فلكه اول گوهردشت بعداز نيكامال به سمت مطهري ساختمان ياس طبقه اول واحد ۵

نحوه رنگ کردن اکستنشن مو به چه صورت است؟

نحوه رنگ کردن اکستنشن مو به چه صورت است؟

اگر پس از مدتی از رنگ موهای اکستنشن خود خسته شدید، می‌توانید به جای تعویض آن اقدام به رنگ کردن نمایید. رنگ کردن اکستنشن مو، راه مناسبی برای تغییرات ظاهری موهایتان است. با این حال برای این کار باید به نکاتی توجه کرد تا به اکستنشن و موهای طبیعی آسیبی وارد نشود. در این مطلب قرار است به نحوه رنگ کردن اکستنشن مو بپردازیم و نکات مهم در این رابطه را مطرح نماییم.

آیا میتوان هر اکستنشنی را رنگ یا دکلره کرد؟

همانطور که می‌دانید اکستنشن به دو صورت طبیعی و مصنوعی موجود می‌باشد. اکستنشن مو طبیعی، از جنس موی طبیعی انسان بوده و حالت کاملا واقعی دارد. برای همین در صورت اتصال به موی سر، هیچ تمایز و تفاوتی با آن ندارد. خصوصیتی که اکستنشن طبیعی دارد این است که میتوان آنها را به راحتی حالت داده و یا حتی رنگ کرد. در صورتی که اکستنشن موی مصنوعی، از مواد پلاستیک و مصنوعی ساخته شده و با اکستنشن طبیعی کاملا تفاوت دارد. این اکستنشن‌ها قابلیت حالت‌دهی و رنگ ندارند و نمیتوان آنها را پس از نصب، به رنگ دیگری درآورد. اکستنشن موی مصنوعی در برابر رنگ شدن از خود مقاومت نشان داده و آسیب می‌بیند. پس بنابراین اگر قصد رنگ کردن اکستنشن موی خود را دارید، باید از طبیعی بودن آن مطمئن شوید. در غیر این صورت تنها راه ممکن برای تغییر رنگ اکستنشن مو، تعویض آن با رنگ دلخواه است.

چه رنگ‌هایی را میتوان برای اکستنشن مو استفاده کرد؟

 

چه رنگ‌هایی را میتوان برای اکستنشن مو استفاده کرد؟

 

شاید برایتان سوال باشد که اکستنشن مو را به چه رنگی میتوان درآورد؟ آیا میتوان از رنگ‌های روشن و دکلره برای اکستنشن مو استفاده کرد یا خیر؟ در ابتدا باید بگوییم که تیره کردن اکستنشن مو، امری بسیار ساده بوده و همچون رنگ کردن طبیعی مو می‌باشد. افرادی که قصد دارند اکستنشن موهای خود را تیره نمایند، می‌توانند این کار را به راحتی در منزل انجام دهند. علاوه بر این، اکستنشن مو قابلیت دکلره و روشن شدن نیز دارد. اما بهتر است افراد برای روشن کردن یا هایلایت کردن مو به یک آرایشگاه مراجعه کنند و این کار را در منزل انجام ندهند. چرا که روشن کردن موها امری پیچیده بوده و ممکن است در این حین اکستنشن‌ها آسیب ببینند. بنابراین اگر قصد دارید موهای اکستنشن شده خود را روشن‌تر نمایید، به یک آرایشگر حرفه‌ای مراجعه نمایید.

نحوه رنگ کردن اکستنشن موی طبیعی

زمانی که از طبیعی بودن اکستنشن خود مطمئن شدید، می‌توانید برای رنگ کردن آن اقدام نمایید. در زیر به مراحل رنگ کردن اکستنشن مو اشاره می‌نماییم.

 • رنگ موی دلخواه را خریداری و آماده نمایید

در ابتدا رنگ مویی که مدنظرتان است را انتخاب کرده و خریداری نمایید. بهتر است از رنگ‌های با کیفیت و معتبر استفاده کنید و حتی الامکان از رنگ‌های تیره و بدون دکلره استفاده نمایید.

 • رنگ مو و ابزارهای مورد نیاز را آماده کنید

برای رنگ کردن اکستنشن مو نیاز به رنگ مو، کاسه رنگ، برس رنگ، دستکش، شانه دندانه پهن، کاور و در صورت نیاز فویل حلبی می‌باشد. در صورتی که از کاسه رنگ برخوردار نیستید، می‌توانید از یک ظرف با اندازه مناسب استفاده نمایید. گنجایش ظرف باید به حدی باشد که بتوان رنگ مو و اکسیدان را در آن به خوبی ترکیب کرد.

 • موها را شسته و آماده نمایید

پیش از رنگ کردن اکستنشن مو، بهتر است یک بار موهای خود را شستشو دهید. برای این کار از شامپوی مناسب استفاده کرده و بدون مالش زیاد سر، اقدام به شستن موها نمایید. پس از آن موها را به خوبی خشک کرده و با شانه مناسب شانه نمایید. موها باید عاری از هر گونه گره‌خوردگی باشند تا در حین رنگ کردن با مشکلی مواجه نشوند.

 • رنگ مو و اکسیدان را مخلوط کنید

بر اساس قد و حجم موهای خود، از مخلوط رنگ مو و اکسیدان به اندازه مناسب استفاده کنید. رنگ مو و اکسیدان را درون کاسه رنگ بریزید و با برس رنگ به خوبی مخلوط نمایید. سعی کنید رنگ را به اندازه مورد نیاز آماده کنید تا در حین کار دچار کمبود رنگ نشوید.

 • رنگ کردن اکستنشن موها را شروع نمایید

برای رنگ کردن اکستنشن مو، بهتر است موها را تقسیم نمایید تا دچار مشکل نشوید. برای این کار می‌توانید از یک شانه تقسیم و تعدادی کلیپس کوچک استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید موها را به صورت هایلایتی رنگ کنید، از فویل‌های آلومینیومی استفاده کنید و موها را در داخل آنها رنگ نمایید.

 • موها را خشک کرده و شانه نمایید

پس از گذشت مدت زمان مقرر، موهای اکستنشن شده خود را بشویید و خشک نمایید. بهتر است برای خشک کردن موهایتان از سشوار استفاده نکنید و اجازه دهید موها در هوای آزاد خشک شوند. در صورت استفاده از ابزارهای حرارتی، از اسپری محافظ مو استفاده نمایید.

رنگ کردن اکستنشن مو به روش آبرنگی

رنگ کردن اکستنشن مو به روش آبرنگی

 

یک روش دیگری که برای رنگ کردن اکستنشن مو میتوان استفاده کرد، استفاده از یک ظرف آب است. به این صورت که در ابتدا یک فنجان آب گرم را در یک کاسه بزرگ بریزید و رنگ مویتان را به آن اضافه کنید. رنگ مو را با آب گرم ترکیب کرده و خوب به هم بزنید تا حل شود. سپس در یک سطل یا تشت بزرگ، آب داغ اضافه کرده و محلول رنگ را در داخل آن بریزید. پس از حل شدن رنگ در ظرف، موهای اکستنشن را در داخل آن به خوبی پخش کنید تا مرطوب شوند. سپس بعد از حدود 30 دقیقه موها را از سطل خارج کرده و موها را شستشو دهید. زمانی که رنگ موها به خوبی پاک شد، آن را خشک کرده و از رنگ موی جدید اکستنشن خود لذت ببرید.

چند نکته مهم برای رنگ کردن اکستنشن مو

 • بهترین زمان برای رنگ کردن کامل موها، پیش از انجام اکستنشن است. این کار را میتوان پیش از اکستنشن به راحتی انجام داد و پس از آن رنگ اکستنشن را بر اساس رنگ مو انتخاب و نصب کرد.
 • برای رنگ کردن اکستنشن موها، حتما از یک فرد ماهر و آرایشگر حرفه‌ای کمک بخواهید. اگر قصد داشتید موهای خود را تیره کنید، می‌توانید این کار را در منزل با کمک یک فرد دیگر انجام دهید. اما اگر قصد روشن کردن اکستنشن مو داشتید، حتما به یک آرایشگاه مراجعه نمایید.
 • برخی از برندهای اکستنشن نیاز به اصول خاصی برای رنگ کردن دارند. برای همین پیش از رنگ کردن از نحوه رنگ اکستنشن خود از فرد اکستنشن‌کار جویا شوید.
 • در رنگ کردن اکستنشن موها، از اکسیدان کمتر از 20 درصد استفاده کنید. چرا که موهای اکستنشن از آسیب‌پذیری بیشتری برخوردارند و در صورت استفاده از اکسیدان قوی، دچار آسیب زیادی می‌شوند.
 • در صورتی که از رنگ موهای کرمی استفاده کنید، آسیب کمتری به بافت موهایتان وارد خواهد شد.
 • رنگ کردن اکستنشن مو، تنها برای نوع طبیعی آن امکان‌پذیر است. برای اینکه مطمئن شوید موهایتان از نوع مصنوعی یا طبیعی است، می‌توانید آزمایش سوختگی را انجام دهید. به این صورت که حداقل 3 سانت از مو را به عنوان نمونه کوتاه کرده و یک سر آن را با کبریت بسوزانید. در صورتی که از موی سوخته بوی نامطبوع و پلاستیک به مشام برسد، یعنی موها از نوع مصنوعی است.
 • در صورت رنگ کردن اکستنشن موی مصنوعی، به آنها آسیب زیادی وارد می‌شود و پس از رنگ، با رنگ موها یکپارچه نمی‌شوند.

اکستنشن رنگی بهتر است یا رنگ کردن اکستنشن؟

 

اکستنشن رنگی بهتر است یا رنگ کردن اکستنشن؟

 

یکی از انواع اکستنشن، اکستنشن مو رنگی است. این موها به صورت آماده در رنگ‌های مختلفی موجود هستند و اغلب به صورت گیره‌ای یا کلیپسی روی موهای سر وصل می‌شوند. افرادی که قصد دارند در موهای خود تنوع ایجاد کرده و خیلی سریع تغییرات ظاهری در خود ایجاد نمایند، می‌توانند از اکستنشن‌های رنگی استفاده نمایند. بیشتر اکستنشن‌های رنگی از نوع فانتزی هستند و رنگ‌های متنوعی دارند. نکته‌ای که وجود دارد این است که اکستنشن‌های معمولی را نمیتوان خیلی به رنگ‌های فانتزی تغییر داد. چرا که این موها آسیب‌پذیر هستند و ممکن است دچار تغییر بافت شوند. بنابراین افرادی که قصد دارند دائما رنگ موهای اکستنشن خود را تغییر دهند، بهتر است به سراغ انواع اکستنشن موی رنگی بروند. اکستنشن موی رنگی به 3 صورت کلیپسی، نواری و تار مویی موجود می‌باشد. افراد می‌توانند یکی از این موها را انتخاب کرده و در شرایط مورد نیاز بر روی موهای خود نصب نمایند. حتی میتوان اکستنشن کلیپسی را در رنگ‌های مختلفی تهیه کرده و در مهمانی و جشن‌ها از رنگ خاصی از آنها استفاده کرد.

جمع بندی

رنگ کردن اکستنشن مو یکی از مواردی است که افراد باید در انجام آن به نکات زیادی توجه داشته باشند. افرادی که موهای خود را اکستنشن کرده و پس از مدتی قصد تغییر رنگ آن را دارند، باید در ابتدا از طبیعی بودن اکستنشن‌های خود مطمئن شوند. چرا که اکستنشن مو مصنوعی قابلیت تغییر رنگ ندارد و نمیتوان آن را به رنگ دیگری تغییر داد. در صورت رنگ کردن اکستنشن مصنوعی، بافت آن آسیب دیده و رنگ نهایی با رنگ موها یکپارچه نمی‌شود. برای رنگ کردن اکستنشن مو طبیعی، می‌توانید از یکی از دو روش اشاره شده در متن استفاده نمایید. یکی از روش‌های رنگ کردن اکستنشن، روش معمولی و دیگری روش آبرنگی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *