آموزش اکستنشن مو در خانه

آموزش انواع روش های اکستنشن مو در خانه

اکستنشن مو یکی از روش‌های بسیار پرطرفدار است که در آن از شاخه‌های موی مصنوعی یا طبیعی برای افزایش قد یا حجم موها استفاده می‌شود. با این که بهتر است اکستنشن در سالن‌های زیبایی معتبر و نزد افراد متخصص صورت گیرد، اما برخی به انجام اکستنشن مو در خانه می‌پردازند. برای همین ما هم تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی و آموزش اکستنشن مو در خانه بپردازیم و به روش‌های انجام آن در منزل اشاره داشته باشیم.

چه اکستنشنی را برای انجام در خانه انتخاب کنیم؟

اکستنشن‌ها را میتوان از آرایشگاه‌ها و یا فروشگاه‌های لوازم آرایشی تهیه کرد. زمانی که برای خرید شاخه‌های اکستنشن مو اقدام می‌کنید، با چند گزینه روبرو می‌شوید. شاخه‌های اکستنشن مو به دو صورت طبیعی و مصنوعی موجود هستند که شما بسته به بودجه و شرایط خود می‌توانید یکی از آنها را خریداری نمایید.

اکستنشن مو مصنوعی، از مواد مصنوعی همچون پلاستیک ساخته می‌شود و همانطور که انتظار می‌رود ظاهر طبیعی ندارد. با این حال برخی بانوان برای کاهش هزینه اکستنشن، به سراغ شاخه‌های مصنوعی مو می‌روند. این دسته از اکستنشن‌ها به دلیل پلاستیکی بودن، از براقیت و درخشانی زیادی برخوردار هستند.

اکستنشن مو طبیعی بر عکس نوع مصنوعی، از موهای طبیعی ساخته می‌شود. برای همین حالت طبیعی بیشتری دارد و بانوان بیشتری جذب آن می‌شوند. از میان اکستنشن‌های طبیعی محبوب میتوان به نوع هندی، برزیلی و مالزیایی اشاره کرد. اکستنشن‌ مو طبیعی همچون موهای واقعی قابلیت حالت دهی، صاف کردن و رنگ کردن را دارد. برای همین با توجه به این خصوصیات می‌توانید از میان اکستنشن مو مصنوعی و طبیعی یک مورد را برای خرید انتخاب کرده و سپس به سراغ اکستنشن کردن موهای خود در منزل بروید.

اکستنشن کلیپسی یکی از بهترین‌ روش‌ها برای خانه

 

اکستنشن کلیپسی یکی از بهترین‌ روش‌ها برای خانه

 

اگر به فکر اکستنشن کردن موهای خود در خانه هستید، اکستنشن کلیپسی یکی از بهترین گزینه‌ها برایتان است. چرا که این روش بسیار سریع انجام می‌شود و ساده است. روش اکستنشن کردن موها با استفاده از کلیپس به این صورت است که یک کلیپس به موهای اصلی و نزدیک به ریشه موها وصل شده و سپس میتوان همان را به راحتی از موها جدا کرد. برای این کار باید موها را تقسیم نمایید و به شاخه‌های مورد نظر خود یک دسته از موی اکستنشن را متصل نمایید. معمولا اکستنشن‌های کلیپیسی از هشت نوار مو برخوردارند که با ابعادی بین 5 تا 20 سانتی متر به فروش می‌رسند. زمانی که قصد داشتید هر یک از اکستنشن‌ها را به موهای خود نصب کنید، باید لایه‌ای را به اندازه 2.5 سانت از موهای خود بردارید و اکستنشن را به آن متصل نمایید. حال در اینجا برای درک بهتر، به مراحل اکستنشن موی کلیپسی در خانه می‌پردازیم.

 • تقسیم بندی موها

برای اکستنشن کردن موها در خانه، باید آنها را به ردیف‌های تمیز و یکدستی تقسیم کنید. بهترین کار این است که موهای خود را در بالای سر ببندید و سپس شروع به جدا کردن یک لایه از پایین مو کرده و آن را به روی گردن بریزید. در واقع برای اکستنشن کردن باید همواره یک ردیف از موها را جدا کرده و به آن شاخه‌های اکستنشن را متصل نمایید.

 • پوش دادن موها

پس از مرحله اول، باید موهای خود را با یک شانه پوش دهید تا حجم آن کمی افزایش پیدا کند. پوش دادن مو برای این است که اتصال اکستنشن کمی راحت‌تر صورت گیرد. از آنجایی که موهای طبیعی کمی لیز هستند و از داخل کلیپس سر می‌خورند، با پوش دادن کمی از ایجاد این مشکل جلوگیری می‌شود. علاوه بر این با پوش دادن موها می‌توانید کلپیس‌ها را پوشش دهید و از نمایان شدن اکستنشن‌ها خودداری نمایید.

 • اتصال کلیپس به ریشه موها

در این مرحله باید انگشتان خود را به داخل موهای پوش داده شده ببرید تا بتوانید کلیپس و شاخه اکستنشن را به موهای اصلی وصل نمایید. دسته‌های مو باید با فاصله مساوی به موهای واقعی وصل شود تا موها در انتها کوتاه و بلند نشوند. البته اگر در انتهای کار با موهای بلند و کوتاه مواجه شدید، می‌توانید آنها را با قیچی مرتب کنید.

 • اضافه کردن اکستنشن به مابقی ردیف‌ها و پایان کار

مراحلی که اشاره شد را باید برای تمام ردیف‌های مو انجام دهید. زمانی که به آخرین ردیف رسیدید و اتصال اکستنشن با کلیپس را انجام دادید، می‌توانید موهای خود را شانه بزنید تا موهای اکستنشن با موهای واقعی ادغام شود و به حالت یکدست و طبیعی برسند. توجه داشته باشید که در پایان کار نباید اثری از کلیپس‌ها وجود داشته باشد و باید کاملا پوشیده باشند. برای همین اگر یک کلیپس دیده شد، می‌توانید آن را کمی جابجا کنید.

آموزش اکستنشن مو در خانه با رینگ

 

آموزش اکستنشن مو در خانه با رینگ

 

اکستنشن با رینگ یکی از انواع اکستنشن است که میتوان آن را در خانه انجام داد. در اینجا به آموزش اکستنشن مو در خانه با رینگ می‌پردازیم.

 • در مرحله اول باید مو را تقسیم بندی کرده و یک بخش آن را انتخاب کرد. خطوطی که برای کار ایجاد می‌شود، باید کاملا صاف و تمیز باشند تا نتیجه کار هم تمیز و زیبا شود.
 • پس از آن باید یک دسته یک سانتی متری از مو را برداشته و موها را داخل قلاب قرار داد. سپس با کمک قلاب باید موها را به داخل حلقه یا همان رینگ برده و به فاصله یک سانتی متر از ریشه‌ها اکستنشن را نصب کرد. قلاب مورد استفاده باید از نوع مخصوص باشد.
 • زمانی که موهای اکستنشن داخل رینگ‌ها قرار بگیرند، باید با استفاده از انبر مخصوص اکستنشن مستحکم شوند.
 • این کار را باید برای تمام شاخه‌های موی مورد نظر به فاصله یک سانتی متری از دسته موی قبلی انجام داد.

بهتر است اکستنشن مو با رینگ را از پشت سر شروع کنید تا به تدریج به جلوی مو برسید. در واقع معمولا برای اکستنشن، از موهای پشت سر کار شروع شده و سپس به بخش‌های کناری و وسط سر می‌رسد. پس از آن نیز نوبت به بخش‌های بالایی سر می‌رسد. در نهایت شاخه‌های اکستنشن با موهای طبیعی اقدام می‌شوند و ظاهر طبیعی و زیباتری پیدا می‌کنند.

آموزش اکستنشن مو رنگی در خانه

اکستنشن مو رنگی، یکی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به تغییرات بزرگ در ظاهر است. با استفاده از این اکستنشن‌ها میتوان موهای خود را به حالت هایلایت، آمبره و بالیاژ در آورده و تغییر زیادی در ظاهر و استایل خود ایجاد کرد. اکستنشن مو رنگی به صورت طبیعی و مصنوعی در رنگ‌های مختلف وجود دارد که افراد می‌توانند از میان آنها بهترین رنگ و نوع را انتخاب نمایند. حال در رابطه با اکستنشن‌های رنگی مو باید اشاره کرد که این اکستنشن‌ها به چند روش قابل نصب هستند که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم.

 • اکستنشن مو رنگی کلیپسی: همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، شما می‌توانید در خانه اقدام به اکستنشن کردن موهای خود با استفاده از اکستنشن کلیپسی نمایید. این دسته از اکستنشن‌ها از نصب ساده‌ای برخوردارند و از طریق کلیپس یا گیره موجود در سر خود به موها وصل می‌شوند.
 • اکستنشن مو رنگی نواری: این دسته از اکستنشن‌ها را باید به روش‌هایی چون حرارتی، گره‌ای و یا چسبی به سر متصل کرد. برای همین شاید روش ایده‌آلی برای انجام دادن در منزل نباشد. با این حال اگر قصد داشتید به اکستنشن کردن موها در خانه با چسب و یا ابزارهای حرارتی بپردازید، می‌توانید از اکستنشن موی رنگی نواری با رنگ دلخواه خود استفاده کنید.
 • اکستنشن رنگی تار مویی: این دسته از اکستنشن‌ها به صورت دسته‌های کوچک و تارهای کم وجود دارند. برای همین جهت اتصال این شاخه‌ها باید از روش‌هایی چون بافت، گره یا رینگ استفاده کرد. ظرافت اکستنشن‌های رنگی تار مویی بسیار زیاد است. از این رو بیشتر از این اکستنشن‌ها در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود.
 • اکستنشن بافت مو رنگی: این دسته از اکستنشن‌ها به صورت موهای بافته شده وجود دارند که افراد می‌توانند آنها را خریداری کرده و برای اتصال به موهای خود استفاده نمایند.

نکاتی برای ماندگاری اکستنشن مو در خانه

 

نکاتی برای ماندگاری اکستنشن مو در خانه

اگر به انجام اکستنشن مو در خانه پرداختید، بهتر است برای افزایش ماندگاری آن به نکات زیادی توجه داشته باشید. در درجه اول حتما برای شانه زدن موهای خود از یک برس نرم و مناسب استفاده کنید. همچنین نحوه شانه زدن موهای اکستنشن شده بسیار مهم است و نباید با فشار زیاد صورت گیرد. این کار را باید به آرامی و از بالای سر تا پایین موها انجام دهید. هنگام خواب نیز بهتر است موهای خود را با یک کش مناسب جمع کنید. این کش نباید سفت باشد و باعث کشیدگی موها شود. یادتان باشد که اکستنشن مو در خانه نیز نیاز به ترمیم دارد. برای همین اگر از روش‌هایی چون اکستنشن حرارتی و یا اکستنشن با چسب در خانه استفاده کردید، باید به ترمیم اکستنشن توجه داشته باشید.

جمع بندی

بسیاری از بانوان اکستنشن مو را در خانه انجام می‌دهند تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند. با این حال باید بدانید که اکستنشن کردن مو اصولی دارد که اگر به آنها توجه نشود، مو دچار آسیباتی چون ریزش می‌گردد. برای همین است که توصیه می‌شود اکستنشن را در آرایشگاه‌های معتبر و نزد افراد متخصص انجام دهید. حال اگر قصد اکستنشن کردن موها در خانه را داشتید، می‌توانید از روش‌هایی چون اکستنشن رینگی، اکستنشن کلیپسی، اکستنشن حرارتی، اکستنشن بافت و غیره استفاده کنید و از این طریق به قد و حجم موهای خود بیافزایید.

سوالات متداول

 

1- آیا میشه اکستنشن کلیپسی را برای چند روز استفاده کرد؟

بله فقط بهتر است قبل از شستشوی موها و حتی خواب این اکستنشن‌ها را از موهای خود جدا کنید.

 

2- اکستنشن رینگی بهتر است یا کلیپسی؟

نصب اکستنشن کلیپسی راحت‌تر است. با این حال این موضوع بیشتر بستگی به شرایط خودتان دارد.

 

3- برای اکستنشن مو در خانه اکستنشن‌های مصنوعی بهتر هستند یا اکستنشن های طبیعی؟

برای انتخاب اکستنشن طبیعی یا مصنوعی مو بهتر است به بودجه خودتان توجه کنید و ویژگی‌ها و خصوصیات هر یک را در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *