بعد از کراتینه مو از چه روغنی استفاده کنیم؟

بهترین روغن برای موهای کراتین شده

بانوانی که از روش کراتینه برای صافی و احیای موهای خود استفاده می‌کنند، باید از روش‌های مراقبتی آن اطلاع داشته باشند. نحوه مراقبت از کراتینه مو بسیار مهم است و باید به نکات مراقبتی آن کاملا توجه شود. چرا که بی‌توجهی به این موارد، بر روی دوام و ماندگاری کراتین اثر می‌گذارد و باعث برگشت موها به حالت اولیه می‌شود. یکی از مواردی که در رابطه با موهای کراتین شده وجود دارد، استفاده از ماسک مخصوص و برخی از روغن‌های طبیعی است. افرادی که موهای خود را کراتینه کرده‌اند، نباید از هر روغنی برای موهای خود استفاده نمایند. اما بهترین روغن برای موهای کراتین شده چیست و به چه میزان باید مورد مصرف قرار بگیرد؟ در ادامه مطلب به بررسی این سوالات پرداخته و با بهترین روغن برای موهای کراتینه آشنا می‌شنویم.

روغن تراپی مو چیست؟

پیش از آنکه به سراغ روغن مناسب برای موهای کراتین شده برویم، بهتر است با روغن تراپی و تاثیر آن بر روی موها آشنا شویم. روغن تراپی یکی از روش‌های نسبتا قدیمی است که از آن برای رفع مشکلات مو نظیر خشکی و تقویت ریشه مو استفاده می‌شود. از آنجایی که روغن تراپی یک روش طبیعی به حساب می‌آید، افراد زیادی آن را جایگزین روش‌های شیمیایی مانند مزوتراپی، PRP و غیره می‌نمایند. با استفاده از این روش طبیعی میتوان شاهد تقویت و ترمیم موهای آسیب‌دیده و حتی افزایش رشد آنها بود. در روغن تراپی میتوان از روغن‌های طبیعی موجود در طبیعت مانند روغن آرگان، روغن جوجوبا، روغن نارگیل، روغن بادام و غیره استفاده کرد. تمامی این روغن‌ها طبیعی هستند و پایه گیاهی دارند. برای همین هیچ اثر منفی بر روی موها ندارند و در دراز مدت می‌توانند اثر بسیار خوبی بر روی موهای سر داشته باشند. در صورتی که برای روغن تراپی از روغن مناسبی استفاده کنید، تمام لایه‌های مو به طور عمیقی درمان و ترمیم می‌شود. انتخاب روغن بستگی به خود فرد و متناسب با نیاز او دارد. اگر در انتخاب با روغن مناسب برای موهای خود شک دارید، می‌توانید از یک متخصص مو در این زمینه کمک بگیرید.

روغن تراپی روشی مفید برای موهای معمولی و کراتین شده

 

روغن تراپی روشی مفید برای موهای معمولی و کراتین شده

 

اگر موهای معمولی یا کراتین شده دارید، می‌توانید برای افزایش مقاومت و تقویت آن از روغن تراپی استفاده کنید. روغن تراپی یا همان درمان مو به وسیله روغن‌های ارگانیک، باعث رسیدن مواد مغذی خصوصا رطوبت به موها می‌شود. با این کار آب‌رسانی به موها بسیار زیاد شده و مو دچار خشکی و شکنندگی نمی‌شود. برای همین اگر از این روغن‌ها به مقدار مناسب برای موهای کراتین شده استفاده نمایید، می‌توانید هم آب‌رسانی به ساقه مو را افزایش دهید و هم به نگهداری از کراتین موها کمک نمایید. به کارگیری روش روغن تراپی و استفاده از روغن‌های طبیعی چون آووکادو، نارگیل، آرگان، هسته انگور و غیره سبب دستیابی به موهای سالم‌تر و زیباتری می‌شود.

در روغن تراپی، روغن را به کدام بخش از موهای کراتینه بزنیم؟

برای روغن تراپی موهای کراتین شده، بهتر است تنها از آن بر روی ساقه موها استفاده کنید و روغن را به ریشه موها نزنید. اگر تنها در بخش انتهای موها دچار خشکی و وزشدگی هستید، روغن را تنها بر روی آن به کار ببرید. استفاده از روغن برای ریشه موهای کراتین شده، باعث می‌شود تا نیاز به شستشوی موها بیشتر شود و در پی شستشوی مکرر، اثر کراتینه خیلی زودتر از بین برود. برای همین بهترین زمان برای استفاده از روغن، چند ساعت قبل از استحمام است. اگر هم قصد دارید پس از استحمام از روغن برای موهای کراتینه خود استفاده نمایید، بهتر است آن را خیلی کم و تنها برای بخش‌های پایین مو به کار ببرید.

بهترین زمان استفاده از روغن برای موهای کراتین شده

زمانی که موهای خود را کراتینه می‌کنید، آرایشگر به شما توصیه‌های زیادی در رابطه با نحوه مراقبت از کراتینه ارائه می‌نماید. با توجه به این نکات و توصیه‌ها، می‌توانید اثر کراتینه را افزایش دهید و به ماندگاری و دوام بیشتر آن کمک کنید. یکی از مواردی که در خصوص مراقبت از کراتینه مو وجود دارد، قرنطینه مو در روزهای ابتدایی است. قرنطینه کردن مو به این معنا است که فرد نباید موهای خود را در این مدت بشوید یا از مواد مختلفی برای آن استفاده نماید. معمولا قرنطینه مو بسته به جنس و نوع کراتینه، بین 3 الی 5 روز است. پس از گذشت این زمان میتوان موهای کراتین شده را با شامپوی مخصوص کراتینه شستشو داد. حال اگر قصد دارید از موادی برای موهای خود استفاده کنید، باید بدانید که در این مورد نیز محدودیت زمانی وجود دارد. معمولا گفته می‌شود بهترین زمان برای استفاده از موادی چون روغن برای موهای کراتین شده، در حدود دو هفته پس از انجام آن است. حال این مدت زمان نیز می‌تواند متغیر باشد و به جنس موها و روش کراتینه بستگی داشته باشد. برای همین بهتر است در این رابطه از آرایشگر خود سوال بپرسید و از بهترین زمان برای روغن تراپی موهای کراتین شده مطلع شوید. توجه داشته باشید در استفاده از روغن برای موهای کراتین شده خود افراط نکنید؛ چرا که استفاده بیش از حد از هر روغنی سبب کاهش و اثر کراتینه مو می‌شود.

در استفاده از روغن‌های سنگین مانند روغن نارگیل محتاط باشید

 

 

در صورتی که به دنبال بهترین روغن برای موهای کراتین شده خود هستید، باید بگوییم که پیش از هر چیزی باید به میزان روغن مصرفی و نوع آن توجه داشته باشید. روغن‌هایی چون جوجوبا یا نارگیل، جزو روغن‌های معروفی هستند که بلافاصله بر روی فولیکول‌های مو اثر کرده و رطوبت آن را تامین می‌نمایند. شاید این ویژگی برایتان بسیار ایده‌آل به نظر برسد؛ اما باید بدانید که این روغن‌ها در نوع خود بسیار سنگین هستند و برای پاک شدنشان نیاز به شامپو و شستشوی زیادی می‌باشد. همانطور که حتما می‌دانید شستشوی بیش از حد موهای کراتین شده، سبب کاهش اثر کراتینه می‌شود و ماندگاری آن را کاهش می‌دهد. برای همین اگر بخواهید اثر روغن نارگیل یا جوجوبا را به طور کامل از روی موهای خود پاک کنید، باید موهای کراتین شده را زیاد بشویید. برای همین باید در استفاده از روغن‌های سنگینی چون نارگیل و جوجوبا محتاط باشید و آن را هر چند هفته یک بار استفاده نمایید.

بهترین روغن برای موهای کراتین شده کدام است؟

حال که به اثر منفی روغن‌های سنگین چون روغن نارگیل بر روی موهای کراتین شده پی بردید، شاید برایتان سوال باشد که بهترین روغن برای موهای کراتین شده کدام است؟

در پاسخ باید بگوییم که روغن‌های سبک‌تری چون روغن آرگان اصل و روغن زیتون گزینه‌های خوبی برای این کار هستند. با این وجود بهتر است از آرایشگر و کراتین‌کار خود در این رابطه سوال نمایید و با بهترین روغن برای موهای کراتین شده خود آشنا شوید.

اثر روغن آرگان بر روی کراتینه مو

روغن آرگان یکی از روغن‌های بسیار مهم و شناخته شده است که افراد زیادی از آن برای تقویت مو و بهبود پوست خود استفاده می‌نمایند. این روغن به دلیل خواص زیادی که دارد، جزو اولین روغن‌های انتخابی برای روغن تراپی موها است. روغن آرگان سرشار از ویتامین‌های A، E و امگا 3 است. برای همین جهت جلوگیری از ریزش موها بسیار موثر است و می‌تواند به تقویت ریشه و ساقه موها کمک زیادی نماید. علاوه بر این، روغن آرگان باعث نرمی و لطافت موها نیز می‌شود. حال افرادی که موهای خود را کراتینه کردند و به دنبال روغن مناسبی برای موهای خود می‌گردند، می‌توانند از روغن آرگان برای این کار استفاده کنند. روغن آرگان در محافظت از موهای کراتین شده نقش زیادی دارد و باعث جلوگیری از آسیب‌دیدگی آن می‌شود. خوب است بدانید اکثر آرایشگران، روغن آرگان را یکی از بهترین روغن‌ها برای کراتینه مو می‌دانند.

تاثیر روغن زیتون در کراتینه موها

 

تاثیر روغن زیتون در کراتینه موها

یکی دیگر از روغن‌هایی که برای صافی موها میتوان از آن استفاده کرد، روغن زیتون است. روغن زیتون از جمله روغن‌های گیاهی است که به صافی و تقویت موها کمک زیادی می‌کند. اما اگر قصد دارید از این روغن برای موهای کراتین شده خود استفاده نمایید، باید بگوییم که استفاده از تمامی این روغن‌ها برای موهای کراتینه مناسب نیست. برای همین در انتخاب روغن زیتون باید دقت کنید و از روغنی استفاده کنید که باعث کاهش ماندگاری کراتین مو نشود.

در رابطه با روغن‌های گیاهی موجود در بازار، اختلاف نظراتی زیادی میان آرایشگران و کراتینه‌کاران وجود دارد. برخی از آنها معتقدند تنها میتوان از روغن آرگان آن هم در شرایط خاص، برای موهای کراتین شده استفاده کرد. برخی دیگر هم اعتقاد دارند که میتوان از بیشتر روغن‌ها در حد کم برای کراتینه مو استفاده کرد. بنابراین بهترین کار این است که از آرایشگر خود در این رابطه سوال کرده و به بهترین روغن طبیعی برای موهای کراتین شده خود پی ببرید.

جمع بندی

اگر قصد دارید از روغن برای موهای کراتین شده خود استفاده کنید، باید به سراغ یک روغن کاملا طبیعی و سبک بروید. روغن‌هایی که بیش از حد سنگین هستند، برای موهای کراتین شده مناسب نیستند؛ چرا که برای پاک کردن اثرشان از روی موها، نیاز به شستشوی زیادی می‌باشد. روغن‌هایی چون نارگیل و جوجوبا از این دست هستند و نباید بیش از حد مورد استفاده قرار بگیرند. حال از میان روغن‌های طبیعی موجود، روغن آرگان از مناسب‌ترین و سبک‌ترین روغن‌ها برای موهای کراتین شده است. شما می‌توانید از این روغن برای ساقه یا نوک موهای خود استفاده کنید و موهای کراتین شده خود را تقویت نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *