آیا کراتینه مو در دوران شیردهی ضرر دارد؟

مضرات کراتین مو در دوران شیردهی

کراتینه مو در دوران شیردهی یکی از مهمترین نکاتی است که مادران شیرده باید به آن توجه کنند و با در نظر گرفتن نکات انجام این کار به سمت کراتین مو بروند تا برای کودک مشکلاتی به وجود نیاید؛ درسته که کراتین مو کار را آسان تر می کند و زیبایی بی نظیری به موها می بخشد اما باید مکانیسم درست انجام این کار را بدانید.

محصولات مختلفی برای صاف کردن و رفع وزی مو وجود دارد اما برای انجام دائمی این کار افراد به سمت کراتین مو می روند تا ماه ها موهای خود را صاف و زیبا نگه دارند اما این کراتینه کردن مو نیاز به مراقبت هایی برای مادران شیرده دارد که باید با آن آشنا شوید.

در ادامه این مقاله با كراتين مو و سازوکارهای آن برای مادران شیرده آشنا می شوید تا یک کراتینه مو حرفه ای و زیبا را انجام دهید و شاهد بهترین ها باشید.

کراتین مو چیست؟

در ابتدا بهتر است بدانید که اصلا کراتین مو چیست و چرا انقدر پرطرفدار و محبوب است؟ کراتین مو علاوه بر اینکه برای صافی و رفع وزی مو نقش دارد یک کاربرد بی نظیر دیگری را نیز شامل می شود و آن هم رساندن پروتئین به مو است که موجب تقویت، تغذیه و بهبود زیبایی موها می شود.

افراد با استفاده از کراتین مو به موهای خود زیبایی بی نظیری می بخشند و موجب می شوند تا موی سر آنها کاملا براق و زیبا نمایان شود به همین خاطر تقاضا برای استفاده از کراتین مو بسیار زیاد است و هر کسی دوست دارد تا زیبایی موهای خود را با استفاده از کراتین افزایش دهد.

افرادی که به سمت کراتین مو می روند پس از یکبار استفاده از این روش برای احیا و تغذیه موی خود دیگر نمی توانند آن را تمدید نکنند زیرا اگر کراتین مو به خوبی انجام شود رضایت افراد را به همراه دارد و آنها را ترغیب به استفاده دوباره می کند.

کراتین مو در دوران شیردهی

تغذیه و مواد آرایشی که مادر در دوران شیردهی استفاده می کند نقش بسزایی بر روی سیستم ایمنی کودک می گذارد به همین خاطر باید توجه ویژه ای بر روی این مسائل داشت و به سراغ بهترین مواد مغذی رفت؛ کراتینه مو یکی از اقداماتی است که مادران شیرده انجام می دهند اما نگرانی هایی از این بابت دارند.

در دوران شیردهی هم کراتین مو انجام می شود اما این دوران نیاز به سازوکارهای دیگری برای کراتین مو دارد تا کودک شما هیچگونه آسیبی در این حین نبیند؛ با سازوکارهای جدید مادران با خیالی آسوده به سمت کراتین موی خود می روند و دیگر هیچگونه نگرانی از این بابت ندارند.

بخش قابل توجهی از مواد کراتین مو به مواد شیمیایی اختصاص دارد که برای مادران شیرده بسیار مضر است بنابراین در هنگام کراتین مو حتما باید با آرایشگر خود این موضوع را در میان بگذارید که مواد طبیعی و گیاهی را جایگزین مواد شیمیایی کند با این کار دیگر نیاز به هیچگونه نگرانی برای کودک نیست.

مزایای کراتین مو در دوران شیردهی

 

مزایای کراتین مو در دوران شیردهی

 

درخشان شدن موها

پروتئین رسانی

رفع وزی مو

نگهداری راحت تر موها

رشد بهتر مو

آرایش مو در سریع ترین زمان ممکن

روند سریع شانه کردن موها

مناسب برای انواع مو

بدون کمترین عوارض

بهترین زمان برای کراتین مو در دوران شیردهی

مطمئنا زمانی که کودک تازه به دنیا آمده است تایم مناسبی برای کراتین مو نیست زیرا کودک هنوز به تکامل و رشد نرسیده است بدنی ضعیف دارد بنابراین باید این کار را به زمان دیگری موکول کنید تا کودک شما دچار آسیب نشود.

زمانی که کودک از دوران نوزادی خارج شده اما به اندازه کافی رشد نکرده است و بهترین زمان برای انجام کراتین مو است با این کار احتمال وقوع آلرژی برای او کم و کمتر می شود و مادر هیچگونه نگرانی از این بابت ندارد.

مراقبت های بعد از کراتین مو در دوران شیردهی

 

مراقبت های بعد از کراتین مو در دوران شیردهی

 

بعد از کراتین مو در دوران شیردهی باید به یک سری نکات توجه کنید تا کراتین مو باکیفیت تر و بادوام تر شود؛ در ادامه با برخی از مراقبت های پس از کراتینه مو آشنا می شوید.

استفاده از شامپوی بدون سولفات

شامپوهایی که سولفات دارند اصولا از کف و غلظت بسیاری برخوردار هستند به همین خاطر حس خوشایندی به افراد می دهند اما استفاده از اینگونه شامپوها اصلا برای موی کراتین شده مناسب نیست و باید به سراغ شامپوهایی بروید که روی آن درج شده حاوی سولفات نیست با این کار از موهای خود بیشتر مراقبت کرده اید.

شامپویی که سولفات دارد موجب می شود تا پوست سر و موها بیش از اندازه تمیز شوند و خشکی پوست و مو را به همراه دارد اما مو و کف سر نیاز به رطوبت دارد و باید از شامپوهایی برای موهای کراتین شده استفاده کرد که حاوی این ماده نباشد.

استفاده از ماسک مو پس از کراتین مو

استفاده از ماسک مو در دورانی که مو کراتین شده واجب است تا موی سر تقویت شود و کراتین مو به خوبی بر روی موها باقی بماند؛ بنابراین بهتر است بهترین ماسک مو را برای موی کراتینه شده خود تهیه کنید.

عدم استفاده از وسایل حرارتی

وسایل حرارتی به عنوان قاتل مو شناخته شده اند زیرا استفاده از آنها خشکی مو را به همراه دارد و موجب می شود تا مو دچار ریزش و موخوره شود به همین خاطر به افراد توصیه می شود که تحت هیچ شرایطی از وسایل حرارتی استفاده نکنند این مورد حتی برای موهایی که کراتینه هم نشده اند صدق می کند.

خیلی از افراد هستند که موهای خود را کراتینه می کنند اما برا زیبایی هرچه بیشتر آن به سراغ وسایل حرارتی می روند تا پایین مو را فر کنند، با این کار آسیب های جدی به مو وارد می شود.

کوتاه کردن موها پس از کراتینه مو

کوتاه کردن موها پس از کراتینه مو

 

هر زمان که حس کردید پایین موهایتان خشک شده و موخوره در آن دیده می شود باید به سراغ کوتاه کردن موهای خود بروید و تا هرجایی که این موخوره ها پیش رفته اند باید کوتاه کردن را ادامه دهید.

شاید شما هم جزو افرادی باشید که علاقه فراوانی به موهای خود داشته باشید و نخواهید آن را کوتاه کنید ولی ضروری است که بدانید با این کار آسیب های جدی به مو وارد می شود و برای رشد بهتر موها باید آنها را کوتاه کرد.

پرهیز از رنگ کردن موها پس از کراتینه مو

خیلی از افراد در ابتدا موهای خود را کراتینه می کنند و سپس به سمت رنگ کردن آن می روند با این کار موهایتان به شدت آسیب می بیند و دچار ریزش مو خواهید شد به همین خاطر به افرادی که موهای خود را کراتین می کنند گفته می شود که هیچگاه به سمت رنگ کردن موها پس از کراتین نروند.

جمع بندی

مادران شیرده باید بیشتر به تغذیه خود و مواد آرایشی که استفاده می کنند توجه کنند زیرا کوچکترین اشتباه می تواند ضرر و زیان هایی به کودک برساند بنابراین ضروری است که برای جلوگیری از آسیب های احتمالی مراقب تغذیه و مواد آرایشی که استفاده می کنند باشند.

خیلی از مادران شیرده هستند که علاقه زیادی به کراتین مو دارند و تا قبل از بارداری هم از این روش برای زیبایی موهای خود استفاده می کردند اما پس از زایمان نگرانی هایی از بابت کراتینه مو دارند، با آگاهی کامل از کراتینه مو در دوران شیردهی می توانید این کار را بدون هیچگونه عوارضی برای کودک انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *