رنگ موی مناسب پوست گندمی

رنگ موی مناسب پوست گندمی

پوست گندمی از رنگ نسبتا روشنی برخوردار است و کمی از هلویی تیره‌تر است. بسیاری از مردم ایران از پوست گندمی رنگ برخوردار هستند و اغلب دارای موهایی به رنگ قهوه‌ای می‌باشند. حال از آنجایی که تناسب و هارمونی میان رنگ پوست و رنگ مو بر روی زیبایی انسان تاثیر زیادی دارد، بهتر است با بهترین رنگ موی مناسب پوست گندمی آشنا بوده و از آنها برای رنگ کردن موهای خود استفاده کرد. اگر شما هم از پوست گندمی رنگ برخوردار هستید و به دنبال بهترین رنگ مو برای آن می‌باشید، به این مطلب توجه داشته باشید.

پوست گندمی چه رنگی است؟

در ابتدا بهتر است کمی با رنگ پوست گندمی آشنا شویم. افرادی که از پوست گندمی رنگ برخوردار هستند، در پوست خود تناژهای روشنی از رنگ قهوه‌ای را مشاهده می‌کنند. در واقع همانطور که از نام این رنگ مشخص است، پوست گندمی به رنگ گندم شباهت زیادی دارد و نه خیلی تیره و نه خیلی روشن است. اغلب افرادی که در آسیای مرکزی و خاورمیانه ساکن هستند، از پوست گندمی رنگ برخوردار می‌باشند.

حال افرادی که این رنگ پوست را دارند، میتوانند از گستره متنوعی از رنگ‌ها برای موها و یا آرایش خود استفاده کنند. اما در این میان برخی از رنگ‌ها تناسب بیشتری با پوست گندمی دارند و سبب زیباتر شدن ظاهر افراد می‌شوند. از این رو با شناخت زیباترین رنگ مو برای پوست گندمی میتوان تغییرات جذاب و زیبایی در چهره و استایل خود ایجاد کرد.

نحوه انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

 

نحوه انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست گندمی

 

در این بخش یک راهنمای کلی برای انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست‌های گندمی ارائه می‌کنیم:

 • رنگ قرمز مناسب پوست گندمی

اگر جزو افرادی هستید که به رنگ قرمز و خانواده آن علاقه دارید و دوست دارید موهای خود را به این رنگ تغییر دهید، بهتر است به سراغ رنگ موی شرابی، بورگاندی یا بنفش مایل به قرمز تیره بروید. در واقع رنگ‌ موهای قرمز با پایه آبی تیره برای رنگ پوست گندمی بسیار مناسب هستند و نباید به سراغ رنگ‌های قرمز و نارنجی برای آنها رفت.

 • انواع رنگ قهوه‌ای مناسب پوست گندمی

تمامی تناژهای رنگ قهوه‌ای، شکلاتی و نسکافه‌ای بهترین گزینه برای پوست‌های گندمی هستند. این دسته از رنگ‌ها ظاهری طبیعی و جذاب به افراد می‌بخشند و تغییرات چشمگیر و زیبایی در آنها ایجاد می‌نمایند. بر این اساس میتوان نزدیکترین سایه قهوه‌ای با رنگ پوست را انتخاب کرد. همچنین رنگ‌هایی چون قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای روشن و شکلاتی سرد از بهترین گزینه‌ها در این زمینه هستند. در صورتی هم که به دنبال رنگ‌های سردتر باشید، میتوانید به سراغ رنگ‌های دارچینی، کاراملی و قهوه‌ای تافی بروید.

 • رنگ موهای طلایی مناسب پوست گندمی

اگر از طرفداران رنگ‌های طلایی هستید، باید بدانید که طلایی به هیچ وجه یک رنگ موی طبیعی برای پوست گندمی محسوب نمی‌شود. برای همین بهتر است به هیچ وجه این رنگ‌ها را به صورت یکدست روی موهای خود به کار نبرید. به جای این کار میتوانید از هایلایت و یا آمبره‌های طلایی برای موهای خود استفاده کنید.

 • رنگ مشکی و پوست گندمی

افرادی که از پوست گندمی برخوردار هستند، میتوانند از رنگ موی مشکی نیز برای موهای خود استفاده کنند. افرادی که دوست دارند ظاهر طبیعی داشته باشند، رنگ مشکی گزینه خوبی برایشان است و در عین سادگی چهره زیبا و جذابی به آنها می‌بخشد. از طرفی رنگ موی مشکی با هر آرایشی جلوه زیادی دارد و نگهداری از آن هم آسان است.

رنگ مو مناسب پوست گندمی با چشم قهوه‌ای

اگر از افرادی هستید که پوست صورت گندمی با چشم‌های قهوه‌ای رنگ دارید، بهتر است در ابتدا سرد یا گرم بودن تناژ پوستی را تشخیص دهید. افرادی که از تناژ پوست گرم برخوردار هستند، رنگ موی خرمایی با هایلایت‌های روشن گزینه خیلی خوبی برایشان است. همچنین این افراد میتوانند موهای خود را به رنگ قهوه‌ای تیره درآورده و سپس از هایلایت‌های قهوه‌ای روشن، کاراملی و یا طلایی برای آن استفاده کنند. بلوند توت فرنگی هم انتخاب مناسبی برای این دسته از افراد است.

افرادی هم که از تناژ پوستی سرد برخوردار هستند، میتوانند به سراغ رنگ‌های روشنی چون خاکستری یا پلاتینیومی بروند. برای درشت‌تر جلوه کردن چشم‌ها نیز میتوان از رنگ مشکی پرکلاغی استفاده کرد.

معرفی زیباترین رنگ موها برای پوست گندمی

 

معرفی زیباترین رنگ موها برای پوست گندمی

 

 • رنگ موی قهوه‌ای مایل به قرمز: این رنگ مو که به رنگ ماهگونی هم معروف است، ته رنگ سبز در چهره افراد دارای پوست گندمی را خنثی می‌کند و سبب درخشان‌تر شدن پوست می‌شود. از این رو رنگ ماهگونی تیره جزو بهترین رنگ موها برای پوست گندمی است.
 • رنگ موی قهوه‌ای طلایی: ترکیب رنگ قهوه‌ای و طلایی یک گزینه خوب برای پوست‌های گندمی رنگ است. چرا که جذابیت آن را بیشتر کرده و طراوت بیشتری به چهره می‌بخشد. البته باید توجه کرد که این رنگ مو برای خانم‌های مسن‌تر مناسب است. چرا که کمی سبب بیشتر نشان داده شدن سن می‌شود. ترکیب رنگ قهوه‌ای و طلایی را میتوانید به صورت هایلایت یا آمبره به کار ببرید و چهره خود را زیباتر کنید.
 • رنگ موی کاراملی: افرادی که به رنگ کاراملی علاقه دارند و پوست گندمی رنگی دارند، میتوانند با خیال راحت از این رنگ برای موهای خود استفاده کنند. چرا که رنگ کاراملی یک گزینه عالی برای این رنگ پوست است و میتواند به عنوان رنگ اصلی و یا به شکل هایلایت روی موها اعمال شود.
 • رنگ موی شکلاتی: افرادی که از پوست گندمی برخوردار هستند و یک ترکیب رنگی بین رنگ خیلی روشن و خیلی تیره می‌خواهند، میتوانند از رنگ موی شکلاتی استفاده کنند.
 • رنگ موی مسی و فندقی: افرادی که به رنگ‌های خاص‌تر علاقه دارند، میتوانند از رنگ موی مسی یا فندقی استفاده کنند. رنگ موی مسی سبب جذابیت بیشتر چهره می‌شود. همچنین رنگ موی فندقی گزینه خوبی برای علاقمندان به رنگ‌های تیره می‌باشد.

چند رنگ موی فانتزی مناسب پوست گندمی

رنگ موهای فانتزی از جمله رنگ‌هایی هستند که این روزها بسیار ترند شده‌اند و افراد زیادی به سراغ استفاده از آنها می‌روند. با این حال برای انتخاب رنگ موی فانتزی باید دقت زیادی کرده تا نتیجه کار به شکل خوبی درآید. در واقع برای انتخاب رنگ موی فانتزی هم باید به رنگ پوست توجه کرد. افرادی که از تناژ پوستی گرم برخوردار هستند، رنگ‌های فانتزی با تن گرم برایشان مناسبتر است. حال در ادامه به معرفی چند رنگ موی فانتزی مناسب برای پوست گندمی می‌پردازیم:

 • بلوند توت فرنگی: این رنگ ترکیبی از رنگ‌های طلایی، قرمز، صورتی و بلوند است که به خاطر سایه گرمی که دارد، گزینه خوبی برای پوست‌های گندمی است.
 • رز گلد: رز گلد از دیگر رنگ‌های فانتزی است که برای پوست‌های گندمی گزینه خوبی است. این رنگ هیچ وقت قدیمی نمی‌شود و همواره جذابیت خود را دارد.
 • قهوه‌ای قارچی: این رنگ فانتزی با ترکیب رنگ قهوه‌ای با خاکستری و طیف‌هایی از رنگ کرم، یک رنگ زیبا و جذاب است و برای افرادی که از پوست گندمی رنگ برخوردار هستند، بسیار مناسب می‌باشد.
 • زیتونی تیره: رنگ موی زیتونی تیره از درخشش زیادی برخوردار است. افراد دارای پوست گندمی میتوانند از رنگ مویی با پایه قهوه‌ای و هایلایت‌های زیتونی رنگ برای موهای خود استفاده نمایند.

هایلایت و آمبره مناسب برای پوست‌های گندمی رنگ

در حال حاضر هایلایت و آمبره جزو تکنیک‌های رنگ موی بسیار پرطرفدار هستند. این دو تکنیک با استفاده از تلفیق رنگ موهای مختلف و ایجاد حالت سایه و روشن در موها، سبب زیباتر شدن ظاهر فرد می‌شوند. در اینجا به چند نکته در رابطه با انتخاب بهترین هایلایت و آمبره برای پوست گندمی اشاره می‌کنیم:

 1. در صورتی که به رنگ‌ موهای طلایی علاقه دارید، میتوانید از این تکنیک‌ها برای موهای خود استفاده کنید. در واقع به جای رنگ کردن کامل موهای خود با رنگ‌های طلایی، میتوانید هایلایت یا آمبره طلایی را به کار ببرید.
 2. افرادی که از پوست گندمی برخوردار هستند، هایلایت‌هایی با پایه قهوه‌ای، شکلاتی، نسکافه‌ای و تلفیق آنها با سایه‌های رنگ طلایی گزینه خوبی برایشان است.
 3. برای هایلایت موها بهتر است از رنگ یک الی دو درجه روشن‌تر از رنگ موی زمینه استفاده کنید تا به ظاهری طبیعی برسید. برای مثال رنگ‌های ماهگونی یا بورگاندی برای هایلایت و انتخاب رنگ‌های تیره‌تر برای پایه موها، سبب ظاهری جذاب در افراد می‌شوند.

انواع رنگ مو متناسب با رنگ پوست در سالن یاسمن بیوتی

 

انواع رنگ مو متناسب با رنگ پوست در سالن یاسمن بیوتی

 

سالن یاسمن بیوتی از جمله سالن‌های زیبایی در شهر کرج است که به صورت تخصصی در زمینه اکستنشن مو و کراتینه مو فعالیت می‌کند. با این حال این سالن زیبایی خدمات دیگری را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد که از جمله آنها باید به رنگ مو اشاره کرد. در این سالن برای رنگ کردن موهای مشتری، از مرغوبترین رنگ موها و برترین برندها استفاده می‌شود. همچنین پرسنل این سالن با توجه به رنگ پوست و رنگ چشم افراد، به آنها بهترین رنگ مو را معرفی می‌نمایند. بر این اساس اگر از پوست گندمی رنگ برخوردار هستید و در انتخاب بهترین رنگ مو برای آن کمی تردید دارید، میتوانید این کار را به پرسنل سالن یاسمن بیوتی بسپارید.

جمع بندی

در این مطلب در رابطه با بهترین رنگ مو برای پوست گندمی صحبت کردیم و با چند رنگ موی مناسب در این زمینه آشنا شدیم. همانطور که اشاره کردیم تمام تناژهای رنگ قهوه‌ای، نسکافه‌ای، زیتونی و شکلاتی برای این رنگ پوست مناسب هستند. با این حال افراد میتوانند از رنگ‌های قرمز و طلایی با توجه به موارد اشاره شده در متن نیز برای موهای خود استفاده نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *