مواد و ابزار لازم برای کراتین مو در آرایشگاه

مواد و ابزار لازم برای کراتین مو در آرایشگاه

کراتین مو از متدهای آرایشی است که برای ترمیم و اصلاح مو استفاده می‌شود. این روش نیاز به یک سری ابزار و مواد دارد. هر چقدر مواد کراتینه مو از مرغوبیت بیشتری برخوردار باشند، موها به شکل بهتر و سالم‌تری کراتین می‌شوند. برای همین آرایشگران باید ضمن تهیه مواد و ابزار لازم کراتینه مو، به مرغوبیت و اصل بودن آنها توجه داشته باشند. در ادامه با مواد و ابزار لازم برای کراتین مو در آرایشگاه آشنا شده و به کاربرد هر یک اشاره خواهیم داشت.

کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو جزو روش‌های نسبتا جدید است که برای صافی و احیای مو استفاده می‌شود. با استفاده از این متد زیبایی موها به طور کامل صاف شده و حالت براق و درخشانی پیدا می‌کنند. افرادی که به طور ژنتیکی موهای وز یا ناصافی دارند و دوست دارند آنها را به حالت نرم و صاف برسانند، میتوانند از متد زیبایی کراتینه استفاده نمایند. کراتینه مو فرآیندی است که طی آن پروتئین کراتین از دست رفته مو جبران می‌شود. کراتین یک نوع پروتئین است که به طور طبیعی در مو و ناخن وجود دارد. حال زمانی که موها در معرض حرارت زیاد و رنگ کردن مداوم قرار می‌گیرند، این پروتئین از بین رفته و موها حالت شادابی و درخشندگی خود را از دست می‌دهند. در این شرایط میتوان به سراغ کراتینه مو رفته و از طریق آن پروتئین از دست رفته را جبران کرد.

مزایای کراتین کردن موها

 

مزایای کراتین کردن موها

 

کراتینه با مزایای زیادی همراه است که در این رابطه میتوان به چند مورد زیر اشاره کرد:

 • صاف و لخت شدن انواع موهای ناصاف و وز
 • ایجاد حالت براق، ابریشمی و درخشندگی مو
 • عدم نیاز به صرف ساعتها وقت برای صافی مو
 • تقویت و بازسازی مو و جلوگیری از شکنندگی و آسیب‌های محیطی
 • ایجاد یک لایه محافظ بر روی ساقه مو و حفاظت از آسیب‌های خارجی
 • یکدست شدن و افزایش ضخامت موها به دلیل پر شدن ناهمواری‌های ساقه مو

مواد و ابزارهای لازم برای کراتینه مو در آرایشگاه

برای انجام کراتینه مو نیاز به یک سری ابزار و مواد است که عبارتند از:

1. شامپو مو

برای پاکسازی موها و شروع فرآیند کراتینه، نیاز به شستشوی موها است. برای این کار هم معمولا از شامپوهای عمقی استفاده می‌شود که نسبت به شامپوهای معمولی پاکسازی بیشتری دارند. وظیفه این شامپوها این است که کلیه روغن‌ها، آلودگی‌ها و مواد ناخالص موجود بر روی پوست سر و موها را از بین ببرد. با از بین رفتن این موارد، موها به شکل بهتری مواد کراتینه را جذب می‌کنند.

آرایشگران باید پیش از شروع کراتین کردن موها، از شامپو عمقی استفاده کرده و موهای مشتری را به خوبی مورد شستشو قرار دهند. با پاک شدن مواد آلوده و چربی، موها آماده کراتینه می‌شوند. شامپوهای متعددی در این زمینه در بازار موجود است که آرایشگر میتواند از هر یک از آنها استفاده نماید. با این حال برخی از آنها همچون شامپوی قبل کراتین بلوکن از تاثیر بیشتری برخوردار هستند و موها را برای فرآیند کراتینه به خوبی آماده می‌کنند.

2. مواد کراتینه مو

 

مواد کراتینه مو

 

مواد کراتینه مو، جزو اصلی‌ترین تجهیزات برای کراتین کردن موها هستند. این مواد باید از نوع مرغوب و اصل باشند تا موها به شکل سالم و خوبی مورد کراتینه قرار بگیرند. مواد کراتینه باید با توجه به نوع موی افراد انتخاب شود تا نتیجه خوبی از کار حاصل شود. برخی از مواد کراتینه موجود در بازار به نوعی هستند که حتی خانم‌های باردار و افراد نوجوان نیز میتوانند از آنها استفاده نمایند. در این رابطه میتوان به کراتین برزیلی گلاس گریگو اشاره کرد که جزو بی‌ضررترین مواد کراتینه محسوب می‌شود. با این حال خانم‌های باردار بهتر است در رابطه با کراتینه کردن مو در دوران بارداری با پزشک خود صحبت کنند تا مشکلی برایشان ایجاد نشود.

3. شانه و کاسه رنگ

شانه از دیگر ابزارهای لازم برای کراتینه مو است. این ابزار برای پخش مواد کراتینه به طور یکنواخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برس‌های دو طرفه مخصوص کراتین هم گزینه خوبی در زمان اتوکشی مو هستند و به صاف و یکدست شدن موها کمک می‌کنند. کاسه رنگ از دیگر ابزارهای مهم برای کراتینه در آرایشگاه یا منزل است. این کاسه‌ها که اغلب از جنس پلاستیک فشرده هستند، برای مخلوط کردن و نگهداری مواد کراتینه به کار برده می‌شوند. در فرآیند کراتینه مو جهت ترکیب مواد کراتین و محصولات دیگر، میتوان از کاسه رنگ استفاده کرده و یک مخلوط همگن را ایجاد کرد.

4. سشوار و اتوی حرارتی

سشوار در مرحله ابتدایی و پس از شستشوی موها مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که موها با شامپوی مناسب شستشو داده شوند، نیاز است تا حدودی خشک شوند. برای این کار هم باید از سشوار با درجه حرارت مناسب استفاده کرد. همچنین پس از اعمال مواد کراتینه نیاز به استفاده از سشوار جهت تثبیت مواد کراتینه است. این کار باعث می‌شود تا افزایش تاثیر مواد کراتین بر روی موها بیشتر شود.

به جز سشوار، یک ابزار حرارتی دیگر نیز مورد نیاز بوده که آن اتوی حرارتی مو است. اتوی حرارتی جزو مهمترین ابزارهای کراتینه مو است و باید از کیفیت و جنس خوبی برخوردار باشد. از اتوی حرارتی مو در مرحله پایانی کراتینه استفاده می‌شود. زمانی که مواد به کلیه بخش‌های مو اعمال شوند، موها به دسته‌های کوچکی تقسیم شده و مورد اتوکشی قرار می‌گیرند. هر دسته مو بسته به میزان حرارت و تشخیص آرایشگر، 2 الی 3 بار اتوکشی می‌شود. اتوهای مخصوص کراتینه با اتوهای مو معمولی تفاوت دارند و دارای قابلیت‌هایی همچون تنظیم دما می‌باشند. همچنین جنس این اتوها متفاوت است. المنت اتوی مو کراتینه بهتر است از جنس نانو تیتانیوم باشد. در رابطه با ویژگی‌های بهترین اتوی مو برای کراتینه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت تنظیم دما: اتوی مو با قابلیت تنظیم دما به آرایشگر امکان می‌دهد تا برای هر نوع مویی از دمای مناسب استفاده نماید. برای کراتین کردن موها، دما در حدود 140 الی 230 درجه سانتی گراد مناسب است.
 • پوشش محافظ صفحه: اتوهای مخصوص کراتینه مو، از صفحات یا تکنولوژی محافظ برخوردار هستند. این ویژگی باعث می‌شود تا موها در برابر حرارت و آسیب‌دیدگی مصون بمانند و در عین حال مواد کراتین به خوبی جذب موها شوند.
 • سرعت گرم شدن: اتوی مو مخصوص کراتینه باید خیلی سریع داغ و آماده کار شود. این اتوها زمان مورد نیاز برای شروع کراتینه را کاهش داده و به آرایشگر امکان می‌دهد کار خود را خیلی زود شروع نماید.
 • طراحی ارگونومیک: از آنجایی که اتوکشی جزو مراحل اصلی کراتینه مو است، اتو باید از طراحی ارگونومیک برخوردار باشد تا سبب خسته شدن دست آرایشگر نشود. همچنین اتو باید وزن کمی داشته باشد تا در استفاده طولانی مدت به دست آسیب نرساند.
 • تکنولوژی یونیزه کننده: برخی از اتوهای مو دارای تکنولوژی‌ یونیزه کننده هستند. این تکنولوژی به کاهش تاثیر الکتریسیته ساکن و آبرسانی به موها کمک می‌کند.
 • سیستم حفاظت از حرارت: به عنوان آخرین ویژگی بهترین اتوی مو مخصوص کراتینه میتوان به سیستم حفاظت از حرارت اشاره کرد. این سیستم از موها در برابر آسیب‌های ناشی از حرارت محافظت می‌کند.5. نانو استیم

از دستگاه‌هایی که در برخی از آرایشگاه‌ها از جمله آرایشگاه یاسمن بیوتی برای کراتینه استفاده می‌شود، میتوان به دستگاه نانو استیم اشاره کرد. این دستگاه مولکول‌های آب را به کوچکترین ذرات تبدیل کرده و به طور اختصاصی موها را هیدروژن تراپی می‌کند. این دستگاه پیش از تراپی و پس از تراپی موها قابل استفاده است و سبب افزایش ماندگاری تراپی می‌شود.

5. نانو استیم

 

نانو استیم

 

از دستگاه‌هایی که در برخی از آرایشگاه‌ها از جمله آرایشگاه یاسمن بیوتی برای کراتینه استفاده می‌شود، میتوان به دستگاه نانو استیم اشاره کرد. این دستگاه مولکول‌های آب را به کوچکترین ذرات تبدیل کرده و به طور اختصاصی موها را هیدروژن تراپی می‌کند. این دستگاه پیش از تراپی و پس از تراپی موها قابل استفاده است و سبب افزایش ماندگاری تراپی می‌شود.

6. کلیپس یا گیره مو

استفاده از کلیپس یا گیره مو در فرآیند کراتینه کمک کننده است. گیره‌ها ابزارهای تقسیم مو هستند و به تقسیم موها به بخش‌های کوچکتر کمک می‌کنند. با گیره میتوان موها را به دسته‌های کوچک تقسیم کرده و مواد کراتینه را به طور بهتری به موها آغشته کرد. به عنوان دیگر ابزارهای لازم برای کراتینه مو باید به پیشبند یا روپوش اشاره کرد. پیشبند برای جلوگیری از ریزش مواد کراتینه بر روی لباس و بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نظافت و بهداشت بیشتر کمک می‌نماید.

کراتینه مو تخصصی با بهترین ابزارها در سالن یاسمن بیوتی

در صورتی که به دنبال یک مرکز کراتینه مو معتبر در غرب تهران هستید، میتوانید از خدمات سالن یاسمن بیوتی در این زمینه استفاده نمایید. سالن زیبایی یاسمن بیوتی در بلوار مرزداران تهران واقع است و در چندین لاین زیبایی به طور تخصصی فعالیت می‌نماید. در این سالن کراتینه مو با بهترین مواد و ابزارها انجام می‌شود تا موی مشتری بدون هیچگونه آسیب و مشکلی کراتینه شود. جهت اطلاع از هزینه کراتینه مو در سالن یاسمن بیوتی میتوانید با شماره‌های مجموعه تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

کراتینه جزو متدهای زیبایی و درمانی مو است که در چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با متد کراتینه میتوان موها را به حالت درخشان، براق، صاف و سالم رسانده و آنها را احیا کرد. برای کراتینه کردن موها نیاز به یک سری ابزارها و مواد تخصصی است که در متن به طور کامل به آنها اشاره کردیم. شامپو عمقی، مواد کراتینه مو، سشوار، اتوی حرارتی، فرچه یا برس رنگ، برس دو طرفه، گیره یا کلیپس و پیشبند از مهمترین مواد و ابزارهای لازم برای کراتینه مو در آرایشگاه یا منزل هستند.

3 Comments

 1. زیبا جمالی گفت:

  کراتینه احیا برای موهای خیلی دمیج مناسب و خوبه

 2. ویدا عسگری گفت:

  روش خوبیه . فقط بعدش باید خیلی احتیاط کرد تا اثرش زود از بین نره

 3. سارا گفت:

  کراتینه یاسمن بیوتی واقعا عالیه و موها بعدش واقعا جوون میگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *