نکات مهم اکستنشن مو با رینگ

نکات مهم اکستنشن مو با رینگ

برای اکستنشن کردن موها، روش‌های مختلفی وجود دارد که این روش‌ها بر اساس نوع و جنس موها انتخاب می‌شوند. یکی از روش‌های اکستنشن کردن مو، استفاده از رینگ است. اکستنشن مو با رینگ در حال حاضر جزو روش‌های مرسومی است که در بسیاری از آرایشگاه‌ها جهت افزودن شاخه‌های اکستنشن به موی اصلی استفاده می‌شود. اما اکستنشن مو با رینگ به چه صورتی انجام می‌شود و چه نکاتی در این رابطه از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؟ در این مطلب قرار است با این روش بیشتر آشنا شده و به موارد مهم در رابطه با آن اشاره داشته باشیم.

اکستنشن مو با رینگ چیست؟

اکستنشن کردن مو با رینگ، یکی از روش‌های سالمی است که میتوان از طریق آن اقدام به نصب شاخه‌های مو کرد. همانطور که از نام این روش مشخص است، در آن از ابزاری به نام رینگ یا حلقه استفاده می‌شود تا موها درون آن قرار بگیرند و به موهای اصلی متصل شوند. برای قرار دادن موها در داخل رینگ‌ها از ابزار قلاب مخصوصی استفاده می‌شود. همانطور که از ابزارهای لازم برای اکستنشن مو با رینگ مشخص است، هیچ مواد شیمیایی در انجام این کار وجود ندارد. برای همین موها با استفاده از اکستنشن رینگی، با کمترین آسیبی مورد اکستنشن قرار می‌گیرند. تنها اگر موها به مقدار زیادی در معرض کشیدگی قرار داشته باشند، ممکن است سبب آسیب به ریشه و پیاز مو و در نتیجه ریزش آنها شوند.

نقش رینگ‌ در اکستنشن مو رینگی

نقش رینگ‌ در اکستنشن مو رینگی

رینگ و حلقه‌های مورد استفاده در اکستنشن رینگی، با یک لایه سیلیکونی به خوبی پوشیده شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که لغزش این حلقه‌ها به دور موهای اصلی به حداقل می‌رسد. این حلقه‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که با قرارگیری در لابه‌لای موها، به خوبی قابل تشخیص و مشاهده نیستند. برای همین اگر اکستنشن مو با رینگ به صورت اصولی و توسط افراد متخصص انجام شود، موها از حالت کاملا طبیعی برخوردار می‌شوند و ظاهر کاملا واقعی پیدا می‌کنند.

مراحل اکستنشن کردن مو با رینگ

 

مراحل اکستنشن کردن مو با رینگ

برای اکستنشن مو با رینگ، باید چند مرحله طی شود. این مراحل زیاد سخت نیستند و با کمی تمرین میتوان در انجام آنها به مهارت و تبحر زیادی دست پیدا کرد. مراحل اکستنشن مو رینگی عبارتند از:

 • ارزیابی موی مشتری

اولین مرحله در هر نوع اکستنشنی، ارزیابی موهای مشتری است. در واقع ارزیابی مو برای این صورت می‌گیرد که اطمینان حاصل شود پوست سر مشکلی ندارد و اکستنشن می‌تواند به راحتی انجام شود. مشکلاتی چون صدفک سر یا پسوریازیس باعث می‌شوند تا اکستنشن‌ها خیلی سریعتر شل و یا خراب شوند. همچنین خود اکستنشن می‌تواند سبب آسیب بیشتر به پوست سر در این شرایط شود. برای همین بررسی موهای مشتری جزو اولین مراحل برای انجام کار است. هنگام بررسی موها میتوان بهترین رنگ را برای اکستنشن انتخاب کرده و سپس به سراغ مرحله بعدی کار رفت.

 • شستشوی موها

شستشو و آماده سازی موها، مرحله بعدی از اکستنشن مو با رینگ است. در این زمان باید موهای مشتری با استفاده از شامپو و نرم کننده مناسبی مورد شستشو قرار بگیرند تا از هرگونه آلودگی پاک شوند. در واقع اگر موها تمیز نباشند و بر رویشان اثراتی چون ژل یا تافت مو وجود داشته باشد، برای اتصال شاخه‌های اکستنشن مو مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. برای همین باید به آماده سازی و شستشوی موها نیز توجه شود.

 • تقسیم بندی موها

 

تقسیم بندی موها

 

یکی دیگر از مراحل اکستنشن مو با رینگ، تقسیم بندی موها است. برای این کار معمولا موها را به 4 قسمت مساوی تقسیم می‌کنند و از بخش بالای سر فرقی را از یک گوش تا گوش دیگر باز می‌کنند. همچنین در پشت سر هم یک فرق دیگر را از گوش به گردن باز می‌کنند. در انتها هم باید در قسمت جلوی سر، یک فرق وسط را باز کرد. با این کار تقسیم بندی موها تمام شده و میتوان به سراغ مرحله نصب رفت.

 • شروع نصب موها به موهای اصلی

برای اتصال شاخه‌های اکستنشن به موهای اصلی، باید از پشت سر و 4 سانتی متر بالای گردن، به فاصله دو سانتی متر از فرق سر شروع کنید و یک دسته از موها را جدا نمایید. موها را باید داخل قلاب قرار دهید و به کمک آن، داخل رینگ یا همان حلقه ببرید. نصب موها باید به فاصله یک سانتی متر از ریشه باشد. پس از آن باید با کمک انبر مخصوص، رینگ را محکم کرده تا موها داخل آن به خوبی بمانند. دسته بعدی موها باید موازی با دسته قبلی و به فاصله یک سانتی متر بالاتر از آن باشند. این کار باید نهایت تا شش ردیف افقی انجام شود و به روش آجری اکستنشن‌های مو نصب گردند.

جهت نصب لایه‌های بالایی مو نیز باید تقسیم بندی را در قسمت وسط سر ایجاد کرده و یک خط مورب از ناحیه شقیقه تا جایی که گردی سر شروع می‌شود، باز کرد. پس از آن باید طبق مراحل گفته شده اقدام به نصب شاخه‌های اکستنشن با استفاده از رینگ کرد. این کار باید تا دو سانتی متری گیجگاه تکرار شود.

 • ادغام اکستنشن با موهای طبیعی

زمانی که کار نصب اکستنشن‌ها به پایان رسید، باید آنها را با موهای طبیعی اقدام کنید. در این زمان اگر قد موهای اصلی با قد موهای اکستنشن یکسان نبود، باید آنها را کوتاه کنید تا به یک اندازه یکسان برسید. این کار باعث می‌شود تا اکستنشن به حالت طبیعی‌تری برسد. در نهایت هم میتوان به موها حالت داده و آنها را زیباتر کرد.

ریموو اکستنشن مو با رینگ به چه صورت است؟

 

ریموو اکستنشن مو با رینگ به چه صورت است؟

 

برای ریموو یا حذف اکستنشن، باید به روش نصب موها توجه کرد. از آنجایی که در اکستنشن مو رینگی تنها از رینگ برای اتصال شاخه‌های مو استفاده می‌شود، برای ریموو کافیست این رینگ‌ها را از موهای اصلی جدا کرد. برای این کار باید از انبر مخصوص استفاده کرده و به کمک آن به دو سر حلقه‌ها فشار وارد کرد. با این کار رینگ‌ها باز شده و اکستنشن‌ها از داخل آن جدا می‌شوند. در این زمان میتوان شاخه‌های اکستنشن را جدا کرده و موها را به اندازه و حالت قبل خود در آورد. توجه داشته باشید که هنگام ریموو اکستنشن مو با رینگ، نباید به موها فشار زیادی وارد کرد و آنها را کشید. این کار باید با حوصله و دقت زیادی انجام شود تا هیچ آسیبی به موها وارد نگردد.

زمان ترمیم اکستنشن مو رینگی

زمان ترمیم اکستنشن مو رینگی

اکستنشن مو جزو روش‌هایی است که نیاز به ترمیم دارد. دلیل آن هم این است که موها پس از مدتی شروع به رشد می‌کنند و شاخه‌های اکستنشن پایین‌تر از محل نصب قبلی می‌آیند. برای همین در اکستنشن مو با رینگ نیز باید به ترمیم توجه شده و در زمان مناسب برای این کار اقدام کرد. زمانی که موهای طبیعی رشد می‌کنند، رینگ‌ها همراه با موها جابجا می‌شوند و پایین‌تر می‌آیند. در این شرایط احتمال مشاهده رینگ‌ها بسیار زیاد می‌شود و اکستنشن حالت زیبای اولیه خود را از دست می‌دهد. معمولا گفته می‌شود بهترین زمان برای ترمیم اکستنشن مو، هر 45 روز یک بار است. با این حال این بستگی به شرایط رشد موی افراد هم دارد. اگر فردی از رشد موی سریعی برخوردار باشد، شاید لازم باشد زودتر برای ترمیم اکستنشن موی خود اقدام نماید. در ترمیم اکستنشن مو با رینگ، رینگ‌ها با استفاده از انبر باز می‌شوند و کمی بالاتر نصب می‌گردند.

نکات مهم برای نگهداری از موهای اکستنشن شده با رینگ

 

نکات مهم برای نگهداری از موهای اکستنشن شده با رینگ

اکستنشن مو نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. در صورتی که در این کار کوتاهی شود، احتمال آسیب دیدگی به موهای اصلی نیز زیاد می‌شود. برای همین ما در اینجا به چند نکته مراقبتی از اکستنشن مو با رینگ اشاره می‌کنیم تا هم بتوانید سلامت موهای خود را تضمین کنید و هم و دوام و ماندگاری اکستنشن را افزایش دهید.

 • قبل از رفتن به حمام، موهای خود را با دقت شانه بزنید تا هر گونه گره‌ای باز شود.
 • هنگام شستشوی موهای اکستنشن شده، از آب ولرم استفاده کنید و به هیچ وجه موهای خود را چنگ نزنید. این کار باعث گره خوردن موها می‌شود.
 • برای جلوگیری از گره خوردن موها، میتوان از روغن‌های تقویت کننده مناسب مو استفاده کرد. این روغن‌ها علاوه بر جلوگیری از گره خوردگی، سبب تقویت شدن موهای اصلی نیز می‌شوند.
 • پس از انجام اکستنشن مو با رینگ، ترجیحا تا 3 الی 5 روز از شستن موهای خود خودداری کنید. در صورتی هم که دچار خارش پوست سر شدید، بهتر است از اسپری‌ آب برای مرطوب کردن آن استفاده کنید.
 • از مواد حالت دهنده مو حاوی سیلیکون استفاده نکنید تا به رینگ‌ها آسیبی وارد نشود.
 • جهت افزایش طول عمر اکستنشن مو، هنگام خواب آنها را با یک کش جمع کنید تا از گره خوردن آنها در هنگام خواب جلوگیری شود.

جمع بندی

اکستنشن مو با رینگ جزو روش‌هایی است که برخی افراد جهت اکستنشن کردن موهای خود از آن استفاده می‌کنند. در این روش خبری از چسب و ابزارهای حرارتی نبوده و تنها با استفاده از رینگ‌ و انبرهای مخصوص اقدام به نصب شاخه‌های اکستنشن به موهای اصلی می‌کنند. ماندگاری اکستنشن مو با رینگ، بستگی به نکات مراقبتی پس از اکستنشن دارد. در صورتی که به موارد مراقبتی اشاره شده در متن توجه داشته باشید، می‌توانید ماندگاری و طول عمر اکستنشن رینگی خود را افزایش دهید.

سوالات متداول

1- آیا امکان اکستنشن کردن موها با رینگ در منزل وجود دارد؟

بهتر است این کار را در آرایشگاه انجام دهید تا کار به شکل تمیز و زیباتری صورت بگیرد.

 

2- آیا رینگ ها در این روش موجب کشیدگی مو نمی‌شوند؟

در صورتی که کار توسط افراد متخصص انجام شود، خیر.

 

3- برای اکستنشن مو با رینگ میتوان از موهای مصنوعی هم استفاده کرد؟

بله محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

2 Comments

 1. لیلا گفت:

  اکستنشن مو با رینگ ماده خاصی نداره و آسیبی به مو وارد نمیکنه

 2. لاله گفت:

  این روش با موهای طبیعی زیباتر میشه. البته موهای مصنوعی هم با این روش قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *