بهترین فاصله بین دو کراتین مو چقدر است؟

بهترین فاصله زمانی بین دو کراتین مو

کراتینه مو جزو روش‌های زیبایی و مراقبتی از مو است که برای داشتن موهای صاف، براق و بدون وز ارائه شده است. اثرات این روش بر روی موها به قدری زیاد است که افراد زیادی تمایل به استفاده مجدد از آن دارند. حال موردی که در این زمینه اهمیت دارد، توجه به فاصله زمانی بین دو کراتینه است. با در نظر گرفتن بهترین فاصله بین دو کراتینه مو میتوان مانع از آسیب به موها شده و آنها را به شکل زیبایی کراتینه کرد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

کراتینه مو چیست؟

کراتینه مو یکی از روش‌های زیبایی و مراقبتی از موها است که در آن از مواد مخصوصی جهت تغذیه و احیای مو استفاده می‌شود. افرادی که از موهای آسیب دیده، مجعد، وز یا بد حالت برخوردار هستند، میتوانند از کراتینه صافی یا احیا استفاده کرده و موهای خود را به شکل زیبایی تغییر دهند. برای این کار هم بهتر است به سالن‌های زیبایی معتبر مراجعه شود. برخی بانوان برای کاهش هزینه کراتینه به سراغ سالن‌های غیر تخصصی رفته و یا این کار را در منزل انجام می‌دهند. کراتینه مو در منزل میتواند سبب آسیب به موها و ریزش آنها شود. برای همین اگر قصد دارید موهای خود را به شکل سالمی کراتینه نمایید، حتما یک سالن معتبر و حرفه‌ای در این زمینه را در نظر داشته باشید.

نکات مراقبتی از موهای کراتین شده

 

نکات مراقبتی از موهای کراتین شده

 

کراتینه مو جزو روش‌های غیر دائمی است و مدت زمان ماندگاری آن با نحوه مراقبت از موها ارتباط زیادی دارد. در صورتی که افراد به نکات مراقبتی پس از کراتینه توجه داشته باشند، میتوانند برای مدت زمان بیشتری شاهد آثار آن بر روی موهای خود باشند. در اینجا به چند نکته مهم در این رابطه اشاره می‌کنیم.

  • اکثر کراتینه‌ها نیاز به قرنطینه و عدم شستشو به مدت 48 الی 72 ساعت دارند. این مدت زمان به این خاطر است که مواد کراتینه به خوبی جذب موها شده و بر روی آن تثبیت شوند. برای همین در سه روز اول باید از شستشوی موها و خیس شدن آنها جلوگیری کرد.
  • موها در روزهای ابتدایی به خصوص در سه روز اول، از حساسیت زیادی برخوردار هستند. در این روزها باید از بستن موها با سنجاق و کش خودداری کرد. این ابزارها میتوانند سبب شکنندگی موها و خراب شدن نتیجه کار شوند.
  • پس از کراتینه کردن مو بهتر است تعداد دفعات شستشوی مو در هفته را کاهش داده و تنها در بازه‌های زمانی مورد نیاز برای انجام این کار اقدام کرد. بهترین فاصله زمانی برای شستن موها 2 الی 3 روز است. حال اگر موهایتان خیلی چرب هستند و نیاز به شستشوی روزانه دارند، بهتر است با آرایشگر خود مشورت کرده و در صورت تایید از شامپوهای خشک استفاده نمایید.
  • برای شستن موهای کراتین شده از شامپوهای مناسب استفاده کنید. شامپو مناسب موی کراتین شده فاقد فرمالدهید و پارابن است و به ماندگاری بیشتر کراتینه کمک می‌نماید.
  • پس از کراتینه باید تا حد امکان از استفاده از ابزارهای حرارتی و همچنین قرارگیری در معرض نور خورشید خودداری شود. گرمای زیاد میتواند سبب آسیب به موها و از بین رفتن آثار کراتینه شود.
  • برای شنا در استخر یا دریا باید حتما از کلاه مناسب استفاده شود. چرا که کلر آب استخر و همچنین نمک موجود در آب دریا موجب آسیب به موهای کراتین شده می‌شود.

آیا آثار کراتینه پس از شش ماه به طور کامل از بین می‌رود؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد در رابطه با کراتینه مو وجود دارد، مدت زمان ماندگاری آثار آن بر روی موها است. در این رابطه باید اشاره کنیم که کراتین یک ماده طبیعی است که به طور عادی در موی تمام افراد وجود دارد. حال هرچقدر موها در معرض مواد شیمیایی و گرمای بیشتری قرار بگیرند، کراتین طبیعی خود را زودتر از دست می‌دهند. در این زمان میتوان با کراتینه کردن موها سلامتی و درخشندگی آنها را افزایش داده و به شکلی زیبایی آنها را تغییر داد.

معمولا موهای کراتین شده تا 4 الی 6 ماه پس از انجام کراتینه از حالت درخشان، صاف و براقی برخوردار هستند. در واقع موها در ماه‌های ابتدایی نرمی و صافی زیادی دارند و به تدریج با گذشت زمان مجددا نیاز به کراتینه پیدا می‌کنند. البته این به معنای بازگشت یکباره موها به حالت قبل نیست. همه چیز به میزان مراقبت از مو و توجه به نکات نگهداری از موهای کراتین شده دارد. با توجه به این نکات و استفاده از محصولات مناسب میتوانید آثار کراتینه را برای مدت زمان بیشتری بر روی موهای خود نگه دارید.

چه عواملی بر روی تعیین فاصله بین دو کراتین مو تاثیر دارند؟

 

چه عواملی بر روی تعیین فاصله بین دو کراتین مو تاثیر دارند؟

 

فاصله زمانی بین دو کراتین مو تقریبی است و بستگی به موارد زیادی دارد. در این رابطه میتوان به چند مورد زیر اشاره کرد:

1. نوع مواد کراتینه مو

مواد کراتینه مو در برندهای مختلفی موجود هستند و هر کدام از نظر کیفیت با دیگر مواد متفاوت می‌باشند. یکی از عواملی که بر روی ماندگاری کراتینه مو تاثیر دارد، مواد مصرفی است. هر چقدر مواد از کیفیت بیشتری برخوردار باشند، مدت زمان بیشتری بر روی موها باقی می‌مانند. حال تا زمانی که آثار مواد کراتینه بر روی موها وجود داشته باشد، نه تنها به کراتینه مجدد نیازی نیست، بلکه این کار میتواند آثار نامطلوبی را در پی داشته باشد. از این رو افرادی که دوست دارند در هزینه خود صرفه‌جویی کرده و کراتینه را در فواصل زمانی طولانی‌تری انجام دهند، بهتر است به مواد کراتینه اهمیت زیادی دهند.

3. نوع مو و میزان رشد آنها

نوع، بافت و وضعیت سلامت موها بر روی میزان فاصله بین دو کراتینه تاثیرگذار است. در صورتی که موها از آسیب زیادی برخوردار باشند، نیاز به تمدید کراتینه مو در فاصله زمانی کوتاهتر دارند. حال اگر موها کاملا سالم باشند، میتوان آنها را در فواصل طولانی‌تری کراتینه کرد. از سوی دیگر رشد موها نیز در این زمینه نقش دارد. زمانی که موها شروع به رشد می‌کنند، فاقد کراتین کافی هستند و همچون قبل به شکل طبیعی رشد می‌نمایند. حال هر چقدر میزان رشد موها بیشتر باشد، اثرات کراتینه به خاطر رشد موهای جدید خیلی زودتر از بین می‌رود. برای همین افرادی که موهایشان خیلی سریع رشد می‌کنند، زودتر به فکر ترمیم کراتینه مو می‌افتند. در صورت ماندگاری آثار کراتینه بر روی ساقه مو، میتوان تنها ریشه موها را کراتینه کرد.

3. مراقبت‌های پس از کراتینه مو

زمانی که موها مورد کراتینه قرار می‌گیرند، نیاز به اصول مراقبتی خاصی دارند تا مدت زمان بیشتری بر روی مو باقی بمانند. در واقع ماندگاری و طول عمر کراتین مو تا حد زیادی به توجه به نکات مراقبتی پس از کراتینه مو دارد. در این رابطه میتوان به شامپوهای شستشوی موی کراتینه اشاره کرد که باید فاقد سولفات و مواد دیگری همچون پارابن باشند. در صورتی که به مراقبت‌های بعد از کراتینه مو توجه شود، دوام آن بیشتر شده و فاصله بین دو کراتین نیز بیشتر می‌شود. برای همین توجه به نکات مراقبتی بسیار مهم است و همواره باید مورد توجه قرار بگیرند.

4. قرارگیری موها در معرض مواد شیمیایی

مورد دیگری که بر روی فاصله زمانی بین دو کراتینه تاثیر دارد، استفاده از مواد شیمیایی است. در صورتی که موها در معرض مواد شیمیایی زیادی قرار بگیرند، خیلی زود دچار آسیب می‌شوند و نیاز به بهبود سریع‌تر پیدا می‌کنند. برای همین باید از استفاده از مواد شوینده حاوی فرمالدهید و همچنین رنگ و دکلره زیاد خودداری کرده و از این طریق موجب افزایش ماندگاری کراتینه شد.

فاصله زمانی بین دو کراتینه چقدر باید باشد؟

 

فاصله زمانی بین دو کراتینه چقدر باید باشد؟

 

حال که با عوامل موثر بر روی فاصله زمانی بین کراتینه مو آشنا شدیم، بهتر است به بررسی بهترین فاصله برای تمدید کراتینه مو بپردازیم. کراتینه مو بسته به مواد مصرفی، تخصص آرایشگر و توجه به نکات مراقبتی در حدود 3 الی 6 ماه ماندگاری دارد. زمانی که آثار کراتینه مو از بین بروند، میتوان موها را مجددا کراتینه کرد. از سوی دیگر پس از گذشت 3 الی 4 ماه که موها شروع به رشد زیادی کرده و به فرم طبیعی خود بازمی‌گردند، میتوان آنها را کراتینه کرد. البته توصیه می‌شود زمانی که علائم از بین رفتن کراتین مو را مشاهده کردید، حدود دو ماه صبر کنید و سپس بدون هیچگونه نگرانی به کراتینه کردن مجدد موهای خود بپردازید. نکته مهم دیگر این است که از آنجایی که کراتینه با عوارض جانبی ناخواسته‌ای همراه است، بهتر است سالی بیش از 2 الی 3 بار این کار انجام نشود. در صورتی هم که در این رابطه نیاز به مشاوره و یا راهنمایی بیشتر دارید، میتوانید با متخصصان سالن یاسمن بیوتی تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

فاصله بین دو کراتینه مو بستگی به عوامل مختلفی دارد. روتین مراقبت از موهای کراتین شده، سبک زندگی، نوع موها، چرخه رشد مو و مواد کراتینه بر روی فاصله بین دو کراتین مو تاثیر دارند. بهترین زمان برای کراتینه مجدد مو زمانی است که آثار آن به طور کامل از روی موها پاک شده باشد. در صورتی هم که ریشه موها رشد زیادی داشته و نیاز به ترمیم داشته باشند، میتوان برای این کار اقدام کرده و تنها ریشه موها را کراتینه کرد. کراتینه مو و ترمیم آن در سالن یاسمن بیوتی با استفاده از بهترین مواد و متخصص‌ترین افراد قابل انجام است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *