• خانه
 • اخبار
 • چرا برزیل به مرکز کراتین دنیا تبدیل شده است؟
چرا برزیل به مرکز کراتین دنیا تبدیل شده است؟

چرا برزیل به مرکز کراتین دنیا تبدیل شده است؟

مواد کراتینه توسط کشورهای مختلفی تولید و به جهان عرضه می‌شود. یکی از کشورهایی که پرچم‌دار صنعت کراتینه مو است، کشور برزیل است. کشور برزیل به عنوان ابداع کننده متد کراتینه مو شناخته شده و سابقه طولانی در این زمینه دارد. برای همین مواد کراتینه مو برزیلی در اقصی نقاط دنیا شناخته شده و مقبول هستند و افراد زیادی از آن برای صافی و احیای مو استفاده می‌نمایند.

آشنایی با کراتینه و مواد آن

کراتین نام یکی از پروتئین‌های مهم در پوست و مو است که سبب حفاظت و عدم شکستگی آنها می‌شود. این ماده مسئول فعالیت‌های حیاتی سلول از قبیل تولید پروتئین است و سبب شادابی و درخشندگی موها می‌شود. برای همین زمانی که موها در معرض آفتاب مستقیم، حرارت دستگاه‌هایی نظیر سشوار و اتوی مو و همچنین مواد شیمیایی موجود در رنگ و دکلره قرار می‌گیرند، شادابی و درخشندگی خود را از دست می‌دهند و به حالت وز و زبری می‌رسند. این موضوع باعث شده تا این روزها متد کراتینه بسیار پرطرفدار شود و افراد زیادی از آن جهت احیا و ترمیم موهای آسیب دیده خود استفاده ‌نمایند. البته روش کراتینه یک متد نیمه دائمی است و پس از مدتی نیاز به ترمیم پیدا می‌کند. زمان ترمیم کراتینه مو هم به رشد موها و نحوه نگهداری از آنها بستگی دارد. در صورتی که به نکات مراقبتی کراتینه مو توجه شود، ماندگاری و دوام آن افزایش بیشتری پیدا می‌کند.

بهترین مواد کراتینه مو برای چه کشوری است؟

 

بهترین مواد کراتینه مو برای چه کشوری است؟

 

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد مطرح است این است که بهترین کراتینه مو برای چه کشوری است؟ در این رابطه باید اشاره کنیم که بسیاری از افراد کراتینه مو برزیلی را بهترین نوع از مواد کراتینه مو می‌دانند و از آنها جهت کراتین کردن مو استفاده می‌نمایند. اما عده دیگری هم مواد کراتینه مو مراکشی را جزو بهترین و باکیفیت‌ترین مواد کراتینه در دنیا می‌دانند. حتی این روزها کشور چین نیز در این صنعت وارد شده است و محصولات متعددی را در زمینه کراتینه مو به بازارهای جهانی عرضه کرده است. کشور آمریکا هم که دارای بزرگترین اقتصاد دنیا است، در بحث لوازم آرایشی حرف اول را می‌زند.

مردمان برزیلی از موهای فر، مجعد یا وز برخوردار هستند و تار موهای ضخیمی دارند. برای همین یکی از دلایلی که بر روی برخی از بسته‌های مواد کراتینه عبارت برزیلی درج شده است، همین موضوع است. این یعنی مواد کراتینه موجود برای موهای فرفری و ریز مناسب هستند و قابلیت صاف و درخشان کردن آنها را دارد. در رابطه با مواد کراتینه مراکشی هم به همین شکل است. برای همین بهتر است به این موضوع توجه شود و تنها به عبارت برزیلی درج شده بر روی بسته اکتفا نشود.

کراتینه مو برزیلی چیست؟

زمانی که صحبت از انواع کراتینه مو می‌شود، افراد زیادی آن را به دو دسته کراتین مو برزیلی و کراتینه احیا تقسیم می‌کنند. کراتینه احیا برای احیای موها و تقویت و بازسازی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد و حجم و حالت اولیه موها را حفظ می‌نماید. اما کراتینه برزیلی برای افرادی که به موهای صاف علاقه دارند، مناسب است. کراتینه برزیلی در عین صاف و لخت کردن موها، حجم آنها را نیز کاهش می‌دهد. برای همین افرادی که موهای کم حجم و کم پشتی دارند، بهتر است از این متد کراتینه مو استفاده نکنند.

کراتینه برزیلی همانطور که از نامش مشخص است برای اولین در کشور برزیل مورد استفاده قرار گرفت. پس از آن به دلیل کارایی فوق العاده خیلی زود در سراسر دنیا ترند شد و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت. برای همین در حال حاضر کمپانی‌های متعددی اقدام به تولید مواد کراتینه بر پایه کراتین برزیلی می‌نمایند. اکثر مواد کراتینه برزیلی دارای ماده فرمالدهید هستند و به واسطه آن قدرت زیادی در صافی موها دارند.

تاریخچه کراتینه مو کشور برزیل

 

تاریخچه کراتینه مو کشور برزیل

 

معرفی و ابداع روش کراتینه مو در برزیل، به دهه 1990 میلادی باز می‌گردد. این روش برای اولین بار توسط شخصی به نام دکتر اریکو کافالکانتی در اواخر دهه 1990 در برزیل معرفی شد. دکتر کافالکانتی اولین شخصی بود که از ماده فرمالین برای تسهیل نفوذ کراتین به موها استفاده کرد. روش معرفی شده توسط این شخص در ابتدا با عنوان بروزرسانی کراتین مو شناخته شد.

فرآیند ابداعی دکتر اریکو کافالکانتی از ابتدا به عنوان یک روش صافی و تغذیه مو مورد استفاده قرار گرفت. با این حال با گذر زمان و تحقیقات بیشتر، استفاده از کراتین در محصولات مراقبت از مو نیز به کار برده شد. در دهه‌های بعدی استفاده از کراتین به یک عنصر کلیدی در صنعت مراقبت از مو تبدیل شد و محصولات متعددی بر پایه آن به بازار عرضه گردید. از آن زمان تا به امروز صنعت مراقبت از مو به کمک کراتین رشد زیادی پیدا کرده است و انواع محصولات مختلف جهت تقویت، صافی، درخشندگی، نرمی و براقیت مو به بازار عرضه شده است.

کراتین صافی برزیلی به شیوه سنتی

اگر بخواهیم به کراتینه صافی برزیلی در زمان ظهور بپردازیم، به این پی می‌بریم که در روش سنتی آن از ترکیبات حاوی فرمالدئید و اتیل گلیکول استفاده می‌شده است. این شیوه سنتی در حدود دو ماه ماندگاری داشته و پس از آن اثرات کراتینه از روی موها محو می‌شده است. ترکیبات شیمیایی حاوی فرمالدئید یا فرمالدهید برای جذب بیشتر کراتین و ماندگاری بیشتر صافی آن است. حال در روش‌های جدید کراتینه مو برزیلی از کاربوسیتین و گلوکسیلیک اسید استفاده می‌شود که این مواد در کنار دوام و تاثیرات بیشتر، از کمترین ضرر و آسیب برخوردار هستند.

روش جدید کراتینه احیا با مواد برزیلی

جدیدترین روش کراتینه احیا با مواد کراتینه مو برزیلی، با تکنولوژی پیوند سلولی همراه است. این کراتین با تکنولوژی پیوند سلولی تولید شده و با پوشش‌دهی ماندگار ساقه مو با نوعی لایه کراتین سبب ایجاد نرمی، صافی و حالت ترمیمی در آنها می‌شود. هدف این روش از کراتینه، احیا و ترمیم مو است و بر روی صافی مو تمرکز نمی‌کند. چرا که در آن از مواد شیمیایی قوی برای تغییر حالت مو و صافی آن استفاده نمی‌شود.

شیوه جدید کراتینه برزیلی در میان مردم کشور برزیل و مردم خاورمیانه بسیار محبوب شده است. برای استفاده از این روش در ابتدا از یک شامپوی ویژه برای شستشوی عمیق و پاکسازی موها استفاده می‌شود. این شامپو سبب باز شدن کوتیکول مو و نفوذ مواد کراتین به داخل فیبر مو می‌شود. شستشوی موها با شامپو پیش از کراتینه، آنها را برای جذب حداکثری مواد کراتینه آماده می‌نماید.

محبوبیت کراتینه برزیلی در خاورمیانه

نمونه‌های مو کشور برزیل، از جنس مشابه با موی ایرانیان و مردم خاورمیانه برخوردار هستند. برای همین کراتینه‌های تولیدی کشور برزیل برای جنس موی مردم این منطقه هم پاسخگو است. کراتینه‌های برزیلی در مارک‌ها و برندهای مختلفی موجود هستند که یکی از معروفترین آنها کراتین برزیلی بلوکن است.

چیزی که سبب تمایز برند بلوکن با دیگر برندهای موجود شده است این است که محصولات آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و تکنولوژی در تولید آنها به چشم می‌خورد. کراتین مو بلوکن فاقد بوی بد و گازهای سمی است که در کراتینه‌های معمولی وجود دارد. برای همین در زمان استفاده از آن هیچ حساسیتی نظیر مشکلات تنفسی، سوزش چشم، سوزش گلو، سرفه، تحریک پوست و سردرد ایجاد نمی‌شود.

انواع مواد کراتینه مو برزیلی بلوکن

 

انواع مواد کراتینه مو برزیلی بلوکن

 

برند بلوکن تنها به تولید یک ماده برای انواع موها بسنده نکرده است. این برند تاکنون سه نوع کراتین مو مختلف را تولید کرده است که هر یک از آنها مختص به یک جنس مو می‌باشند. این موارد عبارتند از:

 • نانو کراتین بلوکن لوکس گلد، کراتین موی فوری

این نانو کراتین بلوکن از قدرت صافی 100 درصد در کنار احیای 100 درصد برخوردار است و خیلی فوری تاثیر خود را بر روی موها به جا می‌گذارد. افرادی که برای کراتینه موهایشان از این ماده استفاده می‌کنند، دیگر نیازی به صرف زمان طولانی برای اثرگذاری کراتین ندارند.

 • نانو کراتین بلوکن پلاتینیوم لوکس، کراتین مخصوص موهای بلوند

این نانو کراتین بلوکن مخصوص موهای بلوند شده است. در این ماده رنگ دانه‌های بنفشی وجود دارد که مخصوص موهای بلوند هستند. افرادی که موهای خود را بلوند کرده‌اند و قصد دارند آن را به بهترین شکل کراتینه کنند، میتوانند از این ماده استفاده نمایند. با نانو کراتین بلوکن پلاتینیوم لوکس، موها به ظاهر جذاب و براقی رسیده و از زرد شدن آنها جلوگیری می‌شود.

 • نانو کراتین ریباند بلوکن، کراتین بدون آسیب

این محصول نیز از خاصیت احیا و صافی 100 درصد برخوردار است. با این تفاوت که هیچ آسیبی به موها وارد نشده و برای افراد زیادی قابل استفاده است. دلیل مناسب بودن نانو کراتین ریباند بلوکن برای افراد مختلف این است که فاقد بو و گازهای سمی موجود در کراتینه‌های معمولی است.

جمع بندی

کراتینه مو برزیلی برای اولین بار در کشور برزیل مورد استفاده قرار گرفت و خیلی زود در میان مردم سایر کشورها ترند و محبوب شد. در حال حاضر آرایشگاه‌های زیادی از این مواد برای کراتینه کردن موهای مشتریان خود استفاده می‌نمایند. با این حال برای نتیجه بهتر باید به سازگاری مواد کراتینه با موها توجه شود تا موها با کمترین مشکل و آسیب کراتینه شوند. برای انجام کراتینه مو میتوانید از خدمات سالن زیبایی یاسمن بیوتی استفاده کرده و موهایتان را به بهترین نحو ممکن کراتینه نمایید.

3 Comments

 1. زهرا گفت:

  کراتینه برزیلی بلوکن خیلی خوبه . البته اگر اصلش باشه

 2. سارا گفت:

  مواد کراتینه تقلبی خیلی تو بازار زیاد شدن. برای همین آرایشگاه رو خیلی بادقت انتخاب کنید

 3. مریم عسگری گفت:

  یکی از خوبیای سالن یاسمن بیوتی اینه که از بهترین مواد کراتینه برای صافی یا احیا استفاده میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *