علت وز شدن مو بعد از کراتینه

به چه علت موها بعد از کراتینه وز می شوند؟

کراتینه مو یکی از پرطرفدارترین و بهترین کارها برای زیبایی و آرایش مو است به همین خاطر امروزه بهره مندی و استفاده از این روش در بین بانوان و حتی آقایان بسیار باب شده است اما پیش آمده که افراد پس از کراتین مو دچار وزی مو شده اند و این زیبایی دیگر به چشمشان نمی آید و احساس ناخوشایندی دارند.

وز شدن مو پس از کراتینه به خاطر دلایل مختلفی دیده می شود که هم می تواند مقصر خود فرد باشد و هم آرایشگر اما به هر حال برای مشکل پیش آمده باید راه حلی پیدا کنید و دیگر به سمت روش هایی که موجب آسیب دیدن موها می شود نروید با این کار کراتینه مو ماندگاری بیشتری دارد و زیبایی موها نیز بیشتر به چشم می آید.

در ادامه این مقاله با علل وز شدن مو بعد از کراتینه بیشتر آشنا می شوید بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که دچار این مشکل شده اید تا پایان همراه ما باشید.

عوامل تاثیرگذار بر وز شدن مو بعد از کراتینه

شاید شما هم جزو افرادی باشید که دچار وزی مو شده اید اما نمی دانید دلیل بروز این اتفاق چیست و چه کارهایی منجر به وز شدن موها پس از کراتین می شود به همین خاطر ما در ادامه شما را با عواملی که انجام آنها باعث وز شدن موها می شود آشنا می کنیم تا با آگاهی از این موارد شاهد موهایی زیبا و درخشان باشید و دیگر خبری از وزی موها نباشد.

استفاده از مواد کراتینه نامرغوب و بی کیفیت

یکی از مهمترین دلایل وزی موها استفاده از مواد کراتینه نامرغوب و بی کیفیت است که اندکی از آرایشگرها به خاطر هزینه پایین این مواد به سمت تهیه و استفاده آن می روند، بنابراین ضروری است که قبل از کراتینه مو از صحت انجام کار و وجدان کاری آرایشگر خود مطلع شوید و سپس آرایش موی خود را به آنها بسپارید تا دچار وزی مو و کاهش کیفیت و زیبایی موهای خود نشوید.

استفاده مداوم از وسایل حرارتی بعد از کراتین مو

 

استفاده مداوم از وسایل حرارتی بعد از کراتین مو

وسایل حرارتی به عنوان قاتل موها شناخته شده اند اما خیلی از افراد با بی توجهی به این مسئله به سمت استفاده مداوم و مکرر سشوار و اتوی مو می روند و با گذر زمان شاهد تاثیرات منفی استفاده از وسایل حرارتی خواهند بود، اگر فکر زیبایی موهای خود هستید باید در حفظ آن هم باهوش تر عمل کنید.

مطمئنا هر کسی دوست دارد موهای خود را به حالت های مختلف تبدیل کند و زیبایی بی نظیری به آن ببخشد اما راه رسیدن به زیبایی بیشتر موها استفاده از وسایل حرارتی نیست زیرا اینگونه وسایل زیبایی موقت را به ارمغان می آورند و پس از گذر زمان موها وز شده و دیگر زیبایی ندارد.

بی توجهی به مراقبت های بعد از کراتینه مو

استفاده از روغن های گیاهی، سرم مو، آبرسان، شامپو و… برای هر کسی که موهای کراتین شده دارد واجب است بنابراین باید به سراغ تهیه بهترین مارک این محصولات بروید و کمی برای موهای خود هزینه کنید.

البته مراقبت های بعد از کراتینه فقط مختص به استفاده از محصولات خاص نمی شود بلکه باید به نحوه درست خوابیدن، نحوه گیره بستن، نحوه شستشوی موها نیز توجه کنید.

دوش گرفتن با آب داغ پس از کراتینه مو

دوش گرفتن با آب داغ یکی از مضرترین کارها برای موها است و آسیب های فراوان و جدی به موها وارد می کند از جمله این آسیب ها وزی مو است زیرا آب جوش یا داغ موجب می شود تا چربی سر به طور کامل از بین برود و موها دچار خشکی فراوانی شوند این کار برای موها بسیار مضر است زیرا کف سر و حتی موها کمی نیاز به چربی دارند.

بروز موخوره و عدم کوتاهی موها

 

بروز موخوره و عدم کوتاهی موها

خیلی از افراد اقدام به کوتاه کردن موهای خود نمی کنند و فکر می کنند که با این کار موهای بلند و همیشه سالم دارند اما این تفکر کاملا غلط است و باید هر از گاهی نوک موهای خود را کوتاه کنید و به اصطلاح نوک گیری کنید با این ترفند خشکی مو کمتر می شود و دیگر موخوره بر روی موی کراتین شده باقی نمی ماند.

همچنین ناگفته نماند که کوتاه کردن موها به صورت ماهانه موجب می شود تا موی سر دچار وزی شدید نشود و زیبایی بی نظیری داشته باشد.

شستشوی روزانه موها پس از کراتینه مو

شستشوی زیاد برای موی کراتین شده مضر است و موجب می شود تا مو دچار وزی شدیدی شود زیرا همانطورکه پیشتر هم اشاره کردیم موی سر نیاز به چربی دارد و اگر این چربی تامین نشود موها وز شده و دیگر زیبایی سابق خود را نخواهند داشت بنابراین بهتر است از شستشوی مداوم و زیاد موها که منجر به خشکی می شود جلوگیری کنید.

خشک کردن مو با حوله پس از کراتینه مو

بسیاری از افراد عادت دارند که پس از شستشوی موها تا چند دقیقه آنها را با حوله خشک کنند و این عادت در بین بسیاری از ماها باب شده اما این روش برای نگهداری موی کراتین شده بسیار مضر است و اصلا نباید موی کراتین شده را با حوله خشک کرد.

برای خشک کردن موهای کراتین شده و جلوگیری از وزی موها ضروری است که فقط آب اضافی بر روی موها را با حوله بگیرید ولی از خشک کردن موها و مالش زیاد مو با حوله خودداری کنید.

شستشوی مو با شامپوی دارای سولفات

 

شستشوی مو با شامپوی دارای سولفات

شامپوی دارای سولفات از دیگر علل وز شدن موها پس از کراتینه است زیرا سولفات مو را بیش از حد خشک می کند شاید به نظر استفاده از شامپوی سولفات دار باعث تمیزی و درخشانی مو شود اما به مرور مشکلاتی را در پی خواهد داشت مثل خشکی بیش از حد و وز شدن مو؛ بنابراین برای جلوگیری از وزی مو پس از کراتینه سعی کنید از شامپوهایی که سولفات ندارند استفاده کنید.

استفاده از شانه و برس بعد از حمام

استفاده از شانه و برس پس از شستشوی موهای کراتین شده موجب می شود تا مو کشیده شود بنابراین استفاده مکرر از برس و شانه کردن زیاد موها منجر به وز شدن موی کراتین شده می شود.

استفاده نادرست از گیره یا سنجاق پس از کراتینه مو

خیلی از بانوان اقدام به کراتینه کردن موها می کنند اما پس از کراتین از موهای خود به طور درست و صحیح مراقبت نمی کنند؛ به طور مثال استفاده از گیره هایی که منجر به کشیده شدن مو می شود و یا کش هایی که مو را بیش از حد می کشد برای مو بسیار مضر است بنابراین ضروری است که از گیره و سنجاق مناسب برای موهای کراتین شده استفاده کنید.

جمع بندی

توجه به زیبایی و کیفیت موها برای هر کسی ضروری است مخصوصا برای افرادی که موهای خود را کراتینه کرده اند زیرا اینگونه افراد برای زیبایی موهای خود به سمت استفاده از مواد شیمیای و یا گیاهی مختلفی رفته اند و برای جلوگیری از وزی مو پس از کراتینه باید از انجام برخی کارها جلوگیری کنند.

با آگاهی از علل وزی مو بعد از کراتینه می توانید در جهت حفظ زیبایی و جذابیت موهای خود کارهایی مفید انجام دهید تا دیگر دچار این مشکل نشوید.

ناگفته نماند که موهای کراتین شده نیاز به مراقبت بیشتری دارند و باید از بهترین محصولات و بهترین روش ها برای زیبایی موی خود استفاده کنید تا دچار ریزش مو یا وز شدن موها نشوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *