انتخاب رنگ مو برای رنگ پوست‌های مختلف

انتخاب رنگ مو برای رنگ پوست‌های مختلف

رنگ کردن موها یکی از راحت‌ترین کارها برای ایجاد تغییرات در ظاهر و استایل است. همچنین بانوانی که از سفید شدن موهای خود رضایت ندارند، معمولا به رنگ کردن موهایشان می‌پردازند تا از این طریق بتوانند سفیدی موهایشان را پوشش دهند. رنگ کردن مو کار سختی نبوده و هر فردی میتواند در خانه نیز به انجام آن بپردازد. با این حال اگر رنگ مو بر اساس رنگ پوست انتخاب شود، بهترین نتیجه را در ظاهر فرد ایجاد می‌کند. آرایشگران حرفه‌ای در این زمینه تخصص زیادی دارند و مطابق با رنگ پوست و چشم افراد، بهترین رنگ مو را به آنها معرفی می‌نمایند. حال بهتر است ببینیم که برای رنگ پوست‌های مختلف چه رنگ مویی مناسبتر است.

چگونه تناژ پوست را تشخیص دهیم؟

برای اینکه بتوانید رنگ مو را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید، در ابتدا باید تناژ پوستی خود را مشخص نمایید. برای این کار هم چند روش وجود دارد که در اینجا به بررسی دو مورد از آنها می‌پردازیم.

 • تشخیص تناژ پوست با نور خورشید: مچ دست خود را به سمت نور خورشید بگیرید و به رگ‌های خود دقت کنید. در صورتی که رنگ رگ‌ها بنفش مایل به آبی باشد، یعنی پوست شما تناژ سردی دارد. اما اگر رنگ رگ مایل به سبز باشد، تناژ پوست گرم است. افرادی هم که قادر به تشخیص رنگ آبی یا سبز رگ‌ها نیستند، اغلب از تناژ پوستی خنثی برخوردار هستند.
 • استفاده از کاغذ سفید: یک کاغذ سفید در کنار پوست صورت نگه دارید و روبروی آینه بایستید. سپس رنگ پوست خود را با کاغذ مقایسه کنید. در صورتی که رنگ پوست در کنار کاغذ متمایل به بژ یا طوسی باشد، تناژ پوستی زیتونی است. در صورتی که رنگ پوست متمایل به زرد باشد، تناژ پوستی گرم و در صورتی که مایل به صورتی یا هلویی باشد، تناژ پوست سرد است.

رنگ موهای مناسب پوست روشن

 

رنگ موهای مناسب پوست روشن

افرادی که از رنگ پوست روشن برخوردار هستند، میتوانند با توجه به تناژ پوستی خود بهترین رنگ مو را انتخاب نمایند. در اینجا به معرفی رنگ موهای مناسب با هر تناژ پوستی اشاره می‌کنیم.

 1. رنگ مو برای پوست روشن با تناژ گرم: برای پوست روشن با تناژ گرم، میتوان از رنگ‌هایی چون شامپاینی، بژ، خاکستری، یخی، پلاتینی و نقره‌ای استفاده کرد. در واقع تناژهای بلوند و سرد برای این نوع پوست‌ها گزینه خوبی هستند. همچنین افرادی که از چشم‌های آبی و خاکستری با پوست روشن برخوردار هستند، میتوانند از بلوند خاکستری برای موهای خود استفاده نمایند.
 2. رنگ مو برای پوست‌های روشن با تناژ سرد: این رنگ پوست در ترکیب با رنگ‌های گرمی چون مسی، عسلی، طلایی، کاراملی، کهربایی و شکلاتی جلوه بسیار خوبی پیدا می‌کند. افرادی که دوست دارند رنگ موی ملایمتری داشته باشند، میتوانند رنگ کاراملی را برای موهای خود در نظر بگیرند.
 3. رنگ مو برای پوست‌های روشن با تناژ خنثی: تناژهای بلوند صورتی، مسی، کهربایی و حنایی گزینه خوبی برای این دسته از افراد هستند. همچنین این افراد میتوانند از هایلایت‌هایی با این رنگ استفاده کنند و تغییرات چشمگیری در ظاهر خود ایجاد نمایند.
 4. رنگ مو مناسب پوست روشن با تناژ هلویی: در این رابطه هم میتوان به رنگ‌های شرابی، قرمز و قهوه‌ای تیره اشاره کرد. اگر پوست صورتتان روشن با تناژ هلویی است، میتوانید از رنگ‌های خانواده قرمز استفاده کنید تا به ظاهر بسیار زیبایی دست پیدا کنید.
 5. رنگ مو برای پوست سفید و چشم قهوه‌ای: خانم‌هایی که از پوست روشن با چشم‌های تیره یا قهوه‌ای رنگ برخوردار هستند، میتوانند از بلوندهای خاکستری، خاکستری یاسی، بلوند روشن، بلوند یخی و قهوه‌ای طلایی برای موهای خود استفاده کنند.

رنگ موهای مناسب پوست گندمی کدامند؟

بسیاری از افراد در ایران از پوست گندمی برخوردار هستند. این افراد هم میتوانند با توجه به تناژ پوستی خود، بهترین رنگ مو را در نظر بگیرند. در اینجا به بررسی رنگ موهای مناسب پوست گندمی بر اساس تناژهای مختلف می‌پردازیم.

 • رنگ مو مناسب پوست گندمی با تناژ گرم: از رنگ موهای مناسب برای این دسته از افراد میتوان به رنگ‌های بلوطی، شکلاتی تیره، قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای شکلاتی اشاره کرد. رنگ قهوه‌ای شکلاتی برای پوست‌های تیره تر با هایلایت‌های تیره ترکیب بسیار جذابی می‌شود.
 • رنگ مو مناسب پوست گندمی با تناژ سرد: از تناژهای مناسب این رنگ پوست میتوان به کاراملی، کهربایی، عسلی، قهوه‌ای طلایی، دارچینی و ماهگونی اشاره کرد. از میان این رنگ‌ها باید رنگی را انتخاب کرد که با پوست در تضاد باشد.
 • رنگ مو مناسب پوست گندمی با تناژ هلویی: از رنگ‌های مناسب پوست گندمی با تناژ هلویی میتوان به رنگ موی مشکی، مشکی مایل به آبی و قهوه‌ای اسپرسویی اشاره کرد. در صورتی هم که به رنگ مشکی علاقه‌ای نداشته باشید، میتوانید از ترکیب آن با هایلایت‌های مختلف استفاده نمایید.
 • رنگ مو مناسب پوست گندمی با چشم قهوه‌ای: افرادی که از رنگ پوست گندمی با چشم قهوه‌ای تیره برخوردار هستند، میتوانند از رنگ‌ موهایی چون قهوه‌ای و هایلایت کاراملی استفاده کنند. افرادی هم که چشم‌های قهوه‌ای عسلی دارند، میتوانند از رنگ‌ موهای تیره استفاده کنند. رنگ‌هایی چون قهوه‌ای تیره و یا حتی مشکی گزینه خوبی برای این دسته از افراد است.

بهترین رنگ موها برای پوست‌های تیره

 

بهترین رنگ موها برای پوست‌های تیره

افرادی که از رنگ پوست تیره برخوردار هستند، با توجه به تناژ پوست خود میتوانند بهترین رنگ مو را انتخاب کنند. در واقع انتخاب رنگ موی مناسب پوست تیره کار سختی نبوده و میتوان از بهترین و متناسبترین رنگ موها برای این دسته از افراد استفاده کرد.

 • رنگ موی مناسب پوست تیره با تناژ سرد: افرادی که پوست تیره تناژ سرد دارند، میتوانند از رنگ موی مشکی استفاده کنند. همچنین با هایلایت تناژ قهوه‌ای میتوان جلوه زیادی در ظاهر این افراد ایجاد کرد. رنگ‌هایی چون موکایی تیره و قهوه‌ای مشکی گزینه خوبی برای این دسته از افراد هستند.
 • رنگ موی مناسب پوست تیره با تناژ گرم: رنگ‌هایی چون کاراملی، قهوه‌ای طلایی و شکلاتی برای این دسته از افراد مناسب است. همچنین اگر این افراد به طور طبیعی از رنگ موی بلوند و روشن برخوردار باشند، میتوانند از هایلایت‌های کاراملی برای آن استفاده نمایند.
 • بهترین رنگ مو برای پوست تیره با تناژ هلویی: تناژهای هلویی میتوانند از طیف رنگی مختلف برای رنگ موهای خود استفاده کنند. با این حال رنگ‌هایی چون بلوطی قرمز و قهوه‌ای قرمز گزینه بهتری برای این دسته از افراد هستند. این تناژها گرمای بیشتری به ترکیب رنگ‌ها می‌بخشند و سبب درخشش بیشتری در ظاهر افراد می‌شوند.

رنگ موی فانتزی مناسب چه افرادی است؟

افرادی که دوست دارند یک تغییر قابل توجه و چشمگیر داشته باشند، میتوانند از رنگ موهای فانتزی استفاده کنند. رنگ موهای فانتزی از دسته رنگ‌های شاد و جذابی هستند که بیشتر دختران جوان به آنها تمایل دارند. با این حال این رنگ موها محدودیت سنی ندارند و بانوان در سنین مختلف میتوانند از آن استفاده نمایند. از جمله رنگ موهای فانتزی میتوان به صورتی، شرابی صورتی، بنفش تیره، بادمجانی و رنگ قرمز تیره اشاره کرد.

در انتخاب رنگ موی فانتزی توجه داشته باشید که پوست‌های تیره در ترکیب با تناژهای ملایمتر، ممکن است روشن‌تر به نظر برسند. تناژهای غنی‌تر هم میتوانند سبب افزایش تیرگی رنگ پوست شوند. از این رو اگر قصد دارید پوست خود را تیره‌تر و برنزه‌تر کنید، میتوانید به سراغ رنگ‌هایی چون یاقوتی یا سرخابی بروید. افرادی هم که تناژ طلایی روی پوست یا موهای خود دارند، میتوانند از رنگ‌های طیف آبی و بنفش استفاده نمایند.

رنگ موهای استخوانی و سرمه‌ای برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

 

رنگ موهای استخوانی و سرمه‌ای برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

رنگ موی استخوانی یک رنگ بسیار روشن مایل به سفید است که در طیف رنگی بژ یا کرم قرار دارد. از این رو این رنگ مو تناژ گرمی دارد. برای همین افرادی که تن پوستی گرمی دارند، میتوانند از این رنگ مو با خیال راحت استفاده نمایند. اما بانوانی که پوست صورتشان تناژ سرد دارد، بهتر است از رنگ استخوانی به صورت هایلایت یا مش استفاده کنند.

رنگ مو سرمه‌ای هم در طیف رنگی آبی قرار دارد و جزو رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد. برای همین افرادی که پوست روشن با تناژ سرد دارند، میتوانند از این رنگ فانتزی و جذاب استفاده کنند.

انواع رنگ موی تخصصی در سالن یاسمن بیوتی

برای رنگ کردن موها به صورت تخصصی بهتر است به سراغ سالن‌های زیبایی معتبر بروید. سالن یاسمن بیوتی از جمله سالن‌های زیبایی در شهر کرج است که در کنار ارائه خدماتی چون کراتینه و اکستنشن مو، خدمات دیگری نظیر رنگ مو را نیز ارائه می‌دهد. در این سالن از بهترین رنگ موها برای رنگ کردن موی مشتریان استفاده می‌شود. همچنین متخصصان این سالن با توجه به رنگ پوست افراد، بهترین رنگ‌ها را به آنها معرفی می‌نمایند. از این رو با مراجعه به این سالن میتوانید رنگ مو را بر اساس رنگ پوست خود در نظر بگیرید و تغییرات جذابی در ظاهر و استایل خود ایجاد نمایید.

جمع بندی

برای انتخاب رنگ مو، میتوان به فصل، رنگ پوست و رنگ چشم توجه کرده تا بهترین رنگ مو را انتخاب کرد. در این مطلب در رابطه با رنگ مو بر اساس رنگ پوست‌های مختلف صحبت کردیم و با بهترین رنگ موها برای پوست‌های روشن، تیره و گندمی آشنا شدیم. شما میتوانید با توجه به رنگ پوست و تناژ آن از میان رنگ‌های اشاره شده بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین میتوانید به سالن یاسمن بیوتی مراجعه کنید و انتخاب رنگ مو را به متخصصین این سالن بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *