اکستنشن مو چند ماه ماندگاری دارد؟

اکستنشن مو چند ماه ماندگاری دارد؟

معمولا بانوانی که قصد نصب اکستنشن مو دارند، با سوالات و ابهامات زیادی در این زمینه مواجه می‌شوند. یکی از سوالات مهمی که در رابطه با اکستنشن مو مطرح است، میزان ماندگاری و دوام آن می‌باشد. دوام و طول عمر اکستنشن به موارد مهمی بستگی دارد و نوع اکستنشن و موهای استفاده شده، در این رابطه موثر هستند. برای اینکه با موارد موثر در دوام اکستنشن مو آشنا شده و به راه‌های افزایش ماندگاری آن پی ببرید، بهتر است در این مطلب با ما همراه شوید.

دوام و ماندگاری اکستنشن مو به چه عواملی بستگی دارد؟

در اینجا به موارد مهم در ماندگاری اکستنشن مو اشاره کرده و سپس به بررسی جداگانه هر یک خواهیم پرداخت.

 • نوع اکستنشن انجام شده
 • قد و ارتفاع اکستنشن مو
 • نوع اکستنشن؛ طبیعی یا مصنوعی بودن
 • نحوه نصب اکستنشن
 • نوع مواد و متریال مورد استفاده
 • مهارت فرد اکستنشن کار
 • سرعت رشد موی فرد
 • نحوه مراقبت از اکستنشن مو

 

نوع اکستنشن انجام شده و تاثیر آن در دوام و ماندگاری

 

نوع اکستنشن انجام شده و تاثیر آن در دوام و ماندگاری

اکستنشن مو بر اساس ماندگاری به سه دسته دائمی، نیمه دائمی و موقت تقسیم می‌شود:

 • اکستنشن مو دائمی: اکستنشن مو دائمی نسبت به دو نوع دیگر، از ماندگاری بیشتری برخوردار است. برای همین برخی بانوان ترجیح می‌دهند اکستنشن خود را با این روش انجام دهند. در صورتی که از موهای اکستنشن شده به خوبی مراقبت شود، دوام و ماندگاری آن حدود 4 الی 6 ماه خواهد بود.
 • اکستنشن مو نیمه دائمی: اکستنشن نیمه موقت یا نیمه دائمی، نسبت به نوع دائمی از دوام کمتری برخوردار است. به طوری که طول عمر آن در حدود 2 ماه است.
 • اکستنشن مو موقت: شاخه‌های مو در این اکستنشن دائمی نیستند و میتوان در هر زمانی نسبت به ریموو کردن آنها اقدام کرد. در اکستنشن مو موقت، از گیره و کلیپس برای اتصال شاخه‌های مویی استفاده می‌شود و فرد می‌تواند خودش آنها را به مو متصل کرده و سپس جدا نماید.

قد و ارتفاع اکستنشن مو و تاثیر آن در طول عمر اکستنشن

 

قد و ارتفاع اکستنشن مو و تاثیر آن در طول عمر اکستنشن

بیشتر بانوان اکستنشن را برای افزایش قد موهای خود انجام می‌دهند. بانوانی که موهای کوتاهی دارند و دوست دارند خیلی سریع از موهای زیبا و بلندی برخوردار شوند، به سراغ اکستنشن مو می‌روند. اکستنشن مو را میتوان در هر قد و ارتفاعی انجام داده و از این طریق به قد موهای طبیعی اضافه کرد. هر چند که در این رابطه محدودیت‌هایی وجود دارد و قد و ارتفاع موهای اکستنشن، باید بر اساس طبیعی یا مصنوعی بودن و همچنین جنس موهای طبیعی فرد در نظر گرفته شود. با این حال هر چقدر موهای اکستنشن شده قد و ارتفاع بیشتری داشته باشند، مراقبت از آنها سخت‌تر بوده و باید در این رابطه به نکات زیادی توجه کرد. توجه کنید اگر موهای سر از ضعف و سستی برخوردار باشند، نباید از موهای اکستنشن بلند برایشان استفاده کرد. چرا که ریشه موها تحمل وزن اکستنشن‌های بلند را ندارند و دچار ریزش مو می‌شوند. برای همین است که میزان ماندگاری اکستنشن مو در این موارد کمتر شده و به موهای طبیعی فرد نیز آسیب وارد می‌نماید. پس قبل از انتخاب قد و ارتفاع اکستنشن با فرد اکستنشن کار مشورت نمایید و بهترین قد را برای موهای خود در نظر بگیرید.

ماندگاری اکستنشن  مو بر اساس جنس اکستنشن

 

ماندگاری اکستنشن  مو بر اساس جنس اکستنشن

اکستنشن مو از نظر جنس به دو دسته مصنوعی و طبیعی تقسیم می‌شود. بسته به اینکه از کدام یک از این اکستنشن‌ها استفاده شود، ماندگاری و طول عمر اکستنشن متفاوت خواهد بود.

 • اکستنشن موی طبیعی: اکستنشن طبیعی مو، به دلیل طبیعی بودن موها از محبوبیت و زیبایی بیشتری برخوردار است. این موها از جنس طبیعی هستند و شامل الیاف و مواد مصنوعی نمی‌باشند. برای همین سبک هستند و به راحتی روی سر قرار می‌گیرند. سبک بودن اکستنشن موی طبیعی، باعث شده تا ماندگاری و دوام آنها افزایش پیدا کند.
 • اکستنشن موی مصنوعی: این نوع از اکستنشن مو، از مواد مصنوعی و پلاستیکی ساخته می‌شود. برای همین زیبایی و جلوه طبیعی اکستنشن‌های طبیعی را ندارند و معمولا به راحتی از موی اصلی سر قابل تشخیص می‌باشند. از آنجایی که شاخه‌های مویی در اکستنشن مصنوعی از جنس پلاستیک هستند، معمولا وزن زیادی را روی سر اعمال می‌کنند و همین امر موجب شده تا ماندگاری و دوام کمتری نسبت به نوع طبیعی داشته باشند.

اگر در انتخاب نوع اکستنشن شک دارید، بهتر است آن را به اکستنشن کار بسپارید. این افراد با بررسی جنس مو و قوی بودن ریشه‌ها، بهترین نوع اکستنشن را به شما پیشنهاد خواهند کرد. همچنین با توجه به قیمت اکستنشن طبیعی و مصنوعی، می‌توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید.

نحوه نصب اکستنشن مو و تاثیر آن در ماندگاری

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در ماندگاری و دوام اکستنشن مو، نحوه نصب شاخه‌های مو است. برای نصب اکستنشن از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود که هر کدام از طول عمر خاصی برخوردار می‌باشند. در اینجا به مهمترین این موارد اشاره می‌نماییم.

 • ماندگاری اکستنشن در روش لیزری

 

ماندگاری اکستنشن مو در روش لیزری

یکی از روش‌های پرطرفدار نصب اکستنشن، روش لیزری است. این روش به این دلیل محبوب و پرطرفدار است که از ماندگاری و دوام زیادی برخوردار می‌باشد. در روش لیزری اتصال شاخه‌های مو توسط دستگاه بدون حرارت لیزری صورت می‌گیرد. برای همین آسیبی به موها وارد نشده و ضرر کمتری به مو وارد می‌شود. در اکستنشن به وسیله دستگاه لیزری، اتصال موها محکم‌تر بوده و شاخه‌ها در جای خود به طور ثابت قرار می‌گیرند. ماندگاری اکستنشن مو با لیزر، در حدود 8 هفته می‌باشد.

 • ماندگاری اکستنشن با رینگ

رینگ‌ها یکی دیگر از روش‌های نصب اکستنشن مو هستند که شاخه‌های مویی از درون آنها عبور کرده و در جای خود سفت می‌شوند. دوام اکستنشن در این روش نیز بالا بوده و میتوان برای مدتی با خیال آسوده از اکستنشن‌های مو استفاده کرد. تنها باید زمانی که رینگ‌ها از ریشه‌ی مو دور شدند، برای ترمیم اکستنشن اقدام کرده و آنها را همچون روز اول نزدیک ریشه مو نصب کرد.

مواد به کار رفته در اکستنشن و نقش آنها در ماندگاری

 

مواد به کار رفته در اکستنشن و نقش آنها در ماندگاری

مواد و متریالی که در نصب اکستنشن مو به کار برده می‌شوند نیز در ماندگاری و دوام آن تاثیر دارند. بدیهی است هر چقدر این مواد از کیفیت بیشتری برخوردار بوده و مرغوب‌تر باشند، طول عمر اکستنشن بیشتر خواهد بود. یکی از مواد اصلی در نصب اکستنشن، چسب گیاهی کراتین است. این چسب‌ها در برندهای مختلفی موجودند و به صورت اصل و فیک در بازار موجود می‌باشند. این چسب‌ها از نظر کیفیت درجه‌بندی شده‌اند و به صورت درجه یک تا درجه سه موجود هستند. در صورتی که در نصب اکستنشن مو از چسب‌های بی‌کیفیت و فیک استفاده شود، ماندگاری و دوام اکستنشن کمتر خواهد شد. بنابراین سعی کنید از اکستنشن کار حتما در رابطه با مواد مصرفی سوال کرده و از کیفیت موارد مورد استفاده مطمئن شوید. معمولا سالن‌های مطرح و مشهور از مواد درجه یک برای اکستنشن استفاده می‌کنند تا موجب جلب رضایت مشتریان شوند.

ماندگاری اکستنشن بر اساس شیوه انجام آن

 

ماندگاری اکستنشن بر اساس شیوه انجام آن

اکستنشن مو به روش‌های مختلفی قابل انجام است که هر یک از ماندگاری و دوام متفاوتی برخوردار می‌باشند. همانطور که اشاره کردیم اکستنشن دائمی نسبت به نوع نیمه دائمی و موقت از ماندگاری بیشتری برخوردار است. با این حال در اینجا به چند روش اکستنشن کردن موها اشاره می‌کنیم و به حداقل مدت ماندگاری و دوام آنها می‌پردازیم. بر این اساس:

 • اکستنشن کلیپسی:

اکستنشن کلیپسی یکی از انواع اکستنشن‌های موقت است که استفاده از آن بسیار راحت است و هر فردی میتواند به آسانی آن را روی موهای خود نصب نماید. همانطور که از نام این اکستنشن مشخص است، نصب این شاخه‌های مویی به وسیله کلیپس موجود روی آن صورت می‌گیرد. دوام و ماندگاری اکستنشن کلیپسی معمولا یک روز در نظر گرفته می‌شود. با این حال میتوان تا چند روز هم آن را روی سر نگه داشت. توصیه ما این است که جهت زیبایی بیشتر این اکستنشن‌ها و جلوگیری از خراب شدنشان، آن را روزانه ریموو کنید و مجددا برای روز بعد استفاده نمایید.

 • اکستنشن چسبی:

اکستنشن چسبی که به وسیله چسب گیاهی کراتین انجام می‌شود، یکی از روش‌های محبوب اکستنشن کردن موها است. در این روش شاخه‌های اکستنشن مو به وسیله چسب و اعمال حرارت به آن، به موهای طبیعی و اصلی وصل می‌شوند. حال در رابطه با ماندگاری اکستنشن چسبی، باید به نکات مراقبتی آن توجه کرد. اما معمولا گفته میشود که این دسته از اکستنشن‌ها 8 الی 10 هفته ماندگاری خواهند داشت.

 • اکستنشن دوختی یا بافت:

 

اکستنشن دوختی یا بافت

 

از دیگر انواع اکستنشن مو باید به اکستنشن دوختی یا بافت اشاره کرد که در رابطه با زمان ماندگاری آن هم میتوان 8 الی 10 هفته را در نظر گرفت. پس از این بازه زمانی باید برای ترمیم یا جایگزینی با بافت جدید اقدام کرد.

 • اکستنشن با رینگ:

اکستنشن رینگی از جمله روش‌هایی است که در آن از رینگ یا همان حلقه برای اتصال شاخه‌های مو استفاده می‌شود. ماندگاری این روش نیز بستگی به رشد موها و همچنین نکات مراقبتی از مو دارد.

همانطور که مشخص است هر یک از روش‌های اکستنشن مو، از دوام و طول عمر خاصی برخوردار هستند و این ماندگاری در هر شخصی میتواند کمی متغیر باشد. در واقع اگر شخصی از رویش موی زیادی برخوردار باشد و موهایش سریعتر رشد نمایند، زودتر به ترمیم اکستنشن نیاز خواهد داشت. همچنین اگر شخصی نسبت به نکات مراقبتی پس از اکستنشن مو بی‌توجه باشد، سبب کاهش دوام آنها شده و باید سریعتر برای ترمیم اقدام نماید.

چند نکته برای طولانی تر نگه داشتن اکستنشن موها

 

چند نکته برای طولانی تر نگه داشتن اکستنشن موها

 • موهای خود را کمتر بشویید و از چنگ زدن به آنها خودداری کنید. همچنین برای شستشوی موها از شامپوهای مناسب استفاده کنید.
 • از حرارت بسیار پایین برای موها استفاده نمایید. در صورتی که از اکستنشن چسبی یا کراتینه استفاده کرده‌اید، به چسب و مواد آن حرارت زیاد وارد نکنید.
 • هنگام خیس بودن موها، از شانه زدنشان خودداری کنید.
 • هنگام خواب و یا ورزش، موهای خود را به آرامی ببافید و یا آنها را با یک کش معمولی جمع کنید.

 

مهارت و تخصص فرد اکستنشن کار و نقش او در دوام اکستنشن

بدیهی است هر چقدر فرد اکستنشن کار از تجربه و مهارت بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند اکستنشن مو را در بهترین حالت انجام دهد. بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به سالن زیبایی، از تخصص و حرفه‌ای بودن فرد اکستنشن کار مطمئن شوید و سپس برای انجام اکستنشن به سالن مراجعه نمایید. برای این کار می‌توانید از افرادی که اکستنشن انجام داده‌اند سوال کرده و بهترین مرکز اکستنشن را در شهر خود شناسایی کنید. توجه داشته باشید فرد اکستنشن کار باید از متدها و روش‌های جدید اکستنشن مو اطلاع داشته باشد و بر اساس نوع موها از بهترین نوع اکستنشن استفاده نماید.

ماندگاری اکستنشن مو بر اساس رشد موهای سر

 

ماندگاری اکستنشن مو بر اساس رشد موهای سر

سرعت رشد موی سر در دوام و ماندگاری اکستنشن نقش دارد. برخی از افراد به طور ژنتیکی از رشد موی سریعی برخوردار هستند و موهایشان خیلی سریع بلند می‌شود. در صورتی که این افراد از اکستنشن برای موهای خود استفاده نمایند، با رشد موهای طبیعی، شاخه‌های اکستنشن از ریشه موی سر زودتر فاصله گرفته و به ترمیم زودتری احتیاج پیدا می‌کنند. بنابراین سرعت رشد موی سر نیز در دوام اکستنشن تاثیر دارد.

نحوه مراقبت از اکستنشن مو و نقش آن در دوام اکستنشن

افرادی که موهای خود را اکستنشن می‌نمایند، باید با راه‌های مراقبت از آن آشنایی داشته باشند. هر چقدر افراد به نکات مراقبتی اکستنشن مو توجه داشته باشند، می‌توانند دوام و ماندگاری اکستنشن موی خود را افزایش دهند. از مهمترین نکات مراقبتی اکستنشن مو این است که موها را با برس نرم و مناسبی شانه کرده و هنگام شانه کردن فشار زیادی به موها وارد نکرد. همچنین بهتر است از بالش‌های مناسبی برای خواب استفاده کرده تا میزان اصطکاک و آسیب‌پذیری موها کاهش پیدا کند.

جمع بندی

اکستنشن مو یکی از روش‌های زیبایی است که برخی بانوان برای حجم‌دهی و بلند کردن موهای خود از آن استفاده می‌نمایند. اکستنشن مو عملی دائمی نبوده و در بهترین حالت حداکثر 6 ماه ماندگاری دارد. میزان ماندگاری و دوام اکستنشن مو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. همانطور که در متن به طور کامل اشاره کردیم، دوام اکستنشن به نوع روش اکستنشن ، قد، ارتفاع و حجم اکستنشن ، طبیعی یا مصنوعی بودن اکستنشن ، نحوه نصب اکستنشن ، کیفیت مواد مورد استفاده در اکستنشن ، مهارت و تخصص اکستنشن  کار، سرعت رشد موی سر و نحوه مراقبت از ر مو بستگی دارد.

سوالات متداول

1- آیا هر چقدر قد و ارتفاع اکستنشن مو بیشتر باشد، ماندگاریش کمتر می‌شود؟ 

بله چرا که کشش زیادی بر روی موها ایجاد می شود.

 

2- اکستنشن طبیعی ماندگارتر است یا مصنوعی؟ 

اکستنشن طبیعی به دلیل سبک بودن، بهتر است.

 

3- برای ماندگاری بیشتر اکستنشن کدام روش رو پیشنهاد میکنید؟ 

اکستنشن لیزری گزینه خوبی در این رابطه است.

9 Comments

 1. الناز گفت:

  اگر فقط قصد دارید مدت محدود و کمی اکستنشن داشته باشید، روش های موقت و نیمه دائمی رو در نظر بگیرید.

 2. تینا گفت:

  اکستنشن طبیعی چون سبک هست هم نگهداری راحت تری داره و هم ماندگاریش بیشتره

 3. نعیمه گفت:

  اکستنشن های موقت برای شرکت در مراسم و مهمونی مناسب هستند. هر کسی هم میتونه خودش برای نصب و ریمووشون اقدام کنه

 4. نگین گفت:

  من اکستنشن سایز متوسط انجام دادمو از نظر ماندگاری راضی بودم

 5. sara گفت:

  اکستنشن های خیلی بلند زودتر به ترمیم احتیاج پیدا میکنن. چون خیلی باعث کشیدگی مو میشن

 6. leyla گفت:

  اکستنشن مو طبیعی هم از نظر زیبایی بهتره و هم از نظر دوام و ماندگاری

 7. درگاهی گفت:

  دوام اکستنشن بیشتر به کیفیت مواد و تخصص اکستنشن کار بستگی داره. برای همین حتما سالن خوبی رو برای این کار انتخاب کنید

 8. زیبا جمالی گفت:

  اکستنشن مو لیزری جزو روشهای با ماندگاری بالاست و آسیب زیادی هم به مو نمیزنه

 9. زهره گفت:

  خیلی مطلب خوب و کمک کننده ای بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *