انواع ترکیب رنگ مو کاراملی با دکلره

انواع ترکیب رنگ مو کاراملی با دکلره

رنگ موی کاراملی، از جمله رنگ‌های شیک و زیبا است که بانوان زیادی آن را برای موهای خود در نظر می‌گیرند. این رنگ مو در طیف رنگ‌های بژ بلوند و طلایی قرار دارد و یک رنگ گرم به حساب می‌آید. حال برخی آرایشگران این رنگ را بدون دکلره و برخی دیگر با دکلره بر روی مو پیاده سازی می‌کنند. در ادامه به بررسی این رنگ زیبا پرداخته و با انواع ترکیب رنگ موی کاراملی با دکلره آشنا خواهیم شد.

رنگ موی کاراملی چه رنگی است؟

اگر برایتان سوال است که رنگ موی کاراملی چه رنگی دارد، باید بگوییم که این رنگ تلفیقی از رنگ‌های شکلاتی و کارامل است و گرمی خوبی دارد. در واقع رنگ کاراملی جزو طیف رنگ‌های بژ بلوند و طلایی است و جزو رنگ‌های بسیار پرطرفدار این رده به حساب می‌آید. برخی بانوان موهای خود را به طور کامل به رنگ کاراملی تغییر می‌دهند و برخی دیگر تنها از هایلایت‌های تیره و روشن کاراملی بر روی موهای خود استفاده می‌کنند. بر این اساس اگر پایه مو به رنگ قهوه‌ای تیره تا روشن داشته باشید، میتوانید با هایلایت کاراملی به آن زیبایی بیشتری ببخشید. رنگ موی کاراملی بر روی انواع مو نظیر موهای صاف یا فر و کوتاه یا بلند قابل اجرا است. اگر موهای کوتاهی داشته باشید و بخواهید به آن شکل و شمایل زیبایی ببخشید، میتوانید از هایلایت کاراملی برای آن استفاده نمایید. همچنین لولایت و طرح آمبره نیز با این رنگ بسیار زیبا می‌شود و زیبایی موها را دوچندان می‌کند.

رنگ کاراملی و تناسب با رنگ پوست

همانطور که حتما میدانید آرایشگرها با توجه به رنگ پوست یا چشم افراد، بهترین رنگ مو را به آنها پیشنهاد می‌دهند. حال رنگ موی کاراملی به دلیل حس گرمایی که در رنگدانه‌هایش وجود دارد، با اکثر پوست‌ها هماهنگ می‌شود. اما این رنگ با ترکیب با پوست‌های برنزه و سفید زیبایی دوچندانی پیدا می‌کند و تغییرات زیادی را در ظاهر افراد ایجاد می‌نماید. پس اگر پوست صورتتان برنزه است، میتوانید از هایلایت‌های باریک کاراملی در زمینه رنگ تیره استفاده کنید. اگر هم بخواهید هایلایت‌های کاراملی بهتر به نظر برسند، میتوانید برای جلوی موها از هایلایت‌های روشن و پهن‌تر و برای پشت سر از هایلایت‌های باریک‌تر استفاده نمایید. این موضوع به مهارت آرایشگر ارتباط زیادی دارد.

رنگ موی کاراملی با دکلره و بدون دکلره

رنگ موی کاراملی با دکلره و بدون دکلره

رنگ موی کاراملی از جمله رنگ‌هایی است که میتوان آن را با دکلره و بدون دکلره بر روی موها انجام داد. حال اگر قصد دارید موهای خود را به رنگ کاراملی طبیعی تغییر دهید، باید در ابتدا موهای خود را دکلره نمایید. چرا که کاراملی طبیعی رنگی روشن است و بر روی موهای تیره قابل انجام نمی‌باشد. در این شرایط باید موها به پایه 10 دکلره برسند. پس از آن هم باید از یک ترکیب رنگ مو کاراملی با دکلره استفاده کرده و موهای خود را به رنگ دلخواه درآورد. در ادامه به بررسی انواع ترکیب رنگ موی کاراملی اشاره می‌کنیم.

انواع ترکیب رنگ مو کاراملی

  1. رنگ کاراملی بدون دکلره

افرادی که تا به حال موهای خود را رنگ نکرده‌اند، همواره نگرانی‌هایی از بابت آسیب دیدن موهایشان دارند. این افراد میتوانند بدون دکلره کردن نیز به رنگ موی کاراملی برسند و از این طریق میزان آسیب دیدگی موهایشان را به حداقل برسانند.

در رابطه با ترکیب رنگ مو کاراملی بدون دکلره باید به رنگ کاراملی شماره 9، رنگ بلوند زیتونی شماره 8، رنگ بلوند دودی شماره 9، اکسیدان 9 درصد و واریاسیون بنفش، نقره‌ای و آبی (هر یک به میزان 2 سانتی متر) اشاره کرد. اگر هم موهایتان را قبلا رنگ کرده‌اید و رنگ آن بین پایه 6 تا 8 است،  میتوانید به جای رنگ کاراملی شماره 9 از رنگ کاراملی شماره 8 استفاده کنید و آن را با دیگر رنگ‌های اشاره شده ترکیب نمایید.

  1. رنگ مو کاراملی با دکلره

رنگ موی کاراملی با دکلره

حال اگر موها دکلره باشند، میتوان از رنگ مو کاراملی با هاله‌های مختلفی روی موهای سر استفاده کرد. در اینجا به چند رنگ زیبا از خانواده رنگ‌های کاراملی اشاره می‌کنیم و با ترکیب این رنگ‌ها آشنا می‌شویم.

  • رنگ مو کنفی کاراملی با هاله شکلاتی: رنگ موی کنفی از طریق ترکیب رنگ‌های دودی، کرمی و طلایی به دست می‌آید و با تمام رنگ‌های پوستی هماهنگ و متناسب می‌باشد. حال اگر این رنگ‌ها با رنگ موی کاراملی مخلوط شوند، یک هاله شکلاتی در آن ایجاد می‌شود که زیبایی زیادی دارد. برای رسیدن به این رنگ هم باید رنگ پایه موها را به 10 رسانده و سپس از رنگ شماره N10 و C10 به مقدار 30 میلی لیتر از هر کدام و رنگ شماره 31.8 به میزان 10 میلی لیتر استفاده کرد. سپس این رنگ‌ها باید با اکسیدان شماره یک و واریاسیون نقره‌ای به میزان دو برابر حجم رنگ ترکیب شوند. پس از آن باید موها را با این ترکیب رنگ کرد. برخی بخشی از موهای جلو را با رنگ W6 نیز رنگ می‌کنند.
  • رنگ مو کاراملی نسکافه ای: رنگ نسکافه‌ای نیز در میان بانوان محبوبیت زیادی دارد. اگر دوست دارید موهای خود را به رنگ کاراملی نسکافه‌ای درآورید، باید رنگ موها را در ابتدا با دکلره به پایه 8 برسانید. پس از آن هم باید به ترکیب رنگ کاراملی شماره 7 و 8، رنگ نسکافه‌ای شماره 8، رنگ دودی شماره 8 و رنگ طبیعی شماره 7 با اکسیدان 6 درصد بپردازید و آن را با واریاسیون نقره‌ای و بنفش ترکیب نمایید. در نهایت با قرار دادن رنگ بر روی موها، به رنگ کاراملی نسکافه‌ای زیبایی برسید.
  • رنگ مو بیسکوییتی کاراملی: رنگ کاراملی و بیسکوییتی نیز میان بانوان بسیار پرطرفدار است. برای رسیدن به این رنگ زیبا هم باید به ترکیب رنگ کاراملی و رنگ بیسکوییتی با اکسیدان 6 درصد پرداخت و به اندازه 5 سانتی متر از رنگ مسی شماره 7 در آن استفاده کرد.
  • رنگ موی کاراملی عسلی: اگر بین رنگ کاراملی تیره و روشن شک دارید و نمی‌دانید کدام مورد را انتخاب کنید، رنگ موی کاراملی عسلی گزینه خوبی برایتان خواهد بود. برای رسیدن به این رنگ مو هم باید به ترکیب رنگ کاراملی شماره 7 و 8 با رنگ موی عسلی شماره 8 بپردازید و به آن اکسیدان 6 درصد به همراه واریاسیون نقره‌ای و بنفش اضافه کنید.
  • رنگ موی کاراملی با تناژ نقره‌ای: رنگ کاراملی با تناژ نقره‌ای از رنگ‌های بسیار زیبا و خاص است. اگر پایه موهایتان 8 یا 9 است، میتوانید از رنگ کاراملی به همراه دودی و نقره‌ای استفاده کنید و آنها را با اکسیدان 6 درصد و مقداری واریاسیون نقره‌ای، دودی و بنفش ترکیب نمایید.

انواع هایلایت با رنگ کاراملی

اگر از طرفداران هایلایت هستید، میتوانید از رنگ کاراملی برای موهای خود استفاده کنید و به آنها زیبایی زیادی ببخشید. در این رابطه هم میتوان به چند مورد زیر اشاره کرد:

  1. هایلایت کاراملی و بلوند: در صورتی که موهایتان قهوه‌ای تیره است، هایلایت کاراملی گزینه خوبی برای آن می‌باشد. با این کار گرمای خوبی به چهره بخشیده می‌شود و ظاهر و استایلتان به زیبایی تغییر پیدا می‌کند. این رنگ مو به موهایی که تا روی شانه هستند، جلوه زیادی می‌بخشد.
  2. رنگ مو کاراملی و هایلایت شکلاتی: در صورتی که موهای خود را به طور کامل کاراملی کرده باشید، میتوانید از هایلایت شکلاتی برای آن استفاده کنید و به موهایتان زیبایی بیشتری ببخشید. این مدل رنگ برای انواع مو به خصوص موهای فر، یک انتخاب بسیار ایده آل و خاص است.

نحوه حفاظت از رنگ موی کاراملی

 

نحوه حفاظت از رنگ موی کاراملی

 

زمانی که موهای کاراملی برای چندین بار مورد شستشو قرار می‌گیرند، به تدریج رنگ اولیه‌شان کمرنگ‌تر می‌شود و تن‌های زرد و طلایی بیشتری در آن به چشم می‌خورد. این موضوع برای بسیاری از بانوان ناخوشایند است و سبب نارضایتی آنها می‌شود. حال اگر از موهای کاراملی شده به خوبی محافظت کرد، میتوان سبب ماندگاری بیشتر آنها شد. در این رابطه هم باید به استفاده از شامپو و کاندیشنرهای مناسب اشاره کرد. همچنین اگر موها به دفعات زیادی رنگ می‌شوند، نباید از لوازم‌های حرارتی چون سشوار و اتوی مو به مقدار زیادی استفاده شود. با توجه به این موارد میتوانید سلامتی موهای خود را بیشتر حفظ کنید و میزان تثبیت رنگ موی کاراملی را افزایش دهید.

رنگ موی کاراملی با بهترین ترکیب رنگ در یاسمن بیوتی

در صورتی که دوست دارید موهای خود را کاراملی کنید، میتوانید به کمک آرایشگران حرفه‌ای سالن یاسمن بیوتی به رنگ کاراملی مورد نظر خود برسید. متخصصان این سالن با در نظر گرفتن رنگ پوست و رنگ چشم، بهترین ترکیب رنگ مو کاراملی با دکلره یا بدون دکلره را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند. بر این اساس اگر موهای آسیب دیده‌ای داشته باشید، میتوانید موهایتان را بدون دکلره در این سالن به رنگ کاراملی برسانید و از زیبایی آن به خوبی بهره ببرید. در رابطه با هزینه رنگ مو در این سالن هم میتوانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

رنگ موی کاراملی از جمله رنگ‌های گرم بسیار پرطرفدار است که بانوان زیادی از آن جهت تغییر استایل و رنگ موهای خود استفاده می‌کنند. این رنگ مو را میتوان هم برای کل موها و هم به صورت هایلایت استفاده کرده و سبب زیبایی بیشتر موهای خود شد. همچنین همانطور که اشاره کردیم رنگ کاراملی را میتوان هم با دکلره و هم بدون دکلره بر روی مو انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *