دلایل صاف نشدن مو بعد از کراتینه

دلایل صاف نشدن مو بعد از کراتینه

کراتینه مو متدی است که جهت صافی و احیای مو استفاده می‌شود. با این حال گاهی اوقات این متد زیبایی نتیجه مطلوبی در پی ندارد و در صاف کردن موها به خوبی عمل نمی‌کند. حال بهتر است ببینیم که چه عواملی در این زمینه دخیل هستند و علت صاف نشدن موها پس از کراتینه چه چیزی است؟

دلیل صاف نشدن مو بعد از کراتینه چیست؟

صاف نشدن مو پس از کراتینه علل مختلفی دارد. در این بخش به بررسی مهمترین عوامل موثر در صاف نشدن موها پس از کراتینه می‌پردازیم.

1. استفاده از اتوی نامناسب و یا تنظیم نادرست آن

 

استفاده از اتوی نامناسب و یا تنظیم نادرست آن

 

اتوی مو یکی از مهمترین تجهیزات در کراتینه مو است. اتو مو کراتینه باید از نوع باکیفیتی باشد و قابلیت تنظیم درجه حرارت داشته باشد. اغلب اتوهای استفاده شده در این روش زیبایی از صفحات تیتانیومی برخوردار هستند و میتوانند دمای یکنواخت را در تمام مدت اتوکشی فراهم نمایند. این اتوها به گونه‌ای هستند که مواد کراتین را به خوبی جذب موها می‌کنند. برای همین نوع اتو در فرآیند کراتینه مو بسیار مهم است و از اتوهای معمولی نمیتوان جهت این کار استفاده کرد. اتوهای مو خانگی قادر به جذب مواد کراتینه در موها نیستند و حتی میتوانند به مو آسیب وارد نمایند. علاوه بر این دمای اتوی مو بسیار مهم است و باید در درجه مناسبی تنظیم شود. دمای اتو بستگی به موی مشتری و نوع کراتینه دارد. اغلب آرایشگران دمای اتو را در حالت متوسط تنظیم می‌کنند.

2. کیفیت پایین مواد کراتینه

از دیگر دلایل صاف نشدن مو بعد از کراتینه باید به کیفیت پایین مواد اشاره کرد. مواد کراتینه در صافی مو و حالت‌دهی به آن تاثیر زیادی دارند. در صورتی که این مواد از نوع بی‌کیفیت و نامرغوب باشند، اثرگذاری زیادی بر روی موها ندارند. بنابراین توجه به اصالت مواد کراتینه و برند تولید کننده آنها بسیار مهم است. همچنین مواد کراتینه نباید منقضی شده باشند و از تاریخ انقضایشان گذشته باشد. برای همین است که توصیه می‌شود فریب تبلیغات کراتینه مو ارزان قیمت را نخورید و به هر آرایشگاهی برای این کار مراجعه ننمایید.

3. نوع و جنس موی مشتری

 

نوع و جنس موی مشتری

 

عامل دیگری که در صاف نشدن موها پس از کراتینه تاثیر دارد، نوع و جنس موی مشتری است که اغلب افراد به آن بی‌توجه هستند. ساختار موی افراد با هم تفاوت دارد و نمیتوان انتظار نتیجه مشابهی برای تمام افراد داشت. برای همین است که آرایشگران حرفه‌ای در ابتدا به بررسی شرایط مو مشتری می‌پردازند و سپس بر اساس آن مواد کراتینه مناسب با نوع مو را انتخاب می‌کنند.

خوب است اشاره شود که برخی مشتریان به دلیل زیر ساخت موهای خود نیاز به تکرار عمل کراتینه دارند. به عبارتی زمانی که موهای این افراد برای بار اول کراتینه می‌شود، تنها حال موهایشان خوب می‌شود. در مرتبه دوم اثرگذاری کراتینه بهتر از بار اول شده و موها به حالت صاف‌تر و درخشان‌تری می‌رسند. در صورتی هم که نیاز به انجام مجدد این کار باشد، موها برای بار سوم مورد کراتینه قرار می‌گیرند. از این رو میزان آسیب‌دیدگی و ساختار موی مشتری نیز بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته شود.

4. عدم مهارت و تجربه در کراتین کردن موها

مهارت و تخصص آرایشگر، یکی دیگر از دلایل صاف نشدن موها پس از کراتینه است. این موضوع به قدری مهم است که اگر از بهترین مواد کراتینه و بهترین اتوی مو هم استفاده شود، میتواند نتیجه دلخواهی در پی نداشته باشد. آرایشگران حرفه‌ای و با سابقه با کلیه مراحل کراتینه مو به خوبی آشنا هستند و از تمام تکنیک‌ها و نکات مهم در این زمینه آگاه می‌باشند. برای همین میتوانند موها را به بهترین شکل ممکن کراتینه نمایند. از این رو حتما در انتخاب آرایشگر و آرایشگاه دقت کنید و به نمونه‌ کارها و رضایت مشتریان آنها توجه داشته باشید.

5. کراتین کردن موها در زمان نزدیک به دوران قاعدگی

بارها شنیده‌ایم که موی برخی از بانوان در روزهای نزدیک به دوران پریودی به خوبی رنگ نمی‌گیرد. این نکته میتواند یکی دیگر از علل صاف نشدن موها پس از کراتینه هم باشد. این مسئله دلایل هورمونی دارد و تنها در برخی از بانوان به چشم می‌خورد. برای همین بهترین کار این است که کراتینه را یک هفته قبل یا بعد از دوران پریودی انجام دهید تا شاهد مشکلی در این زمینه نباشید.

6. کم کاری یا پرکاری تیروئید

از عوامل دیگری که در صاف نشدن موها بعد از کراتینه نقش دارد، باید به کم کاری یا پرکاری غده تیروئید اشاره کرد. مشکلات غده تیروئید سبب ایجاد اختلالات هورمونی در بدن فرد شده و میتواند بر روی نتیجه کراتینه اثر منفی بگذارد.

7. عدم توجه به نکات مراقبتی پس از کراتینه مو

پس از کراتینه مو روتین مراقبتی از موها تغییر پیدا کرده و افراد باید از شامپو و ماسک موهای مناسبی استفاده نمایند. برای مثال استفاده از شامپوهای دارای سولفات برای موهای کراتین شده قدغن است. چرا که این ماده میتواند اثر کراتینه را خیلی زود از بین ببرد. بهترین شامپو مخصوص موهای کراتین شده، شامپو بدون سولفات و پارابن است. از سوی دیگر موها نیاز به مراقبت بیشتری دارند و باید در روزهای اول به خوبی محافظت و نگه داری شوند. طرز خوابیدن بعد از کراتینه مو هم بسیار مهم است و باید مورد توجه افراد قرار بگیرد. البته این موارد خیلی سخت و پیچیده نیستند و پس از مدتی به عادت تبدیل می‌شوند. برای همین از این بابت نگرانی نداشته باشید و تنها به توصیه‌های آرایشگر خود عمل نمایید.

نوع مو و تاثیرات کراتینه بر روی آنها

در بخش قبلی اشاره کردیم که نوع و جنس موی افراد میتواند یکی از علل صاف نشدن مو پس از کراتینه باشد. این موضوع به قدری مهم است که حتی ممکن است درمان کراتین بر روی برخی موها عمل نکند. از جمله:

  • موهای دمیج و بسیار آسیب دیده: در صورتی که آسیب‌دیدگی موها بیش از حد طبیعی باشد و موها دچار خردشدگی، خشکی بیش از حد و موخوره زیاد باشند، ممکن است کراتینه بر روی آنها اثر نداشته باشد. البته با استفاده از بهترین مواد کراتینه و انجام این کار برای چندین بار، میتوان تاثیر کراتینه را بر روی آنها بیشتر کرد.
  • موهای بسیار نازک و ضعیف: در صورتی که موها بسیار نازک و ضعیف باشند، ممکن است در جذب مواد کراتینه به خوبی عمل نکنند و نتیجه مطلوب را نگیرند.
  • موهای فر با شدت ضخامت زیاد: موهایی که از حالت وز و فر زیادی برخوردار هستند و ضخامت زیادی دارند، ممکن است پس از کراتینه به طور کامل صاف نشوند و یا تغییر چشمگیری پیدا نکنند. گاهی اوقات موهایی که شدیدا مجعد هستند، نیاز به مراحل بیشتری برای کراتینه دارند تا به صافی مطلوب برسند.

چگونه از صاف نشدن موها بعد از کراتینه جلوگیری کنیم؟

 

چگونه از صاف نشدن موها بعد از کراتینه جلوگیری کنیم؟

 

اگر قصد دارید از صاف نشدن موها پس از کراتینه جلوگیری کنید، حتما به یک سری موارد توجه داشته باشید:

  • مراجعه به افراد متخصص: افراد متخصص و حرفه‌ای از نحوه کراتینه مو به صورت تخصصی آگاه هستند و تمام مراحل کراتینه مو را به شکل تخصصی انجام می‌دهند. این افراد به مواردی نظیر مدت زمان نگهداری مواد بر روی مو، درجه حرارت مناسب اتو، مراحل شستشو و غیره توجه کافی دارند و میتوانند موها را به بهترین شکل کراتینه نمایند. برای همین حتما در این رابطه تحقیق کنید و موهای خود را به دست افراد غیر متخصص نسپارید.
  • توجه به توصیه‌های آرایشگر: پس از کراتینه مو حتما به توصیه‌های آرایشگر خود توجه داشته باشید و از بهترین شامپو و ماسک موی کراتینه استفاده نمایید. شامپوها و ماسک‌های طراحی شده برای کراتینه مو حاوی مواد مغذی و مرطوب کننده و فاقد پارابن و سولفات هستند. این محصولات میتوانند به دوام بیشتر مواد کراتینه بر روی مو کمک کنند و صافی و درخشندگی موها را حفظ نمایند.
  • رسیدگی به موها: پس از کراتینه به موهای خود توجه داشته باشید و به خوبی به آنها رسیدگی کنید. توجه به مواردی نظیر استفاده از میزان شامپوی مناسب، استفاده محدود از لوازم حرارتی و جلوگیری از فشرده کردن موها در روزهای ابتدایی بسیار مهم است و میتوانند به صافی و درخشندگی بیشتر موها کمک نمایند.
  • توجه به شستشوی مو بعد از کراتینه: یکی از مواردی که در پایداری حالت مو پس از کراتینه موثر است، شستشوی صحیح موها است. شستشوی موها باید با آب ولرم و فاقد کلر یا نمک صورت بگیرد. همچنین موها نباید خیلی مورد چنگ زدن قرار بگیرند. در صورتی هم که امکان کاهش تعداد دفعات شستشوی مو وجود دارد، باید به آن توجه شود.

کراتینه مو تخصصی در سالن یاسمن بیوتی

اگر قصد دارید موهای خود را به شکل تخصصی کراتینه کنید و شاهد عدم صاف شدن آنها نباشید، میتوانید سالن زیبایی یاسمن بیوتی را برای این کار در نظر بگیرید. در این سالن از بهترین مواد کراتینه مو و همچنین تجهیزات استاندارد جهت کراتین کردن موی مشتری استفاده می‌شود. کراتین کاران این مجموعه از تخصص زیادی در این امر برخوردار هستند و کراتینه را بر اساس جنس و نوع موی مشتری انجام می‌دهند. برای همین با خیال راحت میتوانید کراتینه موهای خود را به دست آرایشگران سالن یاسمن بیوتی بسپارید و نگرانی از بابت صاف نشدن مو بعد از کراتینه نداشته باشید.

جمع بندی

در این مطلب با چند علت موج‌دار شدن مو بعد از کراتینه و عدم صافی کامل موها آشنا شدیم. همانطور که اشاره کردیم مواردی مانند مواد بی‌کیفیت و نامرغوب، اتوی نامناسب، عدم مهارت آرایشگر، عدم توجه به نکات مراقبتی پس از کراتینه و مشکلات تیروئیدی از عوامل موثر در صاف نشدن موها پس از کراتینه هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *