• خانه
 • مو
 • بهترین درجه حرارت اتو مو در کراتینه چقدر است؟
درجه حرارت اتو مو برای کراتینه چقدر است؟

بهترین درجه حرارت اتو مو در کراتینه چقدر است؟

برای کراتینه کردن موها توجه به نکات زیادی مهم است تا این روش به بهترین شکل ممکن انجام شود. یکی از نکات مهم این روش که جزو مراحل اصلی آن نیز می‌باشد، اتوکشی موها است. اتو کشیدن موها تاثیر زیادی در نتیجه نهایی و صافی موها دارد. برای همین باید از درجه حرارت مناسب برای اتو کشی استفاده شود تا هم نتیجه خوبی حاصل شود و هم موها آسیب نبینند. اما بهترین درجه حرارت اتو مو در کراتینه چقدر است؟ اگر برای شما هم این سوال وجود دارد، در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

مراحل اصلی کراتینه مو کدامند؟

پیش از آنکه به سراغ بهترین درجه حرارت اتوی مو در کراتینه برویم، بهتر است به مراحل انجام کراتینه اشاره‌ای داشته باشیم:

 • در اولین گام باید موها به خوبی شسته شوند تا از هرگونه مواد اضافی و آلوده‌ای به طور عمقی پاک شوند.
 • پس از آن باید موها را خشک کرده و حدود 85 الی 90 درصد رطوبت آن را گرفت.
 • سپس باید موها را با کمک شانه و گیره به دسته‌های 8 تایی تقسیم کرد. دسته‌های مو بسته به حجم موها دارند و در صورتی که موها حجیم باشند، باید دسته‌های بیشتری برای آن در نظر گرفته شوند.
 • پس از آن باید مواد کراتینه را بر اساس نوع دستورالعمل بر روی موهای تقسیم شده به کار برد. این مواد باید به مقدار کافی باشند تا بتوانند تمام موها را آغشته کنند. موها را باید درون کلاه مخصوص قرار داده و به مدت زمان درج شده بر روی بسته محصول، صبر کرد.
 • در مرحله بعدی باید بدون آنکه مواد از روی موها پاک شوند، اقدام به براشینگ و سشوار کشیدن موها کرد. هدف از این کار این است که تمام مواد کراتینه بر روی موها جذب شوند.
 • مرحله بعدی که مرحله مورد نظر ما در این مطلب است، اتوکشی موها است. برای اتوکشی موها در روش کراتینه، باید از یک اتوی مو سرامیکی یا تیتانیومی مناسب استفاده شود. اتوی مو باید قابلیت تنظیم تا دمای 270 درجه سانتی گراد را داشته باشد. البته برخی این مقدار را در حدود 230 درجه عنوان می‌کنند. با این حال بسته به جنس مو، باید اتو را در درجه مناسب قرار داده و شروع به اتوکشی لایه‌های مو کرد. هر دسته و لایه از موها را باید به تعداد 7-8 بار اتوکشی کرد. توجه داشته باشید نحوه اتوکشی بسیار مهم است. اگر سرعت حرکت دستتان کندتر باشد، صافی بیشتری را خواهید داشت. با این حال سرعت خیلی کم و کند می‌تواند سبب آسیب به موها و حتی سوختگی و ریزش آنها شود. برای همین باید به حرکت دست توجه داشته باشید.
 • پس از اتوکشی موها، کار کراتینه تمام می‌شود. بسته به مواد کراتینه به کار رفته، ممکن است موها نیاز به قرنطینه داشته باشند. با این حال محض اطمینان و ماندگاری بیشتر، حتما به قرنطینه کردن موها توجه کنید و ترجیحا آن را تا سه روز نشویید.

خصوصیات اتوی مو برای کراتینه

 

خصوصیات اتوی مو برای کراتینه

 

یکی از ابزارهای اصلی در کراتینه کردن موها، اتوی مو است. این ابزار نقش مهمی در صافی و یکدستی موها دارد. برای همین هنگام خرید اتو مو مخصوص کراتینه، حتما به ویژگی‌های زیر توجه داشته باشید تا بهترین نتیجه را از این کار دریافت کنید.

 • قابلیت افزایش دما تا 270 درجه

با اینکه حداکثر دمای اتوی مو کراتینه از دید بسیاری از افراد متفاوت است، اما بهتر است اتوی مو توانایی رسیدن به دمای 270 درجه سانتی گراد را داشته باشد. همچنین توجه داشته باشید که برخی از اتوهای سرامیکی موجود در بازار با چنین دمایی به فروش می‌رسند؛ اما در عمل همچین دمایی را فراهم نمی‌کنند. بنابراین حتما به برند اتوی مو توجه داشته باشید و آن را از میان برندهای معتبر و شناخته شده در بازار فراهم کنید.

 • وزن سبک و طراحی ارگونومیک

از آنجایی که مرحله اتوکشی کراتینه کمی طولانی و زمان‌بر است، حتما باید به وزن اتو و ارگونومیک بودن آن توجه داشته باشید. چرا که اگر اتوی مو سنگین باشد، هنگام کار با آن خسته شده و نمی‌توانید به خوبی این مرحله را انجام دهید. بنابراین اتوی موی کراتینه را حتما سبک وزن انتخاب کنید و به طراحی بدنه آن توجه داشته باشید تا به خوبی در دستتان قرار بگیرد.

 • قابلیت تغییر دما

اتوی موی کراتینه، باید از قابلیت تغییر دما برخوردار باشد و بتواند از بازه دمایی 180 الی 270 درجه تغییر پیدا کند. دلیل آن هم این است که بسته به جنس موها، به میزان دمای متفاوتی نیاز است. بنابراین اگر اتوی موی مورد نظرتان چنین ویژگی را نداشته باشد، قطعا قادر به تنظیم درجه حرارت آن نبوده و این موضوع باعث ایجاد اختلال در کار شما می‌شود.

 • بدنه مقاوم و مستحکم

از دیگر ویژگی‌های اتو مو مخصوص کراتینه، داشتن بدنه مستحکم و مقاوم به حرارت است. بسیاری از اتوها از جنس پلاستیک هستند که این جنس‌ها برای کار طولانی مناسب نیستند و سبب آسیب به دست و حتی سوختگی می‌شوند. برای همین باید اتوی مویی را تهیه کنید که ضد حرارت باشد و مانع از انتقال حرارت و آسیب به دست‌هایتان شود.

 • داشتن صفحه با کیفیت

یکی دیگر از موارد مهم در خرید اتوی مو کراتینه، توجه به جنس صفحه آن است. رایج‌ترین جنس صفحه در اتوی موها، سرامیک است. با این حال اتوهایی که از جنس تیتانیوم یا تیتانیوم با تورمالین هستند، عملکرد بسیار بهتری دارند. برای همین بسته به شرایط کاری خود، یکی از این موارد را تهیه کنید و برای اتوکشی در کراتینه از آن استفاده نمایید.

 • برخورداری از کابل بلند

در حین کراتین کردن موها، ممکن است بخواهید در اطراف مشتری جابجا شوید و به اطراف حرکت کنید. در این شرایط اگر سیم یا همان کابل اتوی مو کوتاه باشد، حرکت برایتان سخت خواهد شد. برای همین هنگام خرید اتو مو مخصوص کراتینه، حتما به طول کابل آن توجه داشته باشید و ترجیحا اتویی را انتخاب کنید که از حداقل کابل 3 متری برخوردار باشد.

 • برخورداری از گارانتی معتبر

آخرین نکته برای خرید اتوی مو کراتینه، توجه به گارانتی آن است. از آنجایی که این ابزار از قیمت بالایی برخوردار است، باید دارای گارانتی باشد تا در صورت نیاز مورد تعمیر قرار بگیرد. اتوهایی که از گارانتی برخوردار نیستند، در صورت خراب شدن و یا نیاز به تعویض قطعه مشکلاتی را برای افراد ایجاد می‌نمایند. برای همین به داشتن گارانتی نیز توجه کنید و به سراغ برندها و محصولاتی بروید که از گارانتی برخوردار هستند.

اتو موی سرامیکی بهتر است یا تیتانیومی؟

 

اتو موی سرامیکی بهتر است یا تیتانیومی؟

 

صفحات اتوی مو، از جنس‌های متفاوتی برخوردار هستند که نوع سرامیکی و تیتانیومی معروفترین آنها می‌باشد. از بین این دو مورد نیز، اتو با صفحه تیتانیومی بهترین گزینه برای کراتین کردن موها است. چرا که می‌تواند در کوتاهترین زمان، به بالاترین درجه حرارت ممکن برسد. این محصولات نسبت به نوع سرامیکی، گرما را بهتر حفظ می‌کنند و سبب توزیع یکنواخت گرما می‌شوند. برای همین هنگام اتوکشی موها در کراتینه، گرما و حرارت تا انتهای کار ثابت نگه داشته شده و سبب بهتر صورت گرفتن کار می‌گردد.

انتخاب درجه حرارت اتوکشی بر اساس جنس مو

در رابطه با درجه حرارت مناسب برای اتوکشی باید اشاره کرد که این دما کاملا بستگی به جنس و رنگ موها دارد و می‌تواند از مقدار 180 تا 270 (یا 230) درجه متغیر باشد. گاهی اوقات موهای افراد به دلیل رنگ و دکلره زیاد آسیب دیده است و نمیتوان از دماهای بالا برای آنها استفاده کرد. در این شرایط باید از درجه حرارت پایین‌تری برای موها استفاده شود. علاوه بر این میتوان به جای تغییر درجه حرارت اتوکشی، تعداد دفعات اتوکشی را تغییر داد. به این صورت که اگر قرار است هر لایه مو را 20 مرتبه با دمای 200 درجه اتوکشی کرد، میتوان 15 مرتبه آن را با دمای 230 درجه اتو کشید. حال برای این که به بهترین دمای اتوکشی پی ببرید، می‌توانید پشت موها را با آن تست کنید و  در صورت مورد قبول واقع شدن، آن را برای سایر بخش‌ها نیز به کار ببرید.

نحوه صحیح اتوکشی موها در روش کراتینه

زمانی که اتوی مو را بر روی درجه حرارت مناسب قرار دادید، باید کار اتوکشی را شروع کنید. برای اتوکشی موها در بخش ریشه باید به صورت ضربه‌ای عمل کنید. برای ساقه موها نیز باید به طور پشت سر هم به اتوکشی بپردازید و این کار را کاملا با حوصله انجام دهید. بهتر است موها را با زاویه 90 درجه اتوکشی کنید و تا انتهای کار به آن زاویه ندهید تا مو دچار تغییر حالت نشود.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی یکی از موارد مهم در کراتینه، یعنی مرحله اتوکشی پرداختیم و با بهترین درجه حرارت برای این کار آشنا شدیم. همانطور که اشاره شد بهترین درجه حرارت اتو مو برای کراتینه، بستگی به جنس و رنگ موها دارد. با این حال این مقدار از 180 الی 270 (230) درجه متغیر و قابل تغییر است. برای همین باید اتوی مویی را برای این کار انتخاب کنید که قابلیت تغییر دما داشته باشد. همچنین باید هنگام انتخاب اتو موی مخصوص کراتینه به موارد دیگری چون جنس صفحه، طول کابل و بدنه عایق و ضد حرارت توجه شود. با توجه به این موارد می‌توانید بهترین اتو موی کراتینه را انتخاب کرده و از آن برای اتوکشی موها در کراتینه استفاده نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *