اکستنشن مو لاینی چیست؟

روش اکستنشن مو لاینی به چه صورت است؟

خانم‌هایی که دوست دارند ظرف مدت کوتاهی به موهای بلند یا پر حجمی دست پیدا کنند، می‌توانند از روش اکستنشن مو استفاده کنند. اکستنشن یکی از متدهای زیبایی است که از طریق آن میتوان موهای خود را به حجم یا قد دلخواه رساند. برای این کار هم چندین شیوه و روش وجود دارد که یکی از آنها به اکستنشن لاینی یا دوختی معروف است. در این مطلب قصد داریم در رابطه با اکستنشن لاینی صحبت کنیم و به تفاوت آن با سایر روش‌ها بپردازیم.

اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو یکی از روش‌های زیبایی بوده که به معنای اضافه کردن مو به موهای طبیعی است. اکستنشن نه تنها برای مو، بلکه برای مژه و ابرو نیز قابل انجام است. با استفاده از اکستنشن مو میتوان موهای طبیعی را به طول و حجم مورد نظر خود رساند و از این طریق به زیبایی بیشتر آنها کمک کرد. اکستنشن‌های مو در دو نوع مصنوعی و طبیعی موجود هستند که هر یک از ویژگی‌ها و مزایای به خصوصی برخوردار می‌باشند. همچنین اکستنشن‌ مو به روش‌هایی چون دائمی و موقت قابل انجام است و بر اساس شرایط فرد قابل انتخاب می‌باشد. در زیر با اکستنشن‌های مصنوعی و طبیعی بیشتر آشنا می‌شویم.

 • اکستنشن موی طبیعی

 

اکستنشن موی طبیعی

 

همانطور که از نام این اکستنشن مشخص است، اکستنشن طبیعی درست مانند موهای واقعی و طبیعی سر است و میتوان آن را همچون موهای خود به رنگ و حالت دلخواه در آورد. این یعنی اکستنشن مو طبیعی قابلیت رنگ کردن، صاف کردن و فر کردن دارد. برای همین است که بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند از موهای طبیعی برای اکستنشن کردن استفاده کنند. با این حال همانطور که انتظار می‌رود، قیمت اکستنشن مو طبیعی بیشتر از نوع مصنوعی است.

 • اکستنشن موی مصنوعی

اکستنشن مو مصنوعی بر خلاف نوع طبیعی است و با استفاده از مواد مصنوعی و پلاستیکی در کارخانه ساخته می‌شود. برای همین نسبت به موهای طبیعی ضخیم و سفت‌تر هستند و معمولا به خوبی با موهای واقعی ترکیب نمی‌شوند. همچنین این دسته از اکستنشن‌ها قابلیت رنگ و حالت دهی ندارند و افراد در این زمینه محدودیت دارند. با این حال از آنجایی که اکستنشن مو مصنوعی براقیت زیادی دارد و هزینه آن نسبت به نوع طبیعی کمتر است، برخی ترجیح می‌دهند از این نوع اکستنشن‌ها استفاده نمایند.

بررسی اکستنشن مو لاینی

 

بررسی اکستنشن مو لاینی

 

اکستنشن انواع مختلفی دارد که یکی از آنها اکستنشن لاینی است. این روش که به اکستنشن دوختی هم معروف است، به صبر و حوصله بیشتری نیاز دارد. برای این کار هم باید موهای طبیعی را به شکل دوخت‌دار درآورده و سپس با استفاده از نخ و سوزن مخصوص موهای اکستنشن را به بافت روی سر وصل کرد.

تفاوت اکستنشن لاینی با سایر روش‌ها

یکی از تفاوت‌هایی که اکستنشن دوختی یا لاینی با سایر روش‌های اکستنشن دارد این است که حتما باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد. حتی خود فرد هم نمیتواند این کار را به تنهایی انجام دهد و باید این کار را به یک فرد با تجربه در این زمینه بسپارد. فردی که به اکستنشن لاینی می‌پردازد، باید اکستنشن‌ها را با حوصله زیاد روی سر دوخت نماید. از دیگر تفاوت‌های این روش با سایر روش‌های اکستنشن باید به نگهداری زیاد و با دقت از موها اشاره کرد. با اینکه هر متد از اکستنشن نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی دارد، اما در اکستنشن لاینی باید به این موضوع توجه بیشتری شود و به تمام نکات مراقبتی از اکستنشن توجه گردد. هر چقدر نکات مربوطه بیشتر مورد توجه قرار بگیرند، ماندگاری اکستنشن لاینی بیشتر خواهد شد.

روش انجام اکستنشن لاینی

 

روش انجام اکستنشن لاینی

 

اکستنشن لاینی به دو روش قابل انجام است که یکی از روش‌های آن قدیمی‌تر است و در حال حاضر دیگر از آن استفاده زیادی نمی‌شود. در روش قدیمی در ابتدا به انجام بافت آفریقایی پرداخته و سپس موی سردوخت شده را با استفاده از لوازم به موی طبیعی متصل می‌کردند. اما روش جدیدتر با استفاده از ابزاری چون رینگ انجام می‌شود که در اینجا به بررسی آن می‌پردازیم:

 • برای شروع کار باید همچون هر روش دیگری در ابتدا موها را تقسیم بندی کرد.
 • پس از آن باید قسمتی از مو را به صورت شطرنجی جدا کرده و سپس مهره یا رینگ را از آن رد کرد.
 • در حدود یک سانت تا ریشه، با استفاده از انبر مخصوص به سفت کردن رینگ‌ها پرداخته و اتصال را ایجاد کرد.
 • پس از اتصال مهره‌ها در یک ردیف، باید موی سردوخت را توسط نخ و سوزن مخصوص به مو بدوزیم.
 • این کار باید به صورت ردیف به ردیف و بر اساس حجم مورد نظر مشتری انجام شود تا کار اکستنشن موی لاینی به اتمام برسد.

اکستنشن لاینی برای چه افرادی مناسب است؟

 

اکستنشن لاینی برای چه افرادی مناسب است؟

 

اکستنشن مو برای اکثر افرادی که از موهای کوتاهی برخوردار هستند و می‌خواهند خیلی سریعتر طول و قد آن را افزایش دهند، مناسب است. همچنین افرادی که از موهای کم پشتی برخوردارند و از این موضوع ناراضی هستند، میتوانند از طریق اتصال شاخه‌های مویی اکستنشن به حجم آن بیافزایند. بهتر است اشاره شود افرادی که از حساسیت پوستی خاصی برخوردار هستند و یا مشکلات و ناراحتی‌هایی در ناحیه موی سر خود دارند، بهتر است پیش از انجام اکستنشن این موضوع را با افراد متخصص در میان بگذارند تا بعدا دچار مشکل و عوارضی نشوند. پس به طور خلاصه میتوان گفت اکستنشن لاینی یا هر روش اکستنشن دیگری، برای این دسته از افراد مناسب است:

 • افرادی که از حجم موی کمی برخوردار هستند و دوست دارند موهای پرپشت‌تری داشته باشند، میتوانند از اکستنشن مو استفاده کنند.
 • افرادی که به تازگی موهای خود را کوتاه کرده‌اند و از نتیجه آن راضی نیستند و یا به کل دوست دارند برای شرکت در یک مهمانی یا مراسم موهای خود را بلندتر نمایند، میتوانند از اکستنشن مو استفاده کنند.
 • افرادی که اهل تنوع و تغییرات زیاد در ظاهر خود هستند و دوست دارند خیلی سریع به ظاهر جدیدتر و جذابتری دست پیدا کنند، می‌توانند از این روش زیبایی استفاده نمایند.

بهتر است اشاره شود که اکستنشن مو محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سنی که باشند می‌توانند از این روش زیبایی برای موهای خود استفاده کنند.

بررسی عوارض اکستنشن مو لاینی

 

بررسی عوارض اکستنشن مو لاینی

 

به طور کلی اگر اکستنشن مو به صورت صحیح و اصولی انجام شود، عوارض زیادی ندارد. اکستنشن باید با استفاده از مواد مرغوب و زیر نظر افراد متخصص صورت گیرد تا کمترین عارضه را داشته باشد. اما اگر این کار نزد افراد غیر متخصص انجام شده و یا از مواد بی‌کیفیتی برای این کار استفاده شود، ممکن است افراد با مشکلاتی در ناحیه پوست سر و یا موهای طبیعی خود روبرو شوند. در اینجا به چند مورد از عوارض اکستنشن مو می‌پردازیم:

 • تحریکات پوستی: یکی از عوارض شایع اکستنشن کردن مو، مربوط به تحریکات و بیماری‌های پوستی است. برخی از افرادی که از پوست حساسی برخوردار هستند، ممکن است پس از اکستنشن به خصوص در اکستنشن با موی مصنوعی، با مشکلاتی چون خارش، قرمزی و تحریک پوست مواجه شوند. البته این عارضه موقت بوده و ظرف مدت چند ساعت یا چند روز از بین می‌رود. با این حال اگر از مشکل پوستی خاصی برخوردار هستید، بهتر است این موضوع را با فرد اکستنشن کار در میان بگذارید و از انجام این کار نزد هر شخصی خودداری نمایید.
 • ریزش مو: برخی از افراد ممکن است به دلیل اکستنشن کردن موهای خود، دچار ریزش مو شوند. این مورد هم یکی از عوارض شایع در این زمینه است و بستگی به عوامل مختلفی دارد. افرادی که دچار ریزش مو هستند، با اکستنشن کردن موجب شدت پیدا کردن ریزش مو می‌شوند.
 • ایجاد شکستگی در مو و یا احساس درد: در صورتی که اکستنشن مو به صورت نادرستی اعمال شود، ممکن است سبب شکستگی موهای طبیعی شود. همچنین در برخی از مواقع افراد کمی درد و ناراحتی را در ناحیه موهای سر خود احساس می‌کنند.
 • آسیب دیدگی موهای طبیعی به دلیل حجم زیاد اکستنشن: اکستنشن مو باید به صورت اصولی انجام شود و از حجم موی متناسب برای آن استفاده گردد. در صورتی که حجم موی اضافه شده با حجم موهای طبیعی متناسب نباشد، سبب آسیب دیدگی موهای طبیعی می‌شود.

از آنجایی که در اکستنشن لاینی از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود، عوارض آن بسیار کم است. در واقع این روش یکی از روش‌های سالم اکستنشن کردن مو است. با این حال اگر این کار به درستی صورت نگیرد و از حجم غیر متناسبی برای آن استفاده شود، افراد ممکن است با عوارض اشاره شده مواجه شوند.

انجام اکستنشن لاینی در سالن یاسمن بیوتی

 

انجام اکستنشن لاینی در سالن یاسمن بیوتی

 

اگر دوست دارید موهای خود را از طریق متد لاینی یا هر روش دیگری اکستنشن کنید، میتوانید این کار را در سالن یاسمن بیوتی انجام دهید. یاسمن بیوتی از جمله مراکز زیبایی و آرایشی در شهر کرج است که در زمینه اکستنشن مو دارای تخصص و مهارت زیادی می‌باشد. در این سالن از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد به همراه جدیدترین شیوه‌ها جهت اکستنشن کردن موهای مشتریان استفاده می‌گردد.

جمع بندی

اکستنشن مو یکی از روش‌های مناسب برای افزایش قد و حجم موها است که این روزها در بسیاری از سالن‌های زیبایی و آرایشی انجام می‌شود. برای اکستنشن کردن موها نیاز به تخصص و استفاده از مواد مرغوب است تا میزان آسیب و عوارض ناشی از آن به حداقل خود برسد. با این حال از آنجایی که در اکستنشن لاینی خبری از مواد شیمیایی نیست، میزان آسیبات و عوارض ناشی از آن بسیار کم می‌باشد.

سوالات متداول

 

1- آیا امکان اکستنشن مو لاینی در منزل وجود دارد؟

خیر این روش باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد و در انجام آن صبر و حوصله زیادی به خرج داده شود.

 

2- ماندگاری اکستنشن لاینی چقدر است؟

ماندگاری اکستنشن لاینی و هر روش دیگری، بستگی به نحوه نگهداری و مراقبت از آنها دارد.

 

3- آیا اکستنشن مو لاینی سبب ایجاد حساسیت پوستی می‌شود؟

در صورتی که از پوست حساسی برخوردار نباشید و این کار را در مراکز معتبر انجام دهید، شاهد آلرژی و مشکلات پوستی نخواهید بود.

5 Comments

 1. زهره گفت:

  اکستنشن لاینی یکم زمانبره ولی نتیجه خوبی داره و شاخه‌های مو رو به شکل محکم روی موهای اصلی نگه میداره

 2. bahar گفت:

  اکستنشن لاینی واقعا کار تخصصیه و هر آرایشگری نمیتونه تمیز و خوب انجامش بده

 3. soheila گفت:

  لاین اکستنشن مو یاسمن بیوتی واقعا بی نظیره و همه متدها رو خیلی خوب و با دقت بالا انجام میده

 4. reyhane گفت:

  اکستنشن لاینی نسبت به بعضی از متدهای دیگه به نگهداری بیشتری نیاز داره. برای همین اگه شرایط نگهداری درست رو ندارید، یه متد دیگر رو در نظر بگیرید

 5. moradi گفت:

  برای موهای کم حجم هم مناسبه و حجم خوبی به اونها میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *