راهنمای تقویت مو بعد از اکستنشن

راهنمای تقویت مو بعد از اکستنشن

اکستنشن مو یکی از روش‌های محبوب برای افزایش حجم و طول مو است. اما این روش می‌تواند به موهای طبیعی نیز آسیب برساند؛ بنابراین، تقویت مو بعد از اکستنشن به جهت جلوگیری از آسیب بیشتر به موی طبیعی امری ضروری محسوب می‌شود. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به راهنمای تقویت مو بعد از اکستنشن بپردازیم:

1. شانه‌کردن صحیح موها

موهای اکستنشن بیشتر از موهای طبیعی سر دچار وز شدگی و گره می‌شوند و به همین دلیل به شانه‌کردن بیشتری نیز احتیاج دارند. معمولاً یکبار شانه در طول روز و یکبار شانه پیش از خواب می‌تواند از گره‌خوردگی موها جلوگیری نماید. استفاده از برس‌های مناسب و روش صحیح شانه‌زدن نیز بسیار حائز اهمیت است. برای جلوگیری از شکستگی یا ریزش موها، از شانه‌های مخصوص موهای اکستنشن شده استفاده کنید. این شانه‌ها دارای دندانه‌های نرم و انعطاف‌پذیر هستند که به موها آسیب نمی‌رسانند. هنگام برس زدن موها، دست خود را بالای ردیف اکستنشن قرار دهید. این کار از کشیده‌شدن بیش از حد موها هنگام برس کشیدن جلوگیری می‌نماید. همچنین می‌توانید برس کشیدن مو را از قسمت انتهایی آن شروع کرده و پس از باز شدن گره‌ها به سمت بالا پیشروی نمایید.

توجه داشته باشید، شانه‌کردن موهای اکستنشن شده باید با ملایمت انجام شود. همچنین شانه‌کردن موهای خیس می‌تواند به آنها آسیب برساند؛ بنابراین، بهتر است موهای اکستنشن شده را بعد از خشک‌شدن شانه کنید.

2. کاهش دفعات شستشوی مو

شستشوی زیاد موی اکستنشن به دلیل ایجاد خشکی در آن موجب شکسته‌شدن و افزایش ریزش مو خواهد شد و میزان شستشوی حداکثر دو بار در هفته می‌تواند مناسب باشد. همچنین پس از شستشوی موها نسبت به آبکشی کامل آنها اطمینان حاصل نمایید؛ زیرا باقی‌ماندن مواد شوینده روی سر نیز باعث ریزش مو خواهد می‌شود.

 

شانه‌کردن صحیح موها

3. استفاده از محصولات مراقبت از مو

چه اکستنشن داشته باشید و چه نداشته باشید، محصولاتی که برای موهای خود استفاده می‌کنید در سلامت آنها تأثیر می‌گذارند. مهم‌ترین نکته در استفاده از محصولات مراقبتی مو اطمینان از هیدراته نگه‌داشتن آن است؛ زیرا همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، موهای اکستنشن خشک زودتر دچار شکنندگی و ریزش می‌شوند. از محصولات مراقبتی و لازم جهت نگهداری مو پس از اکستنشن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شامپوی فری‌سولفات

سولفات‌های موجود در مواد شوینده سر می‌توانند باعث ایجاد خشکی مو و ریزش آنها شوند؛ بنابراین مهم است که فقط از محصولات مراقبت از مو بدون سولفات استفاده کنید.

 • روغن‌های مخصوص مو

استفاده منظم از روغن‌های مخصوص مو مانند روغن آرگان، روغن رزماری و… می‌تواند به هیدراته و مرطوب نگه‌داشتن موها کمک نموده و همچنین حالتی براق و نرم را برای آنها به ارمغان بیاورد.

 • ماسک مو

ماسک‌های مو یکی دیگر از محصولاتی است که تنها با چند بار استفاده از آنها به‌جای نرم‌کننده به تأثیرشان پی خواهید برد. ماسک‌های مو به حفظ رطوبت و تازگی مو کمک نموده و به دودسته ماسک موی داخل حمام و پس از حمام تقسیم می‌شوند.

 • سرم مو

سرم‌های مو با تقویت فولیکول و ریشة موها به ترمیم موهای آسیب‌دیده و رشد مجدد آنها کمک خواهند کرد.

 

استفاده از محصولات مراقبت از مو

4. از حالت دادن زیاد مو خودداری کنید

استفاده از حرارت زیاد برای حالت دادن مو می‌تواند منجر به آسیب‌رسانی به موها شود؛ بنابراین، از حالت دادن زیاد موهای اکستنشن شده خودداری کرده و نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • از حرارت کمتری استفاده کنید.
 • زمان حالت دادن موها را کوتاه کنید.
 • از محافظ حرارتی استفاده کنید.

5. بافت مو پیش از خواب

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، موهای اکستنشن بیشتر از موهای معمولی مستعد گره‌خوردگی هستند و شانه‌کردن و بافتن موها پیش‌ از خواب می‌تواند از بروز این مشکل جلوگیری نماید.

6. استفاده از روبالشی‌های ساتن

روبالشی‌های ساتن بسیار نرم بوده و از اصطکاک کمی برخوردار هستند و به همین دلیل الکتریسیته کمتری با مو ایجاد می‌کنند. در نتیجه هنگام استفاده از این روبالشتی موها کمتر دچار وز شدگی، شکستگی، گره و موخوره خواهند شد.

 

استفاده از روبالشی‌های ساتن

نکات مراقبت از مو بعد از اکستنشن

 • هرگز با موهای خیس به رختخواب نروید.
 • از برخورد حرارت زیاد با موها خودداری نمایید.
 • بستن مداوم موها به‌صورت دم‌اسبی باعث گره‌خوردگی آنها می‌شود.
 • از محصولات مراقبتی مرغوب و باکیفیت استفاده نمایید.

درحالی‌که اکستنشن مو می‌تواند جلوة زیبایی را برای موهای شما به ارمغان بیاورد؛ اما اگر از کیفیت و مرغوبیت کافی برخوردار نباشد ممکن است باعث ریزش موهای طبیعی شما نیز بشود. به همین دلیل این فرایند می‌بایست حتماً توسط آرایشگران حرفه‌ای و باتجربه در این زمینه و با استفاده از مواد درجه یک انجام پذیرد. همچنین رعایت نکات نگهداری مو بعد از اکستنشن نیز در دوام و ماندگاری آنها تأثیر بسزایی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *