نحوه استفاده از اسپری رنگ مو

نحوه استفاده از اسپری رنگ مو

برای رنگ کردن موها به صورت موقت میتوان از شامپوی رنگ و یا اسپری رنگ مو استفاده کرد. اسپری رنگ مو یک اسپری یا افشانه است که رنگ مو به صورت فشرده در آن قرار گرفته است. کار با این اسپری‌ها بسیار راحت است و میتوان ظرف مدت کوتاهی موها را به رنگ مورد نظر خود درآورد. در این مطلب قصد داریم با نحوه استفاده از اسپری رنگ مو آشنا شویم و به مزایای استفاده از آن اشاره داشته باشیم.

اسپری رنگ مو چیست؟

اسپری رنگ مو یکی از موادی است که میتوانید برای رنگ کردن موهای خود به صورت موقت از آن استفاده نمایید. در واقع اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید در رنگ موهای خود تنوع دهید و در هر مهمانی با یک استایل موی متفاوت ظاهر شوید، اسپری رنگ مو موقت برای شما کاربردی است. این محصولات همچون اسپری و افشانه‌های معمولی هستند و به راحتی میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند. حال اسپری‌های رنگ مو شامل مزایا و معایبی هستند که بهتر است به آنها توجه داشته باشید.

مزایای اسپری رنگ مو:

 • استفاده از اسپری رنگ مو بسیار ساده و آسان است و با استفاده از آن میتوان ظرف چند دقیقه موها را به رنگ دلخواه درآورد.
 • از آنجایی که اغلب اسپری‌های رنگ مو فاقد آمونیاک هستند، آسیب رنگ موهای دائمی یا نیمه دائمی را ندارند.
 • در صورتی که پس از استفاده از اسپری رنگ مو از رنگ موهایتان خوشتان نیامد، میتوانید موهای خود را شستشو دهید تا به رنگ قبلی خود بازگردند.
 • از این اسپری‌ها میتوانید برای امتحان کردن رنگ موهای مختلف استفاده کنید و به تاثیر انواع رنگ مو بر روی چهره خود پی ببرید.
 • این اسپری‌ها هزینه کمی دارند و هر فردی میتواند از آنها استفاده نماید. در واقع برخلاف رنگ موهای دائمی که بهتر است در آرایشگاه انجام شوند، این اسپری‌ها میتوانند توسط افراد در خانه مورد استفاده قرار بگیرند.
 • با اسپری رنگ مو میتوان موها را به شکل زیبایی تغییر داده و هر بخش از آن را به یک رنگ متفاوت تغییر داد.
 • این اسپری‌ها از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند و در رنگ‌های فانتزی چون بنفش، آبی، قرمز و دیگر رنگ‌های طبیعی موجود می‌باشند.

معایب اسپری رنگ مو:

 • در صورتی که از اسپری رنگ مو به تعداد دفعات زیادی استفاده شود، موها به مرور دچار خشکی می‌شوند. برای همین اگر موهایتان به طور طبیعی خشک است، بهتر است از این اسپری‌ها استفاده نکنید.
 • این اسپری‌ها همچون بسیاری از رنگ موها در پوشش موهای سفید مشکل دارند و نمیتوانند به خوبی آنها را کاور نمایند.
 • بسته به برند تولید کننده اسپری رنگ مو، ممکن است برخی از رنگ‌ها با یک بار شستشو از روی موها پاک نشوند و نیاز به شستشوی بیشتری داشته باشند. برای همین اگر این موضوع برایتان اهمیت دارد، بهتر است به آن توجه داشته باشید.

آیا اسپری رنگ مو باعث آسیب به موها می‌شود؟

 

آیا اسپری رنگ مو باعث آسیب به موها می‌شود؟

 

اسپری رنگ مو جذب ساقه مو نمی‌شود و تنها لایه بیرونی آن را پوشش می‌دهد. در واقع از آنجایی که این رنگ موهای موقت به عمق ساقه مو نفوذ نمی‌کنند، به راحتی پاک می‌شوند و با یک یا چند بار شستشو اثرشان به طور کامل از بین می‌رود. همین موضوع باعث شده تا تغییری در ساختار موها ایجاد نکنند و بدون هیچ عوارضی اثرشان از روی موها پاک شود. پس اسپری رنگ مو به طور کلی مشکلی برای موها ایجاد نمی‌کند. مگر آنکه به تعداد دفعات زیاد و بر روی موهای خشک استفاده شوند.

نحوه رنگ کردن موها با استفاده از اسپری رنگ مو

اگر قصد دارید از اسپری رنگ مو برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید، در ابتدا به سراغ خرید رنگ دلخواه خود بروید. این رنگ موهای موقت را میتوانید با توجه به تناژ پوست و رنگ چشم‌های خود در نظر بگیرید تا زیبایی و جذابیت بیشتری به چهره خود ببخشید. در ادامه به نحوه استفاده از اسپری رنگ مو اشاره می‌کنیم.

 1. پیش از شروع به کار بهتر است استحمام کنید و موهای خود را کاملا خشک نمایید. این رنگ موهای موقت بر روی موهای خشک و تمیز اثر بهتری دارند. در صورتی که اسپری را روی موهای مرطوب اسپری کنید، رنگ مورد نظرتان را به شما نمی‌دهد.
 2. پس از خشک شدن موها، آنها را به خوبی شانه کنید و یک لباس کهنه بپوشید تا رنگ به لباستان اصابت نکند. همچنین میتوانید از روپوش‌های مخصوص رنگ استفاده نمایید.
 3. اسپری رنگ مو را به خوبی تکان دهید و سپس آن را از فاصله 10 الی 15 سانتی متری بر روی بخش مورد نظر اسپری نمایید.
 4. در حین اسپری کردن توجه داشته باشید که تنها ساقه موها رنگ بگیرند و ریشه مو رنگی نشود. چرا که اگر کف سر رنگ بگیرد، رنگ موها حالت غیر طبیعی پیدا می‌کنند.
 5. پس از اتمام کار از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید و موهای خود را خشک نمایید. این کار باعث می‌شود رنگ مو به خوبی ثابت شود.

پاک کردن آثار اسپری رنگ مو

 

پاک کردن آثار اسپری رنگ مو

 

بسته به برند تولید کننده و کیفیت اسپری رنگ مو، هر یک دارای ماندگاری خاصی هستند و پس از یک یا چند بار شستشو اثرشان از بین می‌رود. با این حال اگر از رنگ موی اسپری شده رضایت نداشتید، میتوانید آن را با چند روش از بین ببرید. اولین و بهترین روش استفاده از مخلوط جوش شیرین و شامپو است. شامپو بهتر است از نوع ضد شوره باشد و باید با کمی جوش شیرین ترکیب شود. پس از ترکیب کردن شامپو و جوش شیرین، میتوانید آن را روی موهای خود قرار دهید. تنها باید کمی زمان دهید تا آثار رنگ از روی موها به خوبی پاک شود. در صورتی هم که در حین استفاده از اسپری رنگ مو بخشی از پوستتان رنگی شد، میتوانید از الکل استفاده کنید. به این صورت که کمی الکل را روی پنبه بزنید و در محل بمالید. پس از پاک شدن رنگ به شستشوی محل با آب گرم و صابون بپردازید.

آیا استفاده از اسپری رنگ مو در دوران بارداری مجاز است؟

رنگ کردن مو در دوران بارداری شرایط خاصی دارد و حتما باید از پزشک معالج در این زمینه سوال شود. حال اگر باردار هستید و قصد دارید از اسپری رنگ مو برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید، چند مورد را در نظر داشته باشید. مورد اول این است که در معرض بوی اسپری قرار نگیرید و ترجیحا برای این کار از ماسک استفاده کنید و آن را در محیط باز روی موها اسپری نمایید. همچنین همانطور که اشاره کردیم اسپری رنگ مو نباید به ریشه مو و کف سر برخورد داشته باشد و تنها باید بر روی ساقه مو اسپری شود. هنگام اسپری کردن چشم و دهانتان را ببندید تا مواد شیمیایی موجود در آن به شما و جنین آسیبی نرساند. با این حال حتما در رابطه با استفاده از اسپری رنگ مو در دوران بارداری از پزشک خود سوال کنید و در صورت تایید پزشک از آن استفاده نمایید.

چگونه ماندگاری اسپری رنگ مو را افزایش دهیم؟

 

چگونه ماندگاری اسپری رنگ مو را افزایش دهیم؟

 

اگر از رنگ اسپری رنگ مو خوشتان آمده است و قصد دارید دوام و ماندگاری آن را افزایش دهید، بهتر است موهای خود را کمتر شستشو دهید. همچنین میتوانید از شامپوی خشک برای از بین بردن چربی موهای خود استفاده کنید. از طرفی حرارت میتواند رنگدانه‌های رنگی روی موها را از بین ببرد. برای همین از استفاده از ابزارهای حرارتی خودداری کنید.

چند نکته در رابطه با استفاده از اسپری رنگ مو

 • همانطور که اشاره کردیم اسپری رنگ مو باید بر روی موهای تمیز و خشک اسپری شود. اسپری کردن رنگ موی موقت بر روی موهای خیس، سبب تغییر رنگ موها می‌شود و نتیجه رضایت بخشی را نمی‌دهد.
 • خانم‌هایی که تمایل دارند از اسپری رنگ مو برای روشن کردن موهای خود استفاده کنند، بهتر است در ابتدا از اسپری رنگ سفید استفاده کنند و سپس رنگ مورد نظر را روی همان ناحیه اسپری نمایند.
 • در صورتی که قصد دارید موهای خود را استایل کنید، پس از خشک شدن رنگ اسپری به این کار بپردازید.
 • اسپری رنگ مو فاقد آمونیاک است. با این حال برای ساخت این رنگ موهای موقت نیز از ترکیبات شیمیایی مختلفی استفاده می‌شود که ممکن است برخی افراد نسبت به آنها حساسیت نشان دهند. برای همین اگر آلرژی دارید و یا نسبت به مواد شیمیایی حساسیت دارید، بهتر است در ابتدا کمی از رنگ اسپری را روی بخشی از پوست خود تست کنید. در صورتی که پوست دچار قرمزی یا خارش شدید شد، از اسپری رنگ مو استفاده نکنید.
 • استفاده از اسپری رنگ مو برای موهای خشک توصیه نمی‌شود. چرا که این رنگ موها میتوانند منجر به تشدید خشکی مو شوند و حالت دهی به موها را پیش از رفتن به مهمانی دشوار کنند.
 • برای خرید اسپری رنگ مو به سراغ برندهای معتبر بروید و آنها را از مراکز معتبر خریداری نمایید.

جمع بندی

اسپری رنگ مو از رنگ‌ موهای موقتی است که از تنوع رنگی بالایی برخوردار است. این اسپری‌ها به دلیل اینکه در عمق ساقه مو نفوذ نمی‌کنند، تاثیر بدی روی موها ندارند و برای آنها مشکلی ایجاد نمی‌کنند. با این حال بهتر است از آنها بر روی موهای خشک و حساس خیلی استفاده نشود. با توجه به مراحل نحوه استفاده از اسپری رنگ مو، میتوانید از آن به راحتی بر روی موهای خود استفاده کنید و موهایتان را به رنگ دلخواه خود تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *