• خانه
 • اخبار
 • بررسی خاویار تراپی و تاثیرات شگفت انگیز آن بر موی سر
بررسی خاویار تراپی و تاثیرات شگفت انگیز آن بر موی سر

بررسی خاویار تراپی و تاثیرات شگفت انگیز آن بر موی سر

برای اینکه موهای سالم و درخشانی داشته باشید، می‌توانید از یکی از انواع تراپی‌های مو استفاده نمایید. روش‌هایی چون خاویار تراپی، پلکس تراپی و بوتاکس تراپی از انواع پرطرفدار تراپی مو هستند. خاویار تراپی یکی از روش‌های احیاکننده مو است که تاثیر آن بلافاصله پس از جلسه اول، قابل مشاهده است. در این روش موهای فرد توسط مواد مخصوصی مورد احیا قرار می‌گیرد و کاملا سالم و درخشان می‌شود.

خاویار تراپی مو چیست؟

خاویار یکی از غذاهای بسیار گران قیمت و محبوب در جهان است. این ماده غذایی علاوه بر تاثیرات و فوایدی که برای جسم دارد، فواید دیگری نیز برای پوست و مو دارد. یکی از مواردی که اخیرا مورد توجه افراد قرار گرفته است، تاثیرات خاویار بر روی موی سر است. برای برخورداری از تاثیرات خاویار بر روی موی سر، از روش خاویار تراپی استفاده می‌شود. در حقیقت خاویار تراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی مو است که توسط خاویار و فرآورده‌های آن انجام می‌شود. در پی انجام خاویار تراپی مو، مشکلات مو برطرف شده و فرد از موهای درخشان و احیاشده‌ای برخوردار می‌گردد. خصوصیتی که خاویار تراپی دارد این است که بدون دستگاه خاصی انجام می‌شود و فرد در حین انجام آن هیچ درد و ناراحتی را احساس نمی‌کند. برای همین اگر به دنبال یک روش غیر تهاجمی برای برطرف کردن مشکلات موهای خود هستید، می‌توانید از خاویار تراپی مو استفاده نمایید.

چرا خاویار تراپی انجام دهیم؟

 

چرا خاویار تراپی انجام دهیم؟

خاویار تراپی روشی است که از طریق آن میتوان مواد مغذی زیادی را جذب موها کرده و از مزایای آن بهره‌مند شد. مواد موجود در این ماده دارای ویتامین A هستند که این ویتامین قابلیت جلوگیری از ریزش موها را دارد. همچنین ویتامین D موجود در خاویار تراپی نیز بر روی جلوگیری از ریزش موها اثر دارد. اسیدهای چرب امگا 3 در این ماسک به مرطوب شدن موها کمک کرده و اثر بسیار خوبی بر روی آن می‌گذارند. در واقع با خاویار تراپی، از ریشه تا انتهای ساقه مو مرطوب می‌شود و قدرت و استحکام آن تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. همچنین پس از انجام این کار، موها حالت براق و درخشانی پیدا می‌کنند و سبب زیبایی دو چندان آن می‌شوند. برای همین است که بانوانی که موهایشان به دلیل استفاده زیاد از رنگ مو و یا ابزارهای حرارتی چون اتوی مو خشک و شکننده شده است، می‌توانند با خاویار تراپی جان دوباره‌ای به موهای خود ببخشند. علاوه بر این، بانوانی که موهای سالمی دارند می‌توانند این کار را انجام داده و از این طریق به محافظت بیشتر موهای خود کمک نمایند.

خصوصیات و ویژگی‌های خاویار تراپی برای مو

خصوصیات و ویژگی‌های خاویار تراپی برای مو

 

دانه‌های خاویار و فرآورده‌های آن دارای خواص زیادی هستند. این دانه‌ها دارای مقدار زیادی پروتئین، اسید آمینه، اسید چرب، ید و عناصر دیگری هستند. تمام عناصر موجود در این ماده، در احیای مو و پوست سر تاثیر شگفت‌انگیزی دارند و در همان جلسه اول تاثیرات آن کاملا مشهود می‌باشد. ماسک موی خاویار حاوی Abbysine بوده که ماده‌ای التیام‌بخش است و ضد آلرژی می‌باشد. همچنین ماده Cerammide موجود در آن، نقش احیاکننده و مقاوم کننده فیبرهای مو را برعهده دارد. ماسکی که در خاویار تراپی مو استفاده می‌شود، به دلیل دارا بودن مقدار زیادی ویتامین A و E خاصیت آنتی اکسیدان دارد. علاوه بر این روغن‌هایی چون آرگان و کاملیا در براق کنندگی و تغذیه موها تاثیر زیادی دارند. برای همین است که خاویار تراپی جزو یکی از روش‌های موثر در درمان و احیای مو به حساب می‌آید و امروزه مورد توجه زیباجویان زیادی قرار گرفته است.

با مزایا و فواید خاویار تراپی مو آشنا شوید

از مهمترین مزایای خاویار تراپی مو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تامین مواد مغذی مورد نیاز مو: همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، خاویار تراپی شامل مواد و عناصر مغذی زیادی است. انواع ویتامین، پروتئین، اسید آمینه، ید و آنتی اکسیدان از جمله عناصر موجود در خاویار تراپی مو هستند. هر کدام از این مواد خواصی دارند که در سلامت و احیای موها تاثیرگذارند.
 • افزایش مقاومت مو با خاویارتراپی: از دیگر فواید خاویار تراپی مو میتوان به افزایش استحکام و مقاومت آن اشاره کرد. ماده‌ای به نام سرامید Cerammide در این ماسک وجود دارد که سبب افزایش مقاومت فیبرهای مو می‌شود.
 • براق شدن موها در پی خاویارتراپی: از دیگر مزایای خاویار تراپی، میتوان به براق شدن موها اشاره کرد. ماده‌ی Cationic Derivatives موجود در این ماسک، سبب نرم شدگی و براق شدن موها می‌شود.
 • برطرف شدن خشکی موها: وجود ماده‌ای به نام گلیکولیپید در خاویار تراپی، سبب برطرف شدن خشکی مو و وز آن می‌شود. این ماده در تامین چربی مورد نیاز مو نقش دارد که همین امر باعث کاهش خشکی و وزشدگی موها می‌شود.
 • تاثیرات سریع روی موها: یکی از ویژگی‌های مهم خاویار تراپی مو این است که خیلی سریع روی موها تاثیر می‌گذارد. به طوری که بعد از اولین جلسه خاویار تراپی، میتوان تاثیرات آن را روی موها به خوبی احساس کرد. همین ویژگی سبب شده تا خاویار تراپی نسبت به برخی دیگر از روش‌ها که باید چندین بار مورد انجام قرار بگیرند، کاملا اقتصادی و به صرفه باشد.
 • عوارض کم خاویار تراپی: خاویار تراپی جزو روش‌هایی است که از کمترین عوارض برخوردار است. برای همین فرد می‌تواند با خیال آسوده برای انجام آن اقدام نماید.
 • افزایش حجم مو با خاویار تراپی: در پی انجام خاویار تراپی، موها پرحجم‌تر می‌شوند و حالت‌پذیری بهتری پیدا می‌کنند.

از خاویار تراپی برای چه موهایی میتوان استفاده کرد؟

از خاویار تراپی برای چه موهایی میتوان استفاده کرد؟

 

در صورتی که از موهای خشک، چرب، صاف، فر و حالت‌دار برخوردار باشید، می‌توانید از روش خاویار تراپی برای احیای موهای خود استفاده نمایید. این روش درمانی هیچگونه محدودیتی ندارد و برای موهایی با ویژگی‌های زیر قابل انجام می‌باشد:

 • موهای نازک
 • موهای آسیب‌دیده و دارای موخوره
 • موهای کم حجم و کم پشت
 • موهای کدر و مات
 • موهای خشک و شکننده

آشنایی با روش خاویار تراپی مو

روش انجام خاویار تراپی مو بسیار ساده است و میتوان این کار را در سه مرحله به راحتی انجام داد. افرادی هم که شرایط مراجعه به آرایشگاه را ندارند، می‌توانند اقدام به خاویار تراپی مو در خانه نمایند. البته بهتر است جهت تاثیرپذیری بیشتر برای این کار به آرایشگاه مراجعه کرد. در زیر با مراحل انجام خاویار تراپی مو آشنا می‌شویم:
1- در اولین مرحله از خاویار تراپی، باید موها را با شامپوی مناسب شستشو دهید. شامپویی که در این روش استفاده می‌شود، می‌تواند همان شامپوی معمولی و روزانه مناسب موها باشد.
2- پس از آن باید از ماسک مو خاویار استفاده کرده و آن را روی موهای سر کاملا پخش کرد. برای اثرپذیری بیشتر، بهتر است موها را به دسته‌های کوچک تقسیم کرده و هر قسمت از آن را به مواد آغشته کنید. در نهایت تمام موها را با کلاه بپوشانید.
3- بهتر است چند دقیقه موهای پوشیده شده با کلاه را در دستگاه بخار کلاهی قرار دهید یا با سشوار به آن گرما بدهید. گرمای این دستگاه‌ها باعث می‌شود تا مواد موجود در ماسک خاویار، به خوبی جذب موها شوند و اثرگذاری آن افزایش پیدا کند. در نهایت موها را شستشو دهید و از موهای تراپی شده خود لذت ببرید.

آیا خاویار تراپی روشی زمان بر است؟

اگر زمان برایتان بسیار مهم است و دوست دارید خیلی سریع با یک روش به نتیجه برسید، خاویار تراپی گزینه خوبی برایتان است. روند خاویار تراپی به این صورت است که در ابتدا موهای سر به خوبی شسته شده و سپس ماسک خاویار را روی تمام موها قرار می‌دهند و از ریشه تا نوک موها را می‌پوشانند. حدود 20 دقیقه باید زیر یک بخارپوش قرار گرفته تا مواد به خوبی جذب موها شوند. ماسک خاویار در زمان قرارگیری در زیر حرارت، بهتر عمل می‌کند. پس آن زمانی که کار به اتمام برسد، می‌توانید تاثیر سریع این ماسک را مشاهده کرده و از موهای زیبا و درخشان خود لذت ببرید. یکی از ویژگی‌های خاویار تراپی این است که پس از انجام آن موها به راحتی شانه می‌شوند و حین انجام این کار، گره خوردگی در موها ایجاد نمی‌شود.

چه مراقبت‌هایی بعد از خاویار تراپی مو باید انجام داد؟

چه مراقبت‌هایی بعد از خاویار تراپی مو باید انجام داد؟

 

برای نتیجه‌گیری بهتر، به مراقبت‌های بعد از خاویار تراپی مو توجه داشته باشید و آنها را مدنظر قرار دهید.
• جهت تثبیت و حفظ مواد روی موها، بهتر است تا 72 ساعت پس از خاویار تراپی به حمام نروید و موها را شستشو ندهید.
• از استفاده از سشوار، برس حرارتی و اتوی مو تا 72 ساعت بعد خاویار تراپی خودداری کنید.
• از شامپوهای ملایم و بدون سولفات برای شستشو استفاده نمایید.
• از قرار دادن موها در زیر نور خورشید خودداری کنید و در صورت لزوم از کلاه استفاده نمایید.
• پس از شستشوی موها از سرم و ماسک موهای مناسب استفاده نمایید.
• از شستشوی موهای خاویار تراپی شده با آب داغ خودداری نمایید.

از دیگر مراقبت های بعد از خاویار تراپی مو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شامپوهای معمولی را کنار بگذارید و تا مدت حداقل سه ماه از آنها استفاده ننمایید. همچنین سعی کنید استفاده از نرم کننده‌های معمولی را به حداقل برسانید. برای اینکه بهترین نتیجه را از خاویار تراپی مو داشته باشید، باید شامپویی را تهیه کنید که حاوی سولفات و سدیم کلرید یا همان نمک نباشد. این مواد بر روی خاویار تراپی تاثیرات منفی گذاشته و باعث کاهش اثرات مثبت آن می‌شوند. اما دلیل این امر چیست؟ سولفات موجود در شامپو، از مواد فعال سطحی هستند که چربی طبیعی مو و همچنین پوست سر را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، این ماده باعث شده تا پوشش اسیدی طبیعی مو خراب شده و مو در برابر عفونت باکتریایی مقاومت خود را از دست بدهد. از طرفی شامپوهای حاوی سدیم کلرید، پوشش کراتینه را از بین برده و اثر خاویار تراپی را بسیار کاهش می‌دهند. بنابراین یکی از راه‌های مراقبتی بعد از خاویار تراپی، توجه به شامپو و نرم کننده مورد استفاده است.
 • مورد بعدی این است که موهای خاویار شده نباید به دفعات زیاد و روزانه مورد شستشو قرار بگیرند. برای همین باید سعی کنید تعداد دفعات شستشوی موهای خاویار تراپی شده را به حداقل برسانید. در صورتی هم که مجبور به شستشوی روزانه موهای خود شدید، این کار را تنها با آب انجام دهید و از مواد شیمیایی مختلف دوری کنید.
 • از دیگر مراقبت های بعد از خاویار تراپی مو میتوان به عدم رنگ کردن موها پس از 3 هفته اشاره کرد. اگر قبل از انجام خاویار تراپی موفق به رنگ کردن موهای خود نشدید، بهتر است بعد از انجام آن تا 3 هفته از این کار خودداری کنید. همچنین بهتر است از رنگ‌های بسیار روشن و یا موادی چون دکلره برای موهای خود استفاده نکنید تا اثر خاویار تراپی به خوبی حفظ شود.

آیا خاویار تراپی مو عوارضی دارد؟

همانطور که در بخش مزایای خاویار تراپی اشاره کردیم، این روش درمانی جزو روش‌های کم خطر و کم عوارض محسوب می‌شود. به طوری که تنها افراد بسیار حساس ممکن است با عوارض خاویار تراپی مواجه شوند. افرادی که از پوست حساسی برخوردارند، ممکن است پس از خاویارتراپی مو با مقداری خارش، التهاب و قرمزی و سوزن سوزن شدن پوست مواجه شوند. این عوارض جزو موارد کاملا طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی ندارد. همچنین عوارض احتمالی خاویار تراپی مو بسیار موقت هستند و معمولا پس از 24 ساعت از بین می‌روند. بنابراین در صورتی که پس از خاویار تراپی دچار سوزش و خارش در ناحیه سر شدید، نگران نباشید و کمی صبر کنید تا پوست سر به حالت طبیعی خود برگردد.

عوارض خاویار تراپی مو

اگر به دنبال پی بردن به عوارض خاویار تراپی مو هستید، باید بگوییم که این ماده غذایی پر ارزش از فواید بسیار زیادی برای پوست و موها برخوردار است. به طوری که فواید زیاد خاویار تراپی مو باعث شده تا عوارض کم آن دیگر به چشم نیاید. برای همین در رابطه با عوارض خاویار تراپی مو، میتوان به همان ایجاد حساسیت‌ها و خارش‌های اولیه بسنده کرد. عوارض و حساسیت‌های خاویار تراپی مو بسیار موقت هستند و معمولا بعد از 1 الی 2 روز به طور کامل برطرف می‌شوند. بنابراین اگر پس از انجام خاویار تراپی مو با این موارد روبرو شدید، هیچ نگرانی به خود راه ندهید.

چند توصیه برای عمر بیشتر خاویار تراپی

 

چند توصیه برای عمر بیشتر خاویار تراپی

زمانی که موهای خود را خاویار تراپی کردید، از لمس بیش از اندازه آنها خودداری کنید. این کار سبب چرب شدن موها شده و شما را وسوسه به شستشوی زود به زود آنها می‌کند. همچنین اگر موهای خود را زیاد دستکاری کنید، احتمال پیچ خوردگی در آنها وجود داشته و موها گره می‌خورند. بنابراین تا مدت زمانی موهای خود را باز و صاف نگه دارید و به آن دست نزنید. همچنین تا دو هفته از بستن موها به شکل دم اسبی خودداری کنید و به سراغ روش‌هایی چون شینیون مو نروید. استفاده از کش و لوازم تزئینی بر روی مو در این دوران، سبب ایجاد خطوط و فرو رفتگی بر روی موها می‌شود. در واقع ترجیح این است که موها تا 2 هفته پایین و صاف نگه داشته شوند تا خاویار تراپی دوام بیشتری پیدا کند. از استفاده از هدبند و عینک آفتابی بر روی موهای خود نیز خودداری کنید. این کارها سبب پیچ خوردن موها می‌شود و یکدستی آن را از بین می‌برند. از دیگر توصیه‌های مهم این است که موهای خود را پشت گوش نزنید تا مو دچار چین و تاخوردگی نشود.

 

هزینه خاویار تراپی و قیمت مواد آن

هزینه خاویار تراپی و قیمت مواد آن

 

از آنجایی که خاویار تراپی تاثیرگذاری سریعی دارد و پس از اولین جلسه تاثیرات آن کاملا مشهود است، یک روش مقرون به صرفه محسوب می‌شود. در بسیاری از روش‌های درمانی مو، نیاز است تا موهای فرد برای چندین بار مورد تراپی قرار بگیرد. در صورتی که در خاویار تراپی میتوان در همان جلسه اول به نتیجه دلخواه رسیده و در صورت نیاز آن را مجددا انجام داد. در رابطه با هزینه خاویار تراپی مو در آرایشگاه باید بگوییم که قیمت این کار بستگی به محل و شهرت آرایشگاه، نوع و برند مواد استفاده شده، حجم و قد موها دارد. هر چقدر قد موها بلندتر و حجم آنها بیشتر باشد، قیمت خاویار تراپی مو بیشتر خواهد بود.

جمع بندی

خاویار تراپی یکی از روش‌های احیا و درمان مو است که برای انواع موها قابل استفاده می‌باشد. افرادی که از موهای نازک، کم حجم و شکننده برخوردارند، می‌توانند با استفاده از خاویار تراپی موهایشان را تقویت و شاداب نمایند. در خاویار تراپی مو، از ماسک مخصوصی استفاده می‌شود که حاوی مواد مغذی و معدنی بسیار زیادی است. این مواد سبب تاثیرات زیادی بر روی موها می‌شوند که مهمترینشان افزایش مقاومت مو، افزایش براقی و درخشندگی مو، افزایش حجم مو و برطرف شدن خشکی مو است. خاویار تراپی جزو روش‌های کم عوارض و اثربخش بوده و تاثیرات آن خیلی سریع روی موی سر نمایان می‌شود. بنابراین در صورتی که دوست دارید موهای درخشان و براقی داشته باشید، می‌توانید از این روش درمانی جهت احیا و بازگشت سلامتی موهای خود استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *