آیا موهای اکستنشن شده قابل شستشو هستند؟

نکات مهم در رابطه با شستشوی موهای اکستنشن شده

بانوانی که قصد دارند از اکستنشن مو برای افزایش حجم و قد موهای خود استفاده کنند، باید از نکات مراقبتی بعد از اکستنشن مو اطلاع داشته باشند. یکی از این نکات، در رابطه با شستشوی موهای اکستنشن شده است. برخی افراد تصور دارند که اکستنشن مو قابل شستشو نبوده و نمیتوان برخی از انواع آن را مورد شستشو قرار داد. حال باید دید آیا این تصور درست است و تنها برخی از آنها قابلیت شستشو دارند یا خیر. در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته و با روش شستشوی موهای اکستنشن شده آشنا می‌شویم.

اکستنشن مو چیست و چرا محبوبیت زیادی پیدا کرده است؟

اکستنشن مو یکی از روش‌های زیبایی بوده که در آن تعدادی شاخه‌ی مویی، در لابلای موهای طبیعی نصب می‌شود. تعداد و اندازه شاخه‌های مورد استفاده، بستگی به سلیقه و موهای طبیعی او دارد. در واقع اگر فرد موهای کم پشتی داشته و بخواهد حجم آنها را افزایش دهد، باید از شاخه‌های اکستنشن بیشتری استفاده نماید. همچنین اگر بخواهد قد موهای خود را به نسبت زیادی افزایش دهد، باید از شاخه‌های بلندتری برای این کار استفاده کند.

اکستنشن‌ها بر اساس جنس، به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند. اکستنشن موی طبیعی، از موهای طبیعی ساخته شده و همچون موهای واقعی می‌باشد. در صورتی که اکستنشن موی مصنوعی، توسط الیاف مصنوعی و پلاستیکی ساخته می‌شود و ظاهر آن کمی غیر طبیعی است. برای همین افرادی که دوست دارند موهای اکستنشن شده‌شان حالت طبیعی‌تر و زیباتری داشته باشد، به سراغ اکستنشن مو طبیعی می‌روند. اکستنشن مو برای هر فردی قابل انجام است. با این حال افرادی که از نازکی مو، ریزش موی بالا و حتی طاسی و ریزش سکه‌ای مو برخوردار هستند، بهترین گزینه برای انجام اکستنشن مو می‌باشند.

چند نکته مهم پیش از انجام اکستنشن مو

 

چند نکته مهم پیش از انجام اکستنشن مو

 

در صورتی که شما هم جزو علاقمندان به اکستنشن مو هستید و دوست دارید از این راه موهای خود را زیباتر و جذاب‌تر نمایید، بهتر است به چند مورد پیش از انجام اکستنشن توجه داشته باشید:

 • در صورتی که موهایتان بسیار کوتاه است، گزینه خوبی برای اکستنشن مو نمی‌باشید. چرا که برای انجام این کار، موها باید از حداقل طول 7 الی 10 سانتی‌متر برخوردار باشند. در واقع هر چقدر موها بلندتر باشند، نصب اکستنشن در آنها راحت‌تر صورت می‌گیرد. دلیل آن هم این است که شاخه‌های اکستنشن از چند سانتی‌متر بالای ریشه به موهای اصلی وصل می‌شوند و اگر موها کوتاه باشند، شرایط نصب دشوار می‌گردد.
 • پیش از انجام اکستنشن سعی کنید یک جلسه مشاوره حضوری و یا آنلاین با آرایشگر مربوطه داشته باشید. در این جلسات، آرایشگر موهای شما را به خوبی بررسی کرده و در رابطه با نتیجه کار به شما توضیحاتی ارائه می‌دهد. همچنین میتوان در مشاوره حضوری یک دسته کوچک از موهای خود را به او داده تا از اکستنشن رنگی متناسب با موهایتان استفاده نماید.
 • اگر موهای اصلی‌تان از قد کوتاهی برخوردار است، بهتر است به سراغ اکستنشن بیش از 40 سانتی‌متر نروید. دلیل آن هم این است که در این شرایط هر چقدر موها بلندتر انتخاب شوند، کشیدگی موها بیشتر می‌شود. موهای طبیعی کوتاه، تحمل وزن زیادی را ندارند و در اثر کشیدگی زیاد، دچار ریزش و آسیب می‌شوند. بنابراین جهت جلوگیری از ریزش و آسیب به موهای طبیعی خود، به این مورد توجه زیادی داشته باشید.
 • پیش از انجام اکستنشن، موهای خود را به خوبی شستشو دهید و سپس به آرایشگاه مراجعه کنید. هنگام اکستنشن نباید هیچ گونه آلودگی، چربی و موادی چون تافت و ژل بر روی موها قرار داشته باشد.

آیا میتوان موهای اکستنشن شده را بافت؟

 

آیا میتوان موهای اکستنشن شده را بافت؟

برای بسیاری از افراد سوال است که آیا موهای اکستنشن شده همچون موهای طبیعی امکان حالت دهی و یا بافت را دارند یا خیر. در این رابطه باید بگوییم در صورتی که اکستنشن‌ها از نوع طبیعی باشند، همچون موهای واقعی قابلیت حالت دهی دارند. همچنین میتوان آنها را به راحتی بافته و به شکل مورد نظر خود درآورد. برای همین میتوانید موهایتان را ببافید و از زیبایی آن بیشتر لذت ببرید. همچنین یکی از کارهایی که جهت مراقبت از موهای اکستنشن شده هنگام خواب میتوانید در نظر داشته باشید، بافتن مو است. زمانی که موهای سر بافته می‌شوند، از کشیدگی آنها در هنگام خواب جلوگیری شده و ماندگاری و عمر آنها بیشتر می‌شود. در صورتی هم که امکان بافت هنگام خواب را نداشتید، میتوانید موهایتان را با یک روسری ابریشمی جمع کنید تا هنگام خواب دچار پخش شدگی و کشیدگی نشوند.

آیا اکستنشن مو قابل شستشو است؟

اگر برایتان سوال است که آیا میتوان اکستنشن مو را به خوبی شستشو داد یا خیر، باید بگوییم که بله. البته شستن موی اکستنشن شده، شرایط خاصی دارد و باید به نکات زیادی در این رابطه توجه شود. در رابطه با نحوه شستن موهای اکستنشن شده در ادامه توضیحاتی خواهیم داد. اما پیش از آن بهتر است به نحوه شستشوی اکستنشن موقت و غیر موقت بپردازیم.

 • شستشوی اکستنشن موقت

 

شستشوی اکستنشن موقت

 

اکستنشن‌های موقت به گونه‌ای هستند که میتوان آنها را هر روز از روی سر جدا کرده و مجددا نصب کرد. اکستنشن‌های کلیپسی و گیره‌ای از انواع اکستنشن موقت هستند. حال در رابطه با شستشوی اکستنشن موقت بهتر است بدانید اگر آنها را پیش از شستن موهای طبیعی از سر جدا کنید، عمر و دوام آنها افزایش بیشتری پیدا می‌کند. چرا که ممکن است در حین شستشو با موهای اصلی ادغام شده و سبب گره‌خوردگی در موها شوند. پس برای شستشوی اکستنشن گیره‌ای و کلیپسی، در ابتدا آنها را جدا کرده و پس از استحمام مجددا نصب نمایید.

 • شستشوی اکستنشن نیمه دائمی و دائمی

این دسته از اکستنشن‌ها به مدت بیشتری بر روی سر قرار دارند و نمیتوان مانند اکستنشن موقت آنها را به راحتی از روی سر جدا کرد. بنابراین اگر از اکستنشن نیمه دائمی یا دائمی برخوردار هستید، باید به نکات شستشوی آنها توجه زیادی داشته باشید.

نحوه شستن اکستنشن مو به چه صورت است؟

 

نحوه شستن اکستنشن مو به چه صورت است؟

 

یکی از مراقبت های بعد از اکستنشن مو، توجه به نوع شستشوی آن است. با توجه به این موارد میتوان موها را به خوبی شستشو داده و آنها را همچون روز اول زیبا و خوش حالت نگهداری کرد. برای شستن موهای اکستنشن شده، به موارد زیر توجه داشته باشید و حتی الامکان در هر بار شستشو به آنها توجه کنید.

 • پیش از شستشوی موها، در ابتدا تمام موها را به خوبی شانه بزنید. این کار از گره‌خوردگی در حین شستشو جلوگیری می‌کند.
 • پس از آن تمام موها را به یکباره زیر دوش نبرید. بهتر است در ابتدا به شستشوی موهای جلوی سر و سپس پشت سر بپردازید. همچنین می‌توانید موها را از فرق وسط باز کنید و هر طرف آن را به طور جداگانه بشویید.
 • از آوردن موهای اکستنشن شده به جلوی سر خودداری کنید. ریختن موها در جلوی سر و پایین گرفتن سر در زیر دوش آب، موجب شده تا هم موها گره بخورند و هم اکستنشن‌ها دچار آسیب شوند. در واقع هر چقدر شاخه‌های اکستنشن زیر فشار بیشتری قرار بگیرند، احتمال آسیب و جدا شدنشان از موهای طبیعی بیشتر می‌شود.
 • از شامپوی مناسب برای شستشوی موهای اکستنشن شده استفاده کنید و آن را به مقدار مناسب به کار ببرید. استفاده زیاد از شامپو موجب می‌شود تا زمان بیشتری برای شستن کف آن نیاز داشته باشید. همچنین اگر از شامپو به مقدار کم استفاده کنید، شاید مجددا نیاز به استفاده از آن خواهید داشت. توجه داشته باشید موهای اکستنشن شده نباید بیش از حد مورد شستشو قرار بگیرند.
 • در هنگام شستن موها، از چنگ زدن به آنها خودداری کنید. به این منظور تنها با کمک دست کمی آنها را به بالا و پایین فشار دهید تا به خوبی تمیز شوند.
 • در صورتی که نیاز به استفاده از نرم کننده دارید، سعی کنید آنها را به محل نصب اکستنشن نزنید؛ چرا که این مواد سبب تضعیف اکستنشن و شل‌شدگی آنها می‌شود.
 • بهترین شامپو برای اکستنشن مو، شامپوهای فاقد سیلیکون و سولفات است. سیلیکون موجود در شامپو می‌تواند سبب شل شدن چسب اکستنشن شود و از دوام آن بکاهد.

نحوه خشک کردن اکستنشن مو

 

نحوه خشک کردن اکستنشن مو

پس از آنکه موهای خود را شستید، باید به خشک کردن آن نیز توجه داشته باشید. برای خشک کردن موهای اکستنشن، باید از یک حوله نرم استفاده کنید. به این منظور موها را به آرامی درون حوله قرار دهید و با یک فشار ملایم آب اضافی آن را بگیرید. هنگام خشک کردن موها، نباید حوله را به صورت حرکات بالا و پایین روی موها بکشید. این کار سبب تضعیف اکستنشن و حتی کنده شدن آن خواهد شد. همچنین می‌تواند منجر به ریزش موهای طبیعی‌تان گردد. پس علاوه بر نکات اشاره شده برای شستشوی موهای اکستنشن، باید به نحوه خشک کردن آن نیز توجه داشته باشید.

شانه زدن موهای اکستنشن شده پس از استحمام

 

شانه زدن موهای اکستنشن شده پس از استحمام

 

پس از شستشوی موهای اکستنشن شده و خشک کردن آن، باید به سراغ شانه زدن موها بروید. برای اینکه بتوانید دوام و ماندگاری اکستنشن مو را افزایش دهید، باید از برس‌های مخصوص استفاده کنید. این برس‌ها بسیار نرم و نازک هستند و از موها به خوبی محافظت می‌کنند. هر چقدر برس مو از زبری بیشتری برخوردار باشد، موجب کشیدگی اکستنشن‌ها شده و آن را به تدریج از جای خود جدا می‌کند. پس از آنکه برس مناسب موهای اکستنشن شده را خریداری کردید، در ابتدا به شانه زدن نوک موهای خود بپردازید تا گره‌های موجود باز شود. پس از آن از قسمت بالاتر شروع کنید تا به ریشه مو برسید. در نهایت هم زمانی که هیچ گره‌ای در موها مشاهده نکردید، میتوانید از بالا تا پایین موهای خود را شانه بزنید.

بهتر است جهت افزایش دوام اکستنشن موهای خود، یک یا دو بار در روز بیشتر موهایتان را شانه نزنید. همچنین به یاد داشته باشید که کمی ریزش هنگام شانه زدن و یا استحمام طبیعی است و نباید نگرانی از این موضوع داشته باشید.

چه شامپوهایی برای موهای اکستنشن شده مناسبند؟

 

چه شامپوهایی برای موهای اکستنشن شده مناسبند؟

 

 • شامپو فاقد سولفات: برای شستشوی موهای اکستنشن شده، بهتر است از شامپوهای فاقد سولفات استفاده شود. سولفات ماده‌ای است که در ایجاد کف در شامپو نقش مهمی دارد. این مواد با نفوذ بر کوتیکول‌های مو، تمام رطوبت و چربی مغذی آن را از بین برده و آنها را مجبور به تولید سبوم می‌کنند. برای همین شاید شامپوهای بدون سولفات کف زیادی تولید نکنند، اما سبب حفظ سلامتی موها شده و دوام و ماندگاری آن را افزایش می‌دهد.
 • شامپو فاقد سیلیکون: وجود سیلیکون در شامپو باعث می‌شود تا رشته‌های چربی روی اکستنشن‌ها تجمع کنند. این چربی‌ها با ایجاد لایه انسدادی بافت آنها را تخریب کرده و سبب از بین رفتنشان می‌شوند. همچنین سیلیکون موجود در شامپو سبب باز شدن چسب اکستنشن می‌گردد. از این رو بهتر است برای شستن موهای اکستنشن شده خود از شامپوهای فاقد سیلیکون و سولفات استفاده نمایید. این شامپوها اثرات مخربی روی موها ندارند و هم موهای طبیعی و هم موهای اکستنشن را از آسیب دیدگی حفظ می‌کنند.

چند نکته برای شستشوی موهای اکستنشن شده

 

چند نکته برای شستشوی موهای اکستنشن شده

 

 • پس از انجام اکستنشن، حداقل به مدت 3 الی 5 روز از شستن موهای خود خودداری کنید. دلیل آن هم این است که در بیشتر انواع اکستنشن از چسب‌های مخصوصی استفاده می‌شود که برای تثبیت بیشتر، نیاز به عدم شستشو در چند روز اول دارند.
 • در صورتی که در روزهای اول دچار خارش پوست سر شدید، می‌توانید از کمی اسپری مرطوب کننده برای موهای خود استفاده کنید. خارش پوست سر در این شرایط امری طبیعی بوده و نگران کننده‌ای نیست. زمانی که پوست سر به موهای اکستنشن عادت کند، این احساس خارش به تدریج از بین می‌رود.
 • در صورتی که پیش از خواب مجبور به استحمام و شستن موهای اکستنشن شده خود شدید، باید حتما آنها را به خوبی خشک کرده و سپس بخوابید. چرا که خوابیدن با موهای خیس، سبب ایجاد شکستگی در موها و کاهش عمر موهای اکستنشن می‌شود.
 • سعی کنید موهای اکستنشن شده خود را بیش از حد شستشو ندهید و تنها 2 یا 3 بار در هفته برای شستن آنها اقدام کنید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی این موضوع پرداختیم که آیا میتوان موهای اکستنشن شده را شستشو داد یا خیر. همانطور که ملاحظه کردید اکستنشن مو قابل شستشو است و تنها برای این کار باید به نکات مهمی توجه داشت. با این که بیشتر انواع اکستنشن مو قابلیت شستشو دارند، اما بهتر است اکستنشن‌های موقت نظیر کلیپسی و گیره‌ای را از سر جدا کرده و سپس برای شستن موهای طبیعی اقدام کرد.

 

سوالات متداول

 

1- اگر به طور سهوا به شستشوی اکستنشن های موقت بپردازیم، مشکلی ایجاد میشه؟

بهتر است برای ماندگاری و افزایش دوام بیشتر این اکستنشن‌ها، قبل از شستشو ریمو شوند.

 

2- آیا نوع شامپو مصرفی هم برای شستشوی موهای اکستنشن شده مهم است؟

بهتر است برای افزایش ماندگاری و جلوگیری از شل شدن چسب کراتین در اکستنشن، از شامپوهای فاقد سیلیکون و سولفات استفاده کنید.

 

3- اگر مجبور به استحمام پس از انجام اکستنشن شویم، مشکلی برای موها ایجاد میشود؟
بهترین کار این است که پس از اکستنشن، حداقل سه روز از شستن موها خودداری کنید تا چسب تثبیت بیشتری پیدا کند.

3 Comments

 1. الهه قربانی گفت:

  من بلافاصله بعد از اکستنشن یکم دچار خارش پوست شدم که با اسپری کردن آب مشکل کمی حل شد.

 2. عسل گفت:

  برای شستن موهای اکستنشن شده بهتره شامپو رو عوض کنید یا از مقدار کمی از شامپو استفاده کنید تا خیلی کف تولید نشه.

 3. اکرم عبدی گفت:

  برای شانه زدن موهای اکستنشن بهتره از شانه های دندانه درشت استفاده کنید تا گره ها هم باز بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *