همه چیز درباره رنگ موی موقت و نیمه دائمی

همه چیز درباره رنگ موی موقت و نیمه دائمی

با فرارسیدن فصل جدید، رؤیای داشتن موهای قرمز، قهوه‌ای یا مشکی جدید را در سر می‌پرورانید، اما تمایلی به تغییر دائمی ندارید؟ ریشه‌هایی دارید که باید آن‌ها را سریع بپوشانید، اما وقت رفتن به سالن ندارید؟ رنگ موی موقت، به این معنی که رنگی که با شستشو به‌مرورزمان کم‌رنگ می‌شود، تکنیک ایده‌آلی برای کسی است که می‌خواهد در صورت لزوم آزمایش کند یا ریشه‌ها را پنهان کند. از رنگ‌آرزهای حرفه‌ای خواستیم تا رنگ موی موقت را تجزیه‌وتحلیل کنند، از جمله اینکه چگونه بهترین رنگ موی موقت را انتخاب کنیم، چگونه از رنگ جدید خود مراقبت کنیم و بهترین توصیه‌های محصول را برای امتحان‌کردن ارائه دهیم.

رنگ موی موقت چیست؟

رنگ موی موقت نوعی رنگ مو است که فقط برای یک‌بار شستشو باقی می‌ماند. این رنگ‌ها به ساقه مو می‌چسبند و به داخل آن نفوذ نمی‌کنند، به همین دلیل به‌راحتی با شامپو شسته می‌شوند. رنگ موی موقت اغلب برای رنگ‌کردن مو برای یک موقعیت خاص مانند مهمانی یا جشنواره استفاده می‌شود.

مزایای رنگ موی موقت

• استفاده آسان: به‌راحتی می‌توانید در خانه از آنها استفاده کنید.
• بدون ماندگاری: اگر از رنگ راضی نبودید، به‌سرعت از بین می‌رود.
• آسیب کم به مو: به دلیل عدم وجود مواد شیمیایی خشن، به مو آسیب نمی‌رساند.

معایب رنگ موی موقت

• ماندگاری کم: فقط تا یک‌بار شستشو باقی می‌ماند.
• پوشش ضعیف موهای سفید: موهای سفید را به طور کامل پوشش نمی‌دهد.
• محدودیت رنگ: معمولاً در طیف محدودی از رنگ‌ها موجود هستند.

رنگ موی موقت چیست؟

رنگ موی نیمه‌دائمی چیست؟

رنگ موی نیمه‌دائمی نوعی رنگ مو است که تا 4 تا 8 هفته باقی می‌ماند. این رنگ‌ها به داخل ساقه مو نفوذ می‌کنند، اما به عمق رنگ موی دائمی نمی‌رسند. رنگ موی نیمه‌دائمی اغلب برای پوشاندن موهای سفید یا اضافه کردن تنوع به رنگ مو استفاده می‌شود.

مزایای رنگ موی نیمه‌دائمی

• ماندگاری بیشتر: نسبت به رنگ موی موقت ماندگاری بیشتری دارد.
• پوشش بهتر موهای سفید: موهای سفید را به طور کامل‌تر پوشش می‌دهد.
• طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها: در طیف وسیع‌تری از رنگ‌ها موجود هستند.

معایب رنگ موی نیمه‌دائمی

• استفاده کمی دشوارتر: ممکن است به کمک آرایشگر نیاز داشته باشید.
• آسیب جزئی به مو: ممکن است به دلیل وجود مواد شیمیایی کمی به مو آسیب برساند.
• نیاز به ترمیم: برای حفظ رنگ، باید به طور مرتب رنگ را ترمیم کنید.

نکات مهم هنگام انتخاب رنگ مو

به گفته متخصصان رنگ، مهم‌ترین نکته هنگام انتخاب تناژ رنگ این است که رنگ‌های گرم (مانند هلویی، قرمز، نارنجی و صورتی) سریع‌تر و بهتر محو می‌شوند، درحالی‌که رنگ‌های سرد (آبی، سبز، بنفش) ماندگاری بیشتری دارند. سایه‌های گرم همچنین به طور یکنواخت‌تری روی مو می‌گیرند، بنابراین اگر برای اولین‌بار رنگ‌آمیزی مو در خانه را امتحان می‌کنید، ممکن است گزینه بهتری باشند.
فارغ از رنگی که انتخاب می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که ابتدا رنگ را روی قسمتی از موهای مرطوب یا خیس که در معرض دید نیست (مثلاً پشت گردن) تست کنید تا ببینید موهایتان رنگ را چگونه جذب می‌کند.

رنگ موی نیمه‌دائمی چیست؟

آیا همه می‌توانند از رنگ موی موقت استفاده کنند؟

به‌طورکلی، هرچه موی شما روشن‌تر باشد، رنگ نهایی درخشان‌تر خواهد شد، زیرا رنگ‌های موقت فقط می‌توانند مو را تیره‌تر و یا کمی تن‌دهی کنند (به‌عبارت‌دیگر، آن‌ها پایه رنگ مو را روشن نمی‌کنند). به بیان ساده، اگر موهای شما به طور طبیعی تیره است و به دنبال رنگ‌های صورتی یا بنفش هستید، موهایتان باید از قبل دکلره شوند (به همین دلیل رنگ‌های موقت به‌طورکلی برای موهای بلوند، چه طبیعی و چه دکلره شده، راحت‌تر عمل می‌کنند). اما این بدان معنا نیست که اگر موهای تیره‌ای دارید و نمی‌خواهید از دکلره استفاده کنید، نمی‌توانید از این رنگ‌ها استفاده کنید. در این صورت، به رنگ‌هایی مانند بنفش یا آبی تیره فکر کنید که می‌توانند درخششی سرد و ظریف به موهای قهوه‌ای بدهند.

مراقبت از رنگ موی موقت

در رنگ موهای نیمه دائم، مواد شوینده قوی و پاک‌کننده باعث ازبین‌رفتن رنگ‌دانه‌ها می‌شوند. برای اینکه رنگ موی نیمه‌دائم شما تاحدامکان ماندگاری داشته باشد، مؤثرترین روش استفاده از محصولات مراقبت از موی رنگ‌شده است که فاقد سولفات و پاک‌کننده‌های خشن هستند. آب سخت نیز می‌تواند به رنگ مو آسیب بزند، بنابراین برای حذف املاح مضر از آب از فیلتر دوش استفاده کنید و تعداد دفعات شستشوی مو را محدود نمایید.

خلاقیت با رنگ موی موقت و نیمه دائمی

رنگ موی موقت و نیمه دائمی فقط برای رنگ‌کردن یکنواخت موها نیستند! شما می‌توانید با استفاده از این رنگ‌ها خلاقیت خود را به کار بگیرید و به روش‌های مختلف از آنها استفاده کنید:
• هایلایت: می‌توانید از رنگ موی موقت یا نیمه دائمی برای هایلایت کردن قسمتی از موهای خود استفاده کنید. این کار روشی عالی برای اضافه‌کردن بعد و تنوع به موهای شما است.
• آمبره: می‌توانید از رنگ موی موقت یا نیمه‌دائمی برای ایجاد آمبره استفاده کنید. آمبره نوعی رنگ مو است که به‌تدریج از یک‌رنگ تیره به رنگ روشن‌تر تبدیل می‌شود.
• بالیاژ: می‌توانید از رنگ موی موقت یا نیمه‌دائمی برای ایجاد بالیاژ استفاده کنید. بالیاژ نوعی تکنیک رنگ‌آمیزی مو است که در آن از رنگ‌های مختلف برای ایجاد ظاهری طبیعی و آفتابی استفاده می‌شود.
• رنگ‌های فانتزی: می‌توانید از رنگ موی موقت یا نیمه دائمی برای امتحان‌کردن رنگ‌های فانتزی مانند صورتی، آبی یا بنفش استفاده کنید. این رنگ‌ها روشی عالی برای بیان شخصیت خود هستند.
در نظر داشته باشید، اگر می‌خواهید خلاقیت خود را به کار بگیرید، از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. رنگ‌های روشن‌تر بیشتر قابل‌مشاهده هستند و محوشدن آنها آسان‌تر است. همچنین می‌توانید از چندرنگ مختلف برای ایجاد ظاهری منحصربه‌فرد استفاده کنید. اما اگر مطمئن نیستید که از چه رنگی استفاده کنید، با یک آرایشگر مشورت کنید.

مراقبت از رنگ موی موقت

جمع‌بندی

رنگ موی موقت و نیمه‌دائمی راهی عالی برای تغییر رنگ موها، پوشاندن موهای سفید و یا صرفاً اضافه‌کردن کمی تنوع به ظاهر شما هستند. این رنگ‌ها در دو نوع اصلی موقت و نیمه دائمی موجود هستند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای انتخاب درست رنگ موی موقت یا نیمه دائمی، حتماً به رنگ پوست و پایه موهای خود توجه نموده و با آرایشگر متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *