آشنایی با اکستنشن مو با چسب

آشنایی با اکستنشن مو با چسب

اکستنشن مو یکی از روش‌های پرطرفدار است که از آن برای بلند کردن یا پر پشت کردن موها استفاده می‌شود. حال برای اکستنشن کردن موها روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از مرسوم‌ترین آنها، استفاده از چسب مخصوص برای اکستنشن است. اکستنشن مو با چسب، یک روش رایج است که بسیاری از آن برای اتصال شاخه‌های اکستنشن به موهای اصلی استفاده می‌کنند. دلیل رایج بودن این روش این است که میزان مزایای آن، بسیار بیشتر از معایب آن است. حال باید دید که اکستنشن مو با چسب به چه صورت انجام می‌شود و چه چسبی برای این کار باید مورد استفاده قرار بگیرد؟ در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

چسب کراتین یا چسب اکستنشن چیست؟

 

چسب کراتین یا چسب اکستنشن چیست؟

 

چسب کراتین، چسبی است که از آن برای اکستنشن کردن موها و افزودن شاخه‌های مو به موهای اصلی استفاده می‌شود. همانطور که از نام این چسب مشخص است، این چسب ماده‌ای طبیعی و گیاهی بوده و کاملا بدون ضرر است. برای همین اکستنشن مو با چسب کراتین، روشی بی‌ضرر است و مشکلی برای موها ایجاد نمی‌نماید. از چسب کراتین میتوان برای اتصال موهای مصنوعی یا طبیعی اکستنشن استفاده کرده و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.  البته برای اتصال موها با استفاده از چسب کراتین، باید از دستگاه مخصوصی استفاده کرد. پیشتر از دستگاه‌های معمولی برای این کار استفاده می‌شده است. اما امروزه دستگاه‌های لیزری به بازار آمده‌اند که برای اکستنشن مو با چسب به روش حرارتی بسیار ایده آل هستند. دستگاه‌های لیزری از این قابلیت برخوردار هستند که درجه حرارتشان را با توجه به جنس مو تنظیم و کنترل کرد. برای همین این کار با کمترین آسیب به موها انجام شده و مشکلی در بافت مو ایجاد نمی‌نماید.

آموزش اکستنشن مو با چسب کراتین

 

آموزش اکستنشن مو با چسب کراتین

 

اگر برایتان سوال است که اکستنشن مو با چسب کراتین به چه صورت انجام می‌شود، به این بخش توجه داشته باشید. در ابتدا به شدت توصیه می‌کنیم که برای اکستنشن کردن موها با استفاده از چسب گیاهی کراتین، حتما به یک متخصص مراجعه کنید و این کار را نزد هر شخصی انجام ندهید. حتی برخی افراد به اکستنشن مو در خانه می‌پردازند که این کار یک عمل پر ریسک است. چرا که احتمال آسیب دیدگی به موها در این شرایط بسیار زیاد است. خوب است اشاره کنیم که فرآیند اکستنشن کردن موها با چسب، در حدود 2 ساعت طول می‌کشد. البته بسته به مهارت آرایشگر و همچنین تعداد شاخه‌های مو، این زمان می‌تواند کمی متغیر باشد. حال ما در اینجا به آموزش اکستنشن مو با چسب حرارتی می‌پردازیم تا با مراحل آن کمی آشنایی داشته باشید.

 • در ابتدا آرایشگر شروع به شستن موها می‌کند. دلیل آن هم این است که اگر مواد اضافی چون ماسک مو یا ژل مو بر روی موهای سر وجود داشته باشد، اتصال شاخه‌های اکستنشن به راحتی صورت نمی‌گیرد. برای همین در اولین گام معمولا به شستن موها با استفاده از شامپوی مناسب می‌پردازند و سپس آن را شانه می‌کنند تا هر گره‌ی موجودی از بین برود.
 • پس از آن باید موها را تقسیم کرده تا اکستنشن به شکل تمیزی انجام شود. پس از لایه لایه کردن موها، باید یک بخش از پایین آن را برداشته و سپس اکستنشن را با چسب به موها متصل کرد.
 • در این زمان باید از دستگاه لیزری یا دستگاه دیگر، برای اتصال و چسباندن چسب کراتین استفاده کرد. شاخه‌های اکستنشن با ذوب و آب شدن چسب کراتین، به موهای اصلی وصل می‌شوند.
 • زمانی که چسب در محل اتصال ذوب شود، آرایشگر کمی آن را بین انگشتان خود می‌چرخاند تا اتصال محکمی شکل گیرد.
 • روند اتصال موهای اکستنشن، از بخش پایین ادامه پیدا کرده و به سمت بالا و جلوی مو می‌رسد. زمانی که اتصال اکستنشن با چسب به جلوی مو برسد، کار تمام شده و باید موها را شانه زد تا شاخه‌های اکستنشن در لابه‌لای موهای اصلی قرار بگیرند.

نحوه ریموو اکستنشن چسبی به چه صورت است؟

 

نحوه ریموو اکستنشن چسبی به چه صورت است؟

 

اگر به هر دلیلی قصد ریموو کردن اکستنشن چسبی خود را داشتید، حتما به آرایشگاه مراجعه کرده و این کار را به آرایشگر بسپارید. برخی افراد در خانه به ریموو اکستنشن می‌پردازند که این کار اصولی نبوده و آسیب رسانی به موها را بیشتر می‌کند. در آرایشگاه طبق مراحل زیر، اقدام به حذف و ریموو اکستنشن موی چسبی می‌کنند:

 • برای باز کردن شاخه‌های موی اکستنشن چسبی، باید از محلول ریموور استفاده شود. این محلول‌ها مخصوص هستند و برای این کار تولید و عرضه شده‌اند.
 • آرایشگر باید برای ریموو کردن موهای اکستنشن، دور آنها را طلق پیچیده و سپس یک پنبه آغشته به ریموور را به محل اتصال چسب بزند.
 • زمانی که ریموور سبب شل شدن چسب کراتین شود، آنها را با استفاده از یک انبر به آرامی جدا می‌کنند.
 • با باز شدن چسب و برداشتن موهای اکستنشن، عمل ریموو به پایان رسیده و میتوان به موهای طبیعی و اصلی خود مجددا دست پیدا کرد.

چرا اکستنشن مو با چسب کراتین را انتخاب کنیم؟

 

چرا اکستنشن مو با چسب کراتین را انتخاب کنیم؟

 

اکستنشن کردن موها با چسب کراتین مزایای زیادی دارد. اگر بخواهیم به مزایای اکستنشن مو با چسب کراتین بپردازیم، باید به موارد زیر اشاره داشته باشیم.

 • روشی ایمن با آسیب کم

در صورتی که از چسب کراتین برای اکستنشن کردن موها استفاده کنید، نباید نگرانی از بابت واکنش‌های آلرژیک و آسیب دیدگی مو داشته باشید. دلیل آن هم این است که چسب کراتین یک ماده طبیعی است که هیچ خطری برای موها ندارد. از این رو تمام افراد حتی آنهایی که از پوست سر حساسی برخوردار هستند، می‌توانند از این ماده استفاده نمایند.

 • اتصال طبیعی و راحت

اکستنشن مو با چسب کراتین باعث می‌شود تا موها از حالت طبیعی و یکدستی برخوردار شوند. در واقع مزیتی که این روش دارد این است که پس از پایان کار، اثری از چسب کراتین بر روی موها قابل مشاهده نبوده و کار کاملا تمیز و طبیعی به پایان می‌رسد.

 • دوام بالا

در صورتی که به نکات نگهداری از اکستنشن با چسب توجه کنید، ماندگاری آن به سه تا شش ماه افزایش پیدا می‌کند. البته اگر ندانید که چگونه باید در روزهای اولیه از آنها مراقبت کنید، باز هم شاهد شل شدگی یا آسیب اتصالات چسبی نخواهید بود. بنابراین اتصال شاخه‌های اکستنشن با چسب کراتین، یک روش با دوام بالا است.

نکات مراقبتی پس از اکستنشن مو با چسب

 

نکات مراقبتی پس از اکستنشن مو با چسب

 

گرچه اکستنشن مو با چسب کراتین چند ماه ماندگاری دارد، اما این روش هم نیمه دائمی بوده و نیاز به مراقبت دارد. در اینجا به چند نکته مراقبتی پس از اکستنشن مو چسبی اشاره می‌کنیم تا بتوانید با توجه به آنها میزان دوام و ماندگاری اکستنشن را افزایش دهید.

 • جهت افزایش اتصال و دوام چسب کراتین، پس از اکستنشن از شستن موها به مدت 48 ساعت خودداری کنید.
 • موهای اکستنشن شده خود را هر روز نشورید. بهترین کار این است که در هفته حداکثر 2 یا 3 بار برای شستن موها اقدام شود. چرا که هر چقدر موهای اکستنشن شده با چسب کراتین بیشتر شسته شوند، اتصال چسب بیشتر آسیب دیده و زودتر شل و باز می‌شود.
 • هنگام شستشوی موهای اکستنشن شده خود، از آب سرد استفاده نمایید. چرا که آب گرم بر روی چسب کراتین تاثیر می‌گذارد و می‌تواند به خود موهای اصلی نیز آسیب وارد کند.
 • برای شستشوی موهای اکستنشن از شامپوهای مناسب استفاده کنید. شامپوهایی که عاری از سولفات، سیلیکون و مواد الکلی هستند، برای این کار مناسب می‌باشند.
 • قبل از خواب موهای خود را با یک کش نرم ببندید تا از گره خوردن آن هنگام خواب جلوگیری شود.
 • زمانی که قصد استفاده از ابزارهای حرارتی چون اتوی مو را داشتید، سعی کنید به محل اتصال و چسب کراتین حرارت زیادی وارد نکنید. این کار سبب ذوب آنها و جدا شدن شاخه‌های اکستنشن می‌شود.
 • همچنین بهتر است در قرار گرفتن در معرض آب‌های شور یا آب‌های کلردار استخر خودداری کنید. این مواد نیز برای چسب کراتین اکستنشن مضر هستند و به آنها آسیب وارد می‌کنند.
 • در صورتی که یک یا چند شاخه اکستنشن از مو جدا شد، بهتر است به سالن مراجعه کرده و برای ترمیم اکستنشن مو با چسب در همانجا اقدام کنید.

هزینه اکستنشن مو با چسب کراتین چقدر است؟

 

هزینه اکستنشن مو با چسب کراتین چقدر است؟

 

هزینه اکستنشن مو بستگی به عوامل مختلفی دارد. برای مثال نوع اکستنشن (طبیعی یا مصنوعی بودن)، تعداد شاخه‌های اکستنشن، مواد و ابزارهای لازم و شهرت سالن و آرایشگر در قیمت اکستنشن مو تاثیر دارند. همچنین در روش اکستنشن مو با چسب، نوع چسب به کار رفته و قیمت آن در این مورد دخیل است. بسته به اینکه قیمت چسب کراتین اکستنشن مو چقدر باشد، هزینه نهایی نیز متغیر می‌باشد. بنابراین اگر قصد دارید به طور دقیقی از هزینه اکستنشن مو مطلع شوید، می‌توانید با مشاوران یاسمن بیوتی تماس بگیرید و بر اساس شرایط مورد نظر، از هزینه انجام کار مطلع شوید.

جمع بندی

اکستنشن مو با چسب یکی از روش‌های رایج است که برخی از افراد از آن استفاده می‌کنند. در این روش اغلب از چسب کراتین که ماده‌ای گیاهی و بدون ضرر است، برای اتصال شاخه‌های مو استفاده می‌شود. با این حال خوب است اشاره کنیم که چسب‌های دیگری چون چسب باندینگ یا نوار چسب مو نیز برای این کار می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

سوالات متداول

 

1- آیا چسب کراتین اکستنشن مو کاملا بی‌ضرر است؟

بله این چسب به دلیل گیاهی بودن، بدون ضرر است و مشکلی برای موها ایجاد نمیکند.

 

2- چسب کراتین به چه صورت به موها وصل می‌شود؟

در حال حاضر اغلب از دستگاه‌های لیزری برای اعمال حرارت به چسب کراتین و چسباندن موها به آن استفاده می‌کنند.

 

3- آیا میتوان چسب کراتین را در خانه ریمو کرد؟

بهتر است برای این کار به آرایشگاه مراجعه کنید تا از ریمورهای مخصوص برای برداشتن آن استفاده شود.

 

2 Comments

 1. elnaz گفت:

  دوام اکستنشن با چسب کراتین خیلی بالاتر هست و ماندگاریش از سایر روشها بیشتره

 2. بهاره گفت:

  بهتره این روش اکستنشن مو را در سالن‌های آرایشی معتبر انجام بدید تا خیالتون از بابت مرغوب و با کیفیت بودن چسب راحت باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *