12 تکنیک محبوب رنگ مو در سال 2024

12 تکنیک محبوب رنگ مو در سال 2024

تابه‌حال پیش‌آمده که در شبکه‌های اجتماعی مدل موی رنگ‌شدة خاصی ببینید، یا از کنار کسی رد شوید که رنگ موهای فوق‌العاده‌ای داشته و با خودتان فکر کنید که این چه تکنیک رنگ‌آمیزی مویی است؟

رنگ‌آمیزی مو به بخشی جدایی‌ناپذیر از خودباوری و سبک شخصی تبدیل شده است. با وجود طیف وسیعی از مدل‌ها، می‌توانید رنگ مویی را انتخاب کنید که منحصربه‌فرد و خاص خودتان باشد. در این مقاله، ۱۲ تکنیک مختلف رنگ‌آمیزی مو را بررسی می‌کنیم، ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن‌ها را توضیح می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم تا در بازدید بعدی از سالن، رنگ موی ایده‌آل خود را پیدا کنید.

12 تکنیک محبوب و معروف رنگ مو

از های‌لایت‌های ظریف تا دگرگونی‌های چشمگیر، تکنیک‌های مختلف رنگ مویی وجود دارد که متناسب با سلیقه و خواسته هر فردی است.

1. بالیاژ

بالیاژ که از یک کلمه فرانسوی به معنای «جاروکردن» گرفته شده، تکنیکی آزاد است که هایلایت هایی با ظاهری طبیعی ایجاد می‌کند. این روش شامل رنگ‌آمیزی دستی مو با رنگ، با تمرکز روی ساقه و انتهای مو برای ایجاد جلوه‌ای آفتاب‌زده است. بالیاژ نیاز به نگهداری کمی دارد و به انتقال رنگ‌های یکنواخت بین رنگ طبیعی مو و رنگ جدید کمک می‌کند.

 

بالیاژ

2. آمبره

آمبره یک تکنیک رنگ‌آمیزی مو است که در آن، موها از یک رنگ تیره‌تر در ریشه به سمت رنگ روشن‌تر در انتهای موها تغییر می‌کنند. این تکنیک تضاد چشمگیری ایجاد می‌کند و اغلب از رنگ‌های جسورانه و پر جنب‌وجوش در آن استفاده می‌شود. آمبره یک تکنیک همه‌کاره است و می‌توان آن را باتوجه‌به طول و جنس موهای مختلف، شخصی‌سازی کرد.

 

آمبره

3. هایلایت

هایلایت تکنیکی در رنگ مو است که شامل اضافه‌کردن دسته‌های روشن‌تر به مو برای ایجاد عمق و بُعد می‌شود. به این صورت که برای جداکردن بخش‌های مو از فویل یا کلاه استفاده می‌شود و سپس این بخش‌ها روشن‌تر می‌شوند.

طیف رنگ هایلایت می‌تواند از سایه‌های ظریف و طبیعی تا رنگ‌های جسورانه و متضاد متغیر باشد که انتخاب آن به اثر دلخواه شما بستگی دارد.

 

هایلایت

4. لولایت

لولایت، برخلاف هایلایت معمولی، شامل اضافه کردن رنگ‌های تیره‌تر به مو است. این تکنیک عمق و غنا به موها می‌بخشد و رنگ و بافت کلی مو را ارتقا می‌دهد. لولایت اغلب برای اضافه‌کردن بعد به رنگ‌های یکدست مو یا برای ترکیب موهای خاکستری استفاده می‌شود.

5. بیبی لایت

بیبی‌لایت‌ها که با الهام از هایلایت‌های طبیعی موی کودکان طراحی شده‌اند، هایلایت‌هایی بسیار ظریف و نازک هستند که به‌مانند لمس لطیف خورشید، ظاهری طبیعی و درخشان به موها می‌بخشند. این نوع هایلایت، زیبایی ظریف و ملایمی به موها می‌بخشد و برای کسانی که به دنبال ظاهری طبیعی و آفتاب‌خورده هستند، انتخابی ایده‌آل است.

6. سامبره

سامبره که مخفف “آمبره نرم” است، نوعی تکنیک رنگ موی ظریف و ملایم محسوب شده و به‌عنوان یک روش جایگزین برای آمبره شناخته می‌شود. در این روش، گذار رنگ به طور تدریجی و نامحسوس اتفاق می‌افتد و تضاد بین رنگ ریشه و ساقه مو بسیار ملایم‌تر است.

سامبره ظاهری طبیعی‌تر به موها می‌بخشد و به همین دلیل، انتخابی محبوب برای کسانی است که به دنبال یک مدل رنگ موی کم‌دردسر و با نیاز به نگهداری کم هستند.

7. کالر ملتینگ

کالر ملتینگ، یک تکنیک جدید و خلاقانه در رنگ مو است که در آن، رنگ‌های مختلف به طور نامحسوس در هم ادغام می‌شوند و جلوه‌ای صاف، یکدست و هماهنگ ایجاد می‌کنند. این تکنیک شامل استفاده از سایه‌های مختلف از یک خانواده رنگی و ترکیب ظریف و هنرمندانه آن‌ها با یکدیگر است که در نهایت به ظاهری چندبعدی و زیبا با طیف رنگی متنوع و جذاب می‌انجامد.

 

کالر ملتینگ

8. دیپ دای

رنگ موی دیپ دای تکنیکی جذاب و جسورانه است که در آن انتهای موها به رنگ‌های زنده و شاد رنگ‌آمیزی می‌شود. این تکنیک تضاد چشمگیری بین رنگ طبیعی مو و رنگ انتهای مو ایجاد می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا با رنگ‌های غیرمعمول خلاقیت خود را به کار ببرید و استایل منحصربه‌فرد خود را به نمایش بگذارید.

 

دیپ دای

9. سایه زنی ریشه

سایه ‌زنی ریشه (Root Smudging) یک تکنیک جدید در رنگ مو است که برای ملایم‌کردن تضاد بین رنگ موی فعلی و ریشه‌های درحال‌رشد به کار می‌رود. در این روش، رنگ ریشه‌ها با رنگ ساقه مو ترکیب می‌شود و به‌این‌ترتیب، یک انتقال یکپارچه و طبیعی ایجاد می‌شود. این کار به شما کمک می‌کند تا فاصله بین دفعات مراجعه به آرایشگاه را برای رنگ‌کردن موهایتان افزایش دهید.

10. استفاده از رنگ‌های فانتزی

رنگ‌های فانتزی طیف وسیعی از رنگ‌های شاد و غیرمعمول را شامل می‌شوند، مانند رنگ‌های پاستلی، نئونی و فلزی. این تکنیک به شما امکان می‌دهد تا خلاقیت خود را به طور کامل به کار ببرید و خودتان را به بهترین شکل ممکن بیان کنید. به همین دلیل، رنگ‌های فانتزی در بین کسانی که به دنبال ظاهری جسورانه و منحصربه‌فرد می‌باشند، بسیار محبوب هستند.

 

استفاده از رنگ‌های فانتزی

11. ترکیب رنگ موی خاکستری

ترکیب خاکستری، تکنیکی نوین برای استتار موهای جوگندمی با رنگ موی طبیعی یا رنگ‌شده است. این روش شامل اضافه‌کردن هایلایت یا لولایت به‌صورت استراتژیک برای ایجاد ظاهری یکنواخت و ترکیب‌شده است که تضاد بین موهای جوگندمی و رنگ‌شده را کاهش می‌دهد.

12. رنگ موی کلی

رنگ موی کلی به رنگ‌آمیزی کلی مو اشاره دارد، جایی که کل سر با یک تُن رنگ یا ترکیبی از رنگ‌ها رنگ می‌شود. این تکنیک برای دگرگونی‌های کامل، پوشاندن رنگ طبیعی مو یا معرفی یک طرح رنگی جدید و یکپارچه استفاده می‌شود.

 

ترکیب رنگ موی خاکستری

جمع‌بندی

رنگ‌آمیزی مو فرایندی خلاقانه و متحول‌کننده است که به افراد امکان می‌دهد تا سبک و شخصیت منحصربه‌فرد خود را ابراز کنند. فرقی نمی‌کند هایلایت‌های ظریف، کنتراست‌های جسورانه یا رنگ‌های فانتزی غیرمعمول را ترجیح دهید، همیشه تکنیکی برای رنگ‌آمیزی مو وجود دارد که مطابق با خواسته‌های باشد. برای درک انواع تکنیک‌های رنگ‌آمیزی مو و تعیین بهترین روش برای نوع موی خود، با یک استایلیست حرفه‌ای در سالن یاسمن بیوتی مشورت کنید.

سؤالات متداول

  • محبوب‌ترین تکنیک‌های رنگ‌آمیزی مو کدامند؟

محبوب‌ترین تکنیک‌های رنگ‌آمیزی مو شامل بالیاژ، آمبره، هایلایت و بیبی‌لایت می‌شود. این تکنیک‌ها قابلیت تطبیق‌پذیری بالا و نتایجی با ظاهری طبیعی ارائه می‌دهند.

  • کدام تکنیک برای رنگ‌کردن مو بی‌خطر است؟

زمانی که رنگ‌آمیزی مو توسط یک استایلیست حرفه‌ای و با استفاده از محصولات باکیفیت انجام شود، همه تکنیک‌ها می‌توانند ایمن باشند. قبل از انجام فرایند رنگ‌آمیزی، صحبت در مورد هرگونه نگرانی یا حساسیت مو با استایلیست ضروری است.

  • انواع رنگ‌ مو کدامند؟

دسته‌های اصلی رنگ‌آمیزی مو شامل موقت، نیمه‌دائم و دائم هستند. هر دسته شدت رنگ، ماندگاری و پوشش‌دهی متفاوتی را ارائه می‌دهد که متناسب با نیازها و ترجیحات مختلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *