مراقبت‌های بعد از خاویار تراپی مو

مراقبت‌های بعد از خاویار تراپی مو

از انواع تراپی‌های مو میتوان به خاویار تراپی مو اشاره کرد. این روش یکی از متد‌های احیای مو است که نتیجه آن پس از جلسه اول به خوبی مشاهده می‌شود. در این متد زیبایی از مواد مخصوصی استفاده می‌شود که بر روی احیای موها تاثیر زیادی می‌گذارند. خاویار تراپی همچون هر روش دیگری نیاز به توجه به یک سری نکات و اصول مراقبتی دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

آشنایی با خاویار تراپی مو

خاویار تراپی از روش‌های پرطرفدار برای احیا و ترمیم موها است. اگر بخواهیم در رابطه با این روش صحبت کنیم، باید کمی به بررسی ماده خاویار و ارزش آن بپردازیم. خاویار جزو غذاهای بسیار با ارزش در ایران و جهان محسوب می‌شود و علاوه بر تاثیرات بر روی جسم، بر روی پوست و مو نیز تاثیر دارد. این ماده غذایی بر روی موهای سر تاثیر زیادی دارد و میتواند به احیای آنها کمک نماید. برای همین در بسیاری از سالن‌های زیبایی از متد خاویار تراپی برای بهره‌مندی از تاثیرات خاویار بر روی موی سر استفاده می‌شود.

خاویار تراپی مو سبب از بین رفتن بسیاری از مشکلات مو می‌شود و موها را به حالت درخشان و احیا شده می‌رساند. یکی از خصوصیات خوب این روش این است که برای انجام آن نیازی به دستگاه خاص نمی‌باشد و فرد در حین انجام آن هیچگونه درد، سوزش یا ناراحتی را احساس نمی‌نماید. در واقع میتوان گفت خاویار تراپی یک روش غیر تهاجمی است و هر فردی میتواند به راحتی از آن استفاده نماید.

خاویار تراپی در منزل

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، خاویار تراپی نیازی به دستگاه خاص ندارد و هیچ تزریقی در آن صورت نمی‌گیرد. در این روش مواد خاویار تراپی بر روی موها اعمال می‌شوند تا به احیا و ترمیم آنها کمک شود. عدم نیاز به دستگاه باعث شده تا بسیاری از افراد به انجام آن در منزل روی بیاورند. در واقع خاویار تراپی یک روش کاملا ایمن و غیر تهاجمی است که هم در سالن‌های زیبایی و هم در منزل قابل انجام است. با این حال اگر قصد دارید به نتایج بسیار بهتری برسید و شاهد افزایش ماندگاری و تاثیرات آن بر روی موهای خود باشید، بهتر است این کار را در یک سالن زیبایی معتبر انجام دهید. با خاویار تراپی، موهای سر به حالت نرم، درخشان و لطیفی می‌رسند و به خوبی تقویت می‌شوند.

اگر برایتان سوال است که مواد خاویار تراپی چه موادی هستند، باید اشاره کنیم که این مواد شامل بسیاری از مواد معدنی و مغذی هستند که در سلامتی و احیای موها نقش دارند. انواع ویتامین، انواع آنتی اکسیدان، اسید چرب، اسیدهای آمینه، پروتئین و هزاران مواد آلی دیگر در مواد خاویار تراپی وجود دارد. هر یک از این مواد خواص ویژه‌ای دارند و میتوانند تاثیرات خوبی بر روی موهای سر بگذارند.

مهمترین فواید و مزایای خاویار تراپی مو

 

مهمترین فواید و مزایای خاویار تراپی مو

خاویار جزو مواد بسیار مفید و مغذی برای بدن است و بر روی پوست و مو تاثیر زیادی می‌گذارد. در اینجا به بررسی مهمترین فواید خاویار تراپی مو می‌پردازیم:

1. احیا و تقویت موهای سر

از مهمترین مزایای خاویار تراپی مو باید به احیا و تقویت موهای سر اشاره کرد. این مواد میتوانند موهای نازک و ضعیف را به خوبی تقویت نمایند و به ضخیم‌تر شدن موهای نازک و حتی ضخیم نیز کمک نمایند. دلیل آن هم این است که در مواد خاویار تراپی ماده سرامید وجود دارد که بر روی تقویت فیبر موها موثر است و میتواند خاصیت درمانی و احیاکنندگی بالایی داشته باشد.

2. افزایش حجم موها

با ضخیم‌تر شدن تارهای مو، به افزایش حجم و پرپشت شدن موها کمک می‌شود. افرادی که موهای نازکی دارند و از میزان پرپشتی آن رضایت ندارند، میتوانند به خاویار تراپی موهایشان بپردازند و از طریق آن به موهای حجیم و پرپشت‌تر برسند.

3. افزایش نرمی و لطافت موها

قدرت نرم کنندگی خاویار تراپی مو بسیار زیاد است. به طوری که پس از انجام آن، نرمی و لطافت موها دو چندان می‌شود. خاویار تراپی یک روش درمانی موثر برای برطرف کردن وزی و خشکی موها است و میتواند به افزایش لطافت آنها کمک نماید. این موضوع به خاطر وجود ماده‌ای به نام گلیکولیپید است که چربی مورد نیاز مو را فراهم کرده و خشکی موها را از بین می‌برد.

4. افزایش درخشندگی و زیبایی موها

از دیگر مزایای خاویار تراپی مو این است که منجر به افزایش درخشندگی و براقیت آنها می‌شود. افرادی که به داشتن موهای ابریشمی و درخشان علاقه دارند، میتوانند از این متد زیبایی استفاده کرده و به موهای کاملا ابریشمی و درخشانی برسند.

5. عوارض بسیار پایین

بسیاری از افراد در رابطه با عوارض خاویار تراپی مو نگرانی دارند. در این رابطه باید اشاره کنیم که از آنجایی که در این روش از هیچ دستگاه و تزریقی استفاده نمی‌شود، کمترین عوارض را در پی دارد. در واقع تاکنون عوارض خاصی در رابطه با این متد زیبایی گزارش نشده است. برای همین اگر به دنبال یک راه کاملا ایمن و بی‌دردسر برای تقویت موهای خود هستید، میتوانید به سراغ خاویار تراپی بروید.

عوارض خاویار تراپی در حد بسیار پایینی است و تنها ممکن است برخی افراد دارای پوست حساس آنها را تجربه نمایند. در این رابطه هم میتوان به سوزن سوزن شدن پوست سر، خارش و کمی قرمزی اشاره کرد. این موارد کاملا طبیعی هستند و نهایتا پس از 24 ساعت از بین می‌روند.

6. سرعت تاثیرگذاری بالا

سرعت انجام متد خاویار تراپی بسیار بالا است و حداکثر ظرف مدت یک ساعت انجام می‌شود. از سوی دیگر این متد زیبایی از تاثیرگذاری فوری برخوردار است و پس از اولین جلسه سبب تغییرات بزرگی بر روی موها می‌شود.

مراقبت‌های لازم پس از خاویار تراپی مو

 

مراقبت‌های لازم پس از خاویار تراپی مو

 

خاویار تراپی مو همچون هر روش دیگری نیاز به مراقبت دارد. با توجه به مراقبت‌های بعد از خاویار تراپی مو میتوان به افزایش ماندگاری آن کمک کرد. در اینجا به بررسی مهمترین نکات در این زمینه می‌پردازیم:

  • عدم شستشوی مو تا 72 ساعت

یکی از موارد مهم پس از خاویار تراپی موها، عدم شستشوی موها به مدت 72 ساعت است. در واقع این روش زیبایی نیاز به قرنطینه دارد و باید از شستشوی موها به مدت 3 روز خودداری شود. در این بازه زمانی باید از شستشوی موها خودداری شده و مانع از خیس شدن آنها شد. این موضوع به خاطر تثبیت مواد بر روی موها است.

  • عدم استفاده از ابزارهای حرارتی تا 72 ساعت

یکی دیگر از نکات مراقبتی پس از خاویار تراپی مو، عدم استفاده از ابزارهای حرارتی تا سه روز است. در این بازه زمانی باید از استفاده از ابزارهایی چون سشوار، اتوی مو، برس حرارتی مو و غیره خودداری شود. همچنین بهتر است موها در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرند تا دچار آسیب یا مشکل دیگری نشوند. در صورت نیاز به استفاده از ابزارهای حرارتی، باید حتما از ماسک‌های ضد حرارت مو استفاده شود.

  • استفاده از شامپوهای فری سولفات

افرادی که به کراتین کردن یا خاویار تراپی موهای خود می‌پردازند، باید از شامپوهای مناسبی برای شستشوی آنها استفاده نمایند. استفاده از شامپوهای بدون سولفات یا فری سولفات برای تمام روش‌های درمانی مو لازم است. برای همین پس از خاویار تراپی موهای خود از شامپوهای قدیمی استفاده نکنید و به سراغ استفاده از شامپوهای بدون سولفات و ملایم بروید. در رابطه با شامپوهای فری سولفات باید اشاره کنیم که در این شامپوها به جای سولفات‌ها از مواد پاک کننده دیگری استفاده می‌شود که برای موها ضرری ندارند.

  • شنا در دریا یا استخر با کلاه مخصوص

افرادی که موهای خود را خاویار تراپی می‌کنند، بهتر است تا حد امکان از آب نمک و آب کلردار همچون آب دریا و آب استخر دوری نمایند. کلر و نمک میتواند سبب آسیب به موها شده و ماندگاری خاویار تراپی مو را کاهش دهد. در صورتی که مجبور به شنا در استخر یا دریا شدید، حتما از کلاه‌های مخصوص شنا استفاده نمایید و تمام موهای خود را با آن پوشش دهید.

  • استفاده از نرم کننده و ماسک‌های تقویتی

در کنار استفاده از شامپوهای فری سولفات، باید به استفاده از نرم کننده، سرم مو و ماسک‌های تقویتی توجه شود. با توجه به این موضوع میتوانید به حفظ شادابی و سلامتی موهای خود کمک کنید و موهای زیباتر و درخشان‌تری داشته باشید.

خاویار تراپی در سالن زیبایی یاسمن بیوتی

 

خاویار تراپی در سالن زیبایی یاسمن بیوتی

 

سالن یاسمن بیوتی یکی از سالن‌های زیبایی در شهر کرج است که در چندین لاین زیبایی به طور تخصصی فعالیت دارد. در این رابطه هم میتوان به کراتینه مو، اکستنشن مو، پروتئین تراپی و خاویار تراپی مو اشاره کرد. برای همین اگر تمایل دارید موهای خود را در یکی از بهترین سالن‌های زیبایی شهر کرج خاویار تراپی نمایید، میتوانید از طریق این سالن اقدام کنید. جهت دریافت مشاوره در این زمینه و اطلاع از هزینه خاویار تراپی مو، با مشاوران سالن یاسمن بیوتی در تماس باشید.

جمع بندی

خاویار تراپی یکی از روش‌های احیا و تقویت مو است که مزایای زیادی را در پی دارد. با انجام این متد زیبایی میتوان به موهای درخشان، نرم و لطیف، پرپشت و زیبا دست پیدا کرد و تغییرات خوبی در ظاهر خود ایجاد نمود. خاویار تراپی همچون هر روش دیگری به مراقبت نیاز دارد تا به افزایش دوام و ماندگاری آن کمک شود. در این رابطه هم میتوان به عدم شستشو مو تا 72 ساعت، استفاده از شامپوی فری سولفات و تقویت کننده و نرم کننده‌های مناسب اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *