نحوه اکستنشن مو به روش میکرو لیزر

نحوه اکستنشن مو به روش میکرو لیزر

اکستنشن مو از جمله روش‌های زیبایی مخصوص به مو است که برای افزایش قد و حجم موها مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که از طول یا حجم موهای خود ناراضی هستند می‌توانند به سراغ روش اکستنشن مو بروند و از طریق آن موهای خود را به شکل دلخواه و ایده آل خود برسانند. اکستنشن مو از طریق روش‌های مختلفی قابل انجام است که از میان آنها میتوان به اکستنشن حرارتی، لیزری و میکرو لیزر اشاره کرد. در این مطلب قرار است به بررسی اکستنشن مو به روش میکرو لیزر بپردازیم و با نحوه انجام و مزایای آن بیشتر آشنا شویم.

اکستنشن مو میکرو لیزر چیست؟

یکی از جدیدترین روش‌های اکستنشن کردن موها، میکرو لیزر نام دارد که برای کل نواحی مو قابل استفاده می‌باشد. در این روش خبری از کشیدگی موها نبوده و به آنها آسیبی وارد نمی‌شود. میکروها دانه‌های بسیار ریزی هستند که با استفاده از دستگاه روی موها کار می‌شوند. این میکروها در رنگ‌های مختلفی موجود هستند و برای هر رنگ مویی قابل استفاده می‌باشد. برای همین موهای اکستنشن شده با روش میکرو لیزر، از حالت طبیعی و زیبایی برخوردار هستند و ظاهر خوبی را در افراد ایجاد می‌نمایند. در این روش، از دستگاه لیزر با طول موج خاصی استفاده می‌شود که قابلیت نفوذ به عمق موها را دارد و سبب اتصال محکم شاخه‌های مویی می‌شود.

نحوه اکستنشن میکرو لیزر

 

نحوه اکستنشن میکرو لیزر

 

برای شروع کار باید یک ردیف نازک و کوچک از موها را در بخش جلوی سر جدا کرد. پس از آن باید میکرو را داخل دستگاه گذاشته و بخش نازک مو را از داخل میکرو رد کرد و با استفاده از انبر ثابت کرد. این کار باید برای تمام بخش‌های مو انجام شود تا اکستنشن موها به اتمام برسد.

چند مزیت اکستنشن مو به روش میکرو لیزر

 

چند مزیت اکستنشن مو به روش میکرو لیزر

 

این روش از اکستنشن به دلیل استفاده از لیزر، به عنوان یک ابزار دقیق و بدون نیاز به چسب و کلیپس، بسیار کاربردی است و باعث ایجاد ظاهر طبیعی و بسیار خوبی در موهای افراد می‌شود. همچنین این روش از کمترین آسیب و خطر برای موها برخوردار است و براقیت و لطافت خوبی به موها می‌بخشد. اکستنشن مو با روش میکرو لیزر از ظرافت خوبی برخوردار است و نسبت به روش لیزری از ظرافت بیشتر و گرم کمتری برخوردار می‌باشد. برای همین است که در حال حاضر اکستنشن کردن موها با میکرو لیزر، یک روش محبوب میان افراد شناخته شده است.

تفاوت‌ اکستنشن حرارتی تار به تار، لیزری و میکرو لیزر

 

تفاوت‌ اکستنشن حرارتی تار به تار، لیزری و میکرو لیزر

 

اگر بخواهیم به انواع اکستنشن مو اشاره کنیم، با مدل‌ها و روش‌های مختلفی مواجه می‌شویم. از میان این روش‌ها، اکستنشن به روش حرارتی تار به تار، لیزری و میکرو لیزر از شهرت و محبوبیت زیادی برخوردار هستند و افراد زیادی از این روش‌ها برای اکستنشن کردن موها استفاده می‌کنند. حال این سه روش با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که بهتر است در این بخش به آنها اشاره‌ای داشته باشیم.

 • اکستنشن مو به روش لیزری

در روش اکستنشن لیزری، گرم مو بالا است و میتوان از 0.8 گرم برای آن استفاده کرد. بهتر است در همینجا اشاره شود که در حال حاضر از اکستنشن 1 گرمی برای کار استفاده نمی‌شود. چرا که با این کار به موهای اصلی افراد آسیب وارد شده و سبب کشیدگی و ریزش آنها می‌شود. بنابراین بهتر است در مراکزی که به انجام اکستنشن موی یک گرمی می‌پردازند، اکستنشن را انجام ندهید و مانع از آسیب دیدگی موهای خود شوید. ماندگاری و دوام اکستنشن مو لیزری در حدود دو الی سه ماه است و افراد باید در این مدت زمان جهت ترمیم اکستنشن موهای خود اقدام نمایند.

 • اکستنشن مو به روش میکرو لیزر

در این روش گرم مو کمتر از روش لیزری است و معمولا بین 0.6 و 0.7 گرم می‌باشد. این روش از اکستنشن از ظرافت زیادی برخوردار است و از این حیث سبب زیباتر شدن موها می‌گردد. مدت زمان ترمیم اکستنشن میکرو لیزر نیز همچون روش لیزری بوده و بین دو الی سه ماه است. این بازه زمانی بستگی به رشد موهای فرد و توجه به نکات مراقبتی پس از اکستنشن دارد.

 • اکستنشن مو حرارتی به روش تار به تار

همانطور که از نام این روش قابل حدس است، در روش تار به تار تنها از چند تار مویی استفاده می‌شود و حجم آنها بسیار کم می‌باشد. چسب کراتین مورد استفاده در این روش هم بسیار کم است و اصلا بر روی سر و پوست احساس نمی‌شود. این روش بیشتر برای جلوهای مو که حساسیت بیشتری دارند استفاده می‌شود. اکستنشن مو به روش تار به تار به دلیل ظرافت بالایی که دارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است. با این حال این ظرافت باعث شده تا دوام آن نسبت به دو روش قبلی کمتر باشد. در رابطه با ترمیم این روش از اکستنشن باید اشاره شود که معمولا افراد باید بین یک الی یک و نیم ماه برای ترمیم اکستنشن تار به تار اقدام نمایند.

چرا نیاز به ترمیم اکستنشن است؟

 

چرا نیاز به ترمیم اکستنشن است؟

 

زمانی که به نصب شاخه‌های مو و اکستنشن کردن موها پرداخته می‌شود، یک فاصله مشخصی از ریشه مو در نظر گرفته می‌شود. حال پس از گذشت چند ماه با رشد موها، این فاصله از ریشه مو بیشتر می‌شود و موها شروع به گره افتادن می‌کند و به دور خود پیچیده می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود تا شانه زدن موها با دشواری همراه شود و موها دچار گره خوردگی زیادی شوند. برای همین است که گفته می‌شود در بازه زمانی مشخصی حتما برای ترمیم اکستنشن مو اقدام شود تا مانع از آسیب دیدگی موها گردد.

نکات مهم پیش از اکستنشن مو به روش میکرو لیزر

 

نکات مهم پیش از اکستنشن مو به روش میکرو لیزر

 

در صورتی که قصد دارید موهای خود را به روش میکرو لیزر یا هر روش دیگری اکستنشن کنید، حتما به چند نکته پیش از انجام کار توجه داشته باشید. با توجه به این موارد می‌توانید موهای خود را به طور بهتری اکستنشن کنید و از آسیب دیدگی به آنها تا حد زیادی جلوگیری نمایید. از جمله نکات مهم پیش از انجام اکستنشن میکرو لیزر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای انجام اکستنشن مو حتما به سراغ افراد متخصص و مجرب بروید و از انجام این کار در سالن‌های نامعتبر و نزد افراد غیر متخصص خودداری کنید. چرا که احتمال استفاده از مواد نامرغوب و یا روش‌های غیر استاندارد در چنین سالن‌هایی زیاد است و با این کار به موهای اصلی آسیب زیادی وارد می‌شود.
 • برای انتخاب اکستنشن مو حتما از نزدیک ترین جنس به موهای اصلی خود استفاده کنید. این یعنی بهتر است به ضخامت تارهای مو (ضخیم یا نازک) توجه داشته باشید و آن را از میان شاخه‌های موی صاف یا فر بر اساس موهای خود انتخاب نمایید. این کار باعث می‌شود تا اکستنشن حالت طبیعی‌تری پیدا کند و بر روی سر به آسانی قابل تشخیص نباشد.
 • در صورتی که قصد دارید موهای خود را به رنگ خاص در آورید و یا آنها را کراتینه کنید، پیش از انجام اکستنشن این کارها را انجام دهید. چرا که پس از اکستنشن کردن موها، امکان برخی از کارها بر روی موهای سر وجود نداشته و یا با سختی بیشتری همراه می‌شود.
 • قد موهای اکستنشن را به درستی انتخاب کنید و از مو با حجم و قد بیش از حد استفاده ننمایید. چرا که ممکن است با افزایش قد و حجم، به موهای اصلی فشار وارد شود و منجر به ریزش آنها گردد. برای این کار میتوانید از شخص اکستنشن کار مجرب راهنمایی بگیرید.
 • برای اکستنشن مو میکرو لیزر و هر روش دیگری باید موها کاملا تمیز باشند. چرا که هرگونه چربی و آلودگی موجود بر روی سطح مو، مانع از اتصال قوی شاخه‌های اکستنشن می‌شود. از این رو پیش از شروع کار حتما موهای خود را به خوبی بشویید و از موادی چون تافت و ژل بر روی آنها به هیچ وجه استفاده نکنید.

اکستنشن مو به روش میکرو لیزر در سالن یاسمن بیوتی کرج

 

اکستنشن مو به روش میکرو لیزر در سالن یاسمن بیوتی کرج

 

سالن یاسمن بیوتی از جمله سالن‌های زیبایی در شهر کرج است که در زمینه‌های مختلفی به خدمات دهی می‌پردازد. یکی از خدمات منحصربفرد این سالن زیبایی، اکستنشن مو است که در آن از جدیدترین متدها همراه با بهترین مواد استفاده می‌شود. برای همین بانوانی که قصد دارند موهای خود را به طور طبیعی و بدون کمترین آسیبی اکستنشن نمایند، می‌توانند به انجام این کار در سالن یاسمن بیوتی بپردازند. در این سالن خدمات اکستنشن از طریق روش‌هایی چون اکستنشن رینگی، اکستنشن  بافت، اکستنشن دوختی، اکستنشن حرارتی با چسب، اکستنشن لیزری و اکستنشن میکرو لیزر قابل انجام است.

جمع بندی

اکستنشن مو با استفاده از روش میکرو لیزر، به عنوان یک روش نوین برای افزایش طول و ضخامت موها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش همچون بسیاری از روش‌های اکستنشن، به موها حالت طبیعی و زیبایی می‌بخشد و ظرافت خاصی دارد. همانطور که اشاره کردیم ظرافت موهای به کار رفته در این روش نسبت به اکستنشن لیزری بیشتر است. چرا که گرم موی کمتری در آن به کار برده می‌شود. با این حال هر یک از روش‌های اکستنشن مو مزایای خود را دارند و بر روی اکثر موها قابلیت نصب دارند. در صورتی که قصد دارید موهای خود را به روش میکرو لیزر یا سایر روش‌ها اکستنشن کنید، می‌توانید این کار را در سالن یاسمن بیوتی و نزد متخصصین آن انجام دهید.

سوالات متدوال

 

1- آیا اکستنشن مو به روش میکرو لیزر برای موهای کوتاه هم مناسب است؟

بله این روش برای موهای کوتاه نیز قابل استفاده است.

 

2- اکستنشن میکرو لیزری بهتر است یا لیزری؟

هر دوی این روش‌ها جزو بهترین روشهای اکستنشن هستند و مزایای خود را دارند.

 

3- کدام روش اکستنشن گرم موی کمتری دارد؟

روش تار به تار و بعد از آن روش میکرو لیزر از کمترین گرم مو برخوردار هستند.

7 Comments

 1. nastaran گفت:

  اکستنشن میکرو لیزری ظرافت زیادی داره و از این نظر خیلی طبیعی به نظر میرسه

 2. مروارید گفت:

  روش میکرولیزر هم حالت طبیعی داره و هم اینکه آسیبی به مو نمیزنه

 3. bita گفت:

  اکستنشن میکرولیزر روش نسبتا جدیدیه و هر آرایشگاهی انجام نمیده

 4. maede گفت:

  این روش اکستنشن مو ظرافت خیلی زیادی داره و موها رو به شکل کاملا طبیعی به سر متصل میکنه

 5. khosravi گفت:

  خدمات اکستنشن میکرولیزر یاسمن بیوتی واقعا عالیه

 6. سعیده گفت:

  اکستنشن میکرولیزر خیلی ظاهر طبیعی به موها میده و جزو بهترین روش‌هاست

 7. داوودی گفت:

  گرم مو به این روش خیلی پایینتر از متد اکستنشن لیزری هست. برای همین ظرافتش بیشتره و باعث کشیدگی مو و ریزش نمیشه. البته تخصص آرایشگر هم مهمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *