تفاوت های احیا و کراتینه مو در چیست؟

تفاوت های احیا و کراتینه مو در چیست؟

افرادی که موهایشان دچار شکنندگی و آسیب شده باشد، می‌توانند از روش‌های درمانی و زیبایی موجود برای موهای خود استفاده نمایند. در این بین کراتین صافی و احیا جزو روش‌هایی هستند که هر کدام مزایا و ویژگی‌های خود را دارند. حال برخی افراد تصور دارند که این دو روش مشابه هم هستند و یک نتیجه را در بر دارند. در صورتی که اینگونه نبوده و روش احیا با روش کراتینه صافی تفاوت دارد. در این مطلب قرار است به این موضوع پرداخته و با تفاوت‌های کراتینه صافی و احیای مو آشنا شویم.

احیای مو چیست؟

پیش از هر چیز بهتر است با احیای مو بیشتر آشنا شویم و ببینم این روش برای چه موهایی مناسب‌تر است. احیای مو به روشی گفته می‌شود که طی آن موهای آسیب دیده فرد، مجددا احیا (زنده) شده و مورد بازسازی قرار می‌گیرند. در زمان احیای موها، کلیه مشکلاتی که برای مو وجود داشته برطرف می‌شود و مو به حالت سالم و قبلی خود باز می‌گردد. زمانی که افراد بیش از حد از رنگ مو، دکلره، تافت و ژل استفاده می‌کنند، مو به تدریج از حالت طبیعی و سالم خود خارج می‌شود و دچار شکنندگی و نازکی می‌شود. در این شرایط موها دچار موخوره زیادی شده و حتی ممکن است میزان ریزش مو افزایش پیدا کند. برای همین بهتر است برای درمان این دست از موها، از روش احیای مو استفاده کرد. با احیای موهای آسیب دیده، رطوبت موجود در آنها افزایش پیدا کرده و بسیاری از مشکلات موها برطرف می‌گردد. احیا باعث شده تا سلول‌های مرده و آسیب دیده مورد احیا و بازسازی قرار بگیرند و موها به شکل صاف و سالم بازگردند.

چه افرادی بهتر است به سراغ احیای مو بروند؟

 

چه افرادی بهتر است به سراغ احیای مو بروند؟

 

به طور کلی میتوان گفت هر فردی که در موهای خود شکنندگی و آسیب زیادی را مشاهده می‌کند، می‌تواند از روش احیا برای موهای خود استفاده نماید. با این حال در اینجا به افرادی که بهتر است نسبت به احیای موهای خود توجه داشته باشند، اشاره می‌کنیم:

  • بانوانی که از رنگ مو به دفعات زیادی استفاده می‌کنند، به تدریج دچار خشکی مو و مشکلاتی دیگر می‌شوند. برای همین بهتر است این افراد به سلامتی موهای خود توجه داشته باشند و در صورت نیاز برای احیای آن اقدام نمایند.
  • بانوانی که از روش دکلره برای روشن کردن موهای خود استفاده می‌کنند، موهایشان در معرض آسیب‌دیدگی زیادی قرار دارد. دکلره از مواد شیمیایی مضری بوده که بر روی موها اثر نامطلوبی بر جای می‌گذارد. بنابراین آن دسته از بانوانی که عادت به دکلره کردن موهایشان دارند، حتما باید به احیا و درمان موهای خود نیز توجه نمایند.
  • در کنار رنگ و مش، ممکن است استفاده زیاد از لوازم حرارتی سبب آسیب به موها شود. افرادی که عادت به استفاده از سشوار، برس حرارتی و اتوی مو دارند، به تدریج دچار خشکی مو و موخوره می‌شوند. بنابراین اگر شما هم جزو این افراد هستید و احساس می‌کنید موهایتان از ظاهر شکننده و خشکی برخوردار شده است، بهتر است برای احیای موهای خود اقدام کنید.

تفاوت احیا با کراتینه مو در چیست؟

امروزه کراتینه مو، به یکی از روش‌های زیبایی و درمانی پرطرفدار تبدیل شده است. بانوان زیادی با مراجعه به سالن‌های زیبایی، اقدام به کراتین کردن موهای خود کرده و آنها را صاف و یا احیا می‌نمایند. حال سوالی که مطرح است این است که کراتینه چه تفاوتی با احیای مو دارد؟ احیای مو عملی است که می‌تواند در هر یک از روش‌های صافی و احیا وجود داشته باشد. در صورتی که کراتینه یکی از روش‌های معروف است که بیشتر به خاطر صافی مو و سپس احیای مو شناخته شده است. در واقع با استفاده از کراتینه احیا میتوان هم موها را احیا کرده و هم به آنها حالتی ابریشمی و صاف بخشید.

  • تمرکز روی احیای موها با بوتاکس یا کلاژن سازی مو

احیای مو تنها بر روی احیا و بازگشت سلامتی موها تمرکز دارد. بنابراین افرادی که از موهای ناسالم برخوردارند و قصد دارند سلامتی مجدد موهای خود را بازگردانند، می‌توانند به سراغ احیای موهای خود بروند. روش‌های احیای مو زیاد بر روی صافی تمرکز ندارند و حتی گاهی بدون صافی انجام می‌شوند. مواد احیا مانند کلاژن مو یا بوتاکس مو برای موهای آسیب دیده مناسب هستند و برای مشکلاتی چون موخوره، شکنندگی موها و حتی ریزش مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین اگر جزو افرادی هستید که دچار این دست مشکلات شده‌اید و دوست دارید بدون تغییر حالت موهای خود آنها را احیا کنید، بهتر است تنها از مواد احیا برای آن استفاده نمایید.

  • تمرکز بر روی صافی موها با کراتینه

زمانی که صحبت از صافی مو باشد، ناخودآگاه روش کراتینه در ذهن نقش می‌بندد. روش‌های کراتینه و دیتاکس، جزو روش‌هایی هستند که هم می‌توانند بر روی صافی مو و هم احیای آنها نقش داشته باشند. بنابراین افرادی که دوست دارند موهای لخت و ابریشمی داشته باشند و در عین حال موهایشان کمی تقویت شود، بهتر است به سراغ روش کراتینه مو بروند.

احیای مو انجام دهیم یا کراتینه؟

 

احیای مو انجام دهیم یا کراتینه؟

 

اگر جزو افرادی هستید که در انتخاب بین کراتینه و احیای مو تردید دارید، بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • آسیب دیدگی و میزان سلامت موهای خود را تعیین کنید

بهترین کار برای اینکه بتوانید بین احیا و کراتینه مو مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید، توجه به میزان سلامتی و آسیب‌دیدگی موها است. هر چقدر مو از آسیب بیشتری برخوردار باشد، نیاز به احیا برای آن بیشتر دیده می‌شود. بنابراین به ریزش مو، شکنندگی موها، موخوره و دو شاخه شدن تارهای مو، خشکی بیش از حد موها، نازک شدن موها، وز شدگی، حالت پذیری آسان یا سخت موها توجه داشته باشد. در صورتی که یک یا چند مورد از این نشانه‌ها را در موهای خود مشاهده کردید، بهتر است برای احیای آنها اقدام نمایید. حال اگر قصد داشتید در کنار احیا کمی به موهای خود حالت صافی ببخشید، بهترین کار این است که از روش کراتینه احیا و صافی به طور همزمان استفاده نمایید.

  • از یک آرایشگر حرفه‌ای سوال نمایید

در صورتی که با بررسی موهای خود به نتیجه‌ای نرسیدید، می‌توانید از یک آرایشگر حرفه‌ای نظرسنجی نمایید. برای این کار به یک سالن تخصصی مو مراجعه کنید و از آرایشگر بخواهید موهای شما را مورد بررسی قرار دهد. این افراد به دلیل تجربه بالایی که دارند، می‌توانند نظر بهتری برای موهایتان ارائه کرده و بهترین روش را به شما پیشنهاد نمایند. حال اگر موهایتان آسیب دیده باشد، یکی از روش‌های احیای مناسب موهایتان را به شما معرفی می‌نمایند. در این شرایط می‌توانید با خیال آسوده موهای خود را به دست آرایشگر بسپارید تا مورد احیا قرار بگیرد.

احیا و کراتین شدن موها با روش کراتینه

کراتینه به روشی گفته می‌شود که طی انجام آن ماده کراتین که یکی از مواد مهم در ساختار مو است، به مو اضافه می‌شود. در واقع کراتینه به این منظور انجام می‌شود که کراتین از دست رفته موها جبران شود و به مقدار آن افزوده شود. کراتین مو خاصیت احیا کنندگی دارد و بر روی صافی موها تاثیر می‌گذارد. بنابراین افرادی که به دنبال این هستند تا علاوه بر صافی، موهای احیا شده‌ای داشته باشند، بهتر است از روش کراتینه استفاده نمایند. برای کراتینه کردن موها باید از مواد مناسب و سازگار با موهای فرد استفاده شود تا بهترین نتیجه را در بر داشته باشد.

کراتینه مو یا بوتاکس مو؟

 

کراتینه مو یا بوتاکس مو؟

 

 

بوتاکس مو یکی از روش‌های طبیعی برای احیا و بازسازی موهای سر است. این روش علاوه بر اینکه روی احیای موها تاثیر دارد، برای صافی نیمه دائمی موها نیز استفاده می‌شود. در بوتاکس مو، کلیه موهای سر توسط آمپولی که از انواع ویتامین‌ها، آمینو اسیدها، پروتئین‌ها و لیپیدها برخوردار است، آغشته می‌شود. سپس موها با این مواد ماساژ داده شده تا ویتامین‌ها به تمام بخش‌های آن نفوذ پیدا کنند. پس از حدود 45 دقیقه موها را شستشو می‌دهند و با سشوار خشک می‌نمایند. بوتاکس مو برای انواع موها قابل استفاده است و عوارضی ندارد. پس از انجام این روش همچون کراتینه، موها باید تا 72 ساعت قرنطینه شوند و پس از آن از شامپوهای بدون سولفات برای شستشویشان استفاده شود. حال اگر برایتان سوال است که بوتاکس مو بهتر است یا کراتینه مو، بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • کراتینه مو تا 6 ماه ماندگاری دارد. در صورتی که ماندگاری بوتاکس مو در حدود 4 ماه است.
  • بوتاکس مو حاوی مواد مغذی زیادی است که سبب احیای عمیق موها می‌شود.
  • در کراتینه مو میزان صافی موها بسیار بیشتر است. بنابراین افرادی که به دنبال صافی و ابریشمی شدن موهای خود هستند، بهتر است از این روش استفاده نمایند.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی تفاوت احیا و کراتینه موها پرداختیم. همانطور که اشاره کردیم احیای مو روشی است که برای بازگرداندن سلامتی موها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بانوانی که از رنگ و دکلره زیاد استفاده می‌کنند و موهای شکننده، ضعیف و چند شاخه‌ای دارند، بهتر است از روش احیا برای موهای خود استفاده نمایند. این روش بر روی حالت موها زیاد تاثیرگذار نبوده و بیشتر بر روی احیای آن تمرکز دارد. بنابراین اگر قصد دارید تنها از موهای صاف و ابریشمی برخوردار باشید، بهتر است از روش کراتینه مو استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *