ماندگاری اوزون تراپی مو چقدر است؟

میزان ماندگاری اوزون تراپی مو

امروزه روش‌های زیادی جهت برطرف کردن مشکلات مو ابداع شده است. یکی از این روش‌ها اوزون تراپی مو نام دارد که توسط دستگاه به خصوصی انجام می‌شود. از این روش درمانی مدرن، میتوان برای کاربردهای درمانی مختلف و متنوعی استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شد. حال بهتر است ببینیم که اوزون تراپی مو چه فوایدی دارد و ماندگاری آن چقدر است؟

اوزون تراپی مو چیست؟

 

اوزون تراپی مو چیست؟

اوزون تراپی مو نام خود را از ماده‌ای که برای درمان استفاده می‌شود، یعنی اوزون گرفته است. اوزون یا O3 یک گاز آبی رنگ با بوی تند است که به طور مستقیم و طبیعی و به روش خاصی به دست می‌آید. همچنین این گاز به صورت شیمیایی و مصنوعی نیز قابل ساخت است. حال در روش اوزون تراپی مو و استفاده از دستگاه مخصوص آن، بر روی روند خون رسانی در مویرگ‌های اطراف فولیکول مو و تغذیه فولیکول مو اثر گذاشته شده و ریشه مو به شکل موثری پایدار و تقویت می‌گردد. در واقع این روش با دستگاه مخصوص و محصولات اوزونه انجام می‌شود.

اوزون تراپی مو بر روی ترمیم پل‌های دی سولفیدی موجود در ساقه موها اثر گذاشته و سبب از بین رفتن بسیاری از موخوره‌ها و درمان شکنندگی و خشکی موها می‌گردد. در کنار این موارد هم باید اشاره شود که روش اوزون تراپی مو بر روی آبرسانی و شادابی موها تاثیر بسیار زیادی دارد و سبب درخشندگی موها در طولانی مدت می‌گردد. پس با این تفاسیر اوزون تراپی مو یکی از روش‌های بسیار موثر برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات مربوط به مو و پوست سر است و میتواند به افراد در داشتن موهای سالم و درخشنده کمک زیادی داشته باشد.

دستگاه مخصوص اوزون تراپی مو

 

دستگاه مخصوص اوزون تراپی مو

 

اوزون تراپی مو بر خلاف برخی از روش‌ها همچون کراتینه مو، به کمک یک دستگاه مخصوص به نام مایکرومیست انجام می‌شود. دستگاه اوزون تراپی یک محوطه کابینی دارد که درون آن بخار آب 40 درجه در جریان است. این بخار آب قابل تنظیم بوده و میتوان دمای آن را زیاد یا کم کرد. زمانی که موها در این کابین قرار می‌گیرند، فولیکول‌های آن تحریک شده و راه ورود مواد مغذی به ساقه و ریشه مو را باز می‌کنند. پس از آن هم مولکول‌های آب توسط امواج مافوق صوت تجزیه شده و با مولکول‌های اکسیژن ترکیب می‌شوند. ترکیب این مواد با مو سبب میشود تا بسیاری از میکروب‌ها و قارچ‌ها در طی مسیر از بین بروند.

در رابطه با لایت‌های اصلی دستگاه اوزون تراپی مو باید اشاره شود که این دستگاه سه لایت اصلی دارد که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • گرین لایت: اشعه یو وی با طول موج بلند
 • بلو لایت: اشعه یو وی با طول موج کوتاه
 • رد لایت: اشعه مادون قرمز

در رابطه با مرحله آخر در دستگاه اوزون تراپی مو هم باید اشاره شود که در مرحله پایانی محوطه کابین با ایجاد سرما و خنک کردن ناگهانی، سبب تحریک مجدد فولیکول‌ها و بسته شدن آنها می‌شود. از این رو اکسیژن در بافت و ساقه مو باقی مانده و به عمل خود ادامه می‌دهد.

اوزون تراپی مو چه فواید و خواصی دارد؟

 

اوزون تراپی مو چه فواید و خواصی دارد؟

 

در رابطه با خواص و فواید اوزون تراپی مو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان ریزش موها

یکی از مزایای اوزون تراپی مو درمان ریزش موها است. البته همانطور که میدانید ریزش مو بنا به دلایل مختلفی چون تغییرات هورمونی، ژنتیک، کمبود ویتامین و مواد غذایی، عوامل پزشکی و غیره صورت می‌گیرد. با این حال با استفاده از روش درمانی اوزون تراپی میتوان مولکول‌های محلول در آب O3 که سبب تحریک تولید سلول‌های مو می‌شود را تزریق کرده و به درمان ریزش موها کمک کرد. این ماده سبب تقویت رگ‌های خونی ریز در اطراف فولیکول مو شده و غده‌های مو را جوانسازی و تقویت می‌نماید.

 • رطوبت رسانی به موها

در صورتی که موها رطوبت معمول خود را از دست بدهند، دچار خشکی زیادی شده که در پی آن هم مشکلات دیگری چون شکنندگی و موخوره پدید می‌آید. رنگ کردن مکرر موها یکی از عوامل اصلی از دست رفتن رطوبت مو است. حال با کمک روش اوزون تراپی میتوان رطوبت را در ساقه مو محبوس کرده و به درمان خشکی آن کمک کرد. با استفاده از این روش میتوان ساقه موها را به خوبی تغذیه کرده و از این طریق به آن ظاهر نرم و براقی بخشید. پس افرادی که به خاطر استفاده از رنگ و دکلره و یا ابزارهای حرارتی همچون سشوار و برس حرارتی دچار خشکی مو شده‌اند، میتوانند با این روش تا حدی مشکل کمبود رطوبت موهای خود را رفع نمایند.

 • افزایش جریان خون در پوست سر

 

افزایش جریان خون در پوست سر

همانطور که اشاره کردیم روش اوزون تراپی سبب افزایش جریان خون در پوست سر می‌شود که این یکی از مزایای مهم آن است. بهبود جریان خون در پوست سر، سبب جوانسازی فولیکول‌های مو و تقویت رشد مو شده و تاثیر مثبتی بر روی موها می‌گذارد. علاوه بر این با استفاده از افزایش خونرسانی در پوست سر، میتوان با عفونت‌های میکروبی پوست سر هم مبارزه کرد.

 • برطرف کردن شوره سر

بسیاری از افراد با مشکل شوره سر مواجه هستند که علاوه بر ایجاد ظاهری ناخوشایند، سبب خارش شدید و پوسته پوسته شدن پوست سر می‌گردد. حال به کمک این روش میتوان به از بین رفتن قارچ‌ها و باکتری‌ها کمک کرده و سبب درمان شوره و سایر مشکلات پوست سر شد.

 • افزایش حجم و تراکم موها

 

افزایش حجم و تراکم موها

 

با استفاده از اوزون تراپی مو، میتوان حجم و تراکم موها را نیز افزایش داد. با این روش درمانی، تارهای مو ترمیم و بازسازی می‌شوند. همچنین موهایی که بسیار نازک و حساس هستند و دچار شکنندگی زیادی می‌شوند، میتوانند با این روش به شرایط بهتری برسند. بسیاری از افرادی که از اوزون تراپی برای درمان موهای خود استفاده کرده‌اند، شاهد بهبود چشمگیر رشد موهای خود و تارهای مویی قوی‌تری بوده‌اند.

اوزون تراپی مو چقدر ماندگاری دارد؟

در رابطه با ماندگاری اوزون تراپی مو باید اشاره شود که این مورد بستگی به عوامل زیادی دارد. برای مثال اگر موها آسیب زیادی دیده باشند، ممکن است اوزون تراپی مو از ده روز تا چندین هفته ماندگاری داشته و پس از آن نیاز به انجام مجدد داشته باشد. همچنین ماندگاری این روش به مراقبت‌های بعد از اوزون تراپی هم بستگی دارد. بنابراین برای اطلاع از ماندگاری دقیق اوزون تراپی مو بهتر است با یک فرد متخصص در این زمینه صحبت کرده تا با بررسی موهایتان، زمان ماندگاری آن اعلام گردد.

قیمت اوزون تراپی مو

 

قیمت اوزون تراپی مو

 

خدمات درمانی مو نظیر کراتینه مو، پروتئین تراپی و اوزون تراپی مو، قیمت‌های مختلفی دارند. بر این اساس قیمت اوزون تراپی مو هم بستگی به حجم و اندازه موها دارد. هر چقدر موها از تراکم و قد بیشتری برخوردار باشند، هزینه بیشتری برای آن در نظر گرفته می‌شود. از این رو بهترین کار جهت اطلاع از هزینه درمانی اوزون تراپی مو مشاوره با یک مرکز معتبر است تا با بررسی موها قیمت کار اعلام شود. باید اشاره شود که میزان آسیب دیدگی موها و تعداد جلسات لازم برای اوزون تراپی مو هم باید مورد توجه قرار بگیرد. افرادی که از موهای بسیار آسیب دیده برخوردار هستند، باید جلسات بیشتری را به اوزون تراپی اختصاص بدهند که این امر روی هزینه کلی اوزون تراپی تاثیر می‌گذارد. با این حال به طور معمول آثار درمانی این روش از همان جلسه اول مشخص شده و تا 3 الی 4 جلسه میتوان بسیاری از مشکلات مو را برطرف کرد.

آیا میتوان در منزل موها را اوزون تراپی کرد؟

همانطور که اشاره کردیم اوزون تراپی موها با استفاده از دستگاه مخصوصی به نام مایکرومیست صورت می‌گیرد. برای همین افرادی که این دستگاه را در اختیار داشته باشند، میتوانند به اوزون تراپی مو در خانه بپردازند. البته استفاده از این دستگاه نیاز به آموزش دارد و اگر افراد نتوانند آن را به درستی تنظیم کنند، ممکن است به موها آسیب زیادی وارد نمایند. از این رو برای اوزون تراپی کردن موها در خانه، باید هم دستگاه مخصوص آن را در اختیار داشته و هم راجع به نحوه کار با آن اطلاعات لازم را دریافت کرد. اما به طور کلی پیشنهاد میشود که برای انجام هر خدمات زیبایی پوست و مو، به مراکز معتبر مراجعه شود تا کار زیر نظر افراد ماهر در آن صورت بگیرد. همچنین بهتر است بدانید که دستگاه‌های اوزون تراپی قیمت زیادی دارند و هر شخصی نمیتواند آن را به راحتی تهیه کند. پس اگر تنها قصد دارید از این دستگاه برای موهای خودتان استفاده کنید، مراجعه به سالن آرایشی عمل به صرفه‌تری برایتان خواهد بود.

جمع بندی

اوزون تراپی مو یکی از روش‌های پرطرفدار برای درمان مشکلات مربوط به مو و پوست سر است. در این روش از دستگاه مخصوصی استفاده شده که بر روی گردش خون و تغذیه فولیکول‌های مو تاثیر می‌گذارد. این کار سبب تاثیرات مثبتی بر روی موها از جمله درمان ریزش مو، رفع شوره سر، افزایش تراکم موها و رطوبت رسانی به موها می‌گردد. در رابطه با ماندگاری اوزون تراپی مو هم باید اشاره شود که این مورد به مواردی چون توجه به نکات مراقبتی پس از اوزون تراپی بستگی دارد. از این رو بهتر است راجع به این مسائل از آرایشگر خود سوال نمایید.

سوالات متداول

 

1- آیا گاز اوزون برای بدن ضرری ندارد؟

خیر این گاز مشکلی برای موها و همچنین بدن ایجاد نمیکند.

 

2- اوزون تراپی مو برای چه افرادی مناسبتر است؟

افرادی که با مشکلاتی چون ریزش مو، خشکی و شوره پوست سر مواجه هستند، میتوانند از روش اوزون تراپی مو استفاده کنند.

 

3- اوزون تراپی مو به چند جلسه نیاز دارد؟

این موضوع بیشتر به آسیب‌های مو بستگی دارد. برای همین جهت اطلاع از این موضوع با شماره های یاسمن بیوتی تماس بگیرید.

2 Comments

 1. مونا گفت:

  روش درمانیه خوبی هست و تاثیرش رو میشه خیلی زود متوجه شد

 2. مریم امیری گفت:

  افرادی که موهاشون نازک و کم حجمه میتونن با این روش کمی حجمش رو افزایش بدن. البته اگر کار پیش افراد متخصص انجام بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *