آموزش کراتین برزیلی

آموزش کراتین برزیلی

کراتینه کردن مو یکی از روش‌های زیبایی است که در چند سال گذشته مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. در حال حاضر بسیاری از خانم‌ها از این متد زیبایی جهت صاف شدن و یا احیای موهای خود استفاده می‌کنند. یکی از انواع کراتینه مو، کراتینه برزیلی است که شهرت و محبوبیت زیادی دارد. کراتینه برزیلی نیاز به مواد خاصی دارد که از جمله معروفترین آنها میتوان به کراتین کادیو، گلوبال و کراپلکس اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم در رابطه با کراتین برزیلی صحبت کنیم و به نحوه انجام آن اشاره داشته باشیم.

کراتینه برزیلی چیست؟

کراتین کردن موها با استفاده از متدهای مختلفی قابل انجام است که یکی از آنها کراتین برزیلی نام دارد. کراتینه برزیلی برای اولین بار در دهه 2000 میلادی ابداع شد و نام آن خیلی سریع در دنیای آرایش و زیبایی پیچیده شد. در حال حاضر کراتینه برزیلی یکی از محبوبترین روش‌ها برای صافی و تقویت مو محسوب می‌شود و افراد زیادی از آن به این منظور استفاده می‌نمایند. در روش کراتینه برزیلی از مواد منحصربفردی استفاده می‌شود تا پروتئین کراتین از دست رفته مو جبران شود و به تقویت و درخشندگی موها کمک شود.

کراتینه برزیلی برای چه افرادی مناسب است؟

افراد زیادی به خاطر استفاده مکرر از ابزارهای حرارتی همچون سشوار و یا اتوی مو دچار خشکی و وز شدگی مو می‌شوند. همچنین بانوانی که موهای خود را زیاد رنگ و مش می‌کنند، بیشتر با این مشکلات مواجه می‌شوند. برای رفع وزی و خشکی موها میتوان از روش کراتینه استفاده کرده و کراتین از دست رفته آنها را جبران کرد. با کراتینه برزیلی موهای وز به حالت صاف می‌رسند و ظاهر زیبایی پیدا می‌کنند. از طرف دیگر با کراتینه کردن موها دیگر نیازی به استفاده روزمره از ابزارهای حرارتی جهت صاف کردن موها نبوده و همین موضوع به بهبود ساختار موها کمک می‌نماید. حال در پاسخ به این سوال که کراتینه برزیلی برای چه افرادی مناسب است، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افرادی که از موهای فر و حجیمی برخوردار هستند و دوست دارند موهایشان به حالت نرم و خوش حالتی برسد.
  • افرادی که دارای موهای ریز و کوتاه زیادی در بین موهای خود هستند که این موها تمایل به وز شدگی زیادی دارند.
  • کسانی که دوست دارند بعد از هر بار استحمام موهایشان حالت صاف و مرتبی داشته باشد و نیازی به صرف وقت جهت اتوکشی و صاف کردن موهایشان نداشته باشند.
  • افرادی که موهایشان در اثر استفاده از رنگ و دکلره و یا ابزارهای حرارتی آسیب زیادی دیده است و پروتئین کراتین زیادی از موهایشان از دست رفته است.
  • افرادی که قصد دارند موهای خود را برای یک بازه زمانی نسبتا طولانی لخت و صاف نگه دارند و نیازی به رسیدگی زیاد آن نداشته باشند.

تاثیرات کراتینه برزیلی بر روی موها

 

تاثیرات کراتینه برزیلی بر روی موها

اگر موهای خود را کراتینه برزیلی کنید، شاهد صافی و درخشندگی بیشتر آنها خواهید بود. کراتینه برزیلی یک روش موثر برای کلیه موها است و هر فردی میتواند از آن استفاده نماید. این روش کراتینه هم برای موهای رنگ شده و هم برای موهای طبیعی قابل انجام است و محدودیتی در رابطه با آن وجود ندارد.

در روش کراتینه برزیلی یک لایه پروتئین بر روی ساقه موها قرار می‌گیرد که این پروتئین از جنس کراتین است. کراتین یک پروتئین است که در ساختار مو به طور طبیعی وجود دارد و کمبود آن سبب ایجاد مشکلاتی چون وز شدگی مو می‌گردد. برای همین پس از انجام کراتینه برزیلی تارهای مو کاملا صاف و درخشان می‌شوند و بخش‌های آسیب دیده آن ترمیم می‌گردد. پس بعد از انجام کراتینه برزیلی شاهد صافی، درخشندگی و تقویت ساقه‌های موهای خود خواهید بود.

مدت زمان ماندگاری کراتینه برزیلی بر روی موها

ماندگاری و دوام کراتینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها نحوه مراقبت از کراتینه مو و همچنین جنس مو است. با این حال به طور کلی میتوان گفت کراتینه برزیلی در حدود 3 الی 6 ماه دوام دارد. هر چقدر به نکات مراقبتی توجه بیشتری شود، کراتینه مو دوام و ماندگاری بیشتری پیدا می‌کند. از طرفی در صورتی که موها آسیب‌دیدگی زیادی داشته باشند و یا بیش از حد خشک باشند، دوام آن در حدود 2 الی 3 ماه خواهد بود. پس برای افزایش ماندگاری کراتینه برزیلی حتما به توصیه‌های آرایشگر خود گوش دهید و از شامپو و نرم کننده مخصوص کراتینه استفاده نمایید.

نحوه کراتینه برزیلی

 

نحوه کراتینه برزیلی

 

برای کراتینه برزیلی و هر نوع کراتینه دیگری، باید یک سری ابزار و لوازم را تهیه کرد. در این رابطه باید به اتوی مو، گیره مو، دستکش مناسب، شانه با دندانه‌های پهن، برس کوچک و کاسه پلاستیکی اشاره کرد. در صورتی که موها قبلا بلوند شده‌اند و آسیب‌دیدگی دارند، دمای اتوی مو نباید از 200 درجه سانتی گراد یا 390 درجه فارنهایت بیشتر شود. برای موهای معمولی و مقاوم هم دمای اتوی مو نباید از 230 درجه سانتی گراد یا 450 درجه فارنهایت تجاوز نماید. پس از آماده کردن ابزارها، میتوانید کراتینه کردن موهای خود را شروع نمایید.

1. شستشوی مو با شامپوی مناسب

در ابتدا باید موهای خود را با یک شامپوی مناسب شستشو دهید تا هرگونه آلودگی  و مواد اضافی همچون ژل یا تافت مو از روی آن پاک شود. پس از استفاده از شامپو نباید از نرم کننده استفاده شود. چرا که موهای متخلخل کراتینه بیشتری را جذب می‌کنند. بعد از شستشو مو با استفاده از شانه دندانه پهن شروع به شانه زدن موها کنید. موهای خود را خیلی آرام شانه کنید تا هرگونه گره از موها باز شود.

2. خشک کردن موها

مرحله بعدی به خشک کردن موها اختصاص دارد. برای این کار باید سشوار را روی درجه حرارت ملایم قرار دهید و شروع به خشک کردن موها کنید. در این زمان موها باید به خوبی خشک شوند. در صورت لزوم هم مجددا موها را شانه نمایید. پس از این کار به تقسیم کردن موها با گیره‌های مناسب بپردازید و آنها را به سه قسمت (یا بیشتر) تقسیم کنید.

3. اعمال مواد کراتینه بر روی موها

دستکش‌های پلاستیکی را دست کنید و مواد کراتینه را در داخل کاسه مناسب بریزید. پس از آن باید هر بخش از مو را به مواد کراتین آغشته کنید تا مواد به خوبی جذب آن شوند. در صورتی هم که احساس کردید بخشی از موها بیش از حد به مواد آغشته شده است، میتوانید با شانه دندانه پهن آن را شانه کرده و مقداری از آن را بردارید. در واقع موها باید از مواد کراتینه به خوبی اشباع شوند. ولی نه به حدی که موها به حالت خیس به نظر برسند.

4. استفاده از سشوار

یکی از مراحل مهم در کراتینه برزیلی، خشک کردن موها است. برای این کار باید سشوار را روی حرارت متوسط و سرعت بالا قرار دهید و به خشک کردن موها بپردازید. در صورتی که خشک کردن لایه‌های زیرین مشکل است، میتوانید از گیره استفاده کنید. پس از این کار حدود 10 الی 15 دقیقه صبر کنید و بعد به سراغ مرحله بعدی بروید. در این بازه زمانی اگر متوجه خیسی بخشی از مو شدید، باید مجددا آن را خشک نمایید. کراتینه برزیلی نیاز به دقت زیادی دارد و تمام مراحل آن باید به درستی انجام شود.

5. استفاده از اتوی مو برای صاف کردن موها

مرحله مهم دیگر کراتینه، اتوکشی موها است. در این مرحله باید به تقسیم‌بندی موها بپردازید و سپس صاف کردن آنها را شروع نمایید. همانطور که در ابتدای بخش اشاره کردیم، درجه حرارت اتوی مو باید بر اساس شرایط مو تنظیم شود. همچنین هر بخش از موها باید چندین بار مورد اتوکشی قرار بگیرند که این تعداد نیز بستگی به درجه حرارت اتو و جنس موها بستگی دارد. زمانی که تمام موها اتوکشی شدند، کار کراتینه برزیلی به پایان می‌رسد. پس از این کار به خاطر داشته باشید که تا 3 روز از هیچ شامپویی استفاده نکنید تا مواد کراتینه به خوبی جذب موها شوند.

چند نکته مهم برای کراتینه برزیلی

 

چند نکته مهم برای کراتینه برزیلی

 

  • در صورتی که قصد دارید موهای خود را رنگ کنید، این کار را پیش از کراتینه انجام دهید.
  • کراتینه موها را در یک اتاق با تهویه مناسب انجام دهید و به باز بودن پنجره‌ها توجه داشته باشید.
  • اگر موها پس از کراتینه دچار خیس‌شدگی یا رطوبت زیاد شدند، باید آنها را اتوکشی نمایید.
  • از شامپوهای حاوی نرم کننده یا محصولات حاوی کلرید سدیم بر روی موهای خود استفاده نکنید. این مواد میتوانند به ساقه مو آسیب وارد کرده و اثر کراتینه را خیلی زود از بین ببرند.

مراقبت‌های بعد از کراتینه مو برزیلی

سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح است، نحوه مراقبت از موها پس از کراتینه برزیلی است. در این رابطه باید اشاره کنیم که اگر از مواد اصل و با کیفیت برای این کار استفاده شود و آرایشگر با دقت بالایی تمام مراحل را انجام دهد، فرد با محدودیت زیادی مواجه نشده و میتواند پس از کراتینه به کارهای روزمره خود بپردازد. بسیاری از افراد عقیده دارند کراتینه برزیلی نیازی به قرنطینه ندارد. با این حال بهتر است محض اطمینان موها تا 48 ساعت شسته نشوند.

جمع بندی

کراتینه برزیلی یکی از روش‌های محبوب است که افراد زیادی آن را به سایر کراتینه‌های موجود ترجیح می‌دهند. شما میتوانید انواع کراتینه مو را با بهترین متریال در سالن یاسمن بیوتی انجام دهید و نگرانی از بابت آسیب‌دیدگی یا ریزش موهای خود نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *