مزایای اکستنشن مو چیست؟

مزایای اکستنشن مو

امروزه بسیاری از خانم‌ها که دغدغه موهای بلند و پرپشت دارند، از روش‌های زیبایی موجود استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها اکستنشن مو است که از طریق آن شاخه‌های موی مصنوعی یا طبیعی به موهای سر متصل می‌شود. این شاخه‌ها می‌توانند هم رنگ موها باشند و یا از رنگ‌های متفاوتی برخوردار باشند و بدون نیاز به رنگ کردن موهای اصلی، سبب تغییرات زیادی در افراد شوند. در واقع اکستنشن مو فواید و مزایای زیادی دارد که برخی از آن بی‌اطلاع هستند. در این مطلب قصد داریم پیرامون مزایای اکستنشن مو صحبت کنیم و با انجام این روش زیبایی بیشتر آشنا شویم.

اکستنشن مو چیست؟

در ابتدا بهتر است با اکستنشن مو بیشتر آشنا شویم. اکستنشن مو چیست؟ یکی از روش‌های کاربردی است که بسیاری از خانم‌ها برای پرپشت کردن یا بلندتر کردن قد موهای خود از آن استفاده می‌کنند. در این روش موهای طبیعی یا مصنوعی به انتخاب خود فرد، به موهای اصلی وصل شده و از این طریق سبب بلندتر شدن و یا پر حجم شدن موها می‌گردد.

بررسی مزایای اکستنشن مو

 

بررسی مزایای اکستنشن مو

 

فواید و مزایای اکستنشن مو بی‌شمار است. در واقع این روش زیبایی نه تنها سبب بلند یا پر پشت شدن موها می‌شود، بلکه فواید دیگری نیز برای فرد به ارمغان می‌آورد. برای همین ما در اینجا به بررسی مزایای اکستنشن کردن موها می‌پردازیم. با توجه به این مزایا می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا اکستنشن کردن موها عملی کاربردی بوده و برای شما مناسب است یا خیر.

1- افزایش فوری قد موها

مزایای اکستنشن مو چیست؟

اولین مزیت اکستنشن کردن مو این است که خیلی فوری میتوان قد موهای طبیعی را افزایش داد. در واقع شاخه‌های موی اکستنشن در طول‌های مختلفی موجود هستند که افراد می‌توانند بر اساس شرایط و علایق خود، یکی از آنها را انتخاب کرده و از این طریق به قد موهای اصلی خود بیافزایند. زمانی که به یک سالن زیبایی جهت اکستنشن کردن مو مراجعه می‌کنید، با شاخه‌های مو در طول‌های مختلفی مواجه می‌شوید که می‌توانید از میان آنها طولی را انتخاب کنید که با سبک شما سازگاری داشته باشد. اگر دوست دارید موهایتان بیش از حد بلند شود، می‌توانید از حداکثر طول شاخه‌های اکستنشن استفاده کنید و از این طریق به قد موی دلخواه خود برسید.

2- افزایش حجم موها

از دیگر مزایای اکستنشن مو، میتوان به افزایش حجم موها و پر پشت شدنشان اشاره کرد. زمانی که شاخه‌های اکستنشن در لابه‌لای موهای اصلی نصب می‌شوند، سبب پر حجم شدن موها می‌شوند. بانوانی که موهای ظریف و نازکی دارند و از کم حجم بودن آنها ناراضی هستند، می‌توانند با این کار به حجم موهای خود بیافزایند و موهایشان را به شکل دلخواه خود تغییر دهند. با اکستنشن کردن موها، حجم از دست رفته موها بازگشته و زیبایی موها دو چندان خواهد شد. پس اگر به دلایل مختلفی حجم موهایتان کاهش چشمگیری پیدا کرده است، می‌توانید از طریق روش اکستنشن مو حجم از دست رفته را بازیابید.

3- تغییرات ظاهری آسان و سریع

 

تغییرات ظاهری آسان و سریع

 

بسیاری از بانوان برای ایجاد تغییرات ظاهری خود، به سراغ روش‌های پر هزینه‌ای می‌روند که برخی از آنها با عوارض و مشکلاتی همراه است. اما با استفاده از اکستنشن مو، میتوان خیلی سریع و آسان به تغییرات ظاهری دست پیدا کرد. اکستنشن مو در انواع مدل‌ها و رنگ‌های مختلف موجود است که با استفاده از آنها میتوان ظاهر و استایل خود را خیلی سریع تغییر داد. در واقع از آنجایی که موها نقش زیادی در ظاهر افراد دارند، با اضافه کردن شاخه‌های اکستنشن به آن میتوان تغییرات زیادی را در خود ایجاد کرد. همچنین افرادی که دوست دارند تنها برای مناسبت‌های خاصی چون مراسم عروسی، مهمانی و یا حتی تعطیلات سال نو تغییر کنند، می‌توانند به سراغ اکستنشن کردن موهای خود بروند. در صورتی که رنگ اکستنشن را به درستی انتخاب کرده و آن را در یک سالن زیبایی معتبر و با تجربه انجام دهید، می‌توانید تغییرات چشمگیری را در خود ایجاد نمایید.

4- نصب آسان

اکستنشن مو به روش‌های مختلفی به مو متصل می‌شود. برخی از آنها به صورت لیزری و توسط ابزارها و چسب‌ها به خصوصی به مو متصل می‌شوند. اما برخی از آنها از نوع گیره‌ای یا کلیپسی هستند که خیلی سریع و راحت میتوان از طریق آنها در موها تغییراتی ایجاد کرد. استفاده از اکستنشن کلیپسی یا گیره‌ای، بسیار راحت است و میتوان تنها در مناسبت‌های مختلف از آنها استفاده کرد. با این حال روش‌های دیگر نصب اکستنشن نیز بسیار راحت و سریع هستند و میتوان خیلی سریع در آرایشگاه به انجام آن پرداخت.

5- صرفه جویی در زمان

یکی دیگر از مزایای اکستنشن کردن موها، صرفه جویی در زمان است. دلیل آن هم این است که با وجود اکستنشن، دیگر نیازی به صرف ساعت‌ها وقت برای مش و هایلایت کردن موها نبوده و میتوان خیلی سریع موهای خود را تغییر داد. همچنین زمانی که موهای خود را به حجم و قد دلخواه برسانید، خیلی راحت می‌توانید با مدل‌هایی چون دم اسبی به آنها استایل خاص و زیبایی ببخشید.

6- تست کردن رنگ‌های مختلف

مزایای اکستنشن مو چیست؟

در گذشته بیشتر خانم‌ها برای ایجاد تغییرات در موها و ظاهر خود، از پوستیژ یا همان کلاه گیس استفاده می‌کردند. البته کماکان برخی افراد از این روش همچنان استفاده می‌کنند. با این حال با روی کار آمدن روش‌هایی چون اکستنشن و بافت آفرو، عده بیشتری جذب این روش‌های جدید شدند. چرا که این روش‌ها از زیبایی و حالت طبیعی بیشتری برخوردار هستند. استفاده از اکستنشن مو، راهی بسیار کاربردی برای تست کردن رنگ‌های مختلف است. در واقع بانوانی که تا به حال موهای خود را رنگ نکرده‌اند و از بهترین رنگ متناسب با پوست و ظاهر خود اطلاعی ندارند، می‌توانند از این طریق رنگ‌های مورد نظر را انتخاب و تست نمایند. با تست کردن رنگ‌های مختلف اکستنشن مو بر روی موهای طبیعی، میتوان از بهترین و متناسب‌ترین رنگ استفاده کرده و از این طریق موهای خود را زیباتر از قبل کرد.

7- عدم نیاز به رنگ کردن موها

از دیگر فواید اکستنشن کردن موها این است که میتوان بدون نیاز به رنگ و دکلره کردن مو، به تغییر رنگ موها پرداخت. افرادی که دوست ندارند موهای خود را رنگ و دکلره کنند و آسیبی به آنها برسانند، می‌توانند با استفاده از این روش زیبایی موهای خود را به حالت مش یا هایلایت در آورند. در واقع اگر شاخه‌های اکستنشن مو را متضاد با رنگ اصلی موهای خود در نظر بگیرید، حالتی چون موی مش شده به آن خواهید بخشید. با این حال اگر دوست دارید اکستنشن موهایتان طبیعی‌تر به نظر برسد، بهتر است از رنگ‌های یک یا دو درجه روشن‌تر از موهای خود استفاده کنید. پس از آن با حالت دهی به موها و فر یا صاف کردنشان، میتوانید به موهایی همچون موی هایلایت شده برسید.

8- عدم آسیب رسانی به موها

 

عدم آسیب رسانی به موها

در صورتی که اکستنشن مو را نزد افراد متخصص و کاربلد انجام دهید، تغییرات نهایی بدون کوچکترین آسیبی صورت می‌گیرد. در واقع همانطور که گفته شد، اکستنشن کردن روش خوبی به جای رنگ و دکلره کردن موها است. رنگ و دکلره مداوم می‌تواند سبب آسیب به موها شود و آنها را به حالت دمیج برساند. برای همین با استفاده از این روش زیبایی، دیگر شاهد مشکلات و عوارض رنگ و دکلره کردن مکرر موهای خود نخواهید بود. البته باز هم باید اشاره کنیم که مواد اکستنشن مو و تخصص اکستنشن‌کار در این قضیه نقش دارد. چرا که اگر از مواد نامرغوبی برای این کار استفاده شده و اکستنشن به روش اصولی و صحیحی انجام نشود، ممکن است باعث آسیب به موها و حتی ریزش آنها شود. پس حتما در انتخاب سالن زیبایی و آرایشگر خود دقت کنید.

9- افزایش اعتماد به نفس

از دیگر مزایای اکستنشن کردن مو این است که از طریق آن میتوان اعتماد به نفس خود را افزایش داده و با ظاهر و حس بهتری در مراسمات حاضر شد. آرایش و استایل مو نقش مهمی در اعتماد به نفس افراد دارد و سبب ایجاد حس بهتر در آنها می‌شود. به خصوص اگر مو با مشکلاتی چون کم حجمی روبرو باشد. برای همین اگر شما هم فکر می‌کنید که با اکستنشن مو می‌توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، حتما یک بار هم که شده آن را امتحان نمایید.

10- پوشش حدودی موخوره‌ها

مزایای اکستنشن مو چیست؟

با اینکه اکستنشن مو نقشی در برطرف کردن موخوره‌ها ندارد، اما می‌تواند تا حدودی آنها را پوشش دهد. در واقع شاخه‌های اکستنشن با قرار گیری در لابه‌لای موهای طبیعی، سبب مخفی کردن ایرادات مو همچون دو شاخه بودن موها می‌شود. از این رو اگر از این روش زیبایی استفاده کنید، علاوه بر مزایای اشاره شده می‌توانید ایرادات موهای اصلی را نیز پوشش داده و آنها را سالم‌تر جلوه دهید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی مزایای اکستنشن مو (benefits of hair extensions) پرداختیم. همانطور که ملاحظه کردید، اکستنشن کردن مو از مزایا و فواید زیادی برخوردار است. با این حال این روش معایبی هم دارد که از حوصله این مطلب خارج است. از مزایای اکستنشن مو میتوان به افزایش قد و حجم موها، تغییرات ظاهری سریع و آسان، نصب ساده و فوری، صرفه جویی در زمان، تست رنگ‌های مختلف، عدم نیاز به رنگ کردن موها، افزایش اعتماد به نفس و پوشش برخی از ایرادات مو اشاره کرد. پس اگر شما هم به دنبال یک راه برای تغییرات ظاهری با کمترین آسیب هستید، می‌توانید از اکستنشن مو استفاده کنید.

سوالات متداول

1- آیا برای موهای خیلی کوتاه هم میتوان از اکستنشن استفاده کرد؟

برای مشاوره بهتر، لطفا عکس موهای خود را برای ما ارسال کنید.

 

2- من در انتخاب رنگ اکستنشن مو مشکل دارم. چطوری بهترین رنگ را میشه انتخاب کرد؟

برای انتخاب بهترین رنگ اکستنشن مو، بهتر است به رنگ پایه موها و همچنین رنگ پوستتان توجه کنید.

 

3- با اکستنشن امکان پوشش برخی از عیوب مو وجود دارد؟

بله کم پشتی و برخی دیگر از عیوب را با استفاده از اکستنشن میتوان پوشش داد.

4 Comments

 1. فرشته رضایی گفت:

  من برای مجالس و مهمونی های خاص همیشه اکستنشن موقت استفاده میکنم و واقعا راضیم.

 2. شیدا گفت:

  خوبی اکستنشن اینه دیگه لازم نیست همش دغدغه رنگ مو داشت و میشه خیلی راحت استایل خود را تغییر داد.

 3. ریحانه گفت:

  اکستنشن کلیپسی خیلی راحته و میشه همیشه ازش استفاده کرد

 4. سیما نوری گفت:

  اکستنشن رینگی و کلیپسی برای مهمونی ها و مراسم ها خیلی کاربردین. ولی اگه میخواین اکستنشنتون ماندگاری بیشتری داشته باشه، روش‌های دیگه مثل اکستنشن لیزری و چسبی رو در آرایشگاه انجام بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *