مراحل ریمو اکستنشن مو

مراحل ریمو اکستنشن مو

اکستنشن مو روشی برای افزایش قد و حجم مو است و با روش‌های مختلفی قابل انجام می‌باشد. با اینکه اکستنشن باعث زیباتر شدن موها می‌شود، اما برخی به دلایلی تمایل به نگه داشتن آن نداشته و پس از مدتی به فکر ریمو اکستنشن می‌افتند. برای ریموو اکستنشن باید به سالن زیبایی مراجعه کرده تا برداشت آن به طور اصولی انجام شود. در غیر این صورت احتمال آسیب‌دیدگی موها افزایش پیدا خواهد کرد. در این مطلب به مراحل ریمو اکستنشن مو پرداخته و با مراحل انجام آن آشنا خواهیم شد.

اکستنشن کلیپسی و نحوه ریمو آن

 

اکستنشن کلیپسی و نحوه ریمو آن

اکستنشن کلیپسی یا گیره‌ای، یکی از انواع اکستنشن مو است که روشی غیر دائمی و موقت است. به دلیل همین موقت بودن، افراد زیادی علاقمند به انجام آن هستند و از این روش برای زیباتر شدن موهای خود در برخی مراسمات استفاده می‌نمایند. اتصال شاخه‌های مویی اکستنشن کلیپیسی بسیار ساده است و با باز کردن گیره آن، میتوان شاخه‌های مویی را لابه‌لای موهای اصلی متصل کرد. در مقابل، نحوه ریموو اکستنشن کلیپسی نیز بسیار ساده بوده و میتوان با باز کردن گیره‌ها، شاخه‌هایی مو را از موهای اصلی جدا کرد. بنابراین اگر از اکستنشن گیره‌ای برخوردار هستید، کافیست مراحل زیر را انجام دهید تا به راحتی آنها را از موهای خود ریموو نمایید.

 • یکی از شاخه‌های مو را جدا کرده و گیره آن را کمی فشار داده تا باز شود.
 • سپس به آرامی گیره را از روی موهای اصلی جدا کنید.
 • این کار را برای تمام گیره‌ها انجام دهید تا کل شاخه‌های مو اکستنشن شده از موی طبیعی جدا شود.

ریمو اکستنشن بافت به چه صورت است؟

 

ریمو اکستنشن بافت به چه صورت است؟

برای ریمو اکستنشن بافت شده، باید این کار را به صورت تدریجی انجام دهید و هر بار ردیفی از موها را در دست بگیرید. به کمک انگشتان خود، محل نخ را پیدا کرده و آن را به بیرون بکشید. می‌توانید کمی از نخ پیدا شده را ببرید تا کار آسان‌تر شود. پس از آن با استفاده از دو دست خود، برای کشیدن اکستنشن از پوست سر استفاده کنید. در این زمان با یک دست ریشه موهای طبیعی را گرفته تا آسیب و فشار زیادی به آنها وارد نشود. با دست دیگر نیز نخ اکستنشن را گرفته و آن را در جهت مخالف به آرامی بکشید تا کاملا باز شود. در صورتی که در این بین با گره مویی مواجه شدید، مجبور به بریدن آن خواهید بود. پس از آنکه بخشی از اکستنشن بافت شده را جدا کردید، باید این کار را برای مابقی بخش‌ها انجام دهید. توجه داشته باشید این کار را باید در کمال آرامش انجام دهید تا بخش‌های اکستنشن شده به هم نریزد. در غیر این صورت کار برداشت اکستنشن بافت، با مشکل روبرو خواهد شد.

نحوه ریمو اکستنشن چسبی

 

نحوه ریمو اکستنشن چسبی

یکی از روش‌های نصب اکستنشن مو، اتصال شاخه‌های مو از طریق چسب گیاهی است. این روش بسیار آسان بوده و ظرف مدت کوتاهی میتوان چندین شاخه مو را به موهای طبیعی متصل کرد. در مقابل ریمو و برداشتن اکستنشن چسبی هم آسان و راحت است. برای این کار معمولا از محلول ریمور اکستنشن مو یا ریمور ژلی استفاده می‌شود. این ریمورها حاوی الکل 70 درصد، آلوئه‌ورا و گلیسیرین می‌باشند. همچنین میتوان از روغن‌ها و پمادهای نرم کننده کوتیکول مو نیز برای این کار استفاده کرد. کافیست مقداری از روغن را روی محل نصب اکستنشن زده و چسب را آنقدر ماساژ داده تا از روی موها جدا شود. با جدا شدن چسب از روی موهای طبیعی، ریموو اکستنشن انجام شده و میتوان موها را کاملا شانه زد تا شاخه‌های اکستنشن از آن جدا شوند. بهتر است این کار را از پشت سر انجام دهید تا موها دچار گره‌خوردگی نشوند.

ریمو کردن اکستنشن چسب کراتین

 

ریمو کردن اکستنشن چسب کراتین

 

یکی از انواع روش‌های اتصال اکستنشن، استفاده از چسب کراتین است. این چسب‌ها کاملا گیاهی هستند و ضرری برای موها ندارند. این روش بر خلاف روش قبلی، یکی از روش‌های سخت اکستنشن بوده و جداسازی و ریمو آن نیز نیاز به تخصص دارد. برای همین اگر از اکستنشن مو با چسب کراتین برخوردار هستید، حتما این کار را پیش یک فرد متخصص انجام دهید. برای ریمو اکستنشن چسب کراتین، باید از محلول ریمور اکستنشن و ابزار انبر استفاده کنید. ریمور را باید دقیقا روی محل چسب کراتین زده و از ریختن آن بر روی موهای اطراف جلوگیری کرد. پس از استفاده از محلول، باید با استفاده از انبر مخصوص موهای اکستنشن شده را جدا نمایید. توجه داشته باشید این کار نیاز به تمرکز و حوصله زیادی دارد و باید خیلی دقیق انجام شود. علاوه بر روش اشاره شده، برخی افراد از استون 100 درصد نیز برای ریمو اکستنشن چسبی استفاده می‌کنند. برای ریمو اکستنشن مو با استون، بهتر است از دستکش استفاده کنید تا ناخن‌هایتان آسیب نبینند.

ابزارهای لازم برای ریمو اکستنشن مو به روش دوخت

 

ابزارهای لازم برای ریمو اکستنشن مو به روش دوخت

برای ریمو اکستنشن به روش دوخت مو، ابزارهای خاصی نیاز نبوده و تنها به یک قیچی مناسب و کلیپس نیاز است. کلیپس برای این است که تسلط کار بیشتر شده و از بریده شدن موهای طبیعی خودداری شود. برای ریمو اکستنشن دوخت مو، باید موها را با کلیپس ببندید و سپس با قیچی نخ‌ها را پیدا کرده و آنها را ببرید. با برش نخ‌های اکستنشن، شاخه‌های مو به تدریج جدا شده و از موهای اصلی جدا می‌گردند. بهتر است برای این کار از یک شخص دیگر کمک بگیرید تا مشکلی در برش نخ‌ها پیش نیاید.

ریمو اکستنشن مو رینگی به چه صورت است؟

یکی دیگر از روش‌های اکستنشن مو که طرفداران زیادی دارد، اکستنشن با استفاده از رینگ است. این روش پرطرفدار، از ریموو راحتی برخوردار بوده و برای انجام آن تنها نیاز به یک انبر کوچک می‌باشد. جهت ریمو اکستنشن مو رینگی، باید تمام مهره‌های قرار گرفته بر روی سر را یک به یک جدا نمایید. برای این کار ابتدا نخستین مهره را پیدا کرده و با یک دست خود نگه دارید. سپس انبر را در دست دیگر گرفته و آن را در جهت مخالف مهره‌های صاف شده فشار دهید تا دوباره گرد شوند. پس از این کار میتوانید شاخه‌های مو را از داخل رینگ جدا نمایید. این کار را برای تمام رینگ‌های سر انجام دهید تا شاخه‌های اکستنشن از روی موهای طبیعی جدا شوند.

 

آیا برداشتن اکستنشن مو در منزل امکانپذیر است؟

 

آیا برداشتن اکستنشن مو در منزل امکانپذیر است؟

در رابطه با برداشتن اکستنشن مو در منزل باید بگوییم که این موضوع بستگی به نوع اکستنشن دارد. در صورتی که از اکستنشن لیزری برخوردار هستید، بهتر است برای ریمو آن به یک متخصص مراجعه کنید. اما اگر از اکستنشن‌های رینگی یا کلیپسی برخوردار باشید، خودتان می‌توانید برای ریمو اکستنشن در خانه اقدام نمایید. در اینجا به باز کردن اکستنشن مو چسبی در منزل با سه روش متفاوت اشاره خواهیم داشت.

 • استفاده از روغن بچه

در ابتدا روغن بچه یا هر روغنی را به موها زده و کمی صبر کنید. سپس به آرامی شروع به کشیدن اکستنشن‌ها کنید. این کار را تا مادامی انجام دهید که تمام موهای اکستنشن از موهای طبیعی جدا شوند.

 • استفاده از پاک کننده لاک

 

استفاده از پاک کننده لاک

 

برخی از اکستنشن‌ها به وسیله استون قابل ریموو می‌باشند. اما از آنجایی که استون برای موها ضرر داشته و باعث آسیب جدی به آنها می‌شود، بهتر است از پاک کننده لاک غیر استونی استفاده نمایید. برای این کار مقداری از این محلول را به اطراف اکستنشن زده و لبه‌های آن را بتراشید. با این کار باعث جدا شدن اکستنشن از موهای طبیعی خود خواهید شد.

 • استفاده از محلول‌های موجود در بازار

محلول ریموور اکستنشن مو یکی دیگر از موادی است که میتوان برای ریمو اکستنشن در منزل از آن استفاده کرد. برای این کار کافیست مقداری از محلول را در اطراف چسب اکستنشن زده و منتظر باز شدن چسب‌ها باشید. این محلول‌ها حاوی موادی هستند که به مو آسیبی وارد نمی‌نمایند.

مراحل حذف اکستنشن مو در خانه

 

مراحل حذف اکستنشن مو در خانه

 

با این که بهتر است برای ریمو و برداشتن اکستنشن موی خود به آرایشگاه مراجعه کنید، اما میتوانید این کار را در منزل هم انجام دهید. در این قسمت به مراحل حذف اکستنشن مو دوختی در خانه اشاره می‌کنیم:

ریمو اکستنشن مو دوختی در خانه:

 

ریمو اکستنشن مو دوختی در خانه

 

 • در ابتدا موهای خود را به صورت دم اسبی جمع کنید. اگر این امکان را داشتید، موهای طبیعی خود را از موهای اکستنشن با کمک چند گیره‌ به طور جداگانه جمع کنید.
 • سپس بخشی از موهای خود را از دم اسبی خارج کنید. این کار بهتر است به صورت ردیفی صورت گیرد تا نتیجه بهتری داشته باشد.
 • ردیف اول را از پشت سر بردارید و با یک شانه نوک تیز یا بلند تمام موهای ردیف را جدا کنید.
 • کار در آوردن اکستنشن مو دوختی را به صورت ردیف به ردیف ادامه دهید. برای این کار هم انتهای نخ دوخت را پیدا کرده و آن را جدا کنید. پیدا کردن نخ را میتوانید با کشیدن نوک انگشتان خود در امتداد برآمدگی یا درز دوخته شده اکستنشن انجام دهید.
 • در صورتی که پیدا کردن نخ برایتان دشوار است، میتوانید از یک دوست کمک بگیرید. پس از آن باید با یک قیچی مناسب (قیچی مانیکور یا سوزنی) نخ را از موها جدا کنید.
 • اگر موهای طبیعیتان در اطراف نخ رشد کرده باشد، ممکن است حین جدا کردن نخ مجبور به بریدن 2-3 شاخه از موهای خود شوید.
 • پس از آن نخ را از پوست جدا کنید و با استفاده از هر دو دست، اکستنشن را به آرامی در آورید. بهتر است هنگام این کار یک دست خود را روی ریشه طبیعی موها قرار دهید تا آسیبی نبیند. با دست دیگر خود نیز نخ اکستنشن را بگیرید و به آرامی در جهت مخالف بکشید تا دوخت باز شود.
 • برای حل شدن نخ‌ها و راحت‌تر جدا شدن آنها، میتوانید از مواد مناسب این کار استفاده کنید. به این صورت که محلول موجود برای این کار را روی نخ اسپری کرده و چند دقیقه صبر کنید.
 • در نهایت با یک شانه دندانه دار پهن موهای خود را شانه کنید تا هر گونه مواد زائدی از آن خارج شود.
 • تمام مراحل اشاره شده باید برای کلیه بخش‌های مو انجام شود تا ریمو اکستنشن دوختی در خانه به پایان برسد. در صورتی که شاخه‌های اکستنشن مو آسیب ندیده باشند، میتوانید آنها را نگه داشته و برای اکستنشن بعدی از آنها استفاده نمایید.
 • در انتهای کار موهای خود را بشویید و آنها را حالت دهید. آبکشی کامل موها پس از اتمام فرآیند ریمو، در سالم نگه داشتنشان تاثیر زیادی دارد.

زمانی که اکستنشن مو ریمو می‌شود، بهتر است یک بازه زمانی به آن استراحت داده شود تا موها به حالت طبیعی خود برگردند. برخی توصیه می‌کنند که حداقل تا 2 هفته به سراغ اکستنشن کردن مو نروید و کمی به آنها زمان دهید. این کار باعث می‌شود تا از آسیب دیدگی به موهای طبیعی جلوگیری شود و افراد کمتر با ریزش مو مواجه شوند.

هزینه ریمو اکستنشن مو چقدر است؟

 

هزینه ریمو اکستنشن مو چقدر است؟

هزینه اکستنشن مو به موارد زیاد و مختلفی بستگی دارد. مواردی چون کیفیت، جنس، اندازه مو و روش نصب اکستنشن از جمله فاکتورهای موثر در قیمت ریمو اکستنشن مو می‌باشند. در این میان، هزینه ریمو اکستنشن طبیعی از اکستنشن مصنوعی بیشتر است. چرا که تشخیص موهای اکستنشن طبیعی از مصنوعی کمی دشوار است و نیاز به دقت و تمرکز بیشتری دارد. علاوه بر این، هر چقدر شاخه‌های مو اکستنشن بیشتر باشد، هزینه ریمو اکستنشن بالاتر خواهد بود. بنابراین در کنار جنس و روش نصب اکستنشن، باید تعداد شاخه‌های نصبی اکستنشن را نیز در نظر گرفت.

چند نکته برای ریمو اکستنشن مو

 • ریمو اکستنشن مو با هر روشی، نیاز به دقت و حوصله زیادی دارد. بنابراین این کار را زمانی انجام دهید که انرژی و وقت کافی داشته باشید.
 • قبل از ریمو اکستنشن، موها را شانه بزنید تا گره‌های آن باز شود. با این کار از کنده شدن یا شکستگی موهای خود جلوگیری خواهید کرد.

جمع بندی

ریمو اکستنشن، عملی است که برای برداشتن شاخه‌های اکستنشن مو و حذف آنها انجام می‌شود. این کار نیاز به دقت و تمرکز زیادی دارد و بهتر است در سالن‌های زیبایی و توسط اشخاص حرفه‌ای انجام شود. نحوه ریموو اکستنشن مو بستگی به نوع روش اتصال اکستنشن دارد. برخی از اکستنشن‌ها تنها به وسیله انبر و قیچی و برخی دیگر به وسیله محلول ریموور اکستنشن قابل حذف می‌باشند. بنابراین برای نحوه ریمو اکستنشن مو، باید به روش اتصال آن توجه داشته باشید.

سوالات متداول

 

1- آیا محلول ریمو اکستنشن به مو آسیب وارد میکند؟

در صورت عدم برخورد با تارهای مو، خیر.

 

2- آیا امکان ریمو اکستنشن مو در منزل وجود دارد؟

بهتر است این کار را به فرد متخصص و اکستنشن کار خود بسپارید تا مشکلی برای موهایتان ایجاد نشود.

 

3- لطفا در رابطه با هزینه ریمو اکستنشن هم بفرمایید؟

برای اطلاع از هزینه ها لطفا با شماره های سالن تماس بگیرید.

8 Comments

 1. سمیرا گفت:

  اگر اکستنشن تون از نوع چسبی و لیزری هست، حتما برای ریمووش به سالن برید و خودتون این کار رو انجام ندید.

 2. خاطره گفت:

  من خودم در منزل از اکستنشن کلیپسی استفاده میکنم و خیلی راحت اونها رو از موهام جدا میکنم.

 3. هدیه گفت:

  هیچ وقت خودتون اقدام به ریموو اکستنشن نکنید. چون موها واقعا آسیب میبینه و دچار ریزش میشه

 4. raha گفت:

  فقط اکستنشن کلیپسی ریمووش راحته. بقیه اکستنشن ها رو باید تو آرایشگاه ریموو کرد

 5. ماندانا گفت:

  با اینکه ریمورها اکستنشن مو تو بازار وجود داره، ولی بهتره این کار توسط اکستنشن کار انجام بشه. چون ممکنه موها کشیده بشن و ریزش پیدا کنن

 6. sahar گفت:

  اکستنشن مو رینگی هم راحت ریموو میشه و ابزار خاصی نیاز نداره

 7. maryam گفت:

  هزینه ریموو اکستنشن خیلی زیاد نیست و خیلی سریع هم تو آرایشگاه انجام میشه

 8. نیلوفر گفت:

  لاین اکستنشن مو یاسمن واقعا عالیه و از خیلی جهات نسبت به آرایشگاه های دیگه بهتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *