چند نوع کراتین مو داریم؟

انوع کراتین مو

کراتین کردن موها یکی از متدهای زیبایی و درمانی است که بانوان زیادی از آن برای صاف کردن یا احیای موهای خود استفاده می‌نمایند. کراتین مو انواع مختلفی دارد و هر کدام در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع کراتین مو از نظر نوع کاربرد و مدت زمان ماندگاری با هم تفاوت دارند. برای همین افرادی که قصد دارند موهای خود را کراتینه نمایند، باید از قبل اطلاعات کافی راجع به انواع آن داشته باشند تا از بهترین آن برای موهای خود استفاده نمایند. در ادامه به بررسی انواع کراتینه پرداخته و با تفاوت انواع کراتین مو آشنا خواهیم شد.

کراتین یا کراتینه مو چیست؟

موی انسان به طور طبیعی دارای پروتئینی به نام کراتین است. این پروتئین در سلامت مو نقش زیادی دارد. به طوری که اگر میزان آن کاهش پیدا کند، مو به حالت دمیج و آسیب دیده می‌رسد. هر چقدر میزان پروتئین طبیعی کراتین بیشتر باشد، موها از درخشندگی بیشتری برخوردار می‌شوند. حال افرادی که موهای خود را زیاد رنگ و دکلره می‌کنند و یا عادت به استفاده روزانه از سشوار یا اتوی مو دارند، سبب کاهش پروتئین کراتین موهایشان می‌شوند. در این زمان میتوان به سراغ روش کراتینه رفته و از طریق آن میزان پروتئین از دست رفته را جبران کرد.

پس کراتین کردن مو یک متد زیبایی و درمانی است که از طریق آن کمبود پروتئین کراتین جبران می‌شود. برای این کار هم از مواد مخصوص کراتینه استفاده می‌شود که به صورت تخصصی بر روی موها قرار می‌گیرند و با استفاده از حرارت اتوی مو تثبیت می‌شوند. خوب است اشاره شود که کراتین کردن موها یک کار تخصصی است و در صورتی که در منزل یا در آرایشگاه‌های غیر معتبر انجام شود، منجر به ریزش و آسیب به موها می‌شود. برای همین حتما یک آرایشگاه معتبر و باسابقه در این زمینه را در نظر بگیرید و کراتین کردن موهای خود را به دست آرایشگران حرفه‌ای بسپارید.

کراتین کردن مو چه فوایدی دارد؟

 

کراتین کردن مو چه فوایدی دارد؟

 

برخی افراد تصور دارند که کراتینه مو تنها سبب ترمیم موهای آسیب‌دیده می‌شود. در صورتی که این مورد تنها یکی از مزایای کراتینه است و این متد زیبایی مزایا و فواید دیگری هم دارد. از جمله:

  • افزایش زیبایی و درخشندگی موها: زمانی که ساقه‌های آسیب دیده مو با مواد کراتینه پر می‌شوند، به حالت درخشنده و زیبایی می‌رسند و جذابیت موها دو چندان می‌شود.
  • کمک به صافی، نرم شدگی و ابریشمی شدن موها: افرادی که دوست دارند موهایشان همواره صاف باشد، این روش برایشان بسیار مناسب است.
  • کاهش زمان برای صاف کردن مو: پس از کراتینه دیگر نیازی به صرف وقت برای صاف کردن موها نبوده و تنها با باد سشوار میتوان موها را صاف کرد.
  • تاثیرگذاری سریع: کراتینه جزو روش‌های بسیار سریع است و در همان جلسه اول تاثیرات خود را نشان می‌دهد.
  • مناسب برای انواع مو: هر فرد با هر مدل مویی میتواند از این متد استفاده کرده و به زیبایی و سلامت موهای خود کمک نماید.

بررسی انواع کراتینه مو

در حالت کلی کراتینه را به دو دسته کراتینه احیا و کراتینه صافی میتوان تقسیم کرد. کراتینه احیا کننده مو کراتینه‌ای است که برای ترمیم و احیای موهای آسیب دیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که بر اثر استفاده از ابزارهای حرارتی یا رنگ و دکلره دچار موخوره و شکنندگی در موهای خود شده‌اند، میتوانند از کراتینه احیا استفاده کرده و با استفاده از آن موهایشان را ترمیم و بازسازی نمایند. حال کراتینه صافی خود شامل چندین نوع است که در اینجا به بررسی آنها می‌پردازیم.

1. کراتین برزیلی یا صافی مو

از معروفترین انواع کراتین مو باید به کراتین برزیلی اشاره کرد که مخصوص موهای وز و فر است. این نوع از کراتینه باعث می‌شود تا موها از حالت وز و مجعد خارج شوند و به حالت صاف و یکدستی برسند. افرادی که از وز شدگی موهای خود پس از هر بار استحمام نارضایتی دارند، میتوانند از این روش استفاده کرده و موهایشان را به شکل زیبایی تغییر دهند. کراتین برزیلی همچون هر متد دیگری باید توسط افراد متخصص انجام شود تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد. فرد متخصص باید از بهترین مواد کراتینه مو برای موهای مشتری استفاده کرده و آنها را با اتو مو سرامیکی جذب موها نماید.

مدت زمان انجام کراتین مو برزیلی بستگی به قد و حجم موها دارد. هر چقدر موهای مشتری بلندتر و حجیم‌تر باشد، زمان بیشتری برای انجام آن لازم است. ماندگاری کراتین برزیلی هم تا حدی زیادی به نحوه نگهداری از آن و کیفیت مواد وابسته است. با این حال این مدت زمان در حدود 3 الی 6 ماه می‌باشد.

2. کراتین مو ژاپنی با ماندگاری بالا

روش صافی ژاپنی یکی از متدهایی است که سبب صاف و لخت شدن موها می‌شود. از ترکیب کراتین برزیلی و روش صافی ژاپنی، کراتین مو ژاپنی پدید می‌آید. این روش یک تفاوت مهم با روش کراتینه برزیلی دارد و آن هم ماندگاری بالاتر آن است. کراتین مو ژاپنی در حدود 5 ماه ماندگاری بیشتر داشته و بر روی اغلب مدل موها قابل انجام است. این روش به این صورت است که پس از انجام کراتینه برزیلی و استفاده از اتو مو برای حرارت‌دهی و فیکس کردن آن، از مواد صافی ژاپنی استفاده می‌شود. پس از گذشت یک ساعت موها مورد شستشو قرار می‌گیرند و به حالت صافی می‌رسند. این روش از کراتینه به مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا کلیه مواد به خوبی بر روی موها قرار بگیرند.

3. کراتین بدون صافی (کراتین نرم کننده برای موهای فر)

 

کراتین بدون صافی (کراتین نرم کننده برای موهای فر)

 

یکی دیگر از انواع کراتین مو که بر روی صافی مو تاثیری ندارد، کراتین نرم کننده است. این نوع از کراتین برای از بین بردن حالت وز شدگی موها کاربرد دارد و سبب تغییر حالت آن نمی‌شود. به طوری که پس از انجام آن موها تنها به حالت نرم‌تر و صاف‌تری تغییر پیدا می‌کنند. روش کراتین بدون صافی برای موهای فر ریز و فر متوسط و موهای دارای وزی زیاد بسیار مناسب است و در حدود دو ماه ماندگاری دارد. متد انجام آن هم تا حدودی شبیه به کراتین برزیلی است. به این صورت که پس از گذاشتن مواد بر روی موها، از اتو مو جهت تثبیت و فیکس کردن آنها استفاده می‌گردد.

4. کراتین اکسپرس مناسب صافی مو

آخرین نوع کراتینه مو، کراتین اکسپرس نام دارد که جزو روش‌های درمانی کوتاه مدت محسوب می‌شود. از این روش برای صافی مو استفاده می‌شود. افرادی که موهای مجعد و فر دارند، میتوانند از کراتین اکسپرس برای صاف کردن موهایشان استفاده نمایند. همچنین کسانی که موهای صافشان در معرض رطوبت دچار افزایش حجم و حالت پف‌دار می‌شود، میتوانند از این روش استفاده نمایند.

مواد کراتین اکسپرس مو به صورت سرم بر روی موها ریخته می‌شوند و پس از آن از اتو موی سرامیکی جهت تثبیتشان استفاده می‌شود. این روش از کراتینه در حدود 6 هفته ماندگاری دارد و پس از آن آثارش از روی موها پاک می‌شود. با این حال بهتر است جهت افزایش ماندگاری کراتین اکسپرس از شامپوهای بدون سولفات استفاده شود.

کراتین احیا کننده مو چیست؟

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، کراتینه در حالت کلی به دو دسته صافی و احیا تقسیم می‌شود. کراتین احیا برای رفع آسیب‌های مو استفاده می‌شود و جنبه درمانی دارد. افرادی که موهایشان در معرض مواد شیمیایی رنگ و دکلره و یا ابزارهای حرارتی زیادی قرار دارد، به تدریج شاهد خشکی موهای خود می‌شوند. این افراد برای ترمیم و تقویت موهایش خود میتوانند از کراتینه احیا استفاده نمایند. در صورتی هم که میزان آسیب‌دیدگی موها زیاد باشد و درصد موخوره مو بالا باشد، باید در ابتدا کمی از مو را کوتاه کرده و سپس از کراتینه استفاده کرد.

پس کراتینه احیا کننده مو یک روش ترمیمی برای مو است و برای افرادی که موهای بسیار آسیب دیده، سوخته، خشک، پف کرده و وز دارند، بسیار مناسب است. با استفاده از مواد کراتین احیا میتوان ساقه موها را ترمیم کرده و آنها را به حالت سالمی رساند.

انواع کراتین مو در سالن یاسمن بیوتی

 

انواع کراتین مو در سالن یاسمن بیوتی

 

اگر تمایل دارید موهای خود را کراتینه نمایید، باید به سراغ آرایشگاه‌های معتبر بروید. چرا که تخصص آرایشگر و مواد مصرفی نقش مهمی در این روش دارند و میتوانند از آسیب به موها جلوگیری نمایند. یکی از سالن‌های معتبر که به صورت تخصصی در لاین کراتینه مو فعال است، سالن یاسمن بیوتی در شهر کرج است. این سالن از بهترین مواد کراتینه برای کراتین کردن موهای مشتریان خود استفاده می‌نماید و شرایط مو و پوست سر افراد را در نظر می‌گیرد. انواع کراتین مو در سالن یاسمن بیوتی توسط افراد حرفه‌ای و مجرب در این امر انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه کراتینه مو میتوانید با شماره‌های سالن یاسمن بیوتی تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

در این مطلب با انواع کراتین مو آشنا شدیم و به تفاوت میان آنها پی بردیم. همانطور که اشاره کردیم کراتینه مو در حالت کلی به دو دسته صافی و احیا تقسیم می‌شود که کراتینه صافی خود شامل چندین نوع مختلف است. کراتین مو برزیلی، کراتین مو ژاپنی، کراتین بدون صافی و کراتین اکسپرس مهمترین انواع کراتین مو هستند. این متدها از نظر میزان صافی، نوع مواد و مدت زمان ماندگاری با هم تفاوت دارند. برای همین پیش از انجام کراتینه حتما بهترین متد را در نظر داشته باشید تا بتوانید به نتیجه مطلوب خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *