نحوه استفاده از اکستنشن مو برای پر حجم کردن موها

نحوه استفاده از اکستنشن مو برای پر حجم کردن موها

یکی از روش‌های موثر برای پر حجم کردن موها، اکستنشن مو است. افرادی که از موهای کم پشتی برخوردار هستند و یا دوست دارند در کوتاهترین زمان موهایشان را به قد دلخواه برسانند، به سراغ اکستنشن مو می‌روند. از طرفی اکستنشن مو نقش موثری در برطرف کردن نواقص مو دارد و میتواند تغییرات مثبتی را در ظاهر افراد ایجاد نماید. در این مطلب قصد داریم در رابطه با نحوه استفاده از اکستنشن مو برای پر حجم کردن موها صحبت کنیم و به نکات مهم در این رابطه اشاره نماییم.

اکستنشن مو

اکستنشن مو به اتصال موهای طبیعی یا مصنوعی به موهای اصلی سر گفته می‌شود. در صورتی که شاخه‌های اکستنشن‌ به شکل اصولی و صحیح به موها نصب شوند، هیچکس قادر به تشخیص آنها نمی‌شود. البته این موضوع به نوع اکستنشن نیز بستگی دارد. اکستنشن‌ها شامل دو دسته اکستنشن موی طبیعی و اکستنشن موی مصنوعی هستند که از میان این دو، اکستنشن‌های طبیعی ظاهر کاملا طبیعی دارند. دلیل آن هم این است که اکستنشن طبیعی همچون موهای سر است. در صورتی که اکستنشن مصنوعی، در کارخانه و با استفاده از مواد پلاستیکی و الیاف فرآوری شده شیمیایی ساخته می‌شود. پس برای زیباتر شدن موهای خود بهتر است از انواع اکستنشن طبیعی استفاده کنید و به نکات نگهداری از اکستنشن توجه نمایید.

تفاوت اکستنشن طبیعی و مصنوعی

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، اکستنشن‌ها شامل دو دسته طبیعی و مصنوعی هستند. اکستنشن طبیعی همان موی واقعی انسان است که از کیفیت و حالت طبیعی زیادی برخوردار است. این دسته از موها همچون موهای اصلی سر، قابلیت حالت‌دهی و رنگ کردن دارند. البته بهتر است در حین استفاده از سشوار حداکثر دما بر روی 221 درجه سانتی گراد قرار داده شود تا از این طریق آسیبی به موهای اصلی و موهای اکستنشن شده وارد نشود.

اکستنشن موی مصنوعی از مواد پلاستیکی و الیاف‌های فرآوری شده شیمیایی ساخته می‌شود. این دسته از اکستنشن‌ها در بیشتر فروشگاه‌های آرایشی موجود هستند و افراد میتوانند از انواع آن برای بلند کردن موهای خود استفاده نمایند. اکستنشن‌های مصنوعی از نظر درجه کیفی بسیار متفاوت هستند. برخی از آنها در برابر گرما مقاومت بیشتری دارند و میتوانند مورد اتوکشی یا حرارت‌دهی قرار بگیرند. اما برخی از آنها مقاومت کمتری در برابر حرارت دارند و باید به این موضوع توجه زیادی شود. چرا که ممکن است در حین اتوکشی دچار آسیب و ذوب‌شدگی شوند.

اهمیت تخصص آرایشگر در اکستنشن کردن موها

 

اهمیت تخصص آرایشگر در اکستنشن کردن موها

در صورتی که قصد دارید موهای خود را اکستنشن کنید، حتما باید یک آرایشگر حرفه‌ای و متخصص در این زمینه پیدا کنید. از آنجایی که اکستنشن مو با هزینه نسبتا زیادی همراه است، باید توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه انجام شود تا فرد دچار ضرر و زیان مالی نشود. از طرفی اگر این کار توسط افراد غیر متخصص و نابلد صورت بگیرد، میتواند به موهای طبیعی سر نیز آسیب وارد نماید. پس تخصص و تجربه آرایشگر در این زمینه بسیار مهم است و باید در انتخاب او حساسیت زیادی به خرج داده شود. در حین انتخاب بهترین آرایشگر برای اکستنشن مو، به مدرک حرفه‌ای و رضایت مشتریان قبلی او توجه داشته باشید. همچنین به نمونه‌ کارهای آرایشگر دقت داشته باشید و به ظرافت و تمیز بودن کار اهمیت دهید.

اکستنشن مو چه مزایا و معایبی دارد؟

در رابطه با مزایای اکستنشن مو میتوان به افزایش قد و حجم موها در زمان کوتاه، دوام مناسب و افزایش انعطاف‌پذیری مو اشاره کرد. همچنین این متد زیبایی برای کلیه موها اعم از موهای نازک تا ضخیم قابل استفاده است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. با اکستنشن میتوان به زیباتر شدن موهای خود کمک کرده و با حس اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حاضر شد.

در کنار مزایای زیادی که اکستنشن مو دارد، چندین عیب و محدودیت نیز برای آن وجود دارد. برای مثال افرادی که پوست سر حساسی دارند و یا دچار ریزش موی شدید هستند، نمیتوانند از این متد زیبایی استفاده کنند. چرا که ممکن است با این کار دچار تشدید حساسیت پوست سر یا ریزش موهایشان شوند. همچنین اگر قد موها به صورت استاندارد در نظر گرفته نشود، سبب کشیدگی موها و در نهایت ریزشمو  و حتی سردرد می‌شود. از دیگر معایب آن هم باید به عفونت باکتریایی در صورت عدم نصب صحیح اشاره کرد. با توجه به این موارد میتوان به اهمیت تخصص و سطح تجربه آرایشگر پی برد.

اکستنشن روشی موثر برای افزایش حجم موها

 

اکستنشن روشی موثر برای افزایش حجم موها

 

بانوان زیادی هستند که به طور طبیعی موهای کم پشتی دارند. برخی افراد هم به دلیل مسائلی چون استفاده مکرر از رنگ مو و ابزارهای حرارتی، موهایشان کم پشت شده است. این دسته از افراد میتوانند با استفاده از اکستنشن مو، به حجم موهای خود بیافزایند و آن را پر پشت‌تر جلوه دهند. با اکستنشن میتوان حجم موها را تا 140 گرم افزایش داده و آن را از حالت کم پشت به حالت پر پشت تغییر داد. برای همین اگر موهای نازک و لختی دارید و دوست دارید به حجم آنها بیافزایید، میتوانید از این متد زیبایی استفاده کنید. برای این کار هم بهتر است به سراغ آرایشگرها و سالن‌های زیبایی معتبر بروید و این کار را نزد افراد متخصص انجام دهید.

اکستنشن کلیپسی یک راه سریع و آسان برای پرپشت کردن موها

اکستنشن مو شامل چندین روش مختلف است که برخی از آنها به صورت موقتی و برخی دیگر به صورت نیمه موقت یا دائمی هستند. بانوانی که قصد دارند تنها برای یک بازه زمانی کوتاه موهای خود را اکستنشن کنند و یک تغییر در ظاهر و استایل خود ایجاد نمایند، میتوانند از اکستنشن کلیپسی استفاده کنند. اکستنشن کلیپسی به اتصال شاخه‌های مو به وسیله گیره یا همان کلیپس گفته می‌شود. این شاخه‌های مو که تنوع رنگ زیادی دارند، دارای یک گیره هستند که از طریق آن به موها متصل می‌شوند. استفاده از اکستنشن کلیپسی بسیار راحت است و میتوان خیلی سریع و آسان از آن استفاده کرد.

در صورتی که اکستنشن کلیپسی به درستی وصل شود، علاوه بر تغییرات ظاهری میتواند سبب پر پشت شدن موها شود. در واقع اکستنشن کلیپسی یکی از راه‌های مناسب برای پر پشت کردن موها جهت ظاهر شدن در مهمانی و مراسم‌های خاص است. بنابراین اگر قصد دارید موهای خود را ظرف مدت کوتاه و بدون هیچگونه آسیبی به حجم دلخواه برسانید، میتوانید از این متد اکستنشن استفاده نمایید.

اکستنشن لاینی برای افزایش حجم موها

یکی دیگر از روش‌های پر حجم نشان دادن مو، استفاده از اکستنشن لاینی یا دوختی است. در این روش موهای اکستنشن را به وسیله نخ و سوزن مخصوص به موها وصل می‌کنند. این متد برخلاف متد قبلی باید توسط یک آرایشگر حرفه‌ای انجام شود و به وسیله خود افراد قابل استفاده نمی‌باشد. برای همین اگر قصد دارید موهای خود را برای یک بازه زمانی خاص اکستنشن کنید و به حجم و قد آن بیافزایید، میتوانید به یک سالن زیبایی معتبر در این زمینه مراجعه کنید و زیر نظر متخصص به اکستنشن کردن موهای خود بپردازید.

چند نکته برای افزایش دوام و ماندگاری اکستنشن مو

 

چند نکته برای افزایش دوام و ماندگاری اکستنشن مو

 

اکستنشن مو نیاز به ترمیم به موقع دارد. زمان ترمیم اکستنشن مو بستگی به موارد مختلفی دارد. در صورتی که به نکات مراقبت از اکستنشن مو توجه شود، میتوان به افزایش دوام آن کمک کرده و مانع از آسیب به موهای خود شد. در اینجا به چند نکته مراقبتی مهم از اکستنشن مو اشاره می‌کنیم.

 • شستشوی موها به صورت اصولی: برای شستن موهای اکستنشن شده خود از آب داغ استفاده نکنید. به خصوص اگر از اکستنشن چسبی برای موها استفاده شده است. آب داغ میتواند سبب شل شدن موهای اکستنشن شود و تاثیرات بدی بر روی ظاهر آن بگذارد.
 • استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب: برای شستشوی موها از شامپو و نرم کننده مناسب استفاده کنید. معمولا آرایشگران شامپوهایی را در این زمینه توصیه می‌کنند که بهتر است از همان‌ها جهت شستشوی مو استفاده شود.
 • عدم استفاده زیاد از ابزارهای حرارتی: برای افزایش ماندگاری اکستنشن مو، از استفاده بیش از حد از سشوار و اتوی مو خودداری کنید. چرا که ابزارهای حرارتی میتوانند به ظاهر و بافت اکستنشن آسیب وارد کنند.

انواع اکستنشن مو در سالن زیبایی یاسمن بیوتی

اگر به دنبال یک مرکز تخصصی و معتبر برای اکستنشن کردن موهای خود هستید، سالن یاسمن بیوتی را در نظر داشته باشید. این سالن از چندین لاین زیبایی برخوردار است و از جدیدترین متدها در هر یک از لاین‌های خود استفاده می‌نماید. از جمله لاین‌های فعال و تخصصی این سالن میتوان به اکستنشن مو اشاره کرد. آرایشگران این مجموعه از بهترین موهای اکستنشن برای مشتریان خود استفاده می‌کنند و مرغوبترین مواد را برای این کار در نظر می‌گیرند. آرایشگران یاسمن بیوتی در ابتدا به بررسی موهای فرد می‌پردازند تا بر اساس جنس موها و نوع پوست سر، بهترین متد اکستنشن را به او پیشنهاد نمایند. پس اگر قصد دارید موهای خود را با کمترین آسیب اکستنشن کنید و آن را به حجم یا قد دلخواه برسانید، میتوانید از خدمات اکستنشن این سالن زیبایی استفاده نمایید.

جمع بندی

اکستنشن مو یک روش مناسب برای پر حجم کردن موها است. اگر موهای کم پشتی دارید و دوست دارید حجم آن را افزایش دهید، میتوانید از انواع متدهای اکستنشن نظیر اکستنشن کلیپسی و اکستنشن لاینی یا دوخت استفاده نمایید. جهت انجام این کار هم میتوانید به سالن یاسمن بیوتی مراجعه کنید و موهای خود را نزد اکستنشن کاران متخصص سالن اکستنشن نمایید.

 

5 Comments

 1. nazi گفت:

  اکستنشن طبیعی برای پر حجم نشون دادن موها خیلی بهتره و ظاهر کاملا طبیعی به موها میده

 2. samiraaaa گفت:

  بعد اکستنشن واقعا موها پرتر نشون داده میشن و زیباییشون بیشتر میشه

 3. mona گفت:

  برای موهای خیلی نازک و کم حجم خیلی باید دقت داشته باشین تا هم موها آسیبی نبینن و هم حالت طبیعی مو حفظ بشه

 4. mehri گفت:

  اکستنشن کلیپسی برای حجیم کردن موها خیلی متد خوبیه و کاملا بدون ضرره

 5. soraya گفت:

  هر متد اکستنشنی میتونه موها را حجیم‌تر و بلندتر کنه. فقط باید تو انتخاب آرایشگاه و آرایشگر خیلی دقت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *