شامپو ضد زردی (نقره ای) رنگ مو

شامپو ضد زردی (نقره ای) رنگ مو

موهای نقره‌ای و پلاتینی، رنگی جذاب و خیره‌کننده که در سال‌های اخیر طرف‌داران زیادی پیدا کرده است. اما حفظ این رنگ زیبا چالش‌هایی دارد. به‌مرورزمان، موهای رنگ شده به سمت زردی و کهنگی متمایل می‌شوند و درخشش خود را از دست می‌دهند.

در اینجا، شامپو رنگ نقره‌ای (شامپو ضد زردی) به کمک شما می‌آید. این نوع شامپو با داشتن پیگمنت‌های بنفش، رنگ‌های ناخواسته زرد و نارنجی را خنثی کرده و درخشش و شادابی موهای نقره‌ای و پلاتینی را حفظ می‌کند.

در این مقاله، به بررسی مزایا، نحوه استفاده و نکات مهم در مورد شامپو رنگ نقره‌ای می‌پردازیم تا بتوانید از این محصول به بهترین نحو برای حفظ زیبایی موهای خود استفاده کنید.

شامپو نقره ‌ای چیست؟

شامپو نقره‌ای (همچنین به‌عنوان شامپو بنفش نیز شناخته می‌شود) محصولی است که به طور ویژه برای مقابله با درخشندگی ناخواسته زردی و نارنجی در موهای روشن طراحی شده است. این شامپو برای موهای رنگ‌شده یا با رنگ طبیعی روشن مانند سفید، خاکستری یا بلوند قابل‌استفاده است. حتی برای موهای قهوه‌ای که دارای های‌لایت هستند نیز می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد. ماده اصلی مؤثر در این شامپو، رنگ‌دانه بنفش است که اغلب از اسطوخودوس به دست می‌آید.

چرا موهایتان زرد می‌شود؟

اگر موهایتان به طور طبیعی بلوند است یا آن را بلوند کرده‌اید، ممکن است باگذشت زمان، رنگ آن به زردی متمایل شود. دلیل آن ساده است: موهای سفید یا خاکستری در واقع فاقد رنگ‌دانه یا دارای رنگ‌دانه بسیار کمی هستند. در نتیجه، رنگ‌هایی که جذب می‌کنند به‌شدت قابل‌مشاهده هستند. موهای روشن شما به دلیل عواملی مانند نور خورشید، آب، کلر، دخانیات، غذا، داروها و همچنین استفاده از برخی محصولات مراقبت از مو می‌توانند به‌سرعت به زردی گرایش پیدا کنند.

شامپو ضد زردی (نقره ‌ای) چگونه کار می‌کند؟

در شامپو نقره ای از پیگمنت بنفش استفاده شده است. برای درک عملکرد این پیگمنت، اجازه دهید کمی عمیق‌تر به تئوری رنگ‌آمیزی بپردازیم. رنگ‌های اصلی شامل قرمز، آبی و زرد هستند. با ترکیب این رنگ‌ها باهم، رنگ‌های سبز، نارنجی و بنفش به دست می‌آیند. به این رنگ‌ها، رنگ‌های فرعی نیز گفته می‌شود. در چرخه رنگ، زرد و بنفش در مقابل هم قرار دارند؛ بنابراین، تناژ زرد موهای شما توسط پیگمنت بنفش موجود در شامپو نقره ای خنثی می‌شود. علاوه بر این، شامپو نقره ای مانند هر شامپوی دیگری موهای شما را تمیز می‌کند.

 

شامپو نقره ای با رنگ مو متفاوت است. رنگ مو از اکسیدانی مانند پراکسید هیدروژن استفاده می‌کند، درحالی‌که شامپو نقره ای این کار را انجام نمی‌دهد؛ بنابراین، رنگ‌دهی آن نیز به‌اندازه رنگ مو قوی نیست و برای موها کم‌خطرتر است.

شما یک فرد سبزه هستید و موهای شما گرم یا دارای تناژ نارنجی/ مسی است؟ حتی در این صورت، می‌توانید از شامپو نقره ای استفاده کنید. بااین‌حال، اثر آن بسیار کمتر از زمانی خواهد بود که روی موهای روشن استفاده شود. هر چه مو تیره‌تر باشد، تأثیر شامپو نقره ای کمتر خواهد بود. همچنین شامپوهای مخصوصی با پیگمنت آبی برای موهای تیره وجود دارد که می‌تواند تناژ نارنجی آن‌ها را خنثی کند.

 

شامپو ضد زردی (نقره ‌ای) چگونه کار می‌کند؟

هنگام خرید شامپو نقره‌ای به چه نکاتی باید توجه کرد؟

به‌خصوص اگر مو یا پوست خشکی دارید، بهتر است شامپو نقره‌ای بدون سولفات و حاوی مواد مراقبتی و مرطوب‌کننده خریداری کنید. برخلاف شامپوهای معمولی، شامپو نقره ای معمولاً موها را نرم نمی‌کند. سولفات‌ها مواد تهاجمی‌تری هستند که در حل‌کردن چربی‌ها و روغن‌ها و کف کردن شامپو عالی عمل می‌کنند. اما آنها علاوه بر آلودگی، سبوم طبیعی و روغن‌هایی را که مو و پوست سر برای نرم ماندن نیاز دارند را نیز از بین می‌برند. این خطر خشکی بیشتر موهای شما را به همراه دارد؛ بنابراین، پس از شستن مو با شامپو نقره ای، از نرم‌کننده یا ماسک مو برای مراقبت بیشتر از موهای خود استفاده کنید.

هر چند وقت یکبار می ‌توانم از شامپو نقره ای استفاده کنم؟

استفاده از شامپو نقره ای یک‌بار در هفته یا حتی یک‌بار در ماه می‌تواند برای ازبین‌بردن طیف نارنجی موها و خنثی‌کردن رنگ آن کافی باشد. این همچنین به رنگ موی اولیه و دفعات شستن موها نیز بستگی دارد. اگر موهای تیره‌ای به طور طبیعی دارید و آن را دکلره کرده‌اید، تأثیر شامپو نسبت به زمانی که موهایتان روشن‌تر بوده است، کوتاه‌تر خواهد بود. تعداد دفعات شستشو نیز یک عامل تعیین‌کننده است. با شستشو، رنگ‌دانه بنفش از موهای شما خارج می‌شود. هر چه بیشتر آن را بشویید، تناژ زرد سریع‌تر برمی‌گردد. سعی کنید موهای خود را کمتر بشویید و از شامپو نقره ای هر سه یا چهار بار شستشو یک‌بار استفاده کنید. به‌هرحال، از آن خیلی زیاد استفاده نکنید. زیرا ریسک بنفش شدن و خشک‌شدن بیش از حد موهایتان را به همراه دارد. آیا از شامپو نقره ای بیش از حد استفاده کرده‌اید یا آن را برای مدت طولانی روی موهایتان گذاشته‌اید و حالا موهایتان تن بنفش پیدا کرده است؟ این اغلب بعد از یک یا دو بار شستشو با شامپوی معمولی از بین می‌رود.

جایگزین‌های شامپو نقره ای

علاوه بر شامپو، روش‌های دیگری نیز برای ازبین‌بردن تناژ زرد ناخواسته از موهایتان وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، بعضی از برندها نسبت به تولید موس‌های بدون زردی اقدام نموده‌اند. این محصول یک فرمول حالت‌دهنده و تون کننده برای موهای بلوند، دکلره شده، های‌لایت شده، سفید و خاکستری است. این موس علاوه بر آبرسانی و حالت دهندگی مو، حاوی ترکیباتی برای محافظت از مو و رنگ موی شما نیز می‌باشد. موس بدون زردی، درست مانند شامپو نقره ای، تناژ زرد مو را اصلاح می‌کند. بر خلاف بسیاری از شامپوهای نقره ای، شما می‌توانید به‌دفعات دلخواه از موس بدون زردی استفاده کنید؛ زیرا به موهایتان آسیبی نمی‌رساند.

 

جایگزین‌های شامپو نقره ای

ضد زردی مو با تونر

علاوه بر شامپو نقره ای، برای اصلاح تناژ گرم و زرد موهایتان می‌توانید از تونر استفاده کنید. دلیل این امر وجود رنگ‌دانه در ترکیبات تونر است. تونرها بر خلاف رنگ موهای دائمی که به عمق ساقه نفوذ می‌کنند، به لایه بیرونی مو چسبیده و آسیب کمتری به مو وارد می‌کنند. تنها نقطه‌ضعف تونرها، ماندگاری پایین آن‌ها است (مشابه شامپو نقره ای) که به‌تدریج با شستشو از بین می‌روند. معمولاً اثرگذاری تونرها نیز پس از ۱۰ بار شستشو به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

تهیه تونر در خانه نیز به‌سادگی امکان‌پذیر است. برای این کار تنها به رنگ موی خیلی روشن (شماره ۱۰.۰۱) نیاز دارید. البته برای مخلوط‌کردن این رنگ‌دانه با مواد دیگر، به اکسیدان ۳% احتیاج خواهید داشت. هنگام سفارش رنگ موهای بلوند، می‌توانید انتخاب کنید که اکسیدان با چه درصدی همراه با رنگ برایتان ارسال شود. پس از ترکیب مواد، محلول نهایی را به مدت ۱۰ دقیقه روی موهایتان بگذارید. در این مدت، به طور مرتب موهایتان را چک کنید تا به رنگ دلخواه برسید. در صورت نیاز، می‌توانید ۵ دقیقه دیگر نیز صبر کنید. این روش به‌سادگی زردی ناخواسته موهایتان را از بین می‌برد.

 

ضد زردی مو با تونر

نتیجه‌گیری

اگر موهای روشنی دارید یا به طور مرتب موهای خود را بلوند می‌کنید، ممکن است به‌سرعت دچار تناژ زرد قرمزی (طلایی ناخواسته) در موهای خود شوید. قطعاً نمی‌خواهید برای مدت طولانی با این مشکل دست‌وپنجه نرم کنید. علاوه بر تکنیک «تونینگ» (اصلاح تناژ رنگ)، شامپو نقره‌ای یا موس ضد زردی نیز می‌تواند به خنثی‌کردن این تناژ گرم در موهای شما کمک کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *