‌توانید برای ایجاد جلوه‌ای چندبعدی، هایلایت را نیز انتخاب کنید. حتی می‌توانید تکه‌های روشن‌تر را برای داشتن جلوه‌ای بسیار ظریف، روی صورت خود متمرکز کنید.

رنگ موی بلوند کاراملی

9. رنگ موی بلوند طبیعی

مطابق نظر کارشناس رنگ مو، افرادی که موهایشان بلوند تیره‌تر یا قهوه‌ای خیلی روشن دارند، می‌توانند بدون نیاز به دکلره، با چند درجه روشن‌تر کردن به تناژ بلوند طبیعی برسند. برای ایجاد تناژ گرم یا سرد، از رنگ‌شناس خود در مورد «درمان تونینگ» سوال کنید. این کار علاوه بر افزودن رنگ بیشتر و درخشش براق به موها، به محافظت از ساقه مو و جلوگیری از زردی ناخواسته آن‌ها کمک می‌کند.

رنگ موی بلوند طبیعی

نکاتی برای رنگ‌کردن مو بدون دکلره

• قبل از رنگ کردن مو، حتماً از یک آرایشگر ماهر مشورت بگیرید.
• از رنگ موهای باکیفیت و مرغوب استفاده کنید.
• به دستورات روی جعبه‌ی رنگ مو دقت نموده و آنها را به طور کامل اجرا کنید.
• استفاده از واریاسیون: واریاسیون‌ها رنگ‌های مکمل هستند که برای خنثی‌کردن تناژهای ناخواسته در رنگ مو استفاده می‌شوند، برای مثال، اگر موهایتان قرمزی دارد، می‌توانید از واریاسیون سبز استفاده کنید تا قرمزی آن را خنثی کنید.
• استفاده از رنگساژ: رنگساژ، روشی برای احیا و درخشان‌تر کردن رنگ مو است، می‌توانید از رنگساژ هم‌رنگ با موهایتان یا رنگساژ با رنگ تیره‌تر یا روشن‌تر برای ایجاد هایلایت و یا سایه استفاده کنید.

نحوه انتخاب رنگ موی مناسب

جهت انتخاب رنگ موی مناسب، به پایه رنگ طبیعی موهایتان توجه کنید. هر چه رنگ موهایتان تیره‌تر باشد، برای رسیدن به رنگ دلخواهتان به رنگ روشن‌تر، به دکلره‌ی بیشتری نیاز دارید. اما اگر موهایتان سفید یا به طور رگه‌رگه سفید شده است، می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر بدون دکلره استفاده کنید تا موهای سفیدتان را بپوشانید.
همچنین اگر رنگ پوستتان گرم است، رنگ‌های گرم مثل عسلی، مسی و قهوه‌ای شکلاتی و اگر رنگ پوستتان سرد است، رنگ‌های سرد مثل زیتونی، بلوطی و قهوه‌ای دودی به شما بیشتر می‌آید.

مراقبت‌های بعد از رنگ‌ کردن مو بدون دکلره

• حفظ رطوبت مو: رنگ کردن مو، می‌تواند موها را خشک و شکننده کند. به همین دلیل، بعد از رنگ کردن مو، از شامپو و نرم‌کنندة مخصوص موهای رنگ‌شده استفاده کنید که حاوی مرطوب‌کننده باشند. همچنین به طور مرتب از ماسک مو و روغن‌های تقویتی مو استفاده کنید. از شستشوی زیاد موها خودداری کنید، زیرا این کار باعث ازبین‌رفتن چربی طبیعی مو و خشک‌شدن آن می‌شود.
• محافظت مو در برابر حرارت: حرارت سشوار و اتو مو، می‌تواند به موهای رنگ‌شده آسیب برساند. پس تاحدامکان از سشوار و اتو مو استفاده نکنید. اما اگر مجبور به استفاده از سشوار یا اتو مو هستید، از درجه حرارت کم و از اسپری محافظ حرارت استفاده کنید.
• محافظت مو در برابر نور خورشید: نور خورشید، می‌تواند باعث کم‌رنگ‌شدن رنگ مو شود. هنگام بیرون رفتن از منزل، از کلاه یا روسری استفاده کنید تا موهایتان را از نور خورشید محافظت کنید. از اسپری‌های ضد UV مخصوص مو استفاده کنید.
با رعایت این نکات ساده، می‌توانید از موهای رنگ‌شده‌ی خود در برابر آسیب‌های مختلف محافظت و از زیبایی و درخشش آنها برای مدت طولانی‌تری لذت ببرید.

پایانی درخشان برای موهایتان

با انتخاب رنگ موی مناسب بدون دکلره و مراقبت‌های صحیح از موهایتان، می‌توانید از زیبایی و درخشش آنها برای مدت طولانی‌تری لذت ببرید. به یاد داشته باشید که موهای سالم و زیبا، نه‌تنها ظاهر شما را زیباتر می‌کند، بلکه اعتمادبه‌نفس شما را نیز افزایش می‌دهد. پس به موهایتان اهمیت بدهید و از آنها به بهترین نحو مراقبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *